PDA

View Full Version : Любовни хроники по военните действия



BornToRaiseTheHell
09-10-2012, 22:31
Началото. :)


Залез падаше над Адиния.Оттенъците на светлината вече бяха лилаво-розови, а облаците заплашително започваха да закриват хоризонта, като че ли, правейки сцена за появата на пълната луна.
Ариана стоеше на брега на езерото пред портите на Велик Данар. По времето на Мирът, голям град, център на Адиния, но днес, само помен от това ,което е бил някога.
Зад високите стени на града, животът не спираше да кипи, но едно нещо го правеше отживелица. Близостта му до границата.
При започването на войните, един млад принц от династията на Кнархите, премести столицата на Адиния в някакъв град над Централната планина, където глупавите кралски шишкави идиоти винаги са се чувствали спокойни.
Ариана мислеше.
Всъщност, опитваше се. В главата й беше страхотна каша. Не можеше да събере мислите си, погледът й блуждаеше нанякъде, самата тя не можеше да фокусира нищо, освен сребристите последни отблясъци на отразяващото се в повърхността на езерото слънце.
Знаеше,че това са последните й часове, може би минути тук. Спомени нахлуха в главата й. Първите й спомени ,детството, игрите с малкия Тас около огромните крепостни стени, взирането във форта навътре в Океана от прозорците на Северната кула, старата бабичка, която всяка вечер им четеше за принцеси, рицари, дракони и вещици, убийства и спасения, за война и мир.
-Идват.-чу се плах мъжки глас зад нея.-Сега имате време да избягате, принцесо.
-Знам, че идват, Тас. Но ако трябва някой да умре в името на този град, това ще съм аз.
-Това е един граничен град, принцесо.Загубени сме, откакто вече не сме център и всички знаят това...Никой не се страхува от нищо.Но...,нашата принцеса в техните ръце означава само страх.
-Означава доверие, Тас. Доверие и уважение. Ако не разбират от това, значи сме загубени, ако ще да събираме армии с милиони.
-Моля ви, принцесо.. Просто размислете.
-Не мога. Това е моето родно място, както и твоето. Зад тези стени винаги съм била защитена, тук израснах, тук проходих и проговорих. Искам след време, стените още да ги има. Не искам да бъдат сринати със земята.
-Няма гаранция, че няма да бъдат сринати, след като копелатата те получат, Ариана.-чу се плътен глас зад тях. Уредникът на града,бащата на Ариана стъпваше тежко към тях, червеното му наметало се беше окаляло по пътеката, дишането му беше тежко и говора му беше накъсан.- Аз съм уредникът...Аз..,аз няма да позволя дъщеря ми да бъде дадена като разменна монета!
-Татко,...трябва. В името на мама..Моля те, татко. Прибери се вътре, укрепи стените, приготви войниците ни за бой, но моля те,не ме спирай. Има един начин да се спасим от вардийците, и това съм аз. Ако положат Клетвата, което ще стане,когато ме вземат оттук, нямат право да ни нападат. Ако го направят, всичките Велики кралства, заедно с провинциите, графствата, Малките кралства и дори автономните градчета ще се надигнат срещу тях. Това не е в техен интерес, защото тези хора няма да позволят Клетвата да бъде нарушена. Особено, щом става дума за кръв, татко.. и то не каква да е, а кралска кръв.
-Ние нямаме връзка с кралете, мила.
-Имаме, татко. Всеки един от нас има. В деня, в който Богинята на Небесната шир е родила първият от Ранните, е заложила в жилите на всеки един от тази страна на Масивите по нещо кралско. На севера-издръжливост, на запада-разум, на изтока-сила , а на юга-войственост. Всичко това, съчетано в едно ще прогони тези натрапници, дошли от чужди земи, отвъд планините, в които ние не пристъпваме.. Ако те не искат да се върнат в пустошта си, ще трябва да спазват нашите закони.. или да понесат отговорността си пред нашия Съвет.
-Умно момиче си ти, Ариана.
-Затова, трябва да ми се довериш. Знам какво правя, татко..-тя го прегърна силно, целуна Тас по двете бузи и загледа отдалечаващите се силуети на двамата мъже.
*
-От този Данар вони на страх, Ник. Надушвам го. Копелетата се страхуват. Затова си дават принцесата като жертвено агне.
-Да не съм чул и дума, Лас. Нито дума. Явно принцесата знае какви ги върши. Знае що за измет е нашият народ, знае, че нито един договор и нито една заплаха не ни попречи да нарушим Мира..., но знае, че убийството на една принцеса или неспазването на Клетвата, която даваме с взимането й от бащиния дом без да е уреден брак, ще доведе до Световна война.В нея, никой няма да спази договорите си, никой няма да мисли какво точно прави, защото тази война ще е тяхното оправдание да пуснат армиите си по чужди земи под претекст, че преследват нас.Всичко ще бъде опустошено, Лас. Малката кучка знае, че това не е целта ни и именно затова дойде тя, а не братчето й или някой друг, скъп на уредника на града.
