PDA

View Full Version : Хора,помогнете ми.



Bathala
09-09-2012, 18:59
Здравейте на всички,

Имам голям проблем-избраха ме за водещ на откриването на учебната година.За сега е добре,ама мен адски ме е срам да говоря пред толкова много хора(родители + ученици).Много ми е напрегнато,направо не мога да спя :D.Ако можете да ми дадете някой друг съвет.

antineutral
09-09-2012, 19:13
просто ставаш и си казваш приказката :) нищо сложно няма, вълнението е именно част от тръпката и прави интересното :)

Bathala
09-09-2012, 19:28
Да,но мен ме е адски срам.Има ли начин да го махна този срам?

antineutral
09-09-2012, 20:19
Няма начин да го махнеш. Срамът, притеснението, са съвсем естествени неща и именно заради това не подлежат на махане, а на каляване, тренировка. Можеш да си помогнеш като пийнеш едно валерианче, другото само ще си дойде. Напълно нормално е като ти изкочи нещо ново да е така. От втория третия път пред публика вече няма да ти прави такова впечатление :)

Amore-Mio*
09-10-2012, 00:54
Бъди спокоен и ще се справиш.

Нищо трудно и срамно няма.

foreveryoung.
09-10-2012, 07:03
представяй си, че си сам в залата и се успокой :D и аз преди да изляза адски много ме е страх, но като си на сцената всичко минава с спокойно и се свиква :D успех ;)

black pearl
09-10-2012, 10:23
Не искам да те обидя, но почти на никой училищните откривания не са особено интересни и не се слуша водещия какво говори с някои изключения. :D На мен никога не ми е било интересно ..не се обиждай де . Просто забрави за хората и воала xDD

druzilla
09-10-2012, 10:31
Както казват по филмите "представяй си публиката по белъо" :D .. black pearl е права,че почти никой не обръща внимание на тържеството.Аз бях водеща на 15 юни и също много ме беше срам,а другите ученици само си правеха мухабет,сигурно 20% от тях са чули какво говоря :D

black pearl
09-10-2012, 13:25
:D :D :D И госпожите ли ? xD

Bathala
09-10-2012, 13:43
Преди се занимавах с танци,на седмица поне 1 път бях пред голяма публика,но тогава не ме беше срам,а сега...ууууу,направо ще умра от срам.Днес на репетицията имаше много хора и пак,разбира се ме беше срам,но решиш да ви послушам..много яко се чувствах.Mисля,че почти го преодолях.Благодаря на всички!

sashinka95
09-10-2012, 15:04
Ако искаш пиши ми на лично да ти разкажа моите патила.

HiEnAtA82
09-10-2012, 18:34
удари две чашки и си готов за шоу :D :D :D ...това в кръга на шегата - а иначе сериозно - не се тревожи, на никой няма да му пука.. аз съм била водеща на доста неща .. ами разбрах 3 неща - 1-во никой не те слуша, 2-ро другите малко или много завиждат :), и 3-то, че би трябвало да се гордееш, че са избрали точно теб :D.. дано помогне :)

urlittlelady
09-10-2012, 20:56
аз първия път се хвърлих на сцената от срам, но пак спечелихме първо място :lol: Просто недей да мислиш за публиката и за всичките отвратителни хора в нея. Важното си ти, мисли за себе си :D

borkata11
09-10-2012, 23:04
Наистина спека е преди да излезеш на сцената. В момента в който стъпиш забравяш. Преди време участвах в спортни турнири, и в училищната зала на трибуните няма празно място. И много се стресирах да не взема да направя някоя глупост, тия всичките убитаци да ми се смеят, но в момента в който излезеш отпред просто си играеш играта - в твоя случай, казваш си репликите. Няма да има проблеми, особено ако в собствената си компания си свикнал да говориш пред много хора.

pifiella
09-11-2012, 08:06
Винаги,ама винаги,когато говоря пред хора, гласът ми трепери през първата минута,а после се оправям...

mimijessi
09-15-2012, 20:42
От много малка се занимавам с танци и затова не ми прави впечатление дали съм на концерт или в залата!Просто си танцувах танца и т`ва е ! В твоя случай си казваш речта (сценария) и си готова.Просто не мисли,че можеш да объркаш нещо, защото от притеснения ще го направиш. И да те ти пука, защото и без това половината няма да слушат и да объркаш се тая! :)

Woland
09-15-2012, 20:48
НЕ мисли за това, което НЕ искаш!!Мисли само как ще се справиш и как всички ще ти ръкопляскат, представи си го и всичко ще е на ред.

XxStupidMuffinxX
09-16-2012, 12:32
Като за начало бъди спокоен.Ако сутринта пиеш кафе,гледай да се ограничиш само с 1 чаша,а не 2 кафета и 1 РедБул.Преди да започне тържеството просто си кажи "аз мога" и готово :)

Слънцеее
09-16-2012, 17:03
И аз съм била водеща и знам какво е чувството... Но по добре бъди спокойна и ще видиш, че всичко ще мине добре.. УСПЕХ

thelover3
09-17-2012, 16:14
И как мина? ;д