PDA

View Full Version : Стил музика??



Mary_Jane_69
09-13-2012, 07:41
Здравейтеее ъм начи имам мн странен въпрос... добре де, на вас ви е лесно, ама на мен изобщо... :Д ами при мен така стоят нещата че една седмица цялата слушам хаус... ок, писва ми, след това цяла седмица метъл... третата рап...четвъртата чалга....и така през всеки музикален стил. но се чувствам вече наистина объркана...
по тая логика музиката ми влияе и едната седмица можеш да ме видиш леко брус, другата надута, третата т.н.
работата е там, че все ще се намерят много песни от даден стил, но никога всички ще ми харесат, разбирате ли...

сложно ми е :D дайте съвет как да открия Най-предпочитания си стил музика, как открихте вашия и как ви кара да се чувствате?



Оуф. Приятен ден

Ninitoo
09-13-2012, 07:56
Всеки минава през това .Имах един съученик , който беше точно като теб . Слушаше чалга , после метъл , после поп , накрая откри рапа и е върл фен на бг рапа в момента , даже и понякога пее - ден на таланта тем подобни . Аз също бях така . Харесвах си някой изпълнител и по цял ден слушах песните му , после ми писваха и си избирах друг и то от друг стил музика . В момента харесвам поп , денс , хаус , но и харесвам доста рок групи . Няма как да слушаш само един стил музика , да харесваш само един . Но щом си толкова объркана седни преслушай всичката си музика и обърни внимание кой стил ти е приятен за слушане , кой те успокоява , кой те кефи на макс . Така ще разбереш кой стил ти харесва повече от другите , може и да са няколко . Но иначе не е лошо да харесваш всякаква музика . Аз не съм фенка на чалгата , но пък ако имам настроение и сме събрани нещо да празнуваме , няма да спра да танцувам , та чак ще пея .

А как ме кара да се чувствам музиката , която слушам ли . Ами поп и денс музиката ме карат да се усмихвам , да танцувам , да се забавлявам . А пък рок музиката ... зависи от групата и от песните . Едни ме успокояват , други ме надъхват , на трети пък се кефя на макс и пея с пълно гърло .

Mary_Jane_69
09-13-2012, 08:16
благодаря ти много <3

Doctor_Satan
09-13-2012, 09:58
Всеки минава през това .Имах един съученик , който беше точно като теб . Слушаше чалга , после метъл , после поп , накрая откри рапа и е върл фен на бг рапа в момента , даже и понякога пее - ден на таланта тем подобни . Аз също бях така . Харесвах си някой изпълнител и по цял ден слушах песните му , после ми писваха и си избирах друг и то от друг стил музика . В момента харесвам поп , денс , хаус , но и харесвам доста рок групи . Няма как да слушаш само един стил музика , да харесваш само един . Но щом си толкова объркана седни преслушай всичката си музика и обърни внимание кой стил ти е приятен за слушане , кой те успокоява , кой те кефи на макс . Така ще разбереш кой стил ти харесва повече от другите , може и да са няколко . Но иначе не е лошо да харесваш всякаква музика . Аз не съм фенка на чалгата , но пък ако имам настроение и сме събрани нещо да празнуваме , няма да спра да танцувам , та чак ще пея .

А как ме кара да се чувствам музиката , която слушам ли . Ами поп и денс музиката ме карат да се усмихвам , да танцувам , да се забавлявам . А пък рок музиката ... зависи от групата и от песните . Едни ме успокояват , други ме надъхват , на трети пък се кефя на макс и пея с пълно гърло .
Офффф, писна ми от подобни мнения и подобни хора. Приятелят ти явно не е бил истински фен на метъла, защото истинските фенове никога не слушат други стилове като чалга и рап. Ама то не може да слушаш Линкин парк и Слипнот и да си мислиш че си метъл, не става така. Аз никога няма да си предам стила - слушам много метъл и много рок - и то не от разлигавените псевдо-рок тийн групи, нито от педерастките емо извращения - не, слушам класически и прогресив рок, и доста тежък метъл - хеви,траш,блек, дуум. Веднъж като оценниш истинската стойност на този жанр, няма как да се върнеш към долнопробните мелодии и простоватите текстове на повечето други жанрове. Ама вие не слушате музика така - вие слушате музика колкото да ви минава времето, да има нещо за фон, или да има на какво да си кълчите кълките. Това не е слушане на музика за мен..... И в този смисъл, наистина няма значение какъв жанр ще слушате, защото посредствени групи и тийн лигавщини има във всеки жанр. В крайна сметка, за всеки влак си има пътници.....