-Значи искаш да ми кажеш, че една недорасла женска ни е изиграла? Мислех, че си най-добрият..
-Аз СЪМ!-изкрещя Ник и скочи от тапицираната с евтин плат седалка в каретата, хващайки Лас са врата.- Затова ми плащат, момче. Да изигравам тези, които се мислят за умни, да намирам празните ниши и да се вмъквам в тях и най-вече, за да ви спася от собствената ви глупост. Малката ще бъде силно разочарована, ако разбере, че Данар се е предал, за да си я върне. Тогава тя ще хукне към вкъщи съвсем самичка, без подкрепа или някой до кльощавия си задник, а тогава ние ще имаме оправдание да нападнем. А ако тя реши да разправя на някой истината,никой от Съвета няма да повярва на едно изплашено младо момиче, че не е побягнало от страх при вида на пълчищата ни, а е офейкала, защото е била излъгана. Знаят колко хитри са в скалъпванията на разни врели-некипели благородническите фамилии.
-Хитро.- промърмори Лас, разтривайки внимателно врата си, след като спътникът му го пусна.
-Сега, отиди и ти поеми юздите, а кочияша остави да се оправя както знае. Искам да мълчиш, докато не ти кажа да подшушнеш на принцесата, че Данар май-май се е предал и се моли тя да се завърне.
-Но..
-Няма „но”, Лас! Трябва да свършим това като хората. Цял живот ни обучаваха, за да направим на пух и прах всичко от тази страна на Масивите. Недей да си отваряш плювалника сега и да преебаваш всичко.
Лас кимна,тропна по покрива на каретата и тя спря. Той слезе, хвана дребничкият кочияш за яката и го изхвърли през малката седалка. Хвана юздите, извика едно почти дивашко „Дий!” и се отправи към Велики Данар.
*
Ариана поглеждаше замъка за последно.
Виждаше да прозореца красивото лице на Тас, силуета на баща й на наблюдателния пост над главната порта, малките личица на прислугата, наредени по прозорците на първия етаж и разплаканото личице на братчето й в голямата трапезария.
Знаеше, че няма смисъл да се обръща повече, защото черната карета, която допреди малко се движеше с удивителна бързина по малката пътечка, свързваща езерото с гората, вече беше зад нея.
Каретата беше огромна. Впрегнати бяха шест прекрасни черни коня, на тавана й се мъдреше метална глава на огромен звяр, представляващ странна вълча муцуна.
На малката вратичка беше изрисувана същата глава, но в червено, оградена с някакви странни завъртулки.
Вратата като че ли сама се отвори, а отвътре се чу един вледеняващ мъжки глас.
-Принцесо.., неочаквано красива изненада.
Ариана с неприязън надипли роклята си и хвърли една средноголяма чанта между двете срещуположни седалки. Изненада се от това,че отвън, каретата изглеждаше повече от величествено, но отвътре, беше тапицирана с евтин плат, изтъркан и изпокъсан на някои места.
Момичето не събра смелост да погледне мъжа срещу себе си, но усещаше енергията му оттук. Свежест. Свобода. Смелост. Дързост. Това витаеше във въздуха и я караше да забие поглед в гледката навън.
-Красавица.. Виж ти. Това доста променя нещата.
На Ариана й кипна. Вдигна поглед, отвори уста и.. застина.
Пред очите й стоеше най-красивият мъж, който някога беше виждала. Очевидно беше доста едър, защото се беше свил, със страхотно силни ръце и рамене. Косата му беше среднодълга, на тъмнокафяви вълни и вързана на опашка на тила му. Очите му бяха кехлибарени и пронизващи.
„А усмивката.. Господи, защо ми се е опулил така?!”
-Вижте.., външният ми вид няма значение. Тук съм като политическо лице, не като жена.
-Политическите лица могат да бъдат и жени.
-Не и уважаваните.
-Не се очаква да си уважавана. Ти си заложник. Ние пазим живота, но не и достойнството ти, драга моя. Сега отиваш в свят, в който жените са собственост на мъжете си и всяка красива девойка, забелязана на улицата, може да бъде утре в твоя дом. Правейки свир.., пардон, гозби.Затова се радвай, че все още няма някой пиян кретен под полата ти, .. уважаема ..?
-Ариана.- замалко да заплаче. Не си го беше представяла така. Но той.. определено имаше чар.
„Стегни се, мамка му, той е от лошите.”
-Затова, ще кажем, че си моя собственост.
Той й смигна съзаклятнически и се провикна:
-Тас, лагеруваме тук.. –когато каретата продължи да се носи с пълна сила, Ник се провикна още по-силно - Спри,тъпо копеле такова!
-Не се представихте.-момичето едвам промълви.
-Името ми е Ник.

