PDA

View Full Version : Ухапване от котка по пръста



SkyQstreb
09-12-2012, 20:56
Zdraveite iskam da ve popitam vchera me uhapa kotkata mi po prasta i mi probi kojata i dnes me mnogo boli prasta i ima gnoi trebva li da otida na lekar?

SkyQstreb
09-12-2012, 20:59
Za parvi pat pisha v teenproblem taka che ne prochetoh pravilata no shte go napravq

DragonLady
09-12-2012, 21:02
Пише се на кирилица, и да отиди на лекар, щом има гной.

darkPaladin
09-12-2012, 21:10
искам да пиеш много витамин ц
гнойта има свойството да разтапя кости ако ти е гнойната раната иди на лекар

котката има ли ваксинация бяс?

SkyQstreb
09-12-2012, 21:11
Тя е на 2 месеца е още малка но много лошо ме ухапа няма ваксинация още

draid
09-12-2012, 22:01
Одрано и ухапано от котка боли доста. Гной не е редно да има, значи раната е забрала, а това защо е така един господ знае. Изненадва ме че е забрала толкова бързо, което не е хубаво. Иди на лекар.

SkyQstreb
09-12-2012, 22:15
Мерси на всички, че ми дадохте съвети утре, ще отида да ми изтеглят гнойта и да ми бият една инжекция

xoxi
09-13-2012, 05:39
Котката драскала/хапала ли те е и друг път? Ако да, какви бяха раните?
Можеш да си пробиеш сам/а кожата, за да изтече гнойта и да промиеш раната.
Също, ако котката ти няма основните/първите ваксини, които се бият, най-добре да я заведеш на ветеринар.

darkPaladin
09-13-2012, 07:45
Котката драскала/хапала ли те е и друг път? Ако да, какви бяха раните?
Можеш да си пробиеш сам/а кожата, за да изтече гнойта и да промиеш раната.
Също, ако котката ти няма основните/първите ваксини, които се бият, най-добре да я заведеш на ветеринар.
не говори глупости ами ако се е образувал отворен джоб?
те първите ваксини нямат нищо общо с човека те са против вирусни заболявания като калицивироза които се срещат по котките

най-важната ваксина е тази против бяс само тя има отношение към човека

вече има и една против гъбички ама от 10000 вида гъбички хваща само 12 кел файда че я има

xoxi
09-13-2012, 10:11
Ако всички тичахме до доктора след всяко хапане/драскане на котката, щяхме да си живеем в поликлиниките и пред болниците.
Не само бясът имат отношение към човека. Котките са страхотни преносители на всякакви вируси и инфекции, гъбички и каквото още се сетиш. Примерно ако котката ти има гъбички, нужно е само едно одраскване, за да пипнеш и ти нещо.
За това и попитах автора дали котката го е драла и хапала друг път. Ако не е имал проблеми преди, не ми се вярва и сега да има нещо, разбира се, гнойта трябва да се махне.

+ това говорим за коте на 2 месеца, не за някакъв тигър, не ми се вярва да е направило някаква голяма поразия

darkPaladin
09-13-2012, 14:44
Ако всички тичахме до доктора след всяко хапане/драскане на котката, щяхме да си живеем в поликлиниките и пред болниците.
Не само бясът имат отношение към човека. Котките са страхотни преносители на всякакви вируси и инфекции, гъбички и каквото още се сетиш. Примерно ако котката ти има гъбички, нужно е само едно одраскване, за да пипнеш и ти нещо.
За това и попитах автора дали котката го е драла и хапала друг път. Ако не е имал проблеми преди, не ми се вярва и сега да има нещо, разбира се, гнойта трябва да се махне.

+ това говорим за коте на 2 месеца, не за някакъв тигър, не ми се вярва да е направило някаква голяма поразия

малко мръстотийка стига да направи тая поразия нищо че е на 2 месеца