PDA

View Full Version : Кучееееееее



dunitifi
09-10-2012, 10:39
Ами .. като бях малка исках пекинез.Взеха ми...Но той е мъничъкк и адски злобен само хапе .. И така де не можех да го гледам...Тръгна да го докосна и направо ще ме изяде ;хх .. Преди 3 години обаче убедих мама за чау-чау.Взе ми..Ноо тя е адски мързел ;д .. И с мама си се разбират перфектно и са неразделни,аз съм форевър алоун .. А аз искам куче ,с което мога да тичамм..Да го разхождам из паркаа..И така..И сега от няколко дни гледам Бетовен ;д..И проучвам за санбернарите и много ми харесват .. просто съм влюбена в тях.Разбрах,че женските са до 70 кг и 70 см.Много са добрички и умни.И много ми харесват..Тези кучета много обичат да се раздвижват и да тичат,точно такова искам и аз..Ама се реших и питам мама..И тя като ме почна - НЕЕЕ,няма да ти взимам санбернар..То става по-тежко от теб,ти зарязваш всички кучетаа..Бла бла .. На 2-рия ден аз трябва да ти го разхождам..НЕ МЕРСИ - ама аз започнах да я моля..Защото наистина го искам и съм съгласна да го разхождам всяка сутрин преди училище ако ще и в 5 да трябва да ставам..След училище ще го водя в парка...Наистина го искам..Но тя е твърдо не и не ми вярва.Има ли начин да я убедя да ми вземе ;х

druzilla
09-10-2012, 10:43
О и аз бях така..Баща ми не искаше,защото щял той да трябва да го разкарва,а аз - нее ще ставам преди даскало..Ставам дръжки,като ми мина мерака след първия месец и повече никакво разхождане. :D И аз не вярвам това куче чау-чау да отказва да го извеждаш.Аз разхождам редовно на една съседка кучето,което е същата порода и то умира да тича..

R.o.s.i.t.z.z.a
09-10-2012, 10:43
Не си взимай санбернар най-малкото, че като порасне няма да можеш да го удържаш..

FuCKkK13
09-10-2012, 10:54
по принцип като имаш куче се привързваш към него,по цял ден си с него,обучаваш го,а като гледам ти как зарязваш едно куче само защото горкичкото не може да тича изобщо не си взимай друго... това е живо същество,а не да си угодиш на капризите и ще ставаш в 5 ама другия път... точно 1 месец ти давам и си аут и както казва майка ти пак тя ще трябва да го разхожда - изобщо не се занимавай,че направо ти съжалявам кучето/кучетата

dunitifi
09-10-2012, 11:02
по принцип като имаш куче се привързваш към него,по цял ден си с него,обучаваш го,а като гледам ти как зарязваш едно куче само защото горкичкото не може да тича изобщо не си взимай друго... това е живо същество,а не да си угодиш на капризите и ще ставаш в 5 ама другия път... точно 1 месец ти давам и си аут и както казва майка ти пак тя ще трябва да го разхожда - изобщо не се занимавай,че направо ти съжалявам кучето/кучетата

Ама аз да съм казала,че ще зарежа чау-чау-чето?!? НЕ!! ОБИЧАМ СИ ГО ! И си го гледам!Просто ми омръзна всички да си разхождат кучетата из парка и да тичат с тях,а моето само да спи..Разбирам,че е болно ,ноо...Ако имам санбернар ще си го разхождам и ще спи в гаража ( където спеше предишното ми голямо куче,което почина..) .. Защото ще е много голямо ,за да е в стаята ми..Докато чау-чау-чето спи при мен и си го милвам и го обичкам!!Но ми се иска да разхождам из парка .. Не е длъжно да ми угажда на капризите,права си ,но все пак това не ми е каприз!!Просто го искам

dunitifi
09-10-2012, 11:03
Пък и по принцип аз всяка сутрин си ставам във 6 (2 часа преди училище) така,че не ми пречи да го разхождам до към 7 и след това да се оправям за училище !!