BornToRaiseTheHell
09-11-2012, 13:45
Слязоха от каретата и набитият мъж,който беше управлявал се зае да разпъва палатки, а Ник отиде да събира дърва за огън.
Останала сама,Ариана, седна на поляната и зарови лице в полите си. Сълзите й напираха.
Не можеше да си обясни защо и дали харесва този мъж, но да бъде негова собственост не й звучеше добре.. А той се държеше,все едно й правеше огромна услуга.
Липсваше й домът. Беше го напуснала едва преди няколко часа, а вече копнееше да се завърне зад дебелите стени на Данар, колкото и жалък да беше станал градът. Родното място винаги ти се струва Обетована земя, когато се чувстваш самотен и в опасност. Или когато си объркан.
Мислите отново се объркаха в главата й.
Чу стъпки. Другият мъж беше изчезнал, но Ник се връщаше със застрашително голямо количество дърва и съчки.
-Къде отиде Лас?-попита той.
Сега изглеждаше дори по-красив. Беше наистина висок с мускулесто изваяно тяло. Беше свалил мръснобялата риза и я беше затъкнал в колана си до нещо, които приличаше на огромна кама.
Ариана остана като вкаменена. Не можеше да изкара нито един звук, който далечно да напомня на членоразделна реч.
Забеляза, че и Ник се е втренчил в нея и докато разбере какво точно зяпа, спътникът им се появи отнякъде и каза:
-Съжалявам, че прекъсвам ... любовното ви зяпане, но палатките са готови. Малко по-надоду са, за да не ни забележи някой от Кралския патрул. Между другото, името ми е Лас.
-Ариана..-момичето едвам пророни името си, все така загледана в Ник.