bilqnavod
09-13-2012, 10:01
класически рок, алтернативна :smt034

FasterBeach
09-13-2012, 10:29
Всеки минава през това.
Не съм много съгласен... При мен откакто се помня на първо място е стилът РАП.
Не казвам, че не слушам друга музика от време на време, но той си остава моят любим стил. НО просто има и такива хора.. кой е казал, че задължително трябва да имаш любим стил в музиката ? :)

Ninitoo
09-13-2012, 13:06
Е добре де , доста хора минават през това , не всички . А Doctor_Satan , момчето за което говоря не беше метъл просто слушаше тази музика заради друг негов приятел който е метъл . Аз пък никога не съм разбирала хора като теб . Запалвате се по метъла и вече не признавете , че има и други стилове музика , и се чудите на хората които ги харесват . Познавам един точно като теб . Върл метъл , за него другата музика е отвратителна и останалите са тъпаци че я слушат . Добре , всеки с мнението си . Всеки има право да си слуша каквото харесва и да го слуша както иска . Това че ти си се отдал и си се вманиачил в музиката която слушаш , не значи че и другите трябва да го правят . Нямам нищо против мнението ти или музиката която харесваш , но просто недей да се отнасяш така с другите , които не харесват метъл . Не се опитвам да се дразня с някой , просто не ми стана приятно от това което каза , но няма значение . Коя съм аз че да те виня или пък да ти казвам какво да правиш или казваш .

magneticfields
09-13-2012, 18:16
И аз съм така една седмица ретро, една- кънтри, но в последните месеци много се зарибих по метъла. Най накрая ще се насочиш повече към един стил. Само гледай да НЕ Е ЧАЛГАТА, че....

FasterBeach
09-13-2012, 18:30
Само гледай да НЕ Е ЧАЛГАТА, че....
То и метъла не е много по-добре от чалга да ти кажа...

EternalDream
09-14-2012, 07:02
Проучи един стил както трябва и се опитай да се зарибиш по него.

Psyko Nuts
09-14-2012, 10:32
Ех, толкова се надявах някой да каже хардкор. Все пак слушам от 5 години. :)

Doctor_Satan
09-14-2012, 14:18
То и метъла не е много по-добре от чалга да ти кажа...

http://prikachi.com/images/590/5270590G.jpg

Пхахаха, самоубий се малоумник. Чалгата и рапът са примитивни мелодии и ритми, примитивни също колкото хората, от които произхождат. Докато до метъла най-близо е класическата музика. Питай които искаш професионално изучавал музика - кое има по-голяма музикална стойност - чалгата или метъла? Да видиш какво ще ти отговори. Изобщо няма база за сравнение между толкова богат на теми и емоции жанр като метъла, и маймунска музика като чалгата.

FasterBeach
09-14-2012, 14:40
http://prikachi.com/images/590/5270590G.jpg

Пхахаха, самоубий се малоумник. Чалгата и рапът са примитивни мелодии и ритми, примитивни също колкото хората, от които произхождат. Докато до метъла най-близо е класическата музика. Питай които искаш професионално изучавал музика - кое има по-голяма музикална стойност - чалгата или метъла? Да видиш какво ще ти отговори. Изобщо няма база за сравнение между толкова богат на теми и емоции жанр като метъла, и маймунска музика като чалгата.
Чалгата си е маймунска, кога съм казал обратното ?
И аз я мразя.
А до метъла - знам до какво се доближава и до какво не, но айде ти пък сравни "метъл културата" и "хип-хоп културата" ?
Или не схващаш на къде бия ? Се' тая..

П.П.: А да... не си позволявай да ми казваш какво да правя, още повече с такива обръщения ;]

Doctor_Satan
09-14-2012, 15:19
Чалгата си е маймунска, кога съм казал обратното ?
И аз я мразя.
А до метъла - знам до какво се доближава и до какво не, но айде ти пък сравни "метъл културата" и "хип-хоп културата" ?
Или не схващаш на къде бия ? Се' тая..

