PDA

View Full Version : Имам си кученце <3, + въпрос



fUcKsMiLe
09-15-2012, 00:43
Мъжко.
На 2 месеца.
Кръстих го Роко (на галено Роки).
Брат ми го взе от едно семейство.
Не съм сигурна каква е породата, днес докато го разхождах из улицата ми казаха, че щяло да стане голямо и мязало на българска овчарка :О
До тук с хваленето <3 :D

Въпрос.
Вие опитвали ли сте се да си го дресирате
(да върви до вас без каишка, да пишка и ака само там къде му е позволено и т.н.).
Ако има някой който е успял да сподели как го е направил ^^

За момента знам как да го храня, но не съм особено запозната с хубавите гранули и т.н.
Така че каква храна от тия, които в момента са на пазара, е най-хубава и най-безвредна за по-малки кученца (чувала съм за неща от сорта на пристрастяване/капризничене към/за една определена храна) и цени ако може някой да ми каже :д

Не мога да се доверя на Чичо Гугъл, щото има само реклами и отстъпки за нещо, което не знам дали е хубаво и т.н.
А и искам сама да си се грижа за него.

А и още нещо.. за бълхи нещо да препоръчате. за сега няма, но ако случайно се появят.. мда :д

Та, мерси предварително! :))

OnlyGirl
09-15-2012, 00:46
Честитооо ^^ Да те радва дълги години :)
Искаме снимки.

fUcKsMiLe
09-15-2012, 00:49
*едитната, щото не искам снимки на него тук, който видя, видя ;д *

fUcKsMiLe
09-15-2012, 00:54
Я не ми обиждай кучето >.>

OnlyGirl
09-15-2012, 00:54
Ойй изглежда много сладко и пухкаво <3

elito0o0o0
09-15-2012, 00:57
С Харитов напоследък доста си говорим за кучешките навици и как трябва да се отгледа и възпита едно куче.
Куче се възпитава с бой. По дупето го попляскваш като направи някоя беля. Ако се изпишка на неправилното място му навираш муцунката и му се караш + леко пошляпване, за да знае да не прави така. Но това след като стане на 4-5 месеца, че на 2 още почти нищо не разбира.
До 6 месеца трябва да се храни по 5 пъти на ден с гранули за подрастващи кучета. Има за по 7-8лв килото и не са лоши. Трябва да му вземеш пластмасова мерителна купичка, с която да му отмерваш грамовете гранули, които ще му даваш.

За бълхи имаш 2 варианта - или от спрейовете и капките, или каишка.
Фронтлайн спрей има за малки кученца на по 2-3-4 месеца. Можеш първоначално да му вземеш него.
Иначе сертифект, дуоин и фронтлайн комбо. Струват около 15 лева.
Нашийници има най-различни. Харитов каза, че един компромисен вариант е нашийник от 25 лева, който държи 6 месеца далеч кърлежите и бълхите.
Като го къпеш, го къпи с шампоан за кучета ONLY! Не си прави експерименти с шампоан 'бебе' или този, с който ти се къпеш, защото може да раздразни кожата и ще трябва да се ходи на чичо доктор.
Иначе може да го храниш и с консерва кучешка храна. Примерно дробиш му 1 филийка с малко от консервата. Но не прави така, че да свикне на консерва, защото ще ти излезе много по-скъпо отколкото да му вземеш килограм хубави гранули от порядъка на 10 лева.
Тва е общо взето.

fUcKsMiLe
09-15-2012, 01:04
Мерси Ели ^^
А тия нашийници на 100% сигурни ли са или е по-добре с капките/спрейовете да го караме?
В смисъл кое е по-надеждно от двете?
Ако има нещо друго май само теб ще питам вече :D

elito0o0o0
09-15-2012, 01:06
По-надеждни са каишките естествено. Пък и са по-икономични.
Btw, ако искаш да го учиш да сяда, да дава лапа и т.н. му вземи бисквитки и солетки за кучета или някакво друго лакомство. Така най-бързо и лесно се учат кучетата. Аз така съм учила мойто. Нямаше и 1 седмица и го научих да дава лапа.

elito0o0o0
09-15-2012, 01:06
Иначе питай - няма проблем. :)


ПП: http://i46.tinypic.com/vnmhcx.jpg какъв ми е мъничък и смеличък тукаа ^_^ Оф, кво беше малко, пък сега къв дзвер е станал.. :(
http://i47.tinypic.com/160epzr.jpg awww тука още когато ушаците му бяха по-големи от главата :D

fUcKsMiLe
09-15-2012, 01:16
Омо, омо, омо <3
Какви са прекрасни!
Това малкото сега не е ли много по-голямо.. ? :D :smt007

supersonic0
09-15-2012, 01:26
Пиши на ЛС или ако искаш дай скайп, ще се радвам да ти помагам и отговарям на въпросите. Откакто се помня гледам кучета ;д

elito0o0o0
09-15-2012, 01:51
Омо, омо, омо <3
Какви са прекрасни!
Това малкото сега не е ли много по-голямо.. ? :D :smt007

