PDA

View Full Version : ПАДАНЕ НА КОСА И МИГЛИ



bloodymirror
09-14-2012, 05:59
Помагайте,че нещата не отиват на добре. Напоследък започна да ми пада коса,повече,отколкото е нормално,а сега и мигли-като ги пипна и в корените леко ме болят и като си махна пръста,са паднали 1-2.На какво може да се дължи това и с какво и как да го спра? Цяло лято не съм слагала спирала,даже често ги мажех с вазелин и рициново. :(

FuCKkK13
09-14-2012, 06:02
толкова ли е трудно да погледнеш 100то нови теми от последната 1 седмица и да разбереш от какво ти е косопада ? сезонен - ампули/шампоан против косопад е достатъчен,ако продължи много време е добре по-сериозно да се захванеш с проблема... за миглите не знам... странно ми стана че те болят ...

bloodymirror
09-14-2012, 06:36
Мерси,иначе нямах време да ровя из форума. А кои ампули са най-ефективни?

FuCKkK13
09-14-2012, 06:39
Мерси,иначе нямах време да ровя из форума. А кои ампули са най-ефективни?

Revalid,Denis,UNA

krasiveli
09-14-2012, 06:47
Освен сезонен, косопадът може да се дължи на стресов период отпреди 2-3 месеца, отслабване и т.н. Или ти се сменя косата (случва се 2-3 през живота ни). Приемай повече витамини, мий си косата с не прекалено топла вода, използвай лек шампоан, за предпочитане - билков.

За миглите имаше някакво масло на Икаров, но колко помага - не знам, нямам опит с него.

FuCKkK13
09-14-2012, 06:49
Освен сезонен, косопадът може да се дължи на стресов период отпреди 2-3 месеца, отслабване и т.н. Или ти се сменя косата (случва се 2-3 през живота ни). Приемай повече витамини, мий си косата с не прекалено топла вода, използвай лек шампоан, за предпочитане - билков.

повечето пъти по това време е сезонен... а и ако беше друг щеше да е по-стресната... и все пак ако продължи дълго не е сезонен ...

FuckingFreak
09-14-2012, 06:54
Авторке, писах ти ЛС. От евтините ампули - тези, дето ти е препоръчала Фък13. Ако е нещо сериозно - Дюкре, Фитоциан на Фито, Деркос аминексил на Виши, имаше и едни други много скъпи, но името им ми изскочи от главата в момента. Но са си пари, де, 50-60 лв за 10тина ампули не ти мърдат.

krasiveli
09-14-2012, 06:54
^Да, така е. Но примерно при мене в момента не е сезонен, а от стрес... Вече от 3 години е така, косата ми е на половината на това, което беше...

FuCKkK13
09-14-2012, 06:56
^Да, така е. Но примерно при мене в момента не е сезонен, а от стрес... Вече от 3 години е така, косата ми е на половината на това, което беше...

е да,но то си се различава.. ако беше повече от сезонен щеше да е доста по-притеснена...
и за това и казах ако продължи и стане повече да започне медицинската козметика,че косопада не е шега работа...

bloodymirror
09-14-2012, 09:29
Окей,след малко излизам и трябва да реша коя ампула да си взема-препоръчват много ампулите на Виши,но те май са за по-силен косопад. От тези по-евтините ли да си взема,които FuCKkK13 ми препоръча? Те за по-слаб ли са?

SisiJ
09-14-2012, 09:32
Косата може да е от смяната на сезона.. при майка ми и една моя фр е така .. или ако редовно я тормозиш ... преси ,топирвания ... и темп подобни .. а за миглите .. ако използваш спирала ,която не е хубава .. или ако не си измиваш спиралата и тя като ти засъхне хубавичко .. :D после естествено ще падат .. иии да .. за друго не се сещам ..

PeaceOfMe
09-14-2012, 14:31
А имате ли корени на космите, които ви падат? Защото и на мен от известно време почна да ми пада доста и забелязвам бяло връхче но не разбирам дали е корен или цъфнало? :D

П.С: Не използвам преса от 2-3 месеца. ;)

FuCKkK13
09-14-2012, 14:44
А имате ли корени на космите, които ви падат? Защото и на мен от известно време почна да ми пада доста и забелязвам бяло връхче но не разбирам дали е корен или цъфнало? :D

П.С: Не използвам преса от 2-3 месеца. ;)

корен и цъфнало рядко да ги объркаш

strawberry88
09-14-2012, 16:29
А имате ли корени на космите, които ви падат? Защото и на мен от известно време почна да ми пада доста и забелязвам бяло връхче но не разбирам дали е корен или цъфнало? :D

П.С: Не използвам преса от 2-3 месеца. ;)

Бялото е цъфнало!