PDA

View Full Version : Проблем с р-то



gorski17
09-14-2012, 17:06
Здравейте приятели проблемът ми е малко гаден защото се казвам развигор радомиров и съм от разград ма немога да казвам "р" . моля ви много ме е срам че немога даже наскоро се замислих когато питах приятелката ми да ми прави френска любов трябваше да и повторя 3 пъти и като ме пита някой му давам лична карта, за да може да разбере кой съм и от къде съм. Разберете ме по зле го казвам и от жерар депардио постоянно ме бъзикат и искам само да ми кажете някакви упражнения за подобряване че и по докторите не ми се ходи даже уча в нас в 12 клас съм толкова ме е сРам :|

OnlyGirl
09-14-2012, 17:07
Логопед?

UltraBlue
09-14-2012, 17:50
Логопед?

Мда (y)

ForzaFelipe
09-14-2012, 22:56
Значи моя случай не е най-зле 8-) Логопед,също има и оперативна намеса,ако е възможна.Режеше се нещо под езика и над небцето.Ама зависи,може и не това да е проблема.

Amore-Mio*
09-16-2012, 23:13
Няма нищо срамно, дори е сладко.

Аз също в повечето случаи не мога да изговарям *р, само при определени думи.
И си е сладко.

Иначе единственото решение е логопед.

JoLLiE92
09-18-2012, 12:34
Аз ходих на логопед като малка , научих се да казвам Л, което не можех като доста деца ;д Но Р така и не можах и опитвам да превърна дефекта в ефект :) Ако питаш мен логопедът може да ти помогне в ранна възраст и вече е малко по-сложно, но не пречи да опиташ. Моето не е много тежко, не ме бъзикат хората, които са свикнали около мен, само в началото като се запозная с някого понякога ме карат да кажа Рама Крем Бонжур :cool:
Не трябва да те затормозява по никакъв начин това. :)

nyxu
09-19-2012, 19:46
Върви на логопед.
Иначе това Р звучи адски сладко :smt007

marilyn
09-20-2012, 13:58
Понякога за логопед е късно. Аз съм ходила малко, защото не можех да го казвам съвсем ясно, но бях на 5-6 тогава и вече нямам проблеми. Иначе отиди все пак, виж, но наистина някои дефекти в говора се оправят само докато си по-малък.

tori
09-28-2012, 05:44
:D И аз не мога да го кажа това Р. Приятелите много ми се кефеха до скоро и все казваха, че било трябвало да живея във Франция, но сега даже и впечатление не им прави. :дд Та идеята на целия ми пост е, че всъщност се живее с това нещо. :дд Не е като да ти висят червата в кесийка, например. Научи френски и говори често на него когато си около хора. Нали знаеш какво казват - френския е езика на любовта.

justmee19
09-28-2012, 09:03
Не виждам от какво трябва да се срамуваш ? За мен е адски сладко,когато някой не може да казва " Р ",а ти си тръгнал да се срамуваш. И все пак,ако толкова ти е срамно отиди на логопед,както казаха по-горе.

JonkataK
09-28-2012, 09:58
Aбе то понекога е сладко, ма понекога не моеш се разбереш с ората зарди тва Р.

youonlyliveonce
09-28-2012, 12:02
Авв... защо искаш да можеш да казваш 'р'? Толкова е сладко да не можеш ;д като мъркане мррррррр иначе както казаха преди мен - ЛОГОГПЕД ако толкова искаш...

JoLLiE92
09-28-2012, 15:00
Aбе то понекога е сладко, ма понекога не моеш се разбереш с ората зарди тва Р.
Зависи от степента, да.
Логопедът на 20 години няма да ви помогне. То се ходи в ранна детска възраст.

ROFLWTF
09-28-2012, 15:45
Зависи от степента, да.
Логопедът на 20 години няма да ви помогне. То се ходи в ранна детска възраст.

Е зависи, иска се последователност. Аз съм на 19 и преди няколко месеца ходих на логопедка да ми оправи Л-то, че като малка само ме мързеше, а с мързел нищо не се постига. Сега имам подобрение с Л-то. Просто много зависи от човека, доколко бързо възприема нещата и така нататък :)

JoLLiE92
09-28-2012, 16:09
Л-то е по-лесно от Р-то :)
бе да , по принцип си права, но на тея години вече .... по-добре да гледаш как да превърнеш дефекта в ефект. :)

darkstepbg
09-29-2012, 11:52
Аз също ходих на логопед,но май ми беше прекалено късно :D Бях вече на 14 а и след една година тя пък взе ,че напусна :D Научих се да казвам Р само като буква и тук там в някоя дума.Когато обаче има две Р-та в една дума - FAIL ! Като цяло вече дори не се старая да го казвам както трябва защото не ми се получава.От време на време приемам някоя друга подигравка но се свиква.

пп.Опитай с логопед.Дано при теб се получи ! Стискам палци !