PDA

View Full Version : Keep walking ...



alphonsee
09-12-2012, 03:05
Здравейте!
Добър вечеp!...или сутрин, зависи от гледната точка ... и от режима на спане?
Почвам по същество, всъщност, може би е добре да се представя първо?
Аз съм тийнейджър, 17 ако трябва да бъда точен, с проблеми, не бих казал много, но достатъчно. Колко необичайно, нали? Сега остава да кажа че на мен ми е по-тежко от на другите? Не бих казал, не. И все пак имам право да си излея душата, било то и анонимно. И е анонимно поради липсата на други алтернативи, с прости думи - нямам доверие на приятелите си, не мога да споделя всичко с тях, а нямам причина да не мога, може и да съм недоверчив, не знам. Но липсата на 'рамо на което да поплача' не фигурира в проблемите ми, свикнал съм да съм сам, да преживявам нещата сам, и да се справям с нещата сам.
Така, да продължа със своеобразното си CV - момче съм, не съм грозен, нито красив (колкото и да са относителни тези понятия), избягвам крайностите, не пуша, употребявам алкохол в умерени, и някога непремерени количества, не използвам наркотици, нямам регистрации в социални мрежи, което разбира се не означава че съм анти-социален. Умея да общувам с хората, независимо от пол, възраст и други обстоятелства. Рядко се отпускам, обичам да държа нещата под контрол. Хуморът не ми е чужд, с това се гордея, смятам че смехът сближава хората. Не слушам чалга, не и при нормални условия. Атеист съм, въпреки че произтичам от силно религиозно семейство. Никога не съм се стремял да стремял да следвам това което е модерно. Имам интерес към психологията и философията. Любимата ми бира е Carlsberg. Никога не съм ял спанак.
Достатъчно.
Преминавам към проблема (крайно време е). Раздела в който се намираме подсказва че ще има нещо общо с онова магическо, енигматично чувство - любов. Правилно. А проблема е че при мен я няма споделената част, мхм, нямам споделена любов, никога не съм имал, и се очартава в скоро бъдеще да нямам. Сигурно се питате "Защо?", аз също съм се питал този въпрос, доста пъти. Идват ми на ум някой причини, но не мога да си дам категоричен отговор. Влюбвал съм се вече доста пъти, както са се влюбвали и в мен (държа да поясня че първия случай е по-често срещан). Една от потенциалните причини която може би е фактор за несполучливите ми опити за по-сериозни взаимоотношения със срещуположния пол е че съм адски претенциозен, което не мисля че е оправдано. Претенциозен съм най-вече към външен вид, а и характер, но предполагам че щом съм успявал да се влюбя неведнъж означава че все пак стандартите ми не са чак толкова високи. Просто не се получава. Ето в момента също съм в деликатно положение. Харесвам момиче, и нещата не могат да се получат, тя показва слаб интерес, до колкото и позволяват обстоятелствата предполагам, има доста пречки, тя е обвързана, след 3 дена заминава да учи в друг град, съзнателно се опитвам да си избия от главата всякаква надежда за каквото и да било повече от приятелство. Но ми е тежко. Имам толкова много какво да предложа, мога да я накарам да се чувства както заслужава, мога да я направя щастлива, тук специалното е не само че мога, но също и че искам, наистина го искам, просто ми трябва шанс, едничък шанс, не е като да искам толкова много, явно трябва да продължавам да опитвам докато не получа този шанс (да продължа да опитвам попринцип, не специално с това момие). Не че имам какво друго да направя ..
Доста често мисля по този въпрос, тук нахвърлих каквото ми мина през главата в рамките на тези 10-15 минути от който започнах да пиша тази тема, само да поясня че не съм под въздействието на кофейн, алкохол и/или други стимулиращи вещества. Също и да ме извините за евентуални правописни/пунктуационни/смислови грешки, 6АМ е, и аз съм човек.
Малко дълго се получи и не съм сигурен дали някой е минал през мъките да го прочете цялото, но бих искал да знам какво мислите - отговори, съвети, критики, обиди, симпатии, всичко.
Лека нощ!

antineutral
09-12-2012, 05:10
Търсиш сериозна връзка, а за такова нещо трябва повече от сериозен човек, на какъвто правиш впечатление - иска се търпение, късмет. Замислял ли си се някога на предимството да си необвързан и поглеждал ли си нещата от тази страна? Защо да се косиш за нещо, след като сам казваш, че имаш какво да предложиш? Предложи го на себе си, щом няма на кой друг :) И пак си продължавай да опитваш :)

Auriss
09-12-2012, 05:31
Никога не съм ял спанак.
А трябва ! Много е вкусен, а е и полезен.


тя е обвързана
Добре си ги подбираш обаче обектите на твоята любов ;D


явно трябва да продължавам да опитвам докато не получа този шанс (да продължа да опитвам попринцип, не специално с това момие)
Това изречение възможно ли е да го разясниш малко по-подробно ?

//
иначе съм съгласен на 100% с написаното от antineural

Amore-Mio*
09-12-2012, 05:40
Слез от небето - света не се върти около теб.

Искаш приятелка, а заради тия ти високи претенции - нищо не се получава. Не си някой си супер пича, който да ги изявява, нали? Всички са хора и всички са уникални по техни начини.

Вземи се в ръце.
Не знам дали ти изобщо имаш проблем или просто си патиш от собствената си глава.

Auriss
09-12-2012, 05:48
А ,впрочем извинявам се за дабъл поста, но това^ не го прави. Хората с претенции към другите са хора с претенции към себе си. То от там тръгва в крайна сметка. Зарежеш ли взискателността към околните ще се превърнеш в посредствено, безлично човече.

