PDA

View Full Version : Метаболизъм



idontknow3
09-08-2012, 21:15
Здравейте!
Може ли някак да се ускори метаболизмът ? Има хора ,които ядат от всичко по много и винаги не надебеляват.
Човек може ли да си ускори метаболизмът значително или например да го направи бърз като на такива хора?

DownloadVirus
09-09-2012, 05:38
може би ,като натрупаш дооооооста мускулна маса..

OnlyMeAndYou
09-10-2012, 08:29
Звучи смешно и знам един начин, не съм го пробвала но пред мен са го правили. В шише наливаш 1 литър минерална вода и добавяш 1 супена лъжица сол. Разклащаш добре, за да се разтвори солта и за половин час трябва да го изпиеш. Малко е гадничко, ако не обичаш солено, но помага. Това се води за пречистване и няма странични ефекти. Само ако решиш да пробваш си стои в къщи. Виж и тази статия http://www.moetodete.bg/za-jenata/7-nachina-za-po-dobur-metabolizum.html .:)

DownloadVirus
09-10-2012, 08:44
глупости на таркалета..най-добре се самолиши да даваш съвети ..

SurfSky
09-10-2012, 17:15
А за забавяне на метаболизма ?
Може би захар вместо сол? xd ( в кръга на шегата )

redbul2
09-10-2012, 18:14
А за забавяне на метаболизма ?
Може би захар вместо сол? xd ( в кръга на шегата )
Забързване на метаболизма-тонизиращи вещества:кафе,кока-кола,черен и зелен чай. Забавяне на метаболизма-релаксиращи,отпускащи вещества: чай от мента,маточина и подобни. Продават се готови пакетирани по магазините.
И освен това,тонизиращите вещества за които споменах засилват движението на червата,перисталтиката. Приетата храна минава по-бързо през тях и по-малка част от нея се усвоява. Обратно,подтискащите нервната система забавят перисталтиката на червата(тънките черва),храната престоява по-дълго време в тях и усвояването и се засилва.
Освен това тонизиращите вещества засилват дейността и на ендокринните жлези отговарящи за обмяната на веществата. Примерно много кафе-засилена обмяна и увеличено горене-отделяне на повече адреналин от надбъбреците. Който е катаболен хормон и води до засилено разграждане.
По-голямо натрупване на маса може да се постигне и по естествен път като се избягват негативните емоции,водещи до повишено отделяне на адреналин,както вече казах той е катаболен хормон на разграждането.