Вече беше късно вечерта, Лас хъркаше в палатката си,Ник се въртеше в своята, а Ариана... Тя се измъкваше на пръсти от нейната и реши да отиде на разходка в гората. Имаше нужда да прочисти главата си и да избие Ник от нея, ако не иска да провали единственият шанс семейството й да оцелее, заедно с целия град.. и може би Кралство.
Продължи по някаква тясна пътечка, която водеше към сърцето на малката горичка, до която бяха разположили малкия си лагер.
Навън беше хладно, но тя не искаше да се връща обратно, за да вземе наметката си. Опасяваше се, че може да събуди един от двамата мъже и няма да може да осъществи малкото си бягство от тях.
Продължи да върви, когато нощната й риза се закачи в някакъв клон и половината от нея остана там.
"Мамка му..., сега вече все едно съм по бельо."
Издърпа останалото от нощницата си от клона, което беше достатъчно да покрие бедрата, корема и гърдите й..., но и достатъчно, за да изглежда непристойно.
След няколко минути преход в хладната нощ, пред погледа й се разкри огромно езеро. Приличаше много на това в дома й.
Тя легна на брега му и впери поглед в звездите.
"Е,..започва се. Сега аз съм тази, от която зависи всичко."
Седна. Луната се отразяваше в повърхността на водата и я правеше да изглежда като разтопено сребро.
Не разбра кога е задрямала, когато се чуха приближаващи стъпки и над нея се надвеси огромен силует.
Беше Ник.
-Какво, по дяволите, правиш тук?
-Реших да се поразходя малко.. не успях да заспя.
-Решила да се поразходи... Сама?! В тази гора? Или си прекалено смела, или прекалено глупава. Обзалагам се на десет медовини, че е второто. Не знаеш какво броди из тази гора, глупачке. Хайде, да тръгваме към.. Опа.
Ник ококори очи, забелязвайки остатъка от дрехите на Ариана. Докато беше лежала на брега на езерото, платът беше се намокрил незнайно как, и беше залепнал за тялото й, очертавайки всяка нейна извивка.
-Аз..ъ, закачих се на някакъв клон.
-Виждам.. Страхотно дупе, между другото.-Ник се усмихна и отново й смигна.
"Сега вече го закъсахме."-помисли си Ариана и тръгна да става.
-Как смееш да ми говориш така, ти... невъзпитан грубиян!- тя се изправи,хвана някакво камъче и го замери. Пропусна.-Идиот!-второ камъче-Тъпо копеле!
Преди да се усети, вече беше прекалено близо до Ник и той отби камъка от ръцете й. Хвана китките й с недостатъчна сила и тя успя да се отскубне ... и да му плясне един доста звучен шамар.
Ник се усмихна. Прихна да се смее.
-Какво ми се хилиш ти,...
Не успя да довърши изречението си.
Устите на Ник се притиснаха в нейните. Колената й омекнаха, цялата настръхна.
Ръцете му шареха по цялото й тяло, а той се насочи към врата й. Топлият му дъх не й помогна да се окопити.
Двамата легнаха внимателно, а Ник прокара ръка по бедрото й.
Пулсът й се учести, дъхът й се накъса, а той не спираше да я целува.
-Какво, по дяв...
Не успя да довърши и това изречение. Той отново я целуна, този път още по-жадно.
Тя знаеше, че каквото и да се опита да каже, нямаше да има нито смисъл, нито ефект.
"Веднъж запаленият огън, тлее докато и последното въгленче не се оцвети в черно и не изпрати своята последна струйка тъмен дим във въздуха."-казваше дойката й, когато й четеше от една забранена любовна книга.
Този огън тук, тепърва се разгаряше. Като се има впредвид колко големи бяха пламъците, щеше да се разрази в един труднозагасим пожар.

CoNviCt
09-11-2012, 21:32
Чел си "Песен за огън и лед", нали? Героите леко наподобяват тези от споменатата поредица. Също си прихванал нещичко и от начина на изразяване на автора. Твърде много жаргони и вулгаризми. Разбирам, че може би са необходими и добре изграждат представа за дивашкото у Ник, но са много. Това не е грешка, но не мисля, че такива думи имат място в литературата. Мое мнение. Правописът е на високо ниво. Забелязах една-две грешки.
войственост

Пише се "войНственост".

