PDA

View Full Version : Постоянно се чувствам отпаднала и уморена. Нямам желание за нищо.



DennisCobain
09-10-2012, 18:22
Здравейте. От доста време (под "доста" разбирайте 2-3 години) постоянно ми се спи и се чувствам изморена,но на практика не извършвам никакви трудоемки дейности изсмукващи много енергия. Не се наспивам добре, имало е дни в които изобщо сън не ме лови. Когато изляза на слънце започват да ме болят очите УЖАСНО много. Ходих на очен, но ми казаха, че ми няма абсолютно нищо. -.- Още със ставането и се чувствам някак недоспало, сънено, отпаднало.. Миналата учебна година това ми изигра ужасна шега, едвам се домъквах до училище, натрупах около 300 отсъствия, всички ме смятат за наркоманка защото кожата ми стана ненормално бяла, започнах да забравям ужасно много... Случвало ми се е да припадам на училище.. Заприличах на призрак. Ходих при личната ми лекарка, правиха ми куп изследвания, за диабет, за щитовидна жлеза, хемоглобин, еритроцити, левкоцити и куп, куп други неща! И всичко показва, че съм добре, а всъщност не съм изобщо! Лекарите мислят, че ги лъжа. Каква ми е ползата питам аз?! По-дяволите искам да се оправя моля ви помогнете ми някак! :cry:

HiEnAtA82
09-10-2012, 18:30
чувала съм, че някой лекарства, които се приемат редовно имат такива странични ефекти.. пиеш ли някакви такива?? може от това да е?!?

DennisCobain
09-10-2012, 18:33
Не пия никакви лекарства. :(

ALetterFromTheSky
09-10-2012, 18:38
И на мен от около половин година ми е все сънливо и уморено, да и аз припадам лесно, обаче никакви изследвания не съм си правила... доста е тегаво, постоянно да си уморена и едва да се влачиш... дано намериш решение на проблема, аз ще си карам така :D

mimsssssss
09-10-2012, 18:49
Липса на желязо?
Депресия?
Има доста варианти, мен ми идват главно идеи на психологическа основа.

HiEnAtA82
09-10-2012, 18:59
в такъв случай както казва mimsssssss навярно е на психологическа основа .. ако искаш опитай с терапевт, може пък и да помогне :) :):)

besso
09-10-2012, 19:05
Всичко, което описваш са симптомите на обикновена депресия. Почти всички хора периодично изпадат в подобни състояния. Започни да спортуваш нещо, без значение какво, важното е да се движиш. Познавам много спортисти и никога не съм виждал някой от тях депресиран. Наскоро прочетох научна статия, в която беше описано защо е важно да се движим за да имаме здрава психика. Това само потвърди наблюденията ми. Промени сегашните си навици, смени музиката (предполагам Нирвана). Надъхай се по нещо и ще ти мине, споко :) Имам една много любима мисъл: "Ако правиш едно и също не очаквай различен резултат". Така, че смени навиците и всичко ще се нареди :) Не забивай в мисли, няма файда. Като усетиш, че го правиш си намирай занимание.
Успех! :)

mimsssssss
09-10-2012, 19:14
Айде бе ^
Балерините, гимнастичките, културистите и боксьорите -> 70% от тях страдали от депресия поне 3 пъти в живота си...
А пък за музиката да си слуша квото иска. Тея дето слушат чалга са малко депресирани щото...

Захвани се с нещо, в което да си влагаш чувстватаа. Защото психиката ти не е склад, където да държиш всичко.

DennisCobain
09-10-2012, 19:38
Еее айде сега :D депресарка ме изкарахте :D Музиката няма шанс да я сменя.. -.- Имам си занимание, пиша песни, свиря на китара, нямам липса на желязо... -.- други идей? Това със спорта няма как да стане. Ненавиждам го а и съм си достатъчно клечкава, даже май прекалено. :\

ALetterFromTheSky
09-10-2012, 19:42
Така като гледам не си доволна от нито едно от предложенията и искаш още идеи, мии те не са безкрайни, май е време да си хванеш едно гаЖИ и да спреш да се оплакваш :)))

DennisCobain
09-10-2012, 19:45
Не искам гадже. :(

antineutral
09-10-2012, 19:46
А изобщо движиш ли се достатъчно и прекарваш ли една известна част от времето навън, храниш ли се добре, редовно и т.н.?