Сериозно. По-добре си стой сам.

xoxi
09-12-2012, 06:12
Няма да ти отговарям на въпросите и чуденките, ще ти кажа само, че определено умееш да пишеш и да се изразяваш.
С удоволствие ти прочетох темата. :D

А Л И С А
09-12-2012, 06:27
Да имаш претенции спрямо човека до теб ми се струва нормално. Че кой няма претенции?! Разбира се, стига и да не са прекалено високи. От това, което си написал, ми се струва, че нямаш някакво хипер високо самочувствие. За момичето - по-скоро бих те посъветвала да не се занимаваш. Щом заминава и си има приятел, не е нужно да се буташ между шамарите. Ще си намериш друга някой ден. Явно още не му е дошло времето! :)

nymphadora
09-12-2012, 07:42
Аз също никога не съм яла спанак!
Иначе по темата-едва ли си сам,заради високите критерии,просто още не си срещнал момичето.Има време,и това ще стане.На 17 вече е нормално да искаш,да търсиш и да се чудиш защо нямаш връзка,но това,че още не си я намерил не означава,че няма да я намериш.
Иначе това,което можеш да направиш е да си разшириш контактите-да излизаш повече,да общуваш със стари и да търсиш нови приятели.

nymphadora
09-12-2012, 07:43
С удоволствие ти прочетох темата. :D

И аз.
И повярвай ми,свестните момичета забелязват тези качества у едно момче (може би защото вече са рядкост)

Azoria
09-12-2012, 07:56
Да се опитваш да спечелиш момиче,което си има приятел, проявява минимален интерес,а и няма да е в града е напълно излишно.


Претенциозен съм най-вече към външен вид

Не си хубав, не си грозен... сигурен ли си ,че самият ти изглеждаш добре, за някой с твоите критерии? Имам една много любима мисъл - "Не очаквай от другите да правят това, което ти самият не правиш." - мисля,че ще ме разбереш.

Psyko Nuts
09-12-2012, 12:40
Щом си лягаш в 6 скоро няма да си намериш приятелка :D

alphonsee
09-12-2012, 13:12
Благодаря на всеки един за отговорите и разсъжденията. Ще се опитам да отговоря на някои от вас.


Търсиш сериозна връзка, а за такова нещо трябва повече от сериозен човек, на какъвто правиш впечатление - иска се търпение, късмет. Замислял ли си се някога на предимството да си необвързан и поглеждал ли си нещата от тази страна? Защо да се косиш за нещо, след като сам казваш, че имаш какво да предложиш? Предложи го на себе си, щом няма на кой друг :) И пак си продължавай да опитваш :)

Хм, предимствата. Без да изпадам в дълбоки разсъждения ми идва наум 'повече свобода'. Не е единственото, но мисля че предимствата да имаш някого до себе си превъзхождат многочислено.


А трябва ! Много е вкусен, а е и полезен.


Добре си ги подбираш обаче обектите на твоята любов ;D


Това изречение възможно ли е да го разясниш малко по-подробно ?

//
иначе съм съгласен на 100% с написаното от antineural

Да. Исках да кажа че трябва да продължавам да опитвам дори това да означава още разочарования, а пояснението в скобите е че нямам в предвид да продължавам да опитвам с обвързаното момиче, а със дамите по принцип.


Няма да ти отговарям на въпросите и чуденките, ще ти кажа само, че определено умееш да пишеш и да се изразяваш.
С удоволствие ти прочетох темата. :D

Благодарим :)


Да имаш претенции спрямо човека до теб ми се струва нормално. Че кой няма претенции?! Разбира се, стига и да не са прекалено високи. От това, което си написал, ми се струва, че нямаш някакво хипер високо самочувствие. За момичето - по-скоро бих те посъветвала да не се занимаваш. Щом заминава и си има приятел, не е нужно да се буташ между шамарите. Ще си намериш друга някой ден. Явно още не му е дошло времето! :)

Знам. Както казах опитвам да си избия от главата възможните сценарии с нея, но предполагам че като си замине и като не я виждам няма да има какво да ги захранва.


Да се опитваш да спечелиш момиче,което си има приятел, проявява минимален интерес,а и няма да е в града е напълно излишно.



Не си хубав, не си грозен... сигурен ли си ,че самият ти изглеждаш добре, за някой с твоите критерии? Имам една много любима мисъл - "Не очаквай от другите да правят това, което ти самият не правиш." - мисля,че ще ме разбереш.

Разбрах те, но аз отговорих на този въпрос, дори ще си позволя да се самоцитирам -


Една от потенциалните причини която може би е фактор за несполучливите ми опити за по-сериозни взаимоотношения със срещуположния пол е че съм адски претенциозен, което не мисля че е оправдано.

Но за мен, ако не чувствам отсрещния човек перфектен, по мой си начин, никога не бих могъл да дам 100% от себе си, а не мисля че някой заслужава второстепенно отношение. Не знам дали намираш смисъл в това което казвам, просто не мога да се изразя по-ясно.


Щом си лягаш в 6 скоро няма да си намериш приятелка :D

Е, защо, може да си намеря някоя нощна сова (не в буквалния смисъл разбира се ...)

Psyko Nuts
09-12-2012, 14:43
Повечето хора на твойта възраст си лягат сутрин, защото играят игри. Ако съдим че ти и един от тях, извинявай, но нямам как да си намериш нещо читаво.

ge6aaaa3
09-12-2012, 14:45
Ти, все едно, ми копира биографията... Същия съм, с тая разлика, че са ми давали шансове и съм ги изпускал като пълен идиот. После ме е било яд дълго време, ама вече не ми пука.
Няма проблем да си занижиш критериите за външен вид, ама за характер, недей за нищо на света. Като гледам, си сериозен човек и не ти трябват лигави и прости кифли.
И аз мисля, че единственото предимство да си необвързан е свободата, ама не разбирам, защо според теб, те е нещо малко.

alphonsee
09-12-2012, 15:22
Повечето хора на твойта възраст си лягат сутрин, защото играят игри. Ако съдим че ти и един от тях, извинявай, но нямам как да си намериш нещо читаво.
Айде да не ме приобщаваш към стереотипи без да знаеш дали е така?