П.П.: А да... не си позволявай да ми казваш какво да правя, още повече с такива обръщения ;]
Добре бе, ясно. Ама да съдиш музиката по феновете не е правилно. Идиоти има навсякъде, във всеки жанр.И в този смисъл метъла не е по-добър от чалгата, да. Но самата музика - съвсем различно нещо.


П.П.: А да... не си позволявай да ми казваш какво да правя, още повече с такива обръщения ;]
С това изречение не правиш ли същото, което искаш от мен да не правя?

FasterBeach
09-14-2012, 15:50
С това изречение не правиш ли същото, което искаш от мен да не правя?

"Още повече с такива обръщения" - Не.

Doctor_Satan
09-14-2012, 16:04
"Още повече с такива обръщения" - Не.

Добре, добре, много се засягаш.

marble
09-14-2012, 18:40
Приятелят ти явно не е бил истински фен на метъла, защото истинските фенове никога не слушат други стилове като чалга и рап.
ЛОООООООООООООООООООООООО ООООООООООООЛ
Глупости! Можеш да си истински фен на 958375264216348 едновременно.

Същата съм, от хаус, електро, дъбстеп, днб и т.н. до поп, реге, кънтри и още други. :>
Аз смятам, че е хубаво да слушаш всякаква музика. Мисля, че трябва да има разнообразие.

ChubbyBunny
09-14-2012, 19:01
И аз понякога съм така, но нещата, които слушам се менкат само между 2/3 жанра :) (не разбирам обаче как от метъл скачаш на чалга, но т'ва е отделен въпрос ... )

crowberry
09-14-2012, 19:15
Аз пък си слушам каквото ми хареса. Абсолютно и изцяло зависи от песента. Слушам от това: http://www.youtube.com/watch?v=kASAzpHiLCw до това: http://www.youtube.com/watch?v=lL2ZwXj1tXM .. Кефя се и на някои бг рап парчета, а по дискотеките и на чалга мога да се разбия, ако съм на няколко питиета. :) Така че, не е голяма трагедия, че една седмица си на рап примерно, друга на рок.

magneticfields
09-14-2012, 19:27
FasterBeach внимавай с изказванията. То вярно че от метъл до метъл има разлика, ама виж текста на някоя метълска, а после на накоя чалгарса песен и пак ще си поговорим.

FasterBeach
09-14-2012, 19:51
FasterBeach внимавай с изказванията. То вярно че от метъл до метъл има разлика, ама виж текста на някоя метълска, а после на накоя чалгарса песен и пак ще си поговорим.
Е кажи честно.. :lol:
Ако не си сигурен, че си разбрал мнението ми, по-добре не коментирай, че е смешно 8-)

sashko705
09-14-2012, 19:53
И аз слушам главно метъл, рок и пък и всякакви разновидности на тези жанрове. Както слушам и "разлигавените псевдо-рок тийн групи" или "педерастките емо извращения", така слушам и велики рок и метъл икони. Иначе напълно подкрепям мнението на Doctor_Satan, че музиката не е нещо, което е просто за фон или кълчене.

EternalDream
09-14-2012, 20:22
И аз слушам главно метъл, рок и пък и всякакви разновидности на тези жанрове. Както слушам и "разлигавените псевдо-рок тийн групи" или "педерастките емо извращения", така слушам и велики рок и метъл икони. Иначе напълно подкрепям мнението на Doctor_Satan, че музиката не е нещо, което е просто за фон или кълчене.

+1

Doctor_Satan
09-14-2012, 20:25
ЛОООООООООООООООООООООООО ООООООООООООЛ
Глупости! Можеш да си истински фен на 958375264216348 едновременно.

