PDA

View Full Version : Спортен сутиен или с банели?



bilqnavod
09-09-2012, 20:25
Напоследък все по-актуална става идеята за носенето на спортни сутиени.
Красивите изящни и оформящи сутиени с дантели, подплънки и банели се смятат за вредни за здравето на жената.
Вие какво предпочитате - удобството на спортния сутиен или естетическите, но некомфортни и стягащи сутиени с подплънки? http://picbg.net/u/24294/22952/258037.gif
В какви случаи би могъл да се ползва спортния модел? Дали би заместил класическия за всеки един повод от нашето ежедневие? http://picbg.net/u/24294/22952/258038.gif

http://prikachi.com/images/193/5249193D.jpg http://prikachi.com/images/223/5249223H.jpg

Hayashi
09-09-2012, 20:52
Аз нося само сутиени с банели. Иначе имам един от другия вид, но ми е много неудобен и стои в шкафа.
На мен банелите никога не са ми убивали. Дори толкова са ми удобни сутиените, че почти винаги си спя с тях.

bilqnavod
09-09-2012, 20:55
^^ Боже как издържаш. Като се прибера у нас, първата ми работа е да си сваля сутиена. Просто не издържам да ме стяга. Имам чувството, че ако трябва и вкъщи да стоя със сутиен ми спира дишането...

Hayashi
09-09-2012, 20:57
Аз не съм много надарена, така че то няма какво особено да ми притиска. xD

Glam0rous
09-09-2012, 21:21
Никога не бих нарекла сутиен неудобен, стягащ или пък вреден. Просто защото като изключим единствения път, в който се излъгах да си купя някакъв китайски боклук, който ми се повдигаше, всичките ми сутиени са ми били страшно удобни и никога не съм усещала, че имам нещо върху себе си. Естетическият вид, който придават, оформянето на гърдите и най-вече фактът, че нося красиво бельо не бих ги заменила. Изключено е да сложа сутиен от "спортния" вид.

bilqnavod
09-09-2012, 21:22
Аз не съм много надарена, така че то няма какво особено да ми притиска. xD

И аз съм така. Замислям се дали да спра да нося сутиен с банели, защото сестра ми каза, че на някакво момиче му се забил банела в гърдата. Станала рана, задълбочила се и накрая се озовала в онкодиспансера да я режат. Ужас...

FuCKkK13
09-09-2012, 21:24
нося сутиени с банели,които са и удобни - не знам защо си мислиш,че всички са неудобни и гледам да са с възможно най малко подплънки - дори имам 3 дето са без никакви и много си ги харесвам

Glam0rous
09-09-2012, 22:01
Авторке, на колко години си? Ако носиш отскоро може и да не си свикнала, ддз може да има хора, на които им е нужно време да свикнат с носенето на сутиен. Иначе да ти пробие тва желязо сутиена, да не му обърнеш внимание, да продължиш да си го носиш и да те пробие и теб - това нещо си е чисто безхаберие от където и да го погледнеш. Краищата на банелите на всички по-хубави сутиени са обезопасени с някакво нещо, което прилича на гума и ги прави тъпи и заоблени. Така ако случайно нещо се скъса няма опасност за теб. Освен това при сутиен, чиято чашка ти е по мярка банелите се падат точно около гърдите.

Lovely Dream
09-09-2012, 22:32
^ Така си е, защо трябва да позволиш да ти се вреже? На мен не ми е особено комфортно със сутиена с банели, но един портен няма да ми оформи бюста, а пък не съм и от надарените и изглежда грозно без сутиен. Нося го само като излиам някъде и на училище, защото той си е необходимост за момичетата и жените. Избирам по-опростени модели с минимум подплънки, но не мога да си позволя скъпи марки, като Триумф, които се славят с изключително удобство. Купувам си ги от кварталните магазини за бельо и не съм имала чак кой знае какъв дикскомфорт, като изключим как на първия ми сутиен му излезе края на телта на банела на едната чашка и ми правеше болезнени драскотини дни наред, докато не го смених след 1 година носене :D . А спортните не са за мен - или със банели, или никакъв ;)

R.o.s.i.t.z.z.a
09-09-2012, 23:51
Никога не са ми пречили банелите. Ако си си взела точния размер няма какво да ти убива или стяга ;)

Djenka
09-10-2012, 22:03
Понякога ми пречат и имам нужда да ги сваля, но по принцип са ми удобни. Иначе щом се прибера вкъщи, слагам бюстие (спортен сутиен без подплънки). Също понякога спя с него, тъй като усещам, че ги стяга и ги запазва оформени. :)

strawberry88
09-11-2012, 09:04
И аз ходя със сутиени с банели.Не ми пречат.

princesk1
09-11-2012, 10:08
с банели ;)

kitty02
09-11-2012, 11:52
Никога не са ми пречили банелите, но и никога не спя със сутиен.