Умееш да описваш добре. Представих си всяка от ситуациите. Това е изключително важно.
Има някои неточности, като:

Зад високите стени на града, животът не спираше да кипи, но едно нещо го правеше отживелица..
Сега имате време да избягате, принцесо.

Град едва ли може да се нарече отживелица. Колкото до втория цитат - тя е имала време да избяга и преди това. "Още" би паснало по-добре от "сега".

Първата част наистина създава любопитство. Втората обаче е лесно предсказуема. Още от началото ми бе ясно какво ще се случи. Това не е добре. Опитвай всячески да изненадваш и объркваш читателя. Не му давай да знае какво предстои. Колкото повече мистерия, толкова по-добре. Мисли нестандартно! Изуми ни!

Героите на моменти са неадекватни. Принцесата би трябвало да е уплашена, да не говори, но не и да се подмокри от първия срещнат дивак. Това не е добре. Също бащата едва ли би обърнал гръб на дъщеря си толкова лесно.

Отвеждането на принцесата - без никакви почести? Би трябвало да я изпрати целият град, нали е тяхната надежда. Предполагам всеки от града я обича. Би било по-добрият вариант. Ако наистина тя търсеше мир, би трябвало да се случи така. Това е мое мнение.

Според мен е добре. С малко редакция ще стане хубаво. Имаш необходимите умения. Последният ми съвет е да бягаш през глава от клишетата. Създай свой свят, не допълвай нечий друг.

BornToRaiseTheHell
09-12-2012, 08:12
Чел си "Песен за огън и лед", нали? Героите леко наподобяват тези от споменатата поредица. Също си прихванал нещичко и от начина на изразяване на автора. Твърде много жаргони и вулгаризми. Разбирам, че може би са необходими и добре изграждат представа за дивашкото у Ник, но са много. Това не е грешка, но не мисля, че такива думи имат място в литературата. Мое мнение. Правописът е на високо ниво. Забелязах една-две грешки.
войственост

Пише се "войНственост".

Умееш да описваш добре. Представих си всяка от ситуациите. Това е изключително важно.
Има някои неточности, като:

Зад високите стени на града, животът не спираше да кипи, но едно нещо го правеше отживелица..
Сега имате време да избягате, принцесо.

Град едва ли може да се нарече отживелица. Колкото до втория цитат - тя е имала време да избяга и преди това. "Още" би паснало по-добре от "сега".

Първата част наистина създава любопитство. Втората обаче е лесно предсказуема. Още от началото ми бе ясно какво ще се случи. Това не е добре. Опитвай всячески да изненадваш и объркваш читателя. Не му давай да знае какво предстои. Колкото повече мистерия, толкова по-добре. Мисли нестандартно! Изуми ни!

Героите на моменти са неадекватни. Принцесата би трябвало да е уплашена, да не говори, но не и да се подмокри от първия срещнат дивак. Това не е добре. Също бащата едва ли би обърнал гръб на дъщеря си толкова лесно.

Отвеждането на принцесата - без никакви почести? Би трябвало да я изпрати целият град, нали е тяхната надежда. Предполагам всеки от града я обича. Би било по-добрият вариант. Ако наистина тя търсеше мир, би трябвало да се случи така. Това е мое мнение.

Според мен е добре. С малко редакция ще стане хубаво. Имаш необходимите умения. Последният ми съвет е да бягаш през глава от клишетата. Създай свой свят, не допълвай нечий друг.

Много благодаря за съветите и корекциите. :)

CoNviCt
09-12-2012, 09:08
Да чакаме ли продължение? :)

BornToRaiseTheHell
09-12-2012, 12:40
Да чакаме ли продължение? :)

Да,разбира се. :) Днес или утре най-късно.