Същата съм, от хаус, електро, дъбстеп, днб и т.н. до поп, реге, кънтри и още други. :>
Аз смятам, че е хубаво да слушаш всякаква музика. Мисля, че трябва да има разнообразие.
И каква е разликата между хаус, електро, дъбстеп, днб и т.н., това е горе-долу един и същ боклук? И аз слушам разнообразни жанрове - всички видове рок и метъл(а те са много), както и класическа музика, също така амбиент и експериментална музика. Но много ще ме извиняваш, като ми кажете "слушам метъл" и пуснете някаква боза от сорта на Three Days Grace или Linkin Park, направо такава майна ми иде да ви тегля. EТО ТОВА Е РОК http://www.youtube.com/watch?v=JSUIQgEVDM4 , не разните му лигави тийн помияри. Ако не слушаш това, значи не слушаш рок. ЕТО ТОВА Е МЕТЪЛ http://www.youtube.com/watch?v=nM__lPTWThU Ако не го слушаш, значи не си истински метъл. Е, тези две песни харесаха ли ти,успя ли да ги усетиш, след като претендираш за такъв голям музикален вкус? Ако не са ти харесали и не ги слушаш, значи не ги разбираш, и оттам всякакви твои мнения относно рока и метъла отпадат. А това че ми слушаш разни комерсиални групи от много жанрове нищо не показва. Показва че нямаш задълбочено познание над музиката, и слушаш каквото ти падне и ти хареса. ВСЪЩНОСТ КЪДЕ ИЗОБЩО Е КАЗАНО ЧЕ МУЗИКАТА ТРЯБВА ДА ТИ ХАРЕСВА? ХАХАХАХАХА, вие всъщност само по това ли оценявате музиката, дали ви харесва? :D :D :D Музиката носи послание, тя трябва да се разбира, не да се харесва.

Защо ли изобщо си правя труда да обяснявам неща на лигли смятащи музиката просто за евтино забавление.

marble
09-14-2012, 22:08
Ти наркотици ли употребяваш?.. Защото докато чета какво пишеш относно моя коментар не разбирам къде изобщо съм написала думата метъл/рок/пънк или съм назовала друг подобен стил.
Разликата между хаус и дъбстеп например е огромна и ако не можеш да я откриеш, значи имаш проблем.
Не ми тегли майна ако може, защото нямам нищо общо с three days grace или Linkin park.
Специално ти изслушах двете песни и заключението ми е, че първата песен наистина беше приятна за слушане, мелодична. Втората песен обаче за мен е хаос, а виковете ме побъркват.. Без да се засягаш. Също така не претендирам с абсолютно нищо, това не знам къде точно го видя.
Не съм посочила мнението си относно метъла и рока и няма какво да отпадне.
" А това че ми слушаш разни комерсиални групи от много жанрове нищо не показва. Показва че нямаш задълбочено познание над музиката, и слушаш каквото ти падне и ти хареса."
Хем нищо не показва това какво слушам, хем показва.. Когато се уточниш със себе си, тогава ми сподели в писмен вариант.
Последната част от мнението ти не разбирам защо изобщо присъства.
Как ставаш фен на даден жанр без да го харесваш?! А за това какво послание носи музиката и дали това е най-важното не съм съгласна, но няма смисъл да обяснявам защо. Просто ще споделя мнението ми относно посланието в песента на Judas Priest, която трябваше да чуя.. DEEP. Толкова е deep, че чак недоловимо. Ако искаше да говориш за послание в песен, да си беше подбрал песните по-добре. :)
За това дали съм лигла и като какво виждам аз музиката не развивай теории.
Лека нощ. :>

Doctor_Satan
09-15-2012, 08:30
Ти наркотици ли употребяваш?.. Защото докато чета какво пишеш относно моя коментар не разбирам къде изобщо съм написала думата метъл/рок/пънк или съм назовала друг подобен стил.
Абе толкова да си тъпа, не е истина. Нали точно затова ти пуснах две песни, за да ти покажа че музиката, особенно Judas Priest няма да я разебереш, и следователно няма да ти хареса. Тово беше целта на аргумента ми - като не разбираш музиката, да не я сравняваш и приравняваш с останалите - и от там - че да слушаш рок и метъл запалено и в същото време да се кълчиш на разни хаусове - НЯМА КАК ДА СТАНЕ. С това исках да оспоря твоето твърдение че може да си запален фен на много жанрове. А аз ти казвам че ако си истински запален фен на тези два жанра, няма как да си и на другите. Поради простата причина че различните жанрове носят съвсем различни настроения, в тези които слушаш ти има приповдигнато настроение, танцуване, веселие или псевдо любовна тъга - в тези които аз слушам - меланхолия и философия, а често съпътствана с бруталност и смърт. И тъй като в рока и метъла има доста от тези които изброих че слушам, то няма как да си фен и на твойта и на мойта музика. Докато жанровете които изброи ти, имат горе долу едно и също настроение и енергия, просто се изпълняват по различен начин. И в този смисъл поставено - това че харесваш много жанрове не значи че имаш широк музикален вкус, тъй като музиката е на практика една и съща. Това исках да кажа, но явно не можете да навържете 2 и 2 , а четете по диагонал.

Не съм посочила мнението си относно метъла и рока и няма какво да отпадне.
След като казваш че човек може да бъде фен на много жанрове едновременно, значи все едно си казваш и мнението за рока и метъла, все едно са като останалата музика, а това не е така.

Последната част от мнението ти не разбирам защо изобщо присъства.
Как ставаш фен на даден жанр без да го харесваш?! А за това какво послание носи музиката и дали това е най-важното не съм съгласна, но няма смисъл да обяснявам защо. Просто ще споделя мнението ми относно посланието в песента на Judas Priest, която трябваше да чуя.. DEEP. Толкова е deep, че чак недоловимо. Ако искаше да говориш за послание в песен, да си беше подбрал песните по-добре
Да, така е, Джудас Прийст изобщо не са задълбочена банда, аз ги постнах за да видим дали ще ти харесат инструментите и начина на поднасяне на мелодията и текста. След като не ти харесват, оттам нататък няма смисъл да ти давам задълбочени песни. Но след като искаш - ето http://www.youtube.com/watch?v=tz0FjiS5xaU

marble
09-15-2012, 09:46
След всичките ти изписани редове не можеш да ми обориш мнението, че може да харесваш много жанрове. Строго зависи от всеки човек. Това, че ти харесваш само едно подразделение на музиката не значи, че всеки друг човек е устроен точно като теб.
Всеки тип музика и всеки инструмент наистина носи различно настроение. Също така хората всеки ден са в различни настроения. Смятам, че според твоето настроение идва и избора ти на музика в даден момент.
Не, това дали съм казала мнението си за жанрове като цяло не значи, че съм отделила място и за рока и метъла. С грешно впечатление си останал.
Не, не чета по диагонал. Дори някои от нещата, които написа по-рано ги прочетох по няколко пъти, защото не разбирах защо ми го казваш, като няма нищо общо с това за което аз говоря. :)
И те моля да не ме обиждаш на умствен капацитет. :)
Няма повече да ти отговарям защото не мога да налея акъл в нечия глава, като всеки канал е запушен или отдава само навън.
Приятен ден.

Doctor_Satan
09-15-2012, 10:10
Дори някои от нещата, които написа по-рано ги прочетох по няколко пъти, защото не разбирах защо ми го казваш, като няма нищо общо с това за което аз говоря.
....или защото си тъпа....

Няма повече да ти отговарям защото не мога да налея акъл в нечия глава, като всеки канал е запушен или отдава само навън.
Пхахахаха ще умра от смях, ти ще ми наливаш акъл в главата. На мен половината ми живот е преминал в слушане на музика и ако не от друго, то поне от музика разбирам. Слушал съм с години и хаус, преди това бях голям фен на рапа, а преди това слушах и много чалга. Но нищо и в никакъв случай не може да се сравни с такова богатство от емоции и жанрови характеристики като метъла и рока. Просто не става. Така че ако искаш да кажеш че можеш да бъдеш фен на много жанрове едновременно, да, това е възможно, но метъла и рока няма как да се впишат в това твърдение. Те са изключение.


Да ти кажа честно изобщо не ми се спори, имаш право че не всеки е устроен като мен, затова може би грешката е в мен. Ако естествено считаме за грешка да имаш различен музикален вкус и усещане за музика.

FasterBeach
09-15-2012, 10:28
...Слушал съм с години и хаус, преди това бях голям фен на рапа, а преди това слушах и много чалга. Но нищо и в никакъв случай не може да се сравни с такова богатство от емоции и жанрови характеристики като метъла и рока. Просто не става.
:grin: :lol: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Btw, добре е да добавяш едно "Според мен" в мненията ти (пр.: "Метълът е най-добрата музика, СПОРЕД МЕН") (все едно преподавам уроци...)
Не за друго, ами просто е тъпо да се опитваш да наложиш мнението си... да убеждаваш другите, че си прав / а ти не си. Ясно ни стана, че си любител на метъла - окей, сигурно повече го разбираш от мен... и аз съм любител на рапа - сигурен съм, че аз разбирам повече, но не си налагам мнението.
Капиш ?
Now.. Stop spam ! :)

Doctor_Satan
09-15-2012, 10:56
:grin: :lol: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Btw, добре е да добавяш едно "Според мен" в мненията ти (пр.: "Метълът е най-добрата музика, СПОРЕД МЕН") (все едно преподавам уроци...)
Не за друго, ами просто е тъпо да се опитваш да наложиш мнението си... да убеждаваш другите, че си прав / а ти не си. Ясно ни стана, че си любител на метъла - окей, сигурно повече го разбираш от мен... и аз съм любител на рапа - сигурен съм, че аз разбирам повече, но не си налагам мнението.
Капиш ?
Now.. Stop spam ! :)

http://prikachi.com/images/433/5274433o.jpg

Всъщност най-добрата музика е в жанровете джаз и класика. Истинските меломани само това слушат. Но за тази музика трябва да си надраснал пошлото и да имаш уши да я слушаш. Не е лъжица за всяка уста. Също както метъла....
Що ми не отговориш на един въпрос - ти виждал ли си бизнесмени, художници, поети и т.н. да ходят на концерти на азис? Или пък на рапърски изпълнения? Щото аз не съм.
На тоя свят има всякакви хора, с различни интелектуални способностти. Мисля че е ясно коя музика от кои се слуша. Така че факта че един циганин върти гьобеци на примитивни ритми, или пък че някоя разлигавена мърша слуша комерсиален шитак, изобщо не е в подкрепа на твърденията ти. Това е все едно да казваш че тъпите не са тъпи, ами просто имат различно мислене и мнение. ГЛУПОСТИ! Тъпите хора са си тъпи, и шитавата музика си е шитава. Това че на един му харесва едното, а на друг другото, не значи автоматично че и двете музики са добри и двамата взаимно трябва да си уважават вкусовете. Напротив, значи че единия е малоумен олигофрен и слуша музика отговаряща на интелектуалното му равнище.
Рапът е негърска музика, а всеки с малко мозък може да види очевидните разлики между коефициента на интелигентност между бялата и черната раса. Каквито хората, такава и музиката им. Очевидно че това е една от най-ниските форми на музиката - една и съща банална мелодийка или маймунски ритъм, се върти постоянно, а някакъв "gangsta shit" уръфлек говори, вместо да пее. Това ако е музика аз съм трамвай.

FasterBeach
09-15-2012, 11:23
Очевидно че това е една от най-ниските форми на музиката - една и съща банална мелодийка или маймунски ритъм, се върти постоянно, а някакъв "gangsta shit" уръфлек говори, вместо да пее. Това ако е музика аз съм трамвай.
Ти говореше на някой, че не можел да разбере метъл-а.
Ти пък като не можеш да разбереш рап-а, хвани млъкни. И само не казвай "разбирам го много добре, но той не струва".

Doctor_Satan
09-15-2012, 11:57
Ти говореше на някой, че не можел да разбере метъл-а.
Ти пък като не можеш да разбереш рап-а, хвани млъкни. И само не казвай "разбирам го много добре, но той не струва".

Рапа е готина и яка музика, слушал съм го с години, и мисля че го разбирам. Разбирам защо много хора го слушат, звучи приятно, а текстовете имат смисъл. Но това не значи че има някаква музикална стойност. И текстовете са подходящи за пишлемета мислещи си че живота е кинти, кучки и коли. Но може би си прав, възможно е да не го разбирам напълно, така че няма да се обаждам повече по отношение на рапа.

sashko705
09-18-2012, 21:18
Има и свестен рап, в който не се пее за кучки и пари- http://www.youtube.com/watch?v=XSbZidsgMfw

FasterBeach
09-19-2012, 13:12
Има и свестен рап, в който не се пее за кучки и пари- http://www.youtube.com/watch?v=XSbZidsgMfw
Примера ти не е от най-добрите за "свестен рап", но поне си прав.
Нищо де... той човека тролва 8)

derbella13
09-19-2012, 16:50
Добре, а за кои рок банди говорите, че са лигави?

sashko705
09-19-2012, 18:11
Примера ти не е от най-добрите за "свестен рап", но поне си прав.
Нищо де... той човека тролва 8)

За мен само тайлър дъ криейтър и мак милър правят свестен рап :D

Fucking_perfect
09-20-2012, 10:12
Поп фолк,поп и рок харесвам най-много