Да... тва са стари снимки. <3

http://i49.tinypic.com/11qod34.jpg
http://i47.tinypic.com/ea302q.jpg
http://i47.tinypic.com/2dsi790.jpg
http://i47.tinypic.com/bx501.jpg
http://i45.tinypic.com/294j7ro.jpg физиономия тип 'кво ме снимаш ма?' :lol:

fUcKsMiLe
09-15-2012, 01:57
На последната снимка имам чувството, че е малко в 'небесата'.. с тия червени очи :lol:
Мега яките са ти всички кучета! <3 кеке

http://prikachi.com/images/232/5273232I.jpg това е моето предното, дето умря миналата година ;( <3
Беше голям красавец, мхм

elito0o0o0
09-15-2012, 02:01
Те очите вечер особено са му много червени. :D:D:D :oops:

Иначе за кученцето ти - :( Аз ще орева света сигурно ако се случи нещо на кученцата ми : (((

fUcKsMiLe
09-15-2012, 02:44
Аз колко време плаках като разбрах за него.. ; (
Както и да е, време си му беше, амаа.. не исках да си ходи :/

FuCKkK13
09-15-2012, 08:05
1во . първото ми кученце се казваше така и сега ми стана тъжно
...
и нда.. дресирам си го,дресировката зависи от това колко е инат + че не всеки може да дресира куче... ако някои у вас е дресирал куче да ти покаже и после повтаряш нещата или си купи книга за дресировка - мога на лично да ти кажа точно от коя съм супер доволна от описания/картинки кое и как се изпълнява и т.н. в която има ужасно много информация ... но 1во трябва да го научиш на името му и на НЕ,което е лесно и предполагам се сещаш как ще стане... а и да - като го цапардосваш за нещо,което не трябва да прави да е с един удар само и отсечен т.е. не да му се каниш 10 часа,за да не го заболи много и да гледаш къде го удряш щото така забравя за какво е ударено т.н. не помни кое НЕ трябва да прави ... за храните - апф много вероятно да попаднеш на боклуци .. не взимай от тия дето за по 2лв. на килограм щото не са хубави,а и не се залъгвай с роял канин дето е 80 лв. 15 кг. щото само рекламата им е голяма .. общо взето тия масовите марки са боклуци.. от това дали ще стане голямо - виж му лапите... ако са му големи значи ще е голямо куче... за бълхите - купи му прахче,а като стане на 6 месеца можеш да му купиш противопаразитна каишка тя е около 30лв. и е до 7 месеца занапред.. има и такива,които се мокрят и такива,които не се - вземи му такава,която се мокри,за да не се налага да му я сваляш като завали и etc. действат ! ...нда.. ако се сетя нещо още ще пиша.. а и да - паспорт + всички ваксини в него !

FuCKkK13
09-15-2012, 08:06
искам снимката да видя де :( ,до сега ти писах фермани - заслужавам една снимка.. ако искаш и на лично става

Cucko0
09-15-2012, 08:11
авввввввввввввв ЕлитО какво сладурче си имаш ...
Френски булдог ли е или се бъркам ?

fUcKsMiLe
09-15-2012, 09:49
FuCKkK13, имаш LS.

Вече обмислих да му взема каишка като порасне още малко..
То аз обикновената, с името му не мога да я сложа като хората, щото главата му е още малка, какво остана за някоя друга :D
Иначе още не смятам да му давам гранули, мисля че е доста мъничко за тях.. В смисъл освен тия дето са само за малки/подрастващи кученца де.
И днес баща ми донесе една ампула. Не съм сигурна как трябва да се ползва, затова ще питам него, де.. :D
И бълхите няма да ги има... за кратко. По-нататък си казах, че задължително нашийник + шампоан за кучета против бълхи ще се купува и ще му е предостатъчно.

Имам още един въпрос - какво да правя, че да не скимти, ако го оставя самичко. Значи има си вода, храна, къщичка, играчки... огромен двор (в сравнение с неговите размери :D ) и веднага щом реша да се прибера, той започва да скимти и да драска по вратата. Снощи за първи път спа вкъщи и тъй като скимтеше като полудяло и драскаше вратата, го вкарахме в коридора и то заспа при обувките. И днес пак е същото и пак като го вкарах в коридора млъкна. Да не би да е така, защото е още бебе и го е страх да е само?

FuCKkK13
09-15-2012, 10:00
недейте така бе хора ! това ще е ужас без край... няма да може да свикне.. не може така - уж искаш да е навънка,а после го вкарваш.. ще скимти,ще скимти ще се измори и ще заспи... най много 4-5 нощи така и вече ще свикне.. като е навънка му направи някакво място да спи с нещо меко и да има около него неща ( нещо като къщичка) за да може да се чувства по-сигурно.. до сега е свикнало все с майка си и търси как да се сгуши,а ако няма нещо тясно,където да се мушне няма да стане...

FuCKkK13
09-15-2012, 10:04
а и да.. ако му угаждаш така ще се научи и като порасне ще си влиза само.. моето се научи да си отваря вратите и ме прави на луда и щастлива 8-)

fUcKsMiLe
09-15-2012, 10:10
Оки, значи от тая вечер спи навън.
Има си той къща, но не иска да влиза вътре.
Затова му сложих мекички неща около нея да си ляга там, щом не иска.
Сега спи на стъпалата, май вкъщи му е най-хубаво.

