PDA

View Full Version : Размер на снимка за диплома за средно образование?



ecstatic
09-08-2012, 21:49
Тази година съм 12. клас и ще трябва да се снимам за лична карта, ученическа лична, бележник и диплома за средно. На всички без дипломата за средно им знам необходимите размери, но преди почивните дни звънях 3 поредни дни и на класния, и на секретарката в училище и не ми вдигнаха. Бих искала да се снимам тези дни, а не съм сигурна дали във фотото ще знаят какъв е подходящия размер за дипломата за средно. Някой би ли могъл да си измери снимката ако дипломата е в него? Когато питам по-големи, все ми казват, че дипломата им е в еди-кой-си университет и не могат да ми помогнат или пък не им се търси, а брат ми е с 10 години по-голям и може да са се променили размерите от тогава. Бързам със снимането, защото се боядисах наскоро, а като нищо до 17-ти ще са ми се показали корените...
Благодаря предварително.

valentinadr
09-11-2012, 14:52
Размера на снимката се води паспортен формат,аз знам защото завърших тази година

autumn_eyes
09-11-2012, 15:21
Не във фотото едва ли ще знаят. Ти ще си първата, която ще се снима за диплома. Ще им направиш сефтето със снимки за документи. :D

ManchesterUnitedLady
09-11-2012, 15:41
Размерът е 3х4 см. Във фотото винаги ги вадят по-големи - на някои мои съученици класната даже им върна снимките, защото като се отрежат остава само главата на човека :D Лично аз си вадя 4 снимки за 25 стотинки и съм доволна ;)

pifiella
09-11-2012, 15:55
Снимката на сестра ми от дипломата е матирана,а не гланцирана. Тя завърши преди 3 години.