black pearl
09-10-2012, 11:09
Къде е пекинеза ?! Амии две кучета и то не от малките не смяташ ли ,че ще се нуждаят от повече грижи ?! Ами ако се спречкат ..сбият се ? Кво правим тогава ?? По добре помисли..пък и това с тичането не е много добра идея защото то самото ще е по тежко от теб и представи си захапе някое друго ,а ти си сама .. : D
П.П имам два пекинеза .. :D

dunitifi
09-10-2012, 11:16
Пекинеза си стои при дядо ми

Bloody Red
09-10-2012, 11:45
Абе мисля че майка ти е права ;д
Значии първото куче хапело.. Това показва не че кучето е било злобно, а че никой не се е занимавал да го обучава. Казваш, че сегашното ви куче е болно - как може тогава да очакваш от него да тича и т.н. Освен това като вземете новото куче, както и преди мен казаха, какво ще стане ако двете не се спогаждат (което е доста вероятно с чау-чау-то)? Как ще удържате тея две кучета, като едното тежи повече от вас? А най-много ме впечатли израза "От няколко дни гледам Бетовен и реших че искам санбернар".. ;х Хачико няма ли да гледаш? Или Сто и един далматинци? Съжалявам ако звуча рязко, обаче не можеш ей така да си гледаш филм и да решиш че искаш точно това куче. И бтв женските са от 50 до 90лг, а мъжките към 100. Освен това кучетата са доста по-бързи от хората. След като не можете да контролирате пекинез, то какво остава за 100-килограмово куче? Това като се затича ще ви повлече като..
Та моят съвет е - най-добре не си взимай друго куче. А ако ще го правиш, определено смени породата.

shmatarok
09-10-2012, 11:54
Не е длъжно да ми угажда на капризите,права си ,но все пак това не ми е каприз!!Просто го искам

Мдааааааааа, изобщо не е каприз.

И според мен няма смисъл да си взимаш друго куче. То отношението ти към тях си личи от всеки пост, който си написала.

Amore-Mio*
09-10-2012, 12:01
За домашен любимец си вземи по - добре някаква мъничка и пухкавичка. И се научи малко на отговорност, задължения и да си сериозна, че не може да искаш куче - да си го получиш, и накрая да го зарежеш поради някаква си там причина.

jghgh
09-10-2012, 12:44
Отделно да мъчиш санбернар с български климат.. Честно, не разбирам. Да, гъзария е да имаш подобни "северни" породи, ама им е такава мъка на кучетата.
Като толкова ти се тичка в парка, вземи един джак ръсел териер и ще стане така, че по-скоро ти няма да му насмогваш. Ако искаш да е голямо кучето - лабрадор, голдън ретривър. Може да си вземеш и кученце от приют и да си го отгледаш и възпиташ - стига гъзарията да не ти е в повече и да смяташ за под нивото ти да гледаш такова куче.
Но наистина може да възникнат териториални проблеми с кучето чау-чау.

evilgirl95
09-10-2012, 14:22
Абе що не пробваш със английски сетер. Моят приятел има такова и буквално не се спира.. все иска разходки насам-натам.. Много са сладки и са по-малки от санбернар.. Те са ловни кучета и обичат да бягат и да се шляят ..
Давам го като предложение, защото си мисля, че ще е идеален за теб.

Infinity.
09-10-2012, 23:26
Сантбернара нито ти,нито майка ти ще можете да го удържите,когато порасне,а и пускат много лиги ама мнооого.
Аз имам кокер шпаньол и е мноого игриво,всеки ден тичаме,хвърлям пръчки,тя ми носи ,а в същото време е адски миличко и като се прибереш се къса да скимти и да се радва.Сладко е.Средна порода е,но е много добро.
Джак Ръсел Териер ,също :)
Иначе хубаво и голяма порода препоръчвам ти голдън ретрийвър ,ноо тука е по-сложно.Не трябва да го прехранваш,защото надебелее ли няма да е подвижно.Иначе и то е много игриво и красиво.
НЕ ТИ ПРЕПОРЪЧВАМ ЛОВНО ГОЛЯМО КУЧЕ!!Вярвай ми,имах ловно куче преди 2-3 години и ме побърка!!То тичане,тичане,но сещаш се,че когато ти се умориш и не ти се тича повече,то ще продължава,защото ако не го водиш на лов е АД!!!Трябва да му отделяш 1-2-3 часа сутрин за разходка,а и също са трудни за удържане.
Сетер имах като бях малка,но те са като Колитата...много болнави и много крехки кучета..прекрасни са,но грижа си иска!!
Едни приятели имаха Бийгъл.Супер сладурче.Мноого игриво и в същото време добро.Бяха ми го оставяли,преди около месец ии сутрин извеждах и моето и си спомням,че Бийгъла е страшно неконфликтно куче,защото минахме през един парк и на всички кучета се радваше.
И все пак всичко зависи как го възпиташ :))

Надявам се да съм ти помогнала :))