'Роко, съжалявам, че ще ти отнема и това нещо :( За общото добро е :D Ще свикнеш! ;* '

FuCKkK13
09-15-2012, 10:15
не,просто се чувства по-сигурно .. все пак си е бебенце .. иначе в къщичката също му сложи нещо мекичко.. все някога ще влезне вътре

FuCKkK13
09-15-2012, 10:18
а да.. сега докато е малко също може да му купиш сухо мляко и да му даваш с гранулите - ако са му твърди.. и да.. приготви се за голямото гризане щото като почне да сменя зъбите е ужас

калций може да започнеш да му даваш като стане на 3 месеца

за друго сега не се сещам - ваксините,вътрешното обезпаразитяване и т.н. си ги знаеш...

fUcKsMiLe
09-15-2012, 10:19
Все пак му е втори ден при мен и още не може да се ориентира на 100%.
И вече започна да си играе с котката на братовчедка ми :д <3
Дано да стане миролюбив, че не искам да бягам по улицата след него, ако види някоя котка да тича :D

marble
09-15-2012, 10:21
Двете момичета по-горе ти дадоха добри съвети.
Според мен зависи много от породата на кучето това колко ще се поддава на дресировка.
Моя лабрадор беше много лесен за обучаване. Схвана всичко буквално от първия път. След това обаче си взех боксер /който в последствие умря ://// / Та с боксера ми беше много трудно дори да го науча да седне или да не излиза извън двора без мен, което беше лесно с лабрадора.
Също бих искала да добавя.. Когато го обучаваш на командите седни/легни/дай лапа не го поощрявай с храна, защото за напред като изпълнява команди ще започне да си иска бисквитка/примерно/ сам. Така стана поне при мен.
А и накрая да кажа за къпането. Къпането строго зависи от това дали го гледаш вътре или вън. Ако е вътре не го къпи по-често от веднъж на месец защото му се омазнява кожата, въпреки, че познавам едно момиче, което къпе кучето си всяка вечер.
И искам да ти препоръчам кучешките шампоани на Bed head. Около 15 лева са, но са доста голяма бутилка. :)

FuCKkK13
09-15-2012, 10:23
Все пак му е втори ден при мен и още не може да се ориентира на 100%.
И вече започна да си играе с котката на братовчедка ми :д <3
Дано да стане миролюбив, че не искам да бягам по улицата след него, ако види някоя котка да тича :D

котката страхлива ли е ? то и моето ги обича ама като види котка и хвърча зад него ... като види котка само ги души и ги оставя,но пак ги гони.. гледай котката да не го драска или бие щото като порасне котка покрай него няма да има... гали го много докато е мъничък - ако не искаш да го озлобяваш де...
от сега го води при други кучета да си играят,да свиква,разхождай го на места с много хора след 3тия месец ..абе като почнат разходките много кучета,хора да има покрай него,за да свиква..

Eos
09-15-2012, 10:23
сама мене не ме кефи

FuCKkK13
09-15-2012, 10:26
Двете момичета по-горе ти дадоха добри съвети.
Според мен зависи много от породата на кучето това колко ще се поддава на дресировка.
Моя лабрадор беше много лесен за обучаване. Схвана всичко буквално от първия път. След това обаче си взех боксер /който в последствие умря ://// / Та с боксера ми беше много трудно дори да го науча да седне или да не излиза извън двора без мен, което беше лесно с лабрадора.
Също бих искала да добавя.. Когато го обучаваш на командите седни/легни/дай лапа не го поощрявай с храна, защото за напред като изпълнява команди ще започне да си иска бисквитка/примерно/ сам. Така стана поне при мен.
А и накрая да кажа за къпането. Къпането строго зависи от това дали го гледаш вътре или вън. Ако е вътре не го къпи по-често от веднъж на месец защото му се омазнява кожата, въпреки, че познавам едно момиче, което къпе кучето си всяка вечер.
И искам да ти препоръчам кучешките шампоани на Bed head. Около 15 лева са, но са доста голяма бутилка. :)

ГРЕШНО ! когато е малко и тепърва учи командите се поощрява с храна и команда БРАВО ! после започваш - ту му даваш награда,ту без,ту само БРАВО ! и след това вече спираш наградите и го поощряваш само с браво ако изпълни командата от първия път.. за породите съм съгласна + че и от характера на кучето.. породата,но и това колко е инат... защото после като научи командите като му кажеш седни и не иска да сяда се прави,че не те е чуло,а това не трябва да го има

fUcKsMiLe
09-15-2012, 10:31
Аз сега си го разхождам пред вкъщи и само вчера направихме малко по-дълга разходка, защото няма как да го нося това нещо.. А пък трябваше да го местим в къщата на баба, където ще е за постоянно.
Ако знаеш колко тежи за 2 месечно бебе :ОО
А за котката. Не нито се драскат, нито хапят.. даже не си и играят.
Тя е много ленива котка, а той е още малък и само спи яде и скимти :D
И като си легнат един до друг <3 Малкия минава отгоре и връща се обратно и ляга до нея и пак заспива.
То си има още 1 братче и две сестричета, които ще ги носят през вечер-две вкъщи, за да не си липсват <3
С времето ще се виждат по-рядко де. Не може постоянно.. мда.
Може и брат ми да го разкарва заедно с приятелите си(те взеха останалите 3 кученца), за да свикват заедно, без да ги е страх ^^

marble
09-15-2012, 10:33
Ами може и грешката да е в мен тогава. :)
Аз пробвах така, защото един познат ми каза да го поощрявам с храна докато е още малък. След като поотрасна малко обаче започна да се инати, да не иска да сяда.. Или ако изпълни командата започваше да лае по мен и да скача защото не му давах храна.
Може и аз да съм сгрешила някъде, просто казвам според моите наблюдения. :)