BornToRaiseTheHell
09-13-2012, 11:56
На следващата сутрин, отново потеглиха. Този път, Ник управляваше, а Лас стоеше при Ариана в каретата.
-Значи, ти просто ,реши да си рискуваш живота?
-В името на семейството си-да.
-И уредникът го позволи?
-Баща ми уважава избора ми.
-Има разлика между уважаване на избор и липса на загриженост. Отиваш при племе диваци, а не в нечий замък в планината.
-Вие не можете да ми сторите нищо. В противен случай, ще ви пометем.
-Сами?
-Знаеш какво означава да вземеш момиче от баща му.
-Значи, си имаме принцеса-герой. Мислех, че сте просто глезени момиченца.
-Повечето сме.
Лас се загледа през прозореца на каретата и изведнъж, стисна дръжката на меча си.
-Ник.. Виждаш ли това,което и аз?
-Не съм сляп.
Ариана подаде плахо глава през прозореца и пред очите й се появи група мъже на коне.. Не. Това бяха полумъже-полуконе.
-Кентаври.-промърмори Лас.-Принципно не са боен народ, не ламтят за земи и злато. Но едно-единствено нещо е важно за тях. Спокойствието и уединението. Който дръзне да го наруши, е сериозно загазил.
-Има ли от какво да се притесняваме?
-Ние- мисля,че не. Но за всеки случай,не ти трябва да се изпречваш на пътя на ядосан кентавър. Забележка:Стадо кентаври.
-И какво трябва да направим?
-Да не им се вясваме, ми звучи като добра идея-додаде Ник от мястото си.
-Малко сме закъснели.
-Успокой се. Не сме им направили нищо.
И се оказа, че нямаха причина да се безпокоят. Кентаврите просто преминаха пред каретата и продължиха по поляната надолу.
Останалата част от деня премина в мълчание. Ариана се чудеше дали не е засегнала Ник с нещо, но не можа да си отговори дали и с какво.
-Слизаме. Лас, разпъвай палатките. Аз отивам за дърва. После искам да говоря с теб.. А ти, гледай да не духнеш отново някъде.
След известно време, Ник се появи и отведе спътника им нанякъде, оставяйки Ариана сама.
"И накъде да духна?"-помисли си тя.- "Може да отскоча до лятната резиденция на някой приятел или да взема да обявя един бал?...Идиот."

Ник заведе Лас до някаква гора и заговори:
-Продължаваме по план. Когато ти кажа, й подскажи,че Данар е паднал и се погрижи да офейка.
-Ама...вие.
-Няма ние. Просто изпълнявай.Да се връщаме преди отново да е изчезнала.
-Ник..., аз ...забелязах, че ни следят. Още откакто тръгнахме.
-Знам. Проблемът е, че не знам защо. Целият град знае накъде и защо сме тръгнали. А ако искаше да ни убие, досега да е опитал.
-Да не се е сплашил от кентаврите?
-Не мисля. Изостана малко, но не ни изгуби.
-Може баща й да е пуснал някой да ни следи, за да не направим нещо на дъщеря му. Изненадващо лесно я пусна.
-И аз това си помислих... Но ако след като преминем Масивите не ни е оставил..
-Знаеш. Хайде да тръгваме.

CoNviCt
09-13-2012, 14:40
Много добре. Интересни ситуации, интересни герои. Когато чета се пренасям там. Малките детайли са важни, а ти си ги изпипала. Ник отново е на ниво, бидейки себе си.За изграждането на образа му мога да те похваля. Изключително добре. Лас си го представям като младеж, не тъй страшен и див като споменатия. Ариана пак ми се струва леко неадекватна. Може би това ми е единствената забележка към този откъс.

"Вие не можете да ми сторите нищо. В противен случай, ще ви пометем."

Не мисля,че е в състояние да отправя такива заплахи. Камо ли да е толкова смела в тази ситуация. Не знам, може да има определена причина, която ти знаеш, а аз не съм открил все още.