Ти, все едно, ми копира биографията... Същия съм, с тая разлика, че са ми давали шансове и съм ги изпускал като пълен идиот. После ме е било яд дълго време, ама вече не ми пука.
Няма проблем да си занижиш критериите за външен вид, ама за характер, недей за нищо на света. Като гледам, си сериозен човек и не ти трябват лигави и прости кифли.
И аз мисля, че единственото предимство да си необвързан е свободата, ама не разбирам, защо според теб, те е нещо малко.
Свободата е едно от най-съществените права на човека. Но тук не говорим за пълно лишаване от свобода, загубата е частична, а това което получаваш в замяна е много повече, поне аз така го виждам.

balu4ka
09-12-2012, 16:14
Като цяло свободата не е лошо нещо,но е хубаво когато я усещаш с някой друг любим човек до теб,поне аз така ги разбирам нещата.
Иначе,вероятно е да си така ,защото самият ти не покриваш всички критерии към които се стремиш.Или може би не му е сега времето ,чака те нещо по-различно.Както казват,нещата идват ,когато най-малко очакваш.Не го мисли,може би си доста свестен+ земен,от това което си написал за себе си с такoва впечатление останах .Това се цени от доста момичета ,да знаеш.Но понякога доста външният вид лъже,спирай се обстойно върху характера.Размени малко местата им ,както те посъветвах и смъкни летвата при едното.

stynioo
09-12-2012, 16:20
Ще си призная , че и на мен ми беше приятно да чета тази 'изповед'.Ако съдя по написаното си готин човек .. дано си намериш някое свястно момиче.

Blab
09-12-2012, 19:29
усещам, че пишеш. ще ми паснеш ли линк, да те чета. мерси!)
//по темата - когато, тогава. бих си паднала по теб, ако ти бях на годините; това е много!:Д

alphonsee
09-12-2012, 20:37
Като цяло свободата не е лошо нещо,но е хубаво когато я усещаш с някой друг любим човек до теб,поне аз така ги разбирам нещата.
Иначе,вероятно е да си така ,защото самият ти не покриваш всички критерии към които се стремиш.Или може би не му е сега времето ,чака те нещо по-различно.Както казват,нещата идват ,когато най-малко очакваш.Не го мисли,може би си доста свестен+ земен,от това което си написал за себе си с такoва впечатление останах .Това се цени от доста момичета ,да знаеш.Но понякога доста външният вид лъже,спирай се обстойно върху характера.Размени малко местата им ,както те посъветвах и смъкни летвата при едното.

Въпреки нескритата ми неприязън към форматирания текст в отговорите, благодаря за мнението, и ти ми даде върху какво да помисля.
И се радвам че съм оставил положително впечатление :)


Ще си призная , че и на мен ми беше приятно да чета тази 'изповед'.Ако съдя по написаното си готин човек .. дано си намериш някое свястно момиче.

Благодаря, и да, дано ..


усещам, че пишеш. ще ми паснеш ли линк, да те чета. мерси!)

Пиша, да. Но всичко което пиша си остава един вид за 'лична консумация'.


//по темата - когато, тогава. бих си паднала по теб, ако ти бях на годините; това е много!:Д

Xaxa, мерси, чувствам се специален.

embraceme
09-12-2012, 20:48
Аз мисля че човек рано или късно ако не е напълно отчаян ,депресиран и т.н. ще си намери половинката.Ако си общителен ,ако знаеш как да се държиш с момичета рано или късно ще се намерите.Стига и ти да се опитваш да я търсиш не да чакаш Господ да ти я изпрати.Излизай ,срещай се с нови хора ,запознанства т'ва онва .Не се напъвай насила да си намериш гадже,поне при мен като се натискам да стане нещо,никога не се получава.Зарибявай и някой ден ще я намериш.

slimshady671
09-13-2012, 11:47
А да те питам нещо различно, някога обичал ли си истински?

Enchanting
09-13-2012, 12:33
един глупав въпрос но....... не се здържах ;x
Коя зодия си?

alphonsee
09-13-2012, 15:40
А да те питам нещо различно, някога обичал ли си истински?
Бих казал да. Колкото и аз да не вярвам в истинската любов (поне на моята възраст). Занимавах се с едно момиче, повече от година, отначало беше харесвсане, след това според мен прерастна в нещо друго, но както и да е, не се получи, това с което мога да се гордея е че запазих приятелството ни след всичко, и въпреки че още имам специални чувсвства към нея, и предполагам че винаги ще имам, поне сега са значително по-контролируеми. Иначе защо този въпрос?

един глупав въпрос но....... не се здържах ;x
Коя зодия си?
Втората подред.

YoUcANNOtiMaGiNe
09-13-2012, 19:33
Виж сега, да си претенциозен не е никак лошо. Обаче ти казваш - не е оправдано, е не очаквай много, щом самият ти не можеш да предложиш същото. Не знам дали съм те разбрала правилно, ако не е така, аргументирай се. И нещо повече, ще ти задам въпрос - по кое съдиш, че си претенциозен, кви са ти претенциите?( за външен вид не толкова, за характер говоря, но ако искаш кажи и за двете.) Иначе донякъде те разбирам, такива сме си телетата. :D Колкото до спанака, недей опитва по-добре, освен ако не е за животоспасяваща ситуация.

alphonsee
09-13-2012, 22:11
Виж сега, да си претенциозен не е никак лошо. Обаче ти казваш - не е оправдано, е не очаквай много, щом самият ти не можеш да предложиш същото. Не знам дали съм те разбрала правилно, ако не е така, аргументирай се. И нещо повече, ще ти задам въпрос - по кое съдиш, че си претенциозен, кви са ти претенциите?( за външен вид не толкова, за характер говоря, но ако искаш кажи и за двете.) Иначе донякъде те разбирам, такива сме си телетата. :D Колкото до спанака, недей опитва по-добре, освен ако не е за животоспасяваща ситуация.