Eos
09-15-2012, 10:34
хени искас ли да си направим малки котенца :$

fUcKsMiLe
09-15-2012, 10:43
Аз моето другото така и не можах да го науча на нищо, лаеше даже по мен, хапеше и т.н.
Беше голям инат.. Брат ми успя да го научи само да дава лапа и до там.
Една седмица му трябваше при баща ми (има опит с кучетата) и повече не чух гък от него, освен като види/чуе, че има някой непознат или не лае заедно със съседските кучета.
Затова реших да питам този път някой по-запознат(не искам да занимавам баща ми), за да знам поне какво правя.

FuCKkK13
09-15-2012, 10:44
Ами може и грешката да е в мен тогава. :)
Аз пробвах така, защото един познат ми каза да го поощрявам с храна докато е още малък. След като поотрасна малко обаче започна да се инати, да не иска да сяда.. Или ако изпълни командата започваше да лае по мен и да скача защото не му давах храна.
Може и аз да съм сгрешила някъде, просто казвам според моите наблюдения. :)
това е защото винаги си му давала нали ? само докато научи командата се дава постоянно и после се разрежда и така докато не свикне само с браво

FuCKkK13
09-15-2012, 10:46
Аз сега си го разхождам пред вкъщи и само вчера направихме малко по-дълга разходка, защото няма как да го нося това нещо.. А пък трябваше да го местим в къщата на баба, където ще е за постоянно.
Ако знаеш колко тежи за 2 месечно бебе :ОО
А за котката. Не нито се драскат, нито хапят.. даже не си и играят.
Тя е много ленива котка, а той е още малък и само спи яде и скимти :D
И като си легнат един до друг <3 Малкия минава отгоре и връща се обратно и ляга до нея и пак заспива.
То си има още 1 братче и две сестричета, които ще ги носят през вечер-две вкъщи, за да не си липсват <3
С времето ще се виждат по-рядко де. Не може постоянно.. мда.
Може и брат ми да го разкарва заедно с приятелите си(те взеха останалите 3 кученца), за да свикват заедно, без да ги е страх ^^

да ама се правят разходки след 3 месечна възраст.. едно заради ваксините - защото до тогава не са сложени всички нужни 2ро,че не е добре за костите му да се правят дълги разходки.. един голям двор му е достатъчен !

FuCKkK13
09-15-2012, 10:47
Аз моето другото така и не можах да го науча на нищо, лаеше даже по мен, хапеше и т.н.
Беше голям инат.. Брат ми успя да го научи само да дава лапа и до там.
Една седмица му трябваше при баща ми (има опит с кучетата) и повече не чух гък от него, освен като види/чуе, че има някой непознат или не лае заедно със съседските кучета.
Затова реших да питам този път някой по-запознат(не искам да занимавам баща ми), за да знам поне какво правя.

ами при такива инат кучета методите са други - бои,лек ток и т.н.

FuCKkK13
09-15-2012, 10:48
за командите ако се чудиш как на кое да го научиш ми пиши на лично да ти обясня подробно ако има нещо

marble
09-15-2012, 10:48
Ами по мои спомени да.
Благодаря ти, ще го имам предвид за напред. :)

FuCKkK13
09-15-2012, 10:52
Ами по мои спомени да.
Благодаря ти, ще го имам предвид за напред. :)

моля :) а да.. и за поощряване може и любимата му играчка да се използва.. примерно взимаш му я - казваш му командата и като я изпълни му даваш играчката - така се учат кучетата за наркотиците.. другото,което трябва да се спазва е докато не изпълни командата да не му се показва,че има награда.. т.е. в джоб или някъде да не вижда бисквитката или там каквото е.. ако след като знае командата се поинати му се показва изкушението и пак се повтаря командата и ако я изпълни МОЖЕ И ДА НЕ МУ ДАДЕш ! но е препоръчително да дадеш..

anonymous708973
09-15-2012, 10:54
Аз сега си го разхождам пред вкъщи и само вчера направихме малко по-дълга разходка
Ако знаеш колко тежи за 2 месечно бебе :ОО

Двумесечно куче не трябва да излиза навън. Или ако излиза, в никакъв случай не го събирай с други кучета преди да си получи последната ваксина, тя се бие, когато навърши 3 месеца.

FuCKkK13
09-15-2012, 10:54
Двумесечно куче не трябва да излиза навън. Или ако излиза, в никакъв случай не го събирай с други кучета преди да си получи последната ваксина, тя се бие, когато навърши 3 месеца.

this

да ама се правят разходки след 3 месечна възраст.. едно заради ваксините - защото до тогава не са сложени всички нужни 2ро,че не е добре за костите му да се правят дълги разходки.. един голям двор му е достатъчен !

