PDA

View Full Version : петна от пъпки



bebsiii
09-11-2012, 19:51
Здравейте, от доста време насам се опитвам да се отърва петната от пъпки... Въпреки че не стискам пъпките кожата ми е много чувствителна и винаги ми остава петно, което не се маха по няколко месеца.. Споделете как се борите с досадните петна.. домашни маски, медицинска козметика, всичко ще ми е от полза.. наистина съм отчаяна

MalkataMirela
09-11-2012, 20:11
няма как...с времето ще се махнат...

MaLkaTa_LaDy
09-12-2012, 05:22
Избелващи кремове. Домашни маски - лимон с хума или лимон, сода, кисело мляко и хума. Иначе аз ходих на пилинг миналата зима, тази зима ще продължа.

pepa97
09-12-2012, 05:38
Аз пък вчера ходих на козметичка ,прави ми някакви процедури стиска ми пъпките ,черните точки и сега съм зачервена като домат и пъпките са много по-видими,макар че мина ден.Дадох и 30 лв,направо не знам какво да правя.Тя даже и фдт сигурно няма да ми даде за първия учебен ден да не си слагам и.... ;(

MaLkaTa_LaDy
09-12-2012, 06:33
Аз пък вчера ходих на козметичка ,прави ми някакви процедури стиска ми пъпките ,черните точки и сега съм зачервена като домат и пъпките са много по-видими,макар че мина ден.Дадох и 30 лв,направо не знам какво да правя.Тя даже и фдт сигурно няма да ми даде за първия учебен ден да не си слагам и.... ;(

Прави си някакви маски с хума и си сложи спокойно фон дьо тен, обаче е добре да е специално за такава кожа.

bebsiii
09-12-2012, 19:06
Аз пък вчера ходих на козметичка ,прави ми някакви процедури стиска ми пъпките ,черните точки и сега съм зачервена като домат и пъпките са много по-видими,макар че мина ден.Дадох и 30 лв,направо не знам какво да правя.Тя даже и фдт сигурно няма да ми даде за първия учебен ден да не си слагам и.... ;(


Ако лицето ти е така след козметик, но козметичката ти е кадърна червенината трябва да се махне до 1-2 дена поне при мен е така.. А за маската с лимон и хума не е ли прекалено агресивна?

Bloodlust
09-13-2012, 18:55
Избелващ крем + силна слънцезащита независимо от сезона. В противен случай може да ти избият още повече петънца или да ти се раздразни кожата. Мисля, че домашните избелващи маски са подходящи за освежаване на тена, но може и да нямат голям ефект върху петната от пъпки.


bebsiii: Червенината не зависи от кадърността на козметичката, а от дразнимостта на кожата.