" Ариана се чудеше дали не е засегнала Ник с нещо, но не можа да си отговори дали и с какво."

Тук също. Но си го обяснявам със случилото се на езерото.

Усеща се и щипка хумор в тази част. Добре написано, развесели ме. Завършваш интересно. Разпали любопитството ми.

P.S. Лас също е на моето мнение, че твърде лесно Ариана бе оставена на тези диваци. Тук май има нещо.

BornToRaiseTheHell
09-13-2012, 18:44
Много добре. Интересни ситуации, интересни герои. Когато чета се пренасям там. Малките детайли са важни, а ти си ги изпипала. Ник отново е на ниво, бидейки себе си.За изграждането на образа му мога да те похваля. Изключително добре. Лас си го представям като младеж, не тъй страшен и див като споменатия. Ариана пак ми се струва леко неадекватна. Може би това ми е единствената забележка към този откъс.

"Вие не можете да ми сторите нищо. В противен случай, ще ви пометем."

Не мисля,че е в състояние да отправя такива заплахи. Камо ли да е толкова смела в тази ситуация. Не знам, може да има определена причина, която ти знаеш, а аз не съм открил все още.

" Ариана се чудеше дали не е засегнала Ник с нещо, но не можа да си отговори дали и с какво."

Тук също. Но си го обяснявам със случилото се на езерото.

Усеща се и щипка хумор в тази част. Добре написано, развесели ме. Завършваш интересно. Разпали любопитството ми.

P.S. Лас също е на моето мнение, че твърде лесно Ариана бе оставена на тези диваци. Тук май има нещо.

Много ти благодаря отново. :)

CoNviCt
09-13-2012, 21:19
Аз благодаря, че имам възможността да чета. Мисля, че от тук насетне коментарите ми ще са все по-къси.