това и аз казах няколко поста по-горе

fUcKsMiLe
09-15-2012, 10:55
Знам, че не е хубаво да се разхожда по много.
И двора наистина му е предостатъчен, но има много градини и не трябва да влиза в тях.
Само го изкарвам пред вкъщи да тича из улицата, има и тревичка, където няма да се изцапа толкова много.
И разходката ще му е доста ограничена от тук до поне още един - два месеца напред.
А за командите, ако нещо не се получава, ще питам :)

FuCKkK13
09-15-2012, 10:57
Знам, че не е хубаво да се разхожда по много.
И двора наистина му е предостатъчен, но има много градини и не трябва да влиза в тях.
Само го изкарвам пред вкъщи да тича из улицата, има и тревичка, където няма да се изцапа толкова много.
И разходката ще му е доста ограничена от тук до поне още един - два месеца напред.
А за командите, ако нещо не се получава, ще питам :)

добре... а знаеш ли как точно да го учиш ? за седни е ясно,че му натискаш дупето надолу,но за другите ?

fUcKsMiLe
09-15-2012, 10:57
Двумесечно куче не трябва да излиза навън. Или ако излиза, в никакъв случай не го събирай с други кучета преди да си получи последната ваксина, тя се бие, когато навърши 3 месеца.

Единствените кучета с които го събирам е братчетата и сестричките му, с които беше заедно до вчера. Не мисля, че може да му навреди + че се чувства по-спокоен, като е с тях.

horacio
09-15-2012, 10:59
За ядене, не го учи от малко да яде само гранули и т.н. по-добре го учи да може да яде всичко, за да харчите по-малко пари за кучешка храна ;д не го глезете толко само гранули да яде... за дресирането, нз... аз само за 1 куче съм се грижила активно по-д1лго време с една фр и се научи да сяда и да дава лапа без лакомства и т.н. ;д и си ходи след нас/до нас без каишка ама нз как се научи така :D даже ни изчаква ако отиде малко по-напред

fUcKsMiLe
09-15-2012, 11:01
За това вече имам една приятелка, която е учила сама своето куче да сяда, ляга, да не яде освен в определения му час за хранене, да си върши работата само на едно място, когато е вкъщи, да върви с него без каишка и т.н. Ще питам нея, но ако нещо не става по нейните начини - има я Кофата, има ви и вас :D Има още сумати форуми в които има споделени мнения.

Но ако искаш може да споделиш някой от начините, които ти си пробвала и върши работа върху твоето куче. ^^
Приемам всякакви съвети :д

FuCKkK13
09-15-2012, 11:05
За това вече имам една приятелка, която е учила сама своето куче да сяда, ляга, да не яде освен в определения му час за хранене, да си върши работата само на едно място, когато е вкъщи, да върви с него без каишка и т.н. Ще питам нея, но ако нещо не става по нейните начини - има я Кофата, има ви и вас :D Има още сумати форуми в които има споделени мнения.

Но ако искаш може да споделиш някой от начините, които ти си пробвала и върши работа върху твоето куче. ^^
Приемам всякакви съвети :д

ами по принцип мога да ти изпиша много, за това ако има проблем питай за конкретно нещо ... иначе да,тя да ти покаже,аз казах начините.. другото е -куче,което знае командите + твоето..водиш твоето и така твоето може да научи някои команди от другото - това също е метод пак често използвам при служебните кучета... иначе това да върви до нея без каишка е НА РЕД командата 8-) :)

horacio
09-15-2012, 11:09
Ами за сядането и лягането, му буташ дупето надолу (или телцето) и му повтаряш мн пъти да седне и като си тупне дупето дори без бисквитки и т.н. може просто да го нагушкаш и да му се радваш, така ще разбере, че е направил нещо както трябва ;д За определен час за хранене, просто си му сипвате храната точно в тоя час и то ще свикне. Като направи грешка или беля го тупвай през муцунката или през дупето ;д а за да върви без каишка, първоначално с каишка трябва да се научи известно време... то ако те харвсва и ти се радва ще си тича след теб винаги ;д ии не го учете на много глезотии, не трябва да свиква така

FuCKkK13
09-15-2012, 11:14
Ами за сядането и лягането, му буташ дупето надолу (или телцето) и му повтаряш мн пъти да седне и като си тупне дупето дори без бисквитки и т.н. може просто да го нагушкаш и да му се радваш, така ще разбере, че е направил нещо както трябва ;д За определен час за хранене, просто си му сипвате храната точно в тоя час и то ще свикне. Като направи грешка или беля го тупвай през муцунката или през дупето ;д а за да върви без каишка, първоначално с каишка трябва да се научи известно време... то ако те харвсва и ти се радва ще си тича след теб винаги ;д ии не го учете на много глезотии, не трябва да свиква така

за лягането има и по-лесен начин - като свикне с каишката му казваш да седне,казваш му браво,хващаш му каишката и му подаваш нещо за хапване до муцунката и то се опитва да стигне и бута напред с главата ама не може щото го държиш и му се налага да легне,за да стигне до храната,даваш му и му казваш БРАВО.. а докато го правиш му казваш отсечено легни няколко пъти през интервал от време ... за ходенето мисля че тя имаше предвид на ред т.е. до нея да ходи...

horacio
09-15-2012, 11:24
Тва с лягането, дето го каза не ми се вижда по-лесно :D а за тва да ходи до нея пак си трябва първо с каишка

FuCKkK13
09-15-2012, 11:37
Тва с лягането, дето го каза не ми се вижда по-лесно :D а за тва да ходи до нея пак си трябва първо с каишка