Infinity.
09-10-2012, 23:40
Така искам да добавя само,че е задължително ако чау-чау е мъжко да вземеш женско куче *и обратното*,но да кастрираш мъжкото,защото не искаш смески,предполагам.
А относно грижа и възпитание -не трябва,когато на теб ти скимне да го разхождаш!Отраснала съм с кучета и кокер шпаньола *сегашното* ми е първата отговорност.За да се привърже едно животинче към теб,независимо куче,коте,зайче,ти трябва да го храниш,първите дни,след като го вземете,като скимти нощем да го гушнеш,да си поиграете.Трябва да го разхождаш всеки ден,без да пропускаш,както и възпитанието -това е най-важното!!!На едно куче трябва да му се покаже кой е шефа още,докато е малко,защото иначе Вие ще станете негови роби и ще ви направи диви и щастливи.Отдели му време да го научиш на някои команди,като седни,дай лапа,легни,колкото да знае,че ти го дресираш и,че ти си неговия стопанин,защото не е както казват хората,че кучето си избира стопанин,а напротив!Стопанина трябва да наложи на кучето,че то е негов ''роб''.Когато поотрасне,трябва да го удряш лекичко по дупето или муцунката и да казваш ''Не!'' строго и след няколко пъти то ще знае да спре само,като му кажеш ''Не''.
Не се заемай с куче,ако ще стане така,че след един месец да откриеш,че не е игриво и да го заебеш,защото това на теб не ти дреме особено,но за животното е мъка и му е жал,като не му обръщаш внимание!!!Просто първо трябва да прецениш дали сама ще се справиш с всичко.За мен отглеждането на куче е възпитателно,защото винаги ще знаеш,че имаш ангажимент към него.ОБМИСЛИ ГО ДОБРЕ :)

anonymous708973
09-11-2012, 07:58
Отделно да мъчиш санбернар с български климат.. Честно, не разбирам. Да, гъзария е да имаш подобни "северни" породи, ама им е такава мъка на кучетата.

Един разумен човек.
Ще го извеждаш, дръжки, моето момиче. Ще видим колко ще ти е до тичане на -10 градуса, опакована в яке/палто, шал, шапка... но без ръкавици, понеже с тях не можеш да държиш повода. Зависи и от повода, де. Щяло да спи в гаража... ти добре ли си?!

sexa_na_kompleksa
09-11-2012, 08:16
Не мисля, че разполагаш с нужните условия да гледаш куче,още повече породата, която си си избрала..

dude99
09-11-2012, 08:31
Ти си егати лиглата честно да ти кажа !!

urlittlelady
09-11-2012, 09:05
не си взимай голямо куче... мен лабрадор ме разхожда и влачи по улиците :lol: защо не си вземеш едно бийгълче... те са такива сладури и обичат разходки [лични наблюдения] А за да успееш да убедиш майка ти, ще трябва да и покажеш, че си сериозна.. ако мислиш за 1 месец да му се нарадваш изобщо не си взимай.. доколкото прочетох смятам, че бързо ще ти писне...
Кучето все ще те обича и все ще ти бъде приятел, стига само да го храниш. Но мисля, че точно тези животни заслужават много повече от паничка с ядене :)

kitty02
09-11-2012, 13:09
Ееех .. да бях на твое място .. 2 кучета?! Майка ми не ще и да помисли за 1, пък ти искаш трето ..

JonkataK
09-11-2012, 13:16
Виждал съм женски санбернар 85кг. Стопанката му беше 3х85кг и пак едвам го държеше.

П.П. Само не ми казвай, че искаш да го държиш това дзвер у апартамент.

urlittlelady
09-11-2012, 14:21
то за това ги има малките породи :D но аз никак не ги обичам :D като някакви мишленца са ми :D

Enigma69
09-13-2012, 10:33
Гледайте си филмите с кучета, само че не си мислете, че това куче което ще си вземете ще има нещо общо с това което сте гледали в филма. Санбернарите и аз ги харесвам многоо, но не бих си взела такова куче. Колкото и да е добро имаш ли си представа като види нещо или тръгне да се дърпа как се удържа такова огромно куче. Пък и това куче трябва да имаш условия да го гледаш, не в гаража.. Казвам ти го от личен опит, защото аз също страшно много харесвам големите кучета и имам самоед и още няма 1 година, а вече ми е много трудно да го държа...

marilyn
09-15-2012, 18:00
Абе мисля че майка ти е права ;д
Значии първото куче хапело.. Това показва не че кучето е било злобно, а че никой не се е занимавал да го обучава.

Съгласна.