Правилно си ме разбрала, да. И не е лошо да имаш претенции, но моето си е чист перфекционизъм.
И както май не пропуснах да спомена повечето претенции са отправени към външния вид, но все пак да отговоря за характера - като пропусна тривиалните "умна и забавна" които са задължителни, може би скромност, схватливост, самоувереност, сериозност, ненатрапчивост, харизматичност. Тия са off the top of my head, както казват англоговорящите. Е, разбира се че не е абсолютно задължително да се притежават всички, не съм толкова педантичен, но все пак ..

PyCoKoCkA93
09-13-2012, 22:26
Я,виждам себе си в мъжки вариант.Колко интересно :lol: Ама не за това,което си мислиш-за стила на писане и изразяване говоря :D Отдавна не бях чела тема,написана с вкус,грамотност,стил и чувство за хумор едновременно.И нека не забравяме и реалната преценка над нещата,разбира се.Много ти погалих егото,май? :D Нищо,това ще ти помогне да вдугнеш още малко критериите :D Сега сериозно към въпроса ти.Момичета,които търсиш рядко се намират вече,защото повечето смятат,че ако имаш красотата,всичко е ОК и светът е прекрасени в краката ти.Останалите,по-грознички,/относително понятие/ пък гледат "над тези неща" и мислят,че умът е най-важен и това ще се оцени от истинските мъже,сиреч от некурварите.И така имаме или едната,или другата крайност.И от време на време се среща по някоя естествено красива мома,която да реши да си развива и сивото вещество.Ама тя като има по много и от двете,иска и същото от човека отсреща,защото знае,че е искана от всички и може да има всички.Но ще вземе този,който покрива собствените и критерии.Помисли дали ти си копие на това,което искаш от момичето,и ще разбереш за какво иде реч...В живота невинаги минава приказката,че "Хубавите ябълки все прасетата ги ядат".

ПС:В общи линии искам да ти кажа,че не е лошо да имаш критерии,но в някакви разумни граници.И тези изисквания трябва да бъдат съобразени не само с желанията,но и с възможностите ти...

alphonsee
09-13-2012, 23:02
Не се притеснявай, на галене и на пиене държа :D
А това е донякъде вярно, че ако си физически привлекателен/на, ще ти е по-лесно. Донякъде.
Иначе те разбирам, че трябва да предложа ≥ на това което търся, и аз реално се опитвам да държа потенциалните обекти в границите на моите възможности, или поне с малка разлика, защото примерно с някой момичета още от начало си личи че е causa perduta, и не се занимавам.

PyCoKoCkA93
09-13-2012, 23:15
Аз пък и на двете лесно се поддавам :D За съжаление е така.Ама лошото е,когато вземеш хорското общоприето мнение за решаващ фактор.Ама това е друга тема :D Да,външността не е без значение,но лично за мен никога не е била на първо място.Склонна съм да я пренебрегна,ако за нейна сметка качествата,които търся у някого са в повече от очакванията ми.Така балансът се запазва.
Еми щом в общи линии "си знаеш гьола",значи проблемът не е в равновесието между "свръхизискванията ти" и "свръхвъзможностите ти".Май е някъде по-надълбочко в психиката,светогледа и начина ти на поведение.Дали възможностите ти не остават незабелязани и на заден план в началния,и най-важния етап на отношенията ти с момичетата?Ако не успееш отначало да разгърнеш потенциала си и да предизвикаш съответния интерес,нататък нямаш почти никакъв шанс.Защото тезата "Аз съм умен,можещ и красив,но само аз си го знам" не е много вървежна :D

alphonsee
09-13-2012, 23:59
И тук се различаваме :D
Но за това дали разкривам потенциала си в правилното време наистина не мога да дам обективен отговор, най-малко защото не съм се и замислял върху това.
За поведението ми бих казал че на моменти е дори резервирано. Не се спускам стремглаво да поемам инициативата и да действам директно, защото не вярвам че е най-добрия начин.

PyCoKoCkA93
09-14-2012, 00:07
Ако всички бяхме еднакви,нямаше да съществува мисълта,че "Противоположностите се привличат" и светът щеше да е много скучно място за всички :lol:
Е,сега имаш тема за размисъл за домашно. ;) Резервираността е хубаво нещо,стига да се прилага с мярка.Да,директният подход не е най-добрият съветник,ако искаш качествен човек до себе си.Но и прекалената пасивност показва привидна липса на интерес,което се тълкува като накърняване на егото на отсрещната страна-"Как така тоя сульо ме игнорира,я да ходи на майната си...".Според мен трябва да покажеш,че проявяваш известен интерес,но дотам.Ако и тя си пада по теб,ще го покаже по някакъв начин.Но невинаги се получава между двама души.Може да имате качествата,които търсите у половинката,ама като няма химия,тръпка или както искаш го наречи,не става.Това не те прави сбъркан или негоден за връзка.Прави те търпелив и толерантен и те подготвя и изгражда като личност,докато не дойде човекът за теб. :)

fenkaaa
09-14-2012, 00:37
Всеки има претенции относно външния вид,НО.. това е само в началото.Предполагам си забелязвал,колко красиви момичета имат връзка с не толкова привлекателни момчета,както и обратното (като изключим тези,които са с половинките си само заради материална изгода),тук говорим за хора,които наистина се обичат и на пръв поглед ще кажеш "Как може да е толкова хубава,а да се хване с този смешник?".Ами ето така,явно в началото и тя му се е присмивала,но след като е опознала този,който е всъщност,външният вид остава без значение.Все пак това отгоре е само една маска,отвътре всички сме едни и същи.

