PDA

View Full Version : Няколко въпроса относно отслабване и диети



bebsiii
09-10-2012, 10:32
Здравейте, реших да започна диета и се колебая между НВД и 90дневната. Висока съм 165 и тежа 55 кг, целта ми е да стана към 47-8. Нямам много време за спорт, особено след започването на учебната година, но въпреки това се опитвам да тренирам поне по 2 пъти седмично. Въпросът ми е коя диета дава по-добри резултати според вас, аз лично клоня към 90 дневната? Колко калории да приемам най-малко на ден така че да отслабна? Притеснявам се, че ако се огранича прекалено много това може след време да доведе до йо йо ефект.
Благодаря предварително (:

Cloud9
09-10-2012, 11:30
И аз съм 55 и искам да стана 45 (по-ниска съм от теб). Пробвала съм 90 дневната и веднъж успях за месец и нещо да сваля около 4 килограма, но я спазвах много точно. Сега се опитах да съм на НВД, но съм прекалено голям фен на въглехидратите (ориз, картофи, бобови култури) и прсто гледам въглехидратите ми да не минат над 100 гр. и да имам калориен дефецит от поне 500. Чувствам се добре, тренирам по около 30 мин на ден ( това е най- добрият начин да си похапнеш здравословно по 5-6 пъти наден и пак да си на голям калориен дефецит. Прочети в Интернет всичко за това колко калории може да приемаш дневно и си следи какво ядеш.Четох в Интернет,че ако имаш калориен дефицит от 7770 на седмица ще свалиш килограм. Това се получава единствено ако спортуваш много така че препоръчвам ти повече спорт и нормално хранене и няма да имаш йо йо ефект.

bebsiii
09-10-2012, 11:56
мерси много за бързия отговор (: а би ли ми препоръчала някакви упражнения, които мога да правя у дома, ако имаш някакви наблюдения.. аз лично четох за таебо на били бланкс и мисля да си го сваля

Cloud9
09-10-2012, 12:26
Аз тичам и скачам на въже и после си избира от ютуб някакви упражнения, например пилатес много обичам. И аз си свалих били бланкс, но съм го оставила за студените дни. Има много клипчета в интернет, порови се малко и ще намериш