PDA

View Full Version : Относно обицата на хрущяла



kocaki1996
09-12-2012, 20:20
Здравейте първо от мен.
Реших да си правя дупка на хрущяла. Някои казват ,че боли други не. Също ,че с пистолет не трябва да се дупчи. Няма значение това. Аз мисля да си го дупча с пистолет тъй ,като нямам друг вариант. Имам обица на меката част на ухото също с пистолет ми го дупчиха. Сложиха ми медицинска обица и след 15 дни ухото ми се възпали. Купих си обица от ТИТАН с нея нямах никакъв проблем до ден днешен. За това искам да ви питам ,когато си продупча хрущяла ще има ли някакъв проблем ако сменя медицинската с моята от ТИТАН. За да не се повтори същият сценарий. :)

thegreenzombie
09-12-2012, 20:22
ако си пробиеш хрущяла с пистолет, възпалението ще ти е най-малкия проблем

kocaki1996
09-12-2012, 20:37
А какъв ще е най-големия? Много хора познавам ,които са си го пробивали с пистолет. И нямат никакви проблеми. :)

NqkfaNikakva21
09-12-2012, 20:51
Преди 2 години (или 1) си продупчих хрущяла с пистолет. Еми, никакви проблеми нямах/м. И не боли : )
Идея нямам какви са тия от титан, но аз постоях дооста време с тази медицинската .. и после си купих обикновена : )

kocaki1996
09-12-2012, 20:54
Ето я моята ,с която съм в момента на меката част на ухото. Тази от ТИТАН ,за която говорех. http://www.natamno.com/products/ABCSN-2X--%D1%87%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%BD.html

MaLkaTa_LaDy
09-13-2012, 07:25
Щом на меката част си нямала проблеми с обецата, значи и на хрущяла няма да е по-различно. Обаче!!! Когато си пробиваш хрущяла с пистолет има риск от счупване заради рязкото и силно пробиване. За това хрущяла се пробива с игла.
П.с. Обаче всъщност аз съм си пробивала на два пъти хрущяла с пистолет и нищо ми няма. Риск печели, риск губи.

SisiJ
09-13-2012, 07:39
И аз мислех да си правя ... Отидох при една приятелка и и споделих , след това тя ми разказа как една нейна фр отишра при нея да я пробива на хрущяла и след 2-3 дена почнало и се подува цялото лице от тази страна ... ;х После вика "едно друго момиче дойде да и правя и аз и казах че повече не правя след случилото се .. и тя отишла в "на тъмно " да я пробият и станала същата работа ... ппц рядко се случва .. но ... ти си решаваш .. аз лично се отказах :С

DesireToFire
09-13-2012, 07:53
Недей с пистолет! Просто си намери друго студио. Не боли толкова пробиването, боли малко 2/3 седмици след това. Но е по-скоро дискомфорт, вместо силна болка. Примерно няма да можеш да спиш на тази страна и прочие.

kocaki1996
09-13-2012, 19:48
Днес се пробих с пистолет. Просто в моя малък град няма студия пък и пътувам рядко за това реших да си го пробия с пистолет. Нямам проблеми за днес. Промивам го 3 пъти дневно с Ракия. От утре започвам с Гентамицин и Кислородна вода да го почиствам. Надявам се всичко да е наред. В началото ме болеше няколко часа сега само ,като го пипам и най-вече ,когато си въртя обицата. Ето и една снимка: http://prikachi.com/images.php?images/181/5267181T.jpg

lamer4e7o
09-13-2012, 22:26
И се плюмчи всяка сутрин, да не забравиш! Да плюмчиш обецата де, не нещо друго… ^^

П.С.: Само не разбрах защо думата „ракия“ е написана с главна буква… ^^

kocaki1996
09-14-2012, 04:47
Още на първия ден вечерта,когато се пробих си свалих обицата. Заради моята тъпотия си прецаках всичко. Едвам я свалих дори кръв потече. Когато се пробвах да си я сложа обратно никакъв шанс. Хем боли ,хем кръв тече. Възможно ли е на първия ден ,като махнах обицата да ми зарастне толкова бързо. И какво мога да направя за да я сложа обратно. Отново ли трябва да отида да ми оправят канала на дупката. За какво ли ми трябваше да си я свалям. ;(

lamer4e7o
09-14-2012, 14:51
Моето лично мнение е, че въобще не ти ходи тази обеца на хрущяла. Не съм момиче, момче съм, но аз също имам обеца, само че не на хрущяла и що-годе съм на „ти“ с обеците при момчетата. Според мен си остани само с обечката на меката част. Все пак ти си решаваш.

lovelywords
09-14-2012, 15:11
Ох и аз исках да си правя, обаче всички ми разказват, че много боляло, че има голяма вероятност да се възпали и се отказах. ;с

kocaki1996
09-14-2012, 16:56
Моето лично мнение е, че въобще не ти ходи тази обеца на хрущяла. Не съм момиче, момче съм, но аз също имам обеца, само че не на хрущяла и що-годе съм на „ти“ с обеците при момчетата. Според мен си остани само с обечката на меката част. Все пак ти си решаваш.

Точно заради това я свалих още вечерта в деня на дупченето. Аз също реших ,че не ми отива и си я махнах. Сега дори и да искам не мога да си я сложа хем боли ,хем кръв тече. Заради това не мисля въобще да си я слагам обратно. :)

kocaki1996
09-14-2012, 16:58
Ох и аз исках да си правя, обаче всички ми разказват, че много боляло, че има голяма вероятност да се възпали и се отказах. ;с

Аз лично си го дупчих с пистолет. Повярвай ми никаква болка не усетих. След това те наболва няколко деня обаче не мога да ти кажа колко ,защото още вечерта я свалих ,защото реших ,че не ми отива. Повярвай ми ако си го промиваш 3 пъти на ден с Гентамицин,Кислородна вода нищо няма да ти стане.