DennisCobain
09-10-2012, 19:53
Ами може да се каже, че се движа. Разхождам се около 2-3км дневно. Храня се добре, но не редовно. :( Мразя да се храня точно в определени часове.

lamer4e7o
09-10-2012, 20:23
Като гледам не искаш нищо. Ами стой си така. Не си падаш по момчета, нито по момичета. Ами върви в някоя клиника и стой там. Или в дом. Вече започнах да се чудя дали не си поредния трол във форума.

besso
09-10-2012, 20:24
не е трол, просто поредния тийн, дето търси внимание :)

DennisCobain
09-10-2012, 20:36
Баш па във форум да търся внимание :lol: Остроумно.

lamer4e7o
09-10-2012, 20:41
Значи си трол или адски объркано създание. Друго не може да е. Говори с родителите си, щом лекарите не помагат. Не знам какво друго да ти кажа… По-горе има доста съвети, но ти — не, не…

besso
09-10-2012, 20:55
Добре, Айнщайн, хубаво си прочети цялата тема.

Проблем: Търсиш изход от меланхолията си.
Хората ти дават варианти от личния си опит.
Продължаваш да мрънкаш и да си намираш всевъзможни оправдания да не направиш нищо по въпроса.

Извод: Явно те кефи да си сдухана, самовглъбена ученичка, дето пише песни и слуша депресарска музика. Да, от твоята позиция има някаква голяма романтика и величие в това да си жертва на системата. А и така снемаш от себе си всякаква отговорност. Ходиш по доктори - обръщат ти внимание. Припадаш в училище - обръщат ти внимание. Пишеш във форума - обръщат ти внимание. Явно много искаш да забележат невероятния човек, който си...

Мога още много да пиша, но ако продължа много ще се обидиш, затова помисли над поведението си, можеш да научиш неща, които не си подозирала ;)

mimsssssss
09-10-2012, 21:11
^ +1

п.п. Липсата на секс и изразяване на сексуалните емоции води до големи депресивни състояния.

draid
09-10-2012, 21:19
Години ?
Килограми ?
Кога си лягаш и ставаш ?
По колко ядеш на ден ?
Спомена че не се чувстваш жена ?
По колко време дневно прекарваш на компютъра ?

SetTheWorldOnFire
09-10-2012, 21:21
DennisCobain ти не си ли китаристката на Figure On The Verge? :shock: Или се бъркам? Ако си ти ми приеми поканата във фейсбук! Невероятно звучите, може да се каже, че съм ви голям фен. :D

по темата: взимаш ли наркотици или трева? Ако да-то няма за какво да се чудиш защо си така. Дори и да си ги спряла пак ще имаш това "нежелание за нищо". Консултирай се със психолог. И поздрави на групата! Желая ви късмет :)
И се оправяй бързо!

DennisCobain
09-10-2012, 21:29
Години ?
Килограми ?
Кога си лягаш и ставаш ?
По колко ядеш на ден ?
Спомена че не се чувстваш жена ?
По колко време дневно прекарваш на компютъра ?
На 18 съм.
49кг.
Лягам си към 1-2 и ставам около 8.
По колко пъти ям ли? Ами различно. Някой път 3-4, някой път веднъж, ако съм навън мога и цял ден да не ям. Не усещам глад.
Да, може да се каже. Винаги съм била мъжко момиче.
Ами от няколко месеца изобщо не ползвам, защото лаптопа ми се счупи. Във форума влизам от телефона.

DennisCobain
09-10-2012, 21:33
DennisCobain ти не си ли китаристката на Figure On The Verge? :shock: Или се бъркам? Ако си ти ми приеми поканата във фейсбук! Невероятно звучите, може да се каже, че съм ви голям фен. :D

по темата: взимаш ли наркотици или трева? Ако да-то няма за какво да се чудиш защо си така. Дори и да си ги спряла пак ще имаш това "нежелание за нищо". Консултирай се със психолог. И поздрави на групата! Желая ви късмет :)
И се оправяй бързо!