Да имаш куче не означава само да го разхождаш в парка. Трябва да го възпитаваш, да помислиш дали можеш да му осигуриш нужните условия у вас, дали можеш да смогваш да се грижиш за него. Един санбернар имаш ли идея как ще живее примерно в апартамент или как ще успяваш да му купуваш необходимата храна (това куче яде месо всеки ден).
Според мен не трябва да взимаш друго куче, все пак си имаш едно ( не се знае и как ще се спогаждат 2те). И ако толкова си убедена, че ще вземеш още едно, харесай си друга порода. Има много готини кучета, които обичат да тичат и тн и се гледат по-лесно от санбернар.

bijou
09-15-2012, 23:10
Ти си тъпа разглезена пикла, която въобще дори не се и напъва да помисли малко.

Най-добре си купи една пътека и си тичай докато гледаш Бетовен всеки ден.

yourgirlme
09-16-2012, 12:32
Аз имам куче и да ти кажа наистина е голяма отговорност.В началото бях сигурна,че много го искам сега го разхождам по задължение.

Богиня
09-16-2012, 12:46
И аз имам куче. НО ми го подариха. Немска овчарка, на килограми колкото мен, че може и повече... :D
Разбира се, не съм питала нашите преди да го взема, защото и аз не знаех. Една вечер обсъждахме с
приятели породите и аз се изпуснах, че много харесвам немски овчарки. И така... :lol:
Майка ми буквално щеше да получи удар, понеже не обича животни по-големи от котка. :D Баща ми е
пълна нейна противоположност и съответно се съгласи. Отначало с уговорката, че само ще помага,
а сега като ме видят в морската ме поздравяват с ''скоро не сме виждали баща ти и Рая /кучето/''... :grin:

Големите кучета искат твърде много грижи, мадам... меракът ще е само в началото. ;-)
Намери си друго занимание, защото животните, също като хората, страдат много!

anonymous708973
09-17-2012, 10:46
Имаш доста глупави приятели.

Богиня
09-17-2012, 15:58
Е, защо? Това е един от най-милите подаръци, които са ми правени. А и имам възможност за отглеждане /живея в къща с двор/, просто времето не ми стига за разходки, а понякога и мързелът ме хваща... :oops:
За сметка на това, кучето е верен приятел на баща ми и всъщност, не могат един без друг. /И аз без тях също не мога... :smt111/

malkasladka
09-19-2012, 13:14
Дано НЕ се съгласи! По дяволите ти тия кучета за играчки ли ги имаш...като чета как си си възпитала пекинеза и как те слуша, не искам да си представям как ще се оправяш със санбернар...за възпитание и грижи за едно куче няма да обяснявам, ясно е, че ти не заслужаваш куче...

Charismatica
09-19-2012, 14:14
Ти не искаш куче, за да го гледаш и обичаш, а за да тичаш след него, защото другите така правят:) Кучето е живо същество, не го третирай като предмет за забавление . радвай се на това, което имаш вкъщи- някои деца нямат шанс да гледат и едно животинче, заради родителите си, а твоята майка според мен е много разбрана щом сте сменили 2 кучета.
Ти просто го искаш, ама помисли ли колко струва кучето и колко ще струва храната му? И кой ги дава тези пари? Мама..

Fucking_perfect
09-21-2012, 02:24
Ти не искаш куче, за да го гледаш и обичаш, а за да тичаш след него, защото другите така правят:) Кучето е живо същество, не го третирай като предмет за забавление . радвай се на това, което имаш вкъщи- някои деца нямат шанс да гледат и едно животинче, заради родителите си, а твоята майка според мен е много разбрана щом сте сменили 2 кучета.
Ти просто го искаш, ама помисли ли колко струва кучето и колко ще струва храната му? И кой ги дава тези пари? Мама..

Сългасен!
Плюс това,че сега е гледала "Бетовен" и иска санбернар,утре ще гледа "101 далматинци" и ще иска далматинец,а бе разглезена работа.А да попитам какво стана със пекинеза и другото куче? Най-вероятно сега са в някои приют или още по-зле на пътя.Според мен ти НИКОГА не трябва да имаш каквото и да е животно,дори риба...Защото си адски безотговорна!

mimijessi
09-21-2012, 17:09
Другия месец сигурно ще искаш хъски щото било еди си какво.. :/ Пък и да ти го купят трудно ще се разхождаш/бягаш с него!Ще има други кучета в парка и сигурно няма да можеш да го одържиш. Вземи си лабрадор и все пак мисля, че не трябва да си купуваш! :)