лесно е защото не трябва да го натискаш.. само го държиш,подаваш и то ляга...
а ако го натискаш да ляга не винаги ляга правилно...
ами да,трябва да е с каишка,но тя от сега може да му сложи каишката,за да свиква,а не после като почна разходките да трябва да свиква с каишка + повод

fUcKsMiLe
09-15-2012, 11:42
То моето сега си има само нашийник. Сложих му го още вчера и вече не се дразни от него.. свикна му.
А тия каишки дето можеш да го пускаш на по-дълго/късо разстояние на каква цена са долу-горе?
И колко време държат преди да се скъсат :D Изглеждат ми много.. фини. :D

FuCKkK13
09-15-2012, 11:56
То моето сега си има само нашийник. Сложих му го още вчера и вече не се дразни от него.. свикна му.
А тия каишки дето можеш да го пускаш на по-дълго/късо разстояние на каква цена са долу-горе?
И колко време държат преди да се скъсат :D Изглеждат ми много.. фини. :D
за това куче ти трябва як повод като порасне.. тия каишки с в повечето случаи за малки кученца

fUcKsMiLe
09-15-2012, 12:07
Аз имам с какво да го разхождам след като порасне..
Аз за сега имам предвид0,всмис. след месец-два :д

FuCKkK13
09-15-2012, 12:22
Аз имам с какво да го разхождам след като порасне..
Аз за сега имам предвид0,всмис. след месец-два :д

пак е малко.. тия за за кучета около 5-6 кг. най много - поне масовите.. може да има и по здрави,но не вярвам,а си пише май на опаковката

elito0o0o0
09-15-2012, 15:57
авввввввввввввв ЕлитО какво сладурче си имаш ...
Френски булдог ли е или се бъркам ?

Да :3 Мамин сладък ушатник. :D

elito0o0o0
09-15-2012, 16:09
За ядене, не го учи от малко да яде само гранули и т.н. по-добре го учи да може да яде всичко, за да харчите по-малко пари за кучешка храна ;д не го глезете толко само гранули да яде...
Напротив. Кучетата не са като хората -> не им трябва разнообразие.
Аа и Нати, за това, че скимти когато остане само.. По-добре да скимти няколко дена, отколкото да се научи да е с някой постоянно, защото майка ми научи мойто куче така и сега няма оправия... За 2 часа оставя ли го сам, въпреки че е на 9 месеца вече, ще се е изпикал на 2-3 места. И да знаеш, че много ядат врати, маси, чехли и т.н. докато им растат зъбките. Купувай му кучешки (кожени) солетки или кокалчета, че да си чеше зъбките.
За командите пак казвам - лакомства. Но не да прекаляваш с тях и при всяко даване на лапа или сядане веднага да му буташ в устата бисквита. Моето така съм го научила, че и да нямам нищо да му дам, пак ще ми даде лапа, ще седне и т.н.
За акането - ако ще ака в двора като се изака някъде му го остави там, защото това вече е маркирана територия и по-добре да си ходи само там, а ако ака на някое друго място - почиствай го. Моето сега си ходи само на 1 място в двора и нямам никакви проблеми с него. Дори като излизаме на разходка ходи на 1 и също място да ака вече или ако не ходим на същото място, го прави на друго, но скришомно. Преди като се разхождахме и го правеше на средата на улицата/центъра. Брала съм срам с него, та.. :D
Постепенно се учат кученцата. И най-важното е да има всички ваксини, особено тази за бяс! Не знам твоето дали има глисти още, но ако има, по-добре го заведи да го обезпаразитят.


И btw като го биеш избягвай областта на бъбреците. Един приятел, макар че има питбули, а тия кучета не усещат кат ги жулиш където и да било, почна да го рита там и тва куче после пика кръв... Та внимавай. Аз мойто си го пошлявпам през муцуната ако тръгне да посяга, а като прави бели по дупенцето. :3 Важното е да го зашлевиш, та да ти изтръпне ръката чак, за да го заболи и да знае да не прави така повече. До 4-5 месечна възраст можеш да го пошляпваш с вестник примерно. Междудругото кучетата ги дразни като сложиш примерно монета в кенче от бира/кола и го раздрънкаш. Като направи нещо нередно можеш да го плескаш с вестника и да му дрънчиш едновременно. Аз така правех по едно време и има ефект.

fUcKsMiLe
09-15-2012, 16:27
Баща ми ще го види и ще го обезпаразити ако има :д
Взех една ампула 5ml, против бълхи.
За всеки случай ще го изкъпя, ще е в топла вода и после ще го сложа на топло да се изсуши.
Днес не можах.. има голям вятър навън сега.. Утре по обяд <3
Пуснах го да си играе днес на тревичката пред вкъщи за 20 минути да си свърши работите и го върнах в двора.
Днес бели не е правило, даже се запозна с най-добрата ми приятелка и много се харесаха двамата :D
Пак скимти, но вече не го пускам вътре. Спи точно пред вратата сега и ми е жал, но да..

