PDA

View Full Version : Индивидуалността ми - няма я?!



Luscious_Heart
09-09-2012, 23:55
Пиша в тази категория, но проблемът ми не касае училището, а по-скоро приятелския кръг...
Така... Най-добрата ми приятелка ме запозна със страшно много хора и в момента аз движа предимно с нейните приятели. Харесват ми хората, но има проблем... Не мога да бъда себе си! А по принцип съм спонтанна, купонджийка, имам чувство за хумор и, може да прозвучи нескромно, не мисля, че ми липсват качества, заради които да ме уважават хората. Обаче вече не ми се получават нещата с лекота. Сама се улавям да се държа странно или неадекватно на моменти; изпитвам страаашна неувереност, а не разбирам поради какво.. Тя се чувства в свои води, тя е спечелила тези хора и с лекота общува с нови и печели и тяхното внимание. Ох, толкова бях уверена преди... какво се случи?! Приятелката ми много пъти отбелязва, че често изглеждам замислена и мълчалива, просто да не го мисля толкова. Да, но не мога. А ми е страшно мъчно заради всичкото това!!! Дори не мога да повярвам, скоро ставам на 18, а пиша такива глупости, деградирам ли, не зная. Може би някои от вас ще си помислят, че съм спешно зажадняла за внимание, за някой, който да се влюби в мен, но не е така... жадувам просто да си върна умението да бъда себе си.. тая индивидуалност, която като че ли губя по трасето.
Относно приятелката ми - в никакъв случай не искам да я копирам или дублирам, това би било пълна катастрофа. Ама аз самата вече губя своето "Аз" по някакъв странен начин..
Наскоро се сприятелих с едно момче от недалечен град, общуваме във фейсбук, а наживо също сме се виждали; в смисъл лятото се запознахме на един курорт. Едва тогава забелязах, че нея като я няма и ми е по-лесно... или по-скоро, когато са чисто нови хора, които нямат нищо общо с нас, ми е по-добре. Страничен човек наскоро ме посъветва да се държа с хората така, сякаш ги познавам от по-дълго.. Но ще се радвам да чуя и други съвети. :) Мерси предварителноо.

druzilla
09-10-2012, 00:15
Щом не можеш да бъдеш себе си сред тази компания,очевидно не е правилната компания за теб..Аз също имам приятели,с който излизам често,но просто не чувствам,че мога да им се доверя и се усещам как един вид се "преструвам",когато съм с тях.Но съм намерила и приятели,с които напълно мога да бъда себе си и мисля,че ти имаш нужда от същото. :)

Amore-Mio*
09-10-2012, 00:54
Просто един вид си се комплексирала, заради приятелката си. Издигнала си я на пиедестал и следователно, когато си покрай нови хора с нея ти е по - трудно, защото смяташ, че тя е най - добрата, а ти не можеш.

Просто бъди себе си.
Не се вкарвай в някакви филми като този, живей си живота. Приятелският ти кръг не се върти само около нея, нали? Излизай си и с други.

Luscious_Heart
09-10-2012, 10:53
^ Amore Mio, идеално ми влизаш в положението! Имаш ли идея как да спра да я надценявам по тоя начин? Не ми се искат съвети от нея...разбирате ме. И не искам да се ограничавам в общуването заради нея.

scrooper
09-10-2012, 11:00
когато са чисто нови хора, които нямат нищо общо с нас, ми е по-добре. Страничен човек наскоро ме посъветва да се държа с хората така, сякаш ги познавам от по-дълго.. Но ще се радвам да чуя и други съвети. :) Мерси предварителноо.
О, аз доскоро бях на същото мнение. Защото един вид започваш начисто с новите хора и можеш да бъдеш която поискаш. Добре е да анализираш ситуациите, но като цяло не е на далавера да си аналитичен тип. Трябва ти доза непукизъм, в смисъл да не се засягаш или потискаш от дреболии. Рискувай повече, позволявай си повече и ще се оправиш :)

Amore-Mio*
09-10-2012, 11:47
^ Amore Mio, идеално ми влизаш в положението! Имаш ли идея как да спра да я надценявам по тоя начин? Не ми се искат съвети от нея...разбирате ме. И не искам да се ограничавам в общуването заради нея.

И не трябва да ограничаваш общуването си с другите. Ти си си ти и си перфектна по твой си начин. Общувай си най - спокойно с хората и разбери, че тя не е нещо повече от теб и другите. Или както казах: излизай и с други познати и приятели, без нея.

Djenka
09-10-2012, 21:36
Това, което каза - че се чувстваш по-добре със странични хора - да, и аз понякога се чувствам така. Просто всеки има нужда отвреме-навреме да се запознава с нови хора. А колкото до индивидуалността ти - пробвай да си намериш твои приятели, и съм сигурна, че когато си сама с тях, ще се чувства прекрасно. Успех! :)

pifiella
09-11-2012, 11:43
Индивидуалността ми - няма я?!
Да не е отишла при Маги?! :D
Сори,не се сдържах...
Бъди себе си,майната им на другите.

Luscious_Heart
09-11-2012, 20:30
Аз не искам да си сменям компанията, защото това означава един вид да избягам от ситуацията; относно това, дали хората са подходящи за мен, мисля, че са, но проблемът произтичаше точно от това с приятелката ми, което доста от отговорилите навярно са прозряли... :) Почувствах се много по-добре, да ви кажа веднага забелязах резултати, беше ми нужно да попремисля нещата и да ги разгледам от друг ъгъл... Благодаря за съветите на всички!!! :)

едит: а за другите ми познати, е там е лесно, те са даже по-стари приятели и е разбираемо ;)

nessparty
09-19-2012, 11:58
даа и на мен ми се случва доста често, но се опитвам да съм по-самоуверена и да не ми пука много много!!

Елена
09-19-2012, 20:57
Мм и при мен беше така,но сега с приятелката ми сме в различни училища и.. липсва ми,но честно.. чувствам се много по-уверена без нея. Тя винаги е била супер контактна и хората са я харесвали повече,макар че,наистина дори да прозвучи нескромно е нямало някаква причина за това..ама си беше факт...Излизай повече и с други хора и ще се почувстваш по-уверена.

Azoria
09-20-2012, 08:49
От скоро ли излизаш с тези хора? Може това да е причината - още не можеш да се отпуснеш пред не особено познати хора... А може просто да не ги харесваш много, но щом усещаш,че не може да си себе си в тази компания дори когато вече сте се позближили - това определено не са твоите хора. :)
Нормално е приятелката ти да се "чувства в свои води" щом те са нейни приятели. Не е задължително обаче да се чувстваш и ти така там. Дай си време,ако не ти идва от вътре - просто не се затормозявай повече. ;)