PDA

View Full Version : Нова в училище... :/



darkness848
09-08-2012, 16:50
Здравейте на всички...
Много исках да поговоря с някой и в крайна сметка реших да пиша тук...
Тази година се преместих в друго училище главно заради езика. С една дума ще кажа, че в новото училище ще се преподава само на испански.
Трябва да пътувам всеки ден, като пътя ми е около 30-40 минути, но това не ми е проблем. Повече ме притеснява факта, че не се познавам с никой, не знам учителите и... знаете... всички онези тревоги и проблеми, които притесняват всеки нов ученик.
В петък ми беше един вид "първият учебен ден". Като за начало беше доста трудно да си намеря класната стая. Разпитвах тук и там. След това, влязохме в клас, класната се представи, раздаде програмите и разписанието и си ни пусна по живо по здраво.
Това, което ме притеснява е следващата седмица. Тепърва ще се запознавам и с останалите учители, да не говорим и че не познавам никой от съучениците си.
Не знам как ще намирам кабинетите, в които ще се провеждат часовете, нито нищо. Също така и ми е притеснено дали учителите ще ми влязат един вид в положение, като им кажа, че все още не разбирам всичко от до.
Постоянно мисля за това... Сънувам... Катоо цялоо ужасТ. Представям си как започваме час и учителката ме пита нещо, а аз не мога да й отговоря... И как всички очи са вперени в мен... :/
Не искам да бъда най-готината в класа или нещо подобно. Още по-малко искам да изпъквам над всички...
Просто.. Исках да поговоря с някой, не знам... :( Опитах се да говоря с нашите, че ми е притеснено, а те отвърнаха "Ако искаш може да ти наемем гид да те развежда из училището?!" или пък "Ами като ти е толкова притеснено, спирай да ходиш и отивай да метеш улиците навън." ...
Не искам нищо подобно... Знам, че е само временно докато намеря приятели и учителите ме свикнат... :(
Кажете, вие как се справихте? Със сигурност ви е било трудно... Споделете опит... Може малко или много да си вдъхна кураж.. :D

evilgirl95
09-08-2012, 20:22
Всеки гимназист е минал през това.. Аз също се притеснявах като тебе.. ама много се тревожех.. защото бях малко по-свитичка и на това отгоре профила ми е с английски (а аз никога не бях учила английски)..
обаче още на първия ден като отидох и си намерих едно момиче от класа също като мене.. и то нямаше познати.. и не беше учило английски.. и си станахме дружки докато се опозная и с остатъка от класа..
Просто се отпусни и се усмихни широко.. и ще видиш, че ще се сприятелиш със всички.. няма от какво толкова да се притесняваш..

А за учителите и те ще те разберат..нали за това са учители.. ако не знаеш нещо, да ти обяснят.. то човек не се ражда научен..ти пък ако си мислиш, че другите всичко ще знаят :)

Отпусни се и успех! Дано новият ти клас да ти хареса :)

joe_burziq
09-08-2012, 22:03
Не се притеснявай, това са нормални неща и всичко ще си дойде на мястото от самосебе си. :)

pepa97
09-09-2012, 07:12
Аз преди две седмици нямах никаква тревога ,но сега вече съм в голямо напрежение,понеже остана много,много малко.И аз като теб постоянно сънувам сънища ,свързани с у-ще ...Надявам се всичко да мине наред..

m0n4yyy
09-09-2012, 11:01
Възползвай се от възможността, че не знаеш къде са кабинетите .. :Д Питай разни хора, които ти изглеждат симпатични, къде е този и онзи кабинет, заговаряйте се за някакви общи неща .. ии така завързвай социални контакти. Не се притеснявай, това е най- забавната част в новото училище. Пък и имай предвид, че няма да си единствената, която ще гледа като уплашен заек, това също е предимство. :Д Не се стресирай толкова :)

luwchetoo
09-09-2012, 11:11
wseki e minal prez towa da ti kaja i az sum taka premestix se v druga durjawa drugo ychilishte ii mi e mnogo pritesneno kak shte me priemat s1uchenicite mi ii ychitelite ne sum se pritesnqwala tolkowa prez jiwota si neznam ezika ii se pritesnqwam ami ako nqkoii me popita neshto kakwo shte otgoworq neznam no wupreki che shte e trudno no s mnogo ysiliq wsichko shte stane ;) :) spox ne si edinstwena

cookie78
09-09-2012, 11:37
Споко, всичко се нарежда с времето..;)
Аз сменях веднъж, сега сменям пак..
Не се стресирай толкова..е, не че е лесно, но все пак :)

autumn_eyes
09-09-2012, 12:18
До седми клас смених 2 училища и 3 класа. После дойде и гимназията. Винаги се намира по някой. просто се усмихвай, предлагай помощ, понякога потърси помощ. Както казаха горе за кабинетите- питай, това си е супер възможност. не ходи първа сутринта, но не и последна. Питай някой да седнеш до него/нея. Смело- няма нищо страшно :):)

darkness848
09-09-2012, 15:16
Знам, че не съм първата, нито пък ще бъда последната. Също така знам, че ще има хора, които ще ме харесват и такива на които няма да съм им особено приятна. :D
Знам също и че по този начин мога да си намеря доста приятели, като ги помоля да ми преведат нещо или пък да ме упътят към даден кабинет.. :) Ами, ако хората се окажат дръпнати и гадни? :lol: Знам, че звучи вече параноично, ама.. :D
Все пак.. благодаря на всички.. Наистина успяхте да ми повдигнете духа по един или друг начин.. Утре пак отивам... Да видим ще се запозная ли с някой и какво ще стане с учителите. Дано да ми влезнат в положение.. :D