Относно характера,тук вече е приемливо.Колкото и красив/а,да си,щом отвътре не струваш,нещата няма смисъл да се коментират повече.

BrainlessROCKBABY
09-14-2012, 07:39
tl;dr

alphonsee
09-14-2012, 11:42
Всеки има претенции относно външния вид,НО.. това е само в началото.Предполагам си забелязвал,колко красиви момичета имат връзка с не толкова привлекателни момчета,както и обратното (като изключим тези,които са с половинките си само заради материална изгода),тук говорим за хора,които наистина се обичат и на пръв поглед ще кажеш "Как може да е толкова хубава,а да се хване с този смешник?".Ами ето така,явно в началото и тя му се е присмивала,но след като е опознала този,който е всъщност,външният вид остава без значение.Все пак това отгоре е само една маска,отвътре всички сме едни и същи.

Относно характера,тук вече е приемливо.Колкото и красив/а,да си,щом отвътре не струваш,нещата няма смисъл да се коментират повече.
Честно да ти кажа, по мои лични наблюдения, не са много връзките грозен/красива, или грозна/красив, но все пак разбирам какво искаш да кажеш.

tl;dr

И какво? Аплодисменти ли искаш?

slimshady671
09-16-2012, 12:04
Айде да не умира че ми стана интересна :-

Wednesday666
09-16-2012, 12:26
Чудех се дали да пиша.. Обаче реших да пиша.

Добре, доста умно момче си, разсъждаваш по-зряло от нормалния 17 годишен льольо.

Единственото, което обаче аз не мога да си обясня е - защо поставяш Първо външния вид, после ума?
Смисъл такъв, видях че не държиш само на външния вид, но не си го споменал първо него ей така.
Аз ще ти кажа едно клише ( нещо тия дни съм на вълна клишета ;д ) - по лицето посрещат, по акъла изпращат.
А ако намериш някоя супер яката мацка, модел направо, но е куха като лейка ще се влюбиш ли?
Не ме разбирай погрешно, не те критикувам, нито се заяждам, просто не разбирам това.
Как проявяваш точно качеството на прекалено повърхностните хора. А не ми изглеждаш такъв.

Сега по темата - като те гледам не умираш от любов по точно това момиче. Защо не си насочиш амбициите към друга? Като гледам кога е писана темата., мацката сигурно е заминала вече. Но дори да не беше, дори и да беше сингъл, като няма такива симпатии към теб, какъв е смисъла? Май трябва да се научиш да избираш КОЕ е по-доброто за теб. Не говоря само за жени, ами като цяло. Само тогава ще се научиш и да отбираш жените.

cookie78
09-16-2012, 13:58
Няма да ти отговарям на въпросите и чуденките, ще ти кажа само, че определено умееш да пишеш и да се изразяваш.
С удоволствие ти прочетох темата. :D
+ И аз :)
Звучиш доста симпатично /колкото и тъпо да звучи.. :D /
Прави компромиси с критериите..
Перфекционизмът ти ми е познат, знам че не е лесно да го пренебрегнеш.
Ще се намери някоя, ако не успяваш да направиш нищо, просто изчакай. Има време..
/Звуча малко тъпо, но те преди мен ти казаха/

x7aZzy
09-16-2012, 15:04
Някой ден някоя мацка така ще ти завърти главата, че всичките тези претенции ще отидат на боклука.

НО никога не прави компромиси с критериите си.
Освен когато се влюбиш, естествено. То не пита.

notlike
09-16-2012, 15:12
Хахах, братле, в голяма част от твоята "изповед" виждам и у себе си. Това, което ти допада, не можеш да го спечелиш, а тези, на които си симпатичен, просто им биеш шута. Трябва да намериш баланса. Като съвет ще ти дам да не занижаваш критериите си - не ти трябва да се набучваш на някоя патка. "Една майка може цял живот да си възпитава сина, а една жена може за отрицателно време да хвърли всичките усилия в коша." - подбирай добре. То като дойде онова сляпото чувство, забравяш за останалото, но все пак си пази позициите. И още един съвет - намали малко търсенето, защото губиш ценно време за себе си. Работи върху собствената си натура, стани по-здрав, спортувай, не забравяй и умствените тренировки. Бъди доволен от това, което постигаш. Повярвай ми, от опит ти казвам - самочувствието се усеща от другите хора :)

P.S
Като си говорим за зодиак, изпражненията ти в коя фаза на Луната се намират? :D Просто не се сдържах - видя ли коментар за астрология и.. хахахахаха

alphonsee
09-16-2012, 18:16
Чудех се дали да пиша.. Обаче реших да пиша.

Добре, доста умно момче си, разсъждаваш по-зряло от нормалния 17 годишен льольо.

Единственото, което обаче аз не мога да си обясня е - защо поставяш Първо външния вид, после ума?
Смисъл такъв, видях че не държиш само на външния вид, но не си го споменал първо него ей така.
Аз ще ти кажа едно клише ( нещо тия дни съм на вълна клишета ;д ) - по лицето посрещат, по акъла изпращат.
А ако намериш някоя супер яката мацка, модел направо, но е куха като лейка ще се влюбиш ли?
Не ме разбирай погрешно, не те критикувам, нито се заяждам, просто не разбирам това.
Как проявяваш точно качеството на прекалено повърхностните хора. А не ми изглеждаш такъв.
Няма как да бъда сериозно привързан към човек който не ме привлича на външен вид, тук говоря лично и само за себе си, може и да се дължи на възрастта ми, но твърдо стоя на мнението си че за да имам чувства към дадено момиче най-основното е тя да ме привлича чисто и просто като външен вид.

Сега по темата - като те гледам не умираш от любов по точно това момиче. Защо не си насочиш амбициите към друга? Като гледам кога е писана темата., мацката сигурно е заминала вече. Но дори да не беше, дори и да беше сингъл, като няма такива симпатии към теб, какъв е смисъла? Май трябва да се научиш да избираш КОЕ е по-доброто за теб. Не говоря само за жени, ами като цяло. Само тогава ще се научиш и да отбираш жените.
Въпросното момиче вече си замина, да. Кристално ясно ми е/беше че няма смисъл да се товаря излишно със чувства към нея, но просто някога нямам воля да сложа черта, какъвто беше и този случай, надявам се със време и опит да се науча да си налагам и това успешно.

А за това което ме пита - дали бих се влюбил в изключително красиво, но същевременно и простовато момиче, не, не бих, но същото важи и за нобелова лауреатка-крокодил ;) Трябва да има и от двете, но както казах вече като че ли физическото излъчване има по-кардинално значение за мен.
Благодаря ти за мнението и съветите :)

+ И аз :)
Звучиш доста симпатично /колкото и тъпо да звучи.. :D /
Прави компромиси с критериите..
Перфекционизмът ти ми е познат, знам че не е лесно да го пренебрегнеш.
Ще се намери някоя, ако не успяваш да направиш нищо, просто изчакай. Има време..
/Звуча малко тъпо, но те преди мен ти казаха/
Благодаря :)

Някой ден някоя мацка така ще ти завърти главата, че всичките тези претенции ще отидат на боклука.

НО никога не прави компромиси с критериите си.
Освен когато се влюбиш, естествено. То не пита.
Убедил съм се вече че любовта променя хората, но се съмнявам да ме разклати дотолкова и да ми прати претенциите 'на боклука', както ти се изрази :) Но както казват руснаците поживём — увидим :)


Хахах, братле, в голяма част от твоята "изповед" виждам и у себе си. Това, което ти допада, не можеш да го спечелиш, а тези, на които си симпатичен, просто им биеш шута. Трябва да намериш баланса. Като съвет ще ти дам да не занижаваш критериите си - не ти трябва да се набучваш на някоя патка. "Една майка може цял живот да си възпитава сина, а една жена може за отрицателно време да хвърли всичките усилия в коша." - подбирай добре. То като дойде онова сляпото чувство, забравяш за останалото, но все пак си пази позициите. И още един съвет - намали малко търсенето, защото губиш ценно време за себе си. Работи върху собствената си натура, стани по-здрав, спортувай, не забравяй и умствените тренировки. Бъди доволен от това, което постигаш. Повярвай ми, от опит ти казвам - самочувствието се усеща от другите хора :)

P.S
Като си говорим за зодиак, изпражненията ти в коя фаза на Луната се намират? :D Просто не се сдържах - видя ли коментар за астрология и.. хахахахаха
Да, като някакво проклятие е :D И не, не мисля да занижавам критериите си, не е ли по-добре сам отколкото с грешния човек? Иначе време за себе си отделям достатъчно, едното не е за сметка на другото :)
Благодаря за мнението (( и си пожелаваме успех срещу Юнайтед следващата седмица, нали? ;) ))

valdesbg
09-16-2012, 18:41
Няколко неща ми правят впечатление, обясняваш се като осмокласник пред абитурентка с хубави цици.

Не успях да ти разбера точно проблема измежду всичките локуми, които си разтегнал.

Не ти се получава да попаднеш на свободна или не ти се получава да попаднеш на перфектната? Или перфектната не е свободна, а свободната не е перфектна? Ще те разочаровам е принцесите са само в приказките и в Англия и Монако. Ама последните две са женени.

Има една приказка, че който подбира мастурбира. Смени средата или свали критериите. И преди всичко претегли колко струваш спрямо това, което очакваш. Убеден съм че искам много а можеш да дадеш не много.

А и си свали малко егото. Центъра на вселената по последни данни беше на няколко милиарда светлинни години от тук.

alphonsee
09-16-2012, 22:31
Не се мръщи толкова колега, ще се набръчкаш :)
Да, начина ми на изразяване може би не е от най-лаконичните, ама все пак някак си ме разбират хората.
Специално за теб - не търся да е перфектна, а просто правилна, под правилна имам в предвид, да има привличане от двете страни, аз-нея, и тя-мен. Както казах са се случвали и двете, но поотделно, затова не мисля че са ми нужни гореспоменатите принцеси, просто малко късмет (предполагам?).
А за това че ме определяш като егоцентричен, може ли да се обосновеш?
(( за центъра на вселената все още никой не може да ти каже къде е, може би в близкото бъдеще ще разберем ))

valdesbg
09-16-2012, 22:46
Абе и аз те разбирам, ама.. ако ще си различен гледай да е с нещо положително. Стила ти колкото и да му се стараеш - липсва му нещо. Ако те интересува повече - ЛС че тук ще се разводни много.

Ем съвета вече съм ти го дал - ако искаш правилната смали критериите или смени средата дето ги търсиш тия девойки. Маймуни с трици е ясно че няма да хванеш.

Егоцентричен.. не бих казал, по скоро със самочувствие без покритие. Wanna-be казано по старо му. Егоцентричен щеше да си ако привличаше всичко към теб и всичко се случваше заради теб. В момента нищо не привличаш около себе си и всичко се случва въпреки теб. Know the difference.

Ако се чудиш защо

нямам доверие на приятелите си
нямам регистрации в социални мрежи, което разбира се не означава че съм анти-социален
никога не съм имал, и се очартава в скоро бъдеще да нямам
съм адски претенциозен, което не мисля че е оправдано

Още по сдъвкано ако го искаш.... ще имам лоши новини за теб. Искаш да достигнеш някакво ниво по високо от в момента, но всичко което правиш е да мрънкаш и да се оплакваш от сегашното.

PyCoKoCkA93
09-16-2012, 22:49
В обобщение:
Явно ти търсиш красива,чаровна и доброхарактерна СВОБОДНА мацка,която да има и завидна доза интелект.Но досега срещаш или само едното,или само другото,а когато са в комплект,не се получава между вас.Значи,или ти не притежаваш всички качества,с които да изпъкнеш пред такова момиче,или още не си намерил подходящата.Но предвид впечатлението,което правиш засега,залагам главно на второто,колкото и клиширано и банално да е.Както ти каза едно момче по-горе,продължавай да се самоусъвършенстваш и да работиш върху себе си във физически и интелектуален план и момичето ще дойде от самосебе си.Защото понякога,когато се вглъбим прекалено много в нещо и то ни стане фикс идея,пропускаме много и не даваме шанс на не толкова перфектните хора,които са не по-малко стойностни. :)

valdesbg
09-16-2012, 22:59
Абе как едно момиче идва от самосебе си? От нищото се материализира като призрак или.. се самоизравя от пясъка като пустинните змии?

И силно се съмнявам че правилната идва ей така от нищото. Гаджетата са като рибите.. каквато стръв хвърлиш такава рибка ще клъвне. За какво си тръгнал е съвсем друг въпрос.

PyCoKoCkA93
09-16-2012, 23:04
Защото понякога,когато се вглъбим прекалено много в нещо и то ни стане фикс идея,пропускаме много и не даваме шанс на не толкова перфектните хора,които са не по-малко стойностни. :)

Ето така."От самосебе си" беше само израз,явно не най-подходящият.Искам да кажа,че е хубаво да имаш критерии,но докато ги следваш неотлъчно и си си поставил едва ли не като мисия да си намериш сериозно гадже,има огромна вероятност нищо да не ти се получи.Ако действаш по-полека,работиш върху себе си и МЕЖДУ ДРУГОТО се занимаваш с момичета,е много по-вероятно да намериш момичето,било то и не чак толкова перфектно и покриващо изискванията ти...

valdesbg
09-16-2012, 23:15
Ъъъъъ с риск да излезе че се заяждам пиша пак.

Знаеш ли каква е разликата между снайпер и граната? Между лък и боздуган? Или между АТВ и болид?

Тва с перфектните и по-малко перфектните е тъпа идея. Пробвай да убиеш мечка с лък. И пробвай да караш болид по планински път, Пробвай да режеш филе със сатър, и пробвай да пиеш чай от чаша за шампанско. Не е невъзможно, ама не се получава както би трябвало, нали?

Няма такова нещо като помежду другото. Занимаването с девойки ще е наравно с другите ти занимания ако искаш нещо стойностно. Ако не е - няма да се сърдиш че идват моржове.

PyCoKoCkA93
09-16-2012, 23:27
Значи според теб е по-добре психически да е отдаден постоянно на мисълта да си намери стойностно гадже,отколкото да насочи усиилията и енергията си за собствено усъвършенстване и да излиза с момичета,когато му се отдаде възможност?В единия случай остава на същото ниво на развитие,което не е достатъчно или за мацките(стойностните),или за него самия като личност,а в другия има развитие,което е полезно и за настоящето и за бъдещето му...във всякакъв аспект.Поне аз мисля,че изнасилените неща не се получават добре,защото големите очаквания водят и до големи разочарования...

Не се заяждам,само изказвам мнение.

valdesbg
09-16-2012, 23:34
Занимаването с девойки ще е наравно с другите ти занимания ако искаш нещо стойностно.

Самоцитирам се, нищо че вече е написано. Не смятам че е добре да се фиксира върху идеята "Как да си намеря гадже", но и не смятам че тая идея трябва да иде на майка си в пчеличката, заради нещо друго. Наравно знаеш ли какво значи? Според мен може да се развива съвсем спокойно във всякакъв аспект и едновременно с това да се среща с момичета, като си отделя специално за това време. По същия начин по който не ходиш на фитнес когато ти скимне а рутинно три пъти в седмицата за по два часа примерно. Или отиваш в градската библиотека всеки петък и четеш час и половина.

Такива работи.

PyCoKoCkA93
09-16-2012, 23:55
Не смятам че е добре да се фиксира върху идеята "Как да си намеря гадже", но и не смятам че тая идея трябва да иде на майка си в пчеличката, заради нещо друго. Наравно знаеш ли какво значи? Според мен може да се развива съвсем спокойно във всякакъв аспект и едновременно с това да се среща с момичета, като си отделя специално за това време.

Ако авторът може психически да не се обременява с тази мисъл през останалите 50% от времето си,съм склонна да се съглася.Но има още нещо.Това,че ще отдели време и за момичета,не му дава гаранции за успех.Има два варианта за него:50/50 развитие/момичета,като успехът е доста променлива величина.Ако и тогава не му върви,аз лично бх предпочела да оставя момичетата на заден план,за да направя нещо,с което занапред ще бъда по-добър и в живота като цяло,и в личен план,ще се ценя повече и ще знам какво искам и какво не ми е достигало,за да го получа.Според мен понякога,като виждаме,че нещо,което желаем,не върви,е по-добре временно да се откажем от него,да подобрим нещо в себе си и чак тогава отново да се насочим към това нещо. :)

alphonsee
09-17-2012, 00:01
Айде де, аз какво казах ... :)

... Иначе време за себе си отделям достатъчно, едното не е за сметка на другото

Иначе си противоречиш малко, валдес.

А, и друго,

Ако се чудиш защо

нямам доверие на приятелите си
нямам регистрации в социални мрежи, което разбира се не означава че съм анти-социален
никога не съм имал, и се очартава в скоро бъдеще да нямам
съм адски претенциозен, което не мисля че е оправдано

Не знам как направи извод че съм със голямо самочувствие точно от тези цитати. Разбирам ако бях казал, 'никое момиче не покрива изискванията ми', или 'приятелите ми не стават за нищо и не заслужават да им споделям' и т.н., но нито съм казал такова нещо, нито съм вложил някакъв подобен смисъл в думите си.
Иначе разбрах главния мотив - приспособи се към средата или я сменяй :)

Аз мисля че русокоска направи доста добро обобщение на ситуацията ми, нещо което аз не успях да направя.

valdesbg
09-17-2012, 00:04
За последното изречение си права. За другото не съм съгласен, щото успеха идва при смелите. А смелите рискуват щото знаят че ще успеят и не разчитат на късмета. Всички останали рискуват защото се надяват да спечелят. Сещай се кои печелят и защо.

Авторът не може да се откъсне дори за малко от тая мисъл, в момента изобщо не говорим за него а си амортизираме копчетата и създаваме работа на гугъл роботите.

едит: Авторе, твърдя че си със самочувствие без покритие. Има разлика. Да тълкувам дума по дума ли искаш?

Щoм си разбрал идеята my work is done. Any more questions?

PyCoKoCkA93
09-17-2012, 00:18
Е,валдес,тук малко изгрубя.Не мисля,че чак да е без покритие.Може би е малко над необходимото,ама чак пък на 100%...Момчето е будно и доста интелигентно за годинките си и няма нищо лошо в това да се цени и да се има за нещо повече от масата затъпяващи пъпчиви пубери.Всъщност и той Е нещо повече от тях и нр мисля,че трябва да го е срам от това.Иначе и аз не съм фенка на "външността над всичко",но и той е прав,че ако момичето не го привлича,едва ли би имал нещо повече от приятелство с нея.Казах го и пак ще повторя,трябва да имаш някакви критерии,но понякога трябва да можеш да пренебрегнеш едното за сметка на нещо друго и да си даваш ясна преценка за това. Самоусъвършенстването е най-правилният подход за мен-в единият случай печели интелектуално и друг вид развитие за себе си и за лично удовлетворение,а в другия-натрупва качествата и предпоставките за една качествена връзка за вбъдеще.Въпросът е как авторът ще съпостави развитието си и срещите с момичета.

valdesbg
09-17-2012, 00:27
Ми направи му свирка тогава :)

Пича може да е много готин, ама мрънка за едно и също, знае кво трябва да направи ама си седи на ушите. Двете не вървят...

П.П. Малко-то изгрубяване всъщност ми е учтивото към подобен тип хора.

alphonsee
09-17-2012, 00:36
Вярно, аз съм казал 'голямо самочувствие', но вложих същия смисъл, смятам че самочувствието ми се припокрива с това което съм.
С последния ти пост пак не съм съгласен, не съм дошъл тук да 'мрънкам', а да получа съвети, мнения, най-вече отзиви за положението ми. Предлагам ти да не влизаме в излишни полемики, защото нищо полезно няма да излезе и за двама ни.
Разбрах твоята гледна точка, благодаря ти за наблюденията и отделеното време. :)

PyCoKoCkA93
09-17-2012, 00:37
Ми направи му свирка тогава :)

Пича може да е много готин, ама мрънка за едно и също, знае кво трябва да направи ама си седи на ушите. Двете не вървят...

П.П. Малко-то изгрубяване всъщност ми е учтивото към подобен тип хора.

Това за свирките ще се престоря,че не съм го видяла.

Явно чак след коментарите и нашата дискусия авторът (май) осъзна какво трябва да прави.Ако и преди това беше наясно,нямаше да пуска тема...

valdesbg
09-17-2012, 00:47
Не е нужно да ми благодариш. Ако си взел каквото ти трябва - действай и го прилагай на практика. Ако не си - питай. Тук даваме тонове опит, къде полезен, къде не толкова. Начините са различни според стила на въпроса ти. Споровете кой с кого е съгласен предлагам да ги оставим. Щото са безсмислени, и щото само качват цифричките под аватара. Не съм съгласен с теб не съм съгласен и с русокоската. Ама кво значение има? В случая какво мислиш ти няма никакво значение, щом си в позиция на питащ... значи нещата не са ти ясни. Слушаш, попиваш и мълчиш. Ако не ти харесва - хикса горе вдясно и питаш другаде. Ако искаш дискусия, където има значение какво казваш - тогава го направи като такава и изрази становище.

Ако искаш да ми благодариш - направи го както трябва. Идваш до нас и ми го казваш лично.

Блонди - а дано, ама надали :)

alphonsee
09-17-2012, 00:56
Хаха, това че съм поискал съвет не означава че ще приема всеки такъв за правилен и обективен, и ще тръгна да го правя механично, нали за това ми е даден тоя мозък, да мога да го обмисля, ти в случая си свърши работата, даде съвет, аз го разбрах, благодарих ти, точка.
А пък като не ти стигат виртуалните благодарности ориентирай себе си към хикса.

PyCoKoCkA93
09-17-2012, 01:01
Блонди - а дано, ама надали :)

Еми авторът сам ще си прецени кое да приложи и кое не.Ние даваме мнение,а дали ще ни послуша е въпрос на личен избор.Не може да го накараш насила да се съгласи на 100% с еди-коя си гледна точка,ако той сам не пожелае.

valdesbg
09-17-2012, 01:07
Не го карам да се съгласява с каквото и да е. Искаш кило домати от пазара - квото ти сложат тва ще вземеш. ако искаш да си избираш - отиваш в Кауфланд примерно и си подбираш.

Меко казано странно е при положение че иска мнения да казва не съм съгласен с еди кво си, тва не е така и блабла. Като не е съгласен, ок, подминава и толкова. Не знам акк по друг начин а го кажа че да стане ясно - на харизан кон зъбите не се гледат.

alphonsee
09-17-2012, 09:27
Глупости говориш, и се опитваш да ги подкрепяш със ужасно неточни сравнения.
Аз търся съвет - ти даваш. Оттам нататък си имам правото да съм съгласен/да не съм съгласен, да последвам съвета/да не го последвам и така нататък.