Аз съм, благодаря ти за написаното. :)
омг..трева пуша от време на време, наркотици не взимам. Само на концерта на red hot chili peppers взех малко.. :( абе май ще отида на психолог. Може би от това са ми проблемите.

draid
09-10-2012, 21:38
Проблемите ти са ти психически, определено спри да пушиш трева. Имаш склонност към депресия ми се струва, а тревата няма да е най-доброто. Храни се по-малко, но на често. Да нямаш хормонални проблеми ?

DennisCobain
09-10-2012, 21:46
Проблемите ти са ти психически, определено спри да пушиш трева. Имаш склонност към депресия ми се струва, а тревата няма да е най-доброто. Храни се по-малко, но на често. Да нямаш хормонални проблеми ?

Нямам, правиха ми изследвания. Тревата ще я спра определено, много започнах да забравям. Не знам от нея ли е, не е ли, но ще я спра. Не си заслужава.
Харесват ми мненията ти. Не си избухлив/а и скачащ/а на потребителите. :)

lamer4e7o
09-10-2012, 21:50
И спри наркотиците като цяло. Като чуя за тия лайна и ми става зле. А като се сетя колко хора ги употребяват…

draid
09-10-2012, 21:51
Може да забравяш и от тревата, но като цяло и от разсеяност, която може да е породена от куп неща. Колко често пушиш, ако е по няколко пъти на седмица си е проблемно, но щом си се убедила вече, остава само да я спреш. Вегетарианка си предполагам ?

DennisCobain
09-10-2012, 21:54
различно, но горе долу 2-3 пъти в седмицата.. --
Да, вегетарианка съм. : )

DennisCobain
09-10-2012, 21:56
И спри наркотиците като цяло. Като чуя за тия лайна и ми става зле. А като се сетя колко хора ги употребяват…

Твърди наркотици не ползвам. Опитвала съм, но не ме кефи идеята да продължавам да "експериментирам" с тях.

draid
09-10-2012, 21:56
Ахам еми очевидно се изяснява проблема. Наистина може да ти е спаднало желязото и за това да си бледа и т.н. Пушенето е причинител на 70% от състоянието ти. Успех с възстановяването.

Едит: мъжко съм.

ALetterFromTheSky
09-11-2012, 07:49
И спри наркотиците като цяло. Като чуя за тия лайна и ми става зле. А като се сетя колко хора ги употребяват…

За първи път срещам някого със същото мнение като мен за наркотиците... ама върви им обяснявай

x7aZzy
09-11-2012, 16:24
Изпитваш ли неопределено чувство за вина?
Чувстваш ли се неоценена и/или отритната?
Социално активна ли си? (имам предвид в реалния живот)
Кога последно се почувства щастлива?
Колко често в седмицата изпитваш отчаяние?
Колко често плачеш?
Потят ли ти се ръцете? А треперят ли?
Противозачатъчни?
Чувстваш ли се често потисната, мрачна, тъжна, неспокойна?
Мислиш ли с надежда за бъдещето?
Лесно или трудно вземаш решения?
Смяташ ли, че животът ти е пълен, оползотворен?
Доставя ли ти радост това, което вършиш? (каквото и да е - хоби, училище, приятели)

За тези въпроси за определяне на депресивни състояния се сещам. Мързи ме да търся в учебниците.

dreamer_love
09-12-2012, 10:30
Аз също често се чувствам изморена и не мога да спя, ако не съм била активна през деня. Затова се старая да го прекарвам ползотворно, за да мога да си почина през нощта. Не смятам, че търсиш внимание и определено не променяй музиката, която слушаш! Чалгарите не изпадат в депресивни състояния, защото гамата им от емоции е твърде бедна и просто няма как да стигнат до същността, следователно няма какво да ги разочарова. Но на тази тема мога да говоря твърде много :)

bilqnavod
09-12-2012, 10:42
Депресията е сериозно заболяване. Знам, че е често срещано, но ако не се обърне внимание води до така наречените психосоматични заболявания. Не подценявай умората и апатията в следствие на депресия. Не я бъркай също с обикновено тревожно разтройство - изисква лечение. Освен това състояние може да те накара да мислиш за самоубийство.

x7aZzy
09-12-2012, 10:57
Чалгарите не изпадат в депресивни състояния, защото гамата им от емоции е твърде бедна и просто няма как да стигнат до същността, следователно няма какво да ги разочарова. Но на тази тема мога да говоря твърде много :)

Дааа. Само така ще е.