Да и аз го потупвам ако тръгне да си чеше зъбите на нечия ръка или крак, за да знае че не е правилно и съм му дала едно подобно на тия кокалчета дето викаш ти. Знам, че не е хубаво да се удря много силно малко кученце, че и за големите не е хубаво. Аз ще го свикна от сега и после няма да имам проблеми! (поне се надявам, де :д)

FunkyPie
09-15-2012, 16:29
куче не се взима докато не си напълно информиран за всичко (особености на породата,хранене,ваксини,о уче ние)

elito0o0o0
09-15-2012, 16:32
куче не се взима докато не си напълно информиран за всичко (особености на породата,хранене,ваксини,о уче ние)
Абе мани тва с породите, пълни глупости са. Всяко куче си е индивидуално със свой собствен характер. Донякъде зависи и от породата какво ще е едно куче, но тва са си шменти капели.. Като вземеш кучето и видиш държанието му и нрава, ще разбереш какво трябва да правиш. ;)

FunkyPie
09-15-2012, 16:37
(не ми излиза думата) обучение

FuCKkK13
09-15-2012, 16:40
да ама вече си го е взела.. и ваксините са задължителни ! и не го къпи бе,много е малко :? .. аз моето го изкъпах като направи 4 месеца

elito0o0o0
09-15-2012, 16:42
да ама вече си го е взела.. и ваксините са задължителни ! и не го къпи бе,много е малко :? .. аз моето го изкъпах като направи 4 месеца
Аз моето го къпах на 3 месеца. Нищо няма да му стане стига да е на топличко и да изсъхне хубаво преди да излезе навън.

Btw
http://i49.tinypic.com/svkx1l.jpg
http://i45.tinypic.com/m748b5.jpg
http://i48.tinypic.com/2lwt344.jpg
Много е яко Натиииииии <333

FuCKkK13
09-15-2012, 16:44
Аз моето го къпах на 3 месеца. Нищо няма да му стане стига да е на топличко и да изсъхне хубаво преди да излезе навън.

Btw
http://i49.tinypic.com/svkx1l.jpg
http://i45.tinypic.com/m748b5.jpg
http://i48.tinypic.com/2lwt344.jpg
Много е яко Натиииииии <333

то още няма 3

fUcKsMiLe
09-15-2012, 16:51
Аз няма да му правя нормална баня, а ще направя така, че да не ми хване бълхи.
Първо, че него ще го сърби и боли, второ че бълхите ходят и по хората, което на мен не ми харесва, защото съм почти постоянно с него.
Освен това, ще му купя нашийник против тях чак октомври, поради разни причини, за това ми трябва време.
Нищо няма да му стане.
Нямах намерение да го казвам, но щом баща ми каза, че няма проблеми (да, да - ветеринарен лекар е, но искам сама да си го гледам без помощта на родителите си) ако го изкъпя веднъж щом това е причината. -.-
И вече е при мен, свършен (и прекрасен) факт си е. <3

darkPaladin
09-15-2012, 17:08
ако искаш хубави грнули купувай роял канин вирбак или еукануба тия педигри фриски ги заеби

кучето свикне ли на една храна само от нея давай смяната храна може да им докара стомашни проблеми

ако ще я сменяш с някои изборените горе два дена 25% към 75% после 50 на 50 после 75 на 25 трябва да е постепенно

запомни кучето няма нужда от разнообразие в храната може да си яде една храна цял живот даже е препоръчително да е така

храни го според дневната дажба разделена на 5 части

darkPaladin
09-15-2012, 17:11
Аз няма да му правя нормална баня, а ще направя така, че да не ми хване бълхи.
Първо, че него ще го сърби и боли, второ че бълхите ходят и по хората, което на мен не ми харесва, защото съм почти постоянно с него.
Освен това, ще му купя нашийник против тях чак октомври, поради разни причини, за това ми трябва време.
Нищо няма да му стане.
Нямах намерение да го казвам, но щом баща ми каза, че няма проблеми (да, да - ветеринарен лекар е, но искам сама да си го гледам без помощта на родителите си) ако го изкъпя веднъж щом това е причината. -.-
И вече е при мен, свършен (и прекрасен) факт си е. <3

никакво къпане до 6 месеца после веднъж месечно може
кучетата имат мастни жлези които ги защитават при къпане ги отмиваш и кожата не е защитена + това твоето куче е бяло и предразположено към демодекоза нещо което не искаш

относно бълхите
да ходят по хората но хората няма същото окосмяване и не са така топлокръвни не са им вкусни ще си стоят по кучето няма страшно
къпането с противопаразитни шампоани не помага даже обратното

има специални препарати като фронтлайн за кученца които ги унищожават и предпазват за цели два месеца

пак ти казвам не го къпи ако искаш да му подържаш хигиена измивай му лапичките с чай от лайка

fUcKsMiLe
09-15-2012, 17:14
Да, това го знам за постепенното сменяне на храната и че е хубаво да яде един и същи вид.
Ще видя от тези гранули дали ги предлагат във ветеринарните аптеки или магазините за животни и ако има по-нататък ще му взема.

едит;
Щом баща ми ми каза, че няма проблеми един път да го изкъпя с това нещо за бълхите, значи според мен няма. Има достатъчно опит и ще му се доверя, нищо лично :)

elito0o0o0
09-15-2012, 17:23
то още няма 3

Е мръсно с бълхите ли да стои? На 2 месеца вече не е толкова малко. Кърмачетата не се къпят, поради простата причина, че майка им го прави. :)

Нати засега ти трябват следните продукти за отглеждане на кученцето докато навърши 6 месеца:
- Гранули за подрастващи
- Шампоанче против бълхи или подхранващ (хубав е за козинката)
- Фронтлайн спрей за малки кученца

Нати, нашийника СЛЕД 6тия месец се слага!! Още е малко за него. Като стане време за него му вземи Скалибор (25лв е)
Слага се плътно и стегнато до толкова, че да можеш да си провреш пръста под него.

