PDA

View Full Version : Въпрос за повторно кандидатстване в университет.



venom0706
09-14-2012, 05:30
Здравейте.Уча 1-ва година бакалавър право в Холандия.Имам някои съмнения,че може и да не издържа.Въпросът ми е,ако се върна в България,мога ли да кандидатствам пак следващата година в СУ в София,или трябва отново да държа матури?Колко време е валидността на матурите?А ще мога ли да кандидатсвам за специалности,в които се влиза само с матури?Благодаря предварително.

bloodyF
09-14-2012, 11:29
Матури мисля, че няма нужда да държиш втори път, но приемни изпити за СУ трябва да държиш следващата година, да.
Ще можеш да кандидатстваш с оценки от матури за определени специалности, да.
Познавам една жена на 31-2 години, която сега тепърва записа висше и то именно с оценките й от матурите и от приемни изпити, които е държала сега.
Но моето лично мнение е да стиснеш зъбки, да изчакаш малко и ще видиш, че вероятно там ще ти е по-добре.
Успех все пак! :)

kalpazanka
09-14-2012, 14:18
Може проблемът да е финансов, а със стискане на зъби портмонето не става по-пълно.

bloodyF
09-14-2012, 21:15
Може проблемът да е финансов, а със стискане на зъби портмонето не става по-пълно.

По това, което е написал съдя, че смята че няма да издържи психически на напрежението от това да е в друга държава, сам. Затова и предположих така. Но наистина, ако проблемът е финансов няма смисъл да се измъчваш и да чакаш нещо да се случи, за да водиш нормален живот.

venom0706
09-15-2012, 11:14
Проблемът не е финансов,просто ме е страх да не се проваля.Вече съм от 1 месец тук и горе-долу свикнах да живея сам и да се оправям.Проблемът е,че много стрес и нерви предизвиква ученето и от там ми идва и страха да не се проваля на изпитите.Правото не е лесна специалност.Интересно ми е като го уча,но пак ми е доста трудно.Материала е доста обемен.

bloodyF
09-15-2012, 21:53
Трудно е, и в България е трудно.
Аз искам да уча право и приемните изпити ...абе прилошава ми още отсега, ще съм тепърва 12 клас..
и после не е лесно, никак даже
опитай се да си подредиш времето правилно, говори със семейство, приятели по скайп, намери си нови приятели, с които да излизаш в свободното си време..ще видиш след време,че си е заслужавало.