ALetterFromTheSky
09-12-2012, 14:24
Аз също често се чувствам изморена и не мога да спя, ако не съм била активна през деня. Затова се старая да го прекарвам ползотворно, за да мога да си почина през нощта. Не смятам, че търсиш внимание и определено не променяй музиката, която слушаш! Чалгарите не изпадат в депресивни състояния, защото гамата им от емоции е твърде бедна и просто няма как да стигнат до същността, следователно няма какво да ги разочарова. Но на тази тема мога да говоря твърде много :)

Пхахаха, благодаря, че сподели такъв смешен виц ! :))))

jghgh
09-13-2012, 10:52
http://24.media.tumblr.com/tumblr_m1css9h8NM1r04xyvo1_400.jpg

DennisCobain
09-13-2012, 11:39
Изпитваш ли неопределено чувство за вина? Не.
Чувстваш ли се неоценена и/или отритната? wtf.. Не :D

Социално активна ли си? (имам предвид в реалния живот) Да.

Кога последно се почувства щастлива? Преди малко :D:D

Колко често в седмицата изпитваш отчаяние? Не знам.

Колко често плачеш? много рядко.

Потят ли ти се ръцете? А треперят ли? Не.

Противозачатъчни? не ми тряят

Чувстваш ли се често потисната, мрачна, тъжна, неспокойна? не

Мислиш ли с надежда за бъдещето? о, да :D постоянно. Имам ненормални мечти

Лесно или трудно вземаш решения? Импулсивно бих казала.

Смяташ ли, че животът ти е пълен, оползотворен? мммм...не точно

Доставя ли ти радост това, което вършиш? (каквото и да е - хоби, училище, приятели) да


За тези въпроси за определяне на депресивни състояния се сещам. Мързи ме да търся в учебниците. :)

GeGaSa
09-13-2012, 17:01
Искаш едни хубави шамари, ако съм, на мястото на баща ти, ще ти взема компютъра/лаптопа, и точка. Винаги когато седна и влезна в Форума, ти си тук, ами излез малко навън, прочетох че каза "не искам приятел" има и други начини да се забавляваш, отиди на кафе с приятелки, отидете на разходка в някой парк и тн. Да ти дам и още един съвет. Когато се събудиш сутринта, не сядай веднага на компютъра. Ако майка ти, и Баща ти, нямат с какво да те ангажират, ти сама си намери работа у дома, и когато я свършиш, излез с приятелките си, това е моето момиче.

Работата краси човека.

x7aZzy
09-13-2012, 17:07
Поздравления, не си в депресия!

Обаче ми правиш впечатление на инфантилна с тези емотки.

lamer4e7o
09-13-2012, 20:33
Извод: На момичето/момчето му няма нищо. Нуждае се от въздух. Ха-ха.

adfz
04-01-2014, 13:48
Не искам гадже. :(

когато разбереш,какво искаш и какво ти харесва си готов/а.каквото и да ти се предложи или го мразиш,или не искаш е малко се стегни и от виртуалния свят бързо се махни

Kukuto
04-01-2014, 14:21
Неправилно хранене + липса на спорт...

adfz
04-01-2014, 14:38
едвам се домъквах до училище-явно е свързано с околните ти хора,някои притеснявали те с нещо.не си болен,но си в депресия която не е никак нормално състояние за годините ти ,а и от доста по малък/а я имаш

adfz
04-01-2014, 14:45
отговорите с иконките е ясно-излъгал/а,с какво е социално активен/а в реалния свят-като е постоянно в виртуалния -пак е излъгал/а и защо го прави и как да помогнеш така