darkPaladin
09-13-2012, 23:29
забележка всъщност е воИнственост

нали е война знатни особи принцеси пич една група разбойници ще ги избие

с такива личности е имало ескорти разузнаване и тн нека усетим и нещо от войната

BornToRaiseTheHell
09-17-2012, 18:34
Вечеряха в пълна тишина, прибраха посудата в една от дисагите и всеки се насочи към палатката си.
Ариана не успя да заспи цялата нощ. Помисли си, че да излезе отново е лоша идея, затова просто започна да си припомня приказките на дойката си. В тях, винаги имаше щастлив край. Принцът просто намираше принцесата, обикновено преяждаха около 3 дни и след това..."и заживели щастливо."
"Да... Щастието се стели на талази от моята палатка."
Очевидно, принцът на бял кон нямаше да дойде тази вечер и да я отмъкне от палатката насред нищото, и още по-малко, дивакът в съседната, нямаше да дойде при нея, за да й се обясни във вечна любов, така че единственото нещо, което оставаше на Ариана беше да притвори очи и да се опита да поспи.
Явно беше успяла да заспи.
Когато отвори очи, всичко навън беше сивкаво. Студена светлина се процеждаше през облаците, тревата беше мокра с кристални капчици роса, усещаше се типичният сутрешен хлад.
-Закусвайте бързо. Довечера няма да правим лагер, защото наближаваме Масивите и не е безопасно да лагеруваме...А се съмнявам Ариана да стои на пост цяла вечер.-каза Ник с дрезгав глас точно зад нея.
-Ти си луд!-промърмори Лас от своята палатка и след секунди, рошавата му глава се подаде.-За нас е повече от безопасно.
-Знаеш какво ще й причинят, ако и за секунда я изпуснем от поглед.
-Значи...няма да я изпускаме.
-Аз съм тук! И ... нямам нужда от бавачка.-кресна Ариана, изненадвайки дори самата себе си.-Не съм лунатичка, която може да се измъкне вечер от палатката и да направи хиляди поразии. Просто си вървете по скапания план, става ли?
-Слушай ме, госпожичке-Ник се надвеси над нея, а в очите му се четеше...злоба.-Една вечер насмалко да изчезнеш в гората и да не те намерим повече.Не знаеш какви ги вършиш или плещиш. Аз не съм баща ти. Не очаквай фанфари и розови листенца. Тук няма да намериш добро отношение от никой мъж. А ние сме управляващата сила. Не си позволявай да си отваряш малката устичка. Тук не е Данар. Добре дошла в Ада, миличка. Ако смяташ да тръгваш... сега ти е времето. И бягай бързо..., за да не те настигна.
-Аз...-като че ли, буца беше заседнала в гърлото на Ариана.-Не съм искала да обидя никого.Вие ме обиждате с..
-С това, че не глезим ли? Както вече казах, свиквай!- вече очите му станаха сиви.
Ариана усети как топлите сълзи напират в очите й. Паренето преди сълзите да се стекат по бузите й все повече и повече се усилваше. Тя имаше чувството, че не може да се спре. Изведнъж, някой я прегърна през рамо и наведе главата й настрани. Беше Лас.
-Какво, по дяволите, правиш, Ник?
-Не защитавай тази...
-Тя е принцеса! Това, че не е в града си, не означава, че е добиче, идиот такъв! Качвай се в каретата!
-Ти откога започна да командваш?
-Не командвам... Правя така, че ти да не съжаляваш после.
Ник изсумтя и се качи на мястото на кочияша,а Лас и Ариана се качиха на тапцираните седалки и черната им карета потегли по някакъв криволичещ кален път.
Много време премина в мълчание.
-Ник е малко...темпераментен...
-Защо го правиш?
-Кое?
-Да ме защитаваш.
-Имам си причини.
-Интересно ми е какви точно са те.
Лас се наведе към нея и й направи знак с ръка да направи същото.
-И аз съм като теб. Идвам от Ранам.
-Не съм го чувала.
-Един от градовете, били най-близо до Масивите. Днес го няма.Погубиха го.
-Защо?
-Побягнах...
-По същата причина, по която и ти би трябвало да го направиш. Градът ми се предаде. Искаше ме обратно. Но аз съм бил още бебе. Когато разбрала, дойката ми яхнала някакъв стар кон, събрала няколко мои пелени и храна в някакви дисаги и потеглила наобратно. Яздила неуморно през гори и поляни, но един ден просто се свякла от коня. Животното се уплашило и се върнало обратно в дома си. Когато това станало, бащата на Ник се смилил над мен.Дал ми дом и възпитание.Пораснах голям и силен, в цялата ми прелест. Но, всяка сутрин, когато стана, си спомням истинския си дом.Нежното застаряващо лице на майка ми,златисто-белите й дълги коси, които миришеха на горски цветя и плодове,грубата кожа по ръцете на баща ми,голямото му червено наметало с извезани лъвове по краищата и приятелите ми, които ако са живи, сигурно са нейде из планините и горите, скитащи се сами и безпътни. И всяка сутрин се проклинам, задето съм бил толкова малък и задето не съм се върнал. Затова, бягай,Ариана. Бягай!
-Но... Данар не се е предал. Не е паднал.
Лас поклати глава. Очите му не се откъсваха от нейните.
-Аз съжалявах.-почти прошепна той.-Недей да съжаляваш и ти. Данар е бил нападнат дни след като сме тръгнали.
-Откъде знаеш?
-Един бродник винаги знае всичко.
-Ти не си бродник.
-Не и по призвание. Но по душа,съм. Аз съм един безпътен, бездомен и безнадежден бродник, който се скита из поляните, търсейки града си. За да не станеш като мен, се връщай в своя.
-Благодаря ти, Лас. Ще го направя тази вечер.
Ник напрегна слуха си, за да дочуе последните реплики от разговора им.
"Браво."-помисли си той.

CoNviCt
09-27-2012, 15:39
Е, предполагам си завършила следващата част?