За къпането - разтваряш шампоана в купичка с вода и след като е мокро кученцето го нанасяш по козинката и го разтриваш, накрая изплакваш. Не му мокри главата, освен ако не е мръсна нещо и внимавай с ушите. Винаги след баня му ги забърсвай, защото остават влажни и могат да се възпалят.
Кучетата се къпят на 3 месеца, освен ако не се измърсят. Когато е много мръсен, тогава може да си позволиш да го изкъпеш, а ако не е толкова мръсен по-добре вземи едно влажно парцалче и го забърши. А ако решиш да го къпеш в месеца по 1 път, вземи му по-скъп шампоан от порядъка на 15лв.


Btw сега вече е свършен факт, че си го изкъпала (не знам как). Но кученцата докато са по-малки се къпят със сух шампоан под формата на пудра. Наръсваш, сресваш и забърсваш.

darkPaladin
09-15-2012, 17:23
Да, това го знам за постепенното сменяне на храната и че е хубаво да яде един и същи вид.
Ще видя от тези гранули дали ги предлагат във ветеринарните аптеки или магазините за животни и ако има по-нататък ще му взема.

едит;
Щом баща ми ми каза, че няма проблеми един път да го изкъпя с това нещо за бълхите, значи според мен няма. Има достатъчно опит и ще му се доверя, нищо лично :)


ти решаваш аз доста пъти съм се сблъсквал с такива дето имат подобен опит кучето си е твое

може нищо да не му стане ама ако му стане да знаеш че си била наясно с риска

fUcKsMiLe
09-15-2012, 17:53
Това за нашийника, че трябва да е след 6-тия месец не го знаех.
Аз не съм го къпала още.. и то фактически не е даже баня.
В смисъл разтварям онова лекарство във 5-6 литра вода(топла), слагам кученцето вътре в коритото, втривам водата в козината(без главата.. само ЗАД ушите, знам, че могат да се възпалят, затова няма да ги мокря много) и после веднага го вадя и го слагам на място където е по-топличко, за да се изсуши. Това ми казаха, това и ще направя. След това нямам намерение да го къпя, докато не порастне малко, защото наистина е твърде малко, за да има подобаваща баня, като за голямо куче.
И Ели мерси :*

То е на 2м. и 17 дни (с точност да го кажа >.>).

Жоро, с повече от 16 години опит със всякакви животни е човека. Достатъчно за да му имам вяра, за подобно нещо :)

FuCKkK13
09-15-2012, 17:57
darkPaladin
за роял канин не съм съгласна - само рекламата им е голяма.. преди години бяха хубава храна,но от 2 години вече не стават за нищо... пак казвам - само рекламата им е голяма,но тя да прецени

FunkyPie
09-15-2012, 18:02
абе джак ръселите лесно ли се обучават?
(сори че пиша в темичката ти,ама се запознавам с една порода,която май ще е подходяща за мен)

FuCKkK13
09-15-2012, 18:05
абе джак ръселите лесно ли се обучават?
(сори че пиша в темичката ти,ама се запознавам с една порода,която май ще е подходяща за мен)

да !!! на чичо ми приятелката има и е чешки шампион ! няма да сбъркаш

FunkyPie
09-15-2012, 18:06
йес,мерси много :)

FuCKkK13
09-15-2012, 18:08
йес,мерси много :)

:)

fUcKsMiLe
09-15-2012, 18:10
ФънкиПай, нямаш проблеми.
Питай колкото си желаеш.

FunkyPie
09-15-2012, 18:12
:) много ти е яко кучето иначе,но за напред за да нямаш толкова проблеми проверявай породата и другите неща..ама ти принципно май трябва да ги знаеш или си ги позабравила

fUcKsMiLe
09-15-2012, 18:17
Породата не я знам, спрягат го за някаква овчарка (българска най-вече) и чух днес че прилича и на Шелти о.0, но се съмнявам да е това :д
Както и да е и да си няма породисти мама и тати, мен не ми е проблем. Пак си го обичам <3

elito0o0o0
09-16-2012, 00:29
Баси гадните грозни създания.
Тя и майка ти като те роди първата й реакция като те видя беше такава :(

fUcKsMiLe
09-16-2012, 02:55
как ще са грозни бе -.-
виж ги какви са ангелчета прекрасни <3

elito0o0o0
09-16-2012, 17:26
http://i46.tinypic.com/24nlc7r.jpg АЙЙЙЙЙЙйййййййййййй <3
http://i50.tinypic.com/2d7cumh.jpg
http://i47.tinypic.com/2elflg3.jpg

darkPaladin
09-16-2012, 22:02
http://prikachi.com/images/415/5281415F.jpg

^^

elito0o0o0
09-16-2012, 22:10
http://prikachi.com/images/415/5281415F.jpg

^^
:lol: :lol:

darkPaladin
09-16-2012, 22:12
:lol: :lol:

колко миличко и как знае какво го чака ^^

elito0o0o0
09-16-2012, 22:15
И аз така гледам като ходя да ми бият инжекции. :(

darkPaladin
09-16-2012, