PDA

View Full Version : Изправяне без преса,сешоар и други препарати!!!!??????!!!!!



fineyti
09-12-2012, 19:33
Помощ..косата ми е супер чуплива ,а и сега с крив бретон.Чух всякакви глупости за изправяне на косата с ютия........пробвах и с сешоар ,и с преса ама все пак не искам да я горя.четох и за изправящия коса GLISS ASIA STRAIGHT -пълни глупости.та това е проблем на много така че помагайте.веднъж влязох в един сайт,където някакъв показваше как да си изправим косата като я завиваме с някакви хартии -не съм сигурна....докато май е мокра ли какво МОЛЯ СПОДЕЛЯЙТЕ МНЕНИЯ..МОЛЯ

weheartiit
09-12-2012, 19:46
Няма как да си изправиш косата ХУБАВО без преса/сешоар/ютия. Единственото друго решение което знам,но не е много надежно е шампон/балсам за изправяне.Не очаквай "поразителен" ефект.Просто заглажда косата,но щом твоята е много чуплива не знам дали ще се получи нещо.Ето такъв шампоан използвам аз и съм що годе доволна - http://www.ivis.bg/products_images/straight_shampoo_250ml_pboxx-pixelboxx-103098_300dpi_1772h_1772w_38891911.jpg .Ако все пак решиш да я изправяш използвай термозащитен продукт преди това,за да я предпази поне малко .

strawberry88
09-12-2012, 19:50
НЯМА друг начин!
А това с ютията трябва да си луд, за да го направиш!

Runaway11
09-12-2012, 19:51
Оф все едно питаш хората как да отслабнеш без диети, тренировки и тн..няма начин. Или си копувай скъпи термозащитни продукти или се приеми такава каквато си.

Hayashi
09-12-2012, 19:57
И аз в момента съм с този шампоан и балсам на GLISS и много ги харесвам, но не съм забелязала да са ми изправили косата.
Единствения вариант, за когото се сещам е да се сушиш на вентилатор.

strawberry88
09-12-2012, 20:00
Единствения вариант, за когото се сещам е да се сушиш на вентилатор.

Така няма да се изправи. :?

Hayashi
09-12-2012, 20:04
Всъщност зависи от косата. Ако има по-тънка и поддаваща се на обработка коса ще стане.

weheartiit
09-12-2012, 20:34
НЯМА друг начин!
А това с ютията трябва да си луд, за да го направиш!

И аз така си мисля за ютията,но много момичета са ми споделяли,че така си изправят косата и не горяло толкова,даже по-малко от пресата защото ставало по бързо,а и се слага кърпа между косата и нагрятата повърхност на ютията.За мен обаче все още си остава гадно. :D

Lovely Dream
09-12-2012, 22:51
С ЮТИЯ ?????? Не, не, никога не бих си подложила косата на това! Аз също имам чуплива коса и си я харесвам страшно много, даже някои са ми завиждали за нея, не разбирам защо ти е да я изправяш? Даже за 1вия учебен ден ще си я оплета на плитки, за да стане още по-чуплива! Къдриците са красиви! + Не знам начин за изправяне без топлина, а не мисля, че вършат голяма работа шампоаните, те не са магически, а просто я заглаждат, както ти казаха. А ако толкова искаш да я изправяш - преса,но за да не се гори толкова използвай термозащитен продукт.

SisiJ
09-12-2012, 22:54
ЮТИЯ!??? ... веднъж една приятелка ;s ... ох няма нужда да разказвам ..изправяше се с ютията .. сама се сещаш какво стана ;д :D

phoeebe
09-12-2012, 23:36
Боже, кво толкова се възмущавате? Вие да не мислите, че лягаш на дъската на гладене и се почваш с ютията?! Доколкото знам, отгоре се слага кърпа или някво по-дебело парче плат, а не жулиш директно с ютията, мислете малко.. По темата-такова животно нема, ти искаш хем да не я гориш, хем да си с права коса.. прекалено хубаво, за да е истина :д

scrooper
09-13-2012, 06:00
Не знам дали ще подейства при теб, а и не звучи логично, но на мене ми се изправя (не изцяло все пак), когато си ливна на главата произволно комбинирана смес от яйца, кисело мляко и отайката от чая ми :р После просто миеш хубаво с вода. Става доооста яка.

FuckingFreak
09-13-2012, 06:46
С ЮТИЯ ?????? Не, не, никога не бих си подложила косата на това! Аз също имам чуплива коса и си я харесвам страшно много, даже някои са ми завиждали за нея, не разбирам защо ти е да я изправяш? Даже за 1вия учебен ден ще си я оплета на плитки, за да стане още по-чуплива! Къдриците са красиви! + Не знам начин за изправяне без топлина, а не мисля, че вършат голяма работа шампоаните, те не са магически, а просто я заглаждат, както ти казаха. А ако толкова искаш да я изправяш - преса,но за да не се гори толкова използвай термозащитен продукт.

Защо ти е да си я изправяш ли!? Не съди другите по себе си, не всеки харесва къдрави коси.

bilqnavod
09-13-2012, 10:12
Тези продукти за изправяне не са нищо повече от реклама, за да се купуват. Те имат свойството да подпомагат изправянето със други средства - сешоар и кръгла четка или преса. Подпомагат за задържане на прическата. Няма как един шампоан да промени формата на косата ти щом генетично имаш чуплива коса.Ако искаш да е права, трябва да я гориш. Има и трайно изправяне във фризьорски салон, но е много вредно.

fineyti
09-13-2012, 11:47
Бях чела ,че изправянето на косата със сешоар(със студената струя)не е толкова вредно за косата....дали е вярно??

miminka992
09-13-2012, 15:24
Ами щом не искаш да си гориш косата ти препоръчвам http://angelcosmetics.mymall.bg/products/%D0%A4%D0%BB%D1%83%D0%B8%D0%B4-%D0%B7%D0%B0-%D0%B8%D0%B7%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D1%8F%D0%BD%D 0%B5-%D0%9C%D0%B0%D0%B3%D0%B8-250ml.html# ето този балсам. След като се изкъпя, докато ми е още мокра косата го нанасям. Слагаш съвсем малко и се едно я решеш (но с пръсти) :D. Лично при мен има ефект. Надявам се да съм помогнала. :)

Bloodlust
09-13-2012, 18:41
Перманентно изправяне при фризьор. Да, уврежда, но не колкото ежедневно използване на преса. Цените зависят от града, салона, дължина, състояние на косата.

Има и един друг, малко балъмски вариант - след като се изкъпеш и косата ти е почти напълно изсъхнала я вързваш на кок отгоре на главата си и стоиш максимално дълго време. Може и да се спи така. Няма да стане права, по-скоро леко вълниста, но определено е вариант ако ти е много бухнала и хвърчаща по принцип.

Goddess
09-13-2012, 19:09
Ако имаше такъв вариант, едва ли някой щеше да използва преси. :)

strawberry88
09-13-2012, 19:12
Перманентно изправяне при фризьор. Да, уврежда, но не колкото ежедневно използване на преса. Цените зависят от града, салона, дължина, състояние на косата.

Има и един друг, малко балъмски вариант - след като се изкъпеш и косата ти е почти напълно изсъхнала я вързваш на кок отгоре на главата си и стоиш максимално дълго време. Може и да се спи така. Няма да стане права, по-скоро леко вълниста, но определено е вариант ако ти е много бухнала и хвърчаща по принцип.

С кок де накъдря още повече...моне при мен.8-)

Bloodlust
09-13-2012, 19:15
С кок де накъдря още повече...моне при мен.8-)
Може би зависи от самата коса... При мен става леко вълниста, но без да е бухнала. Като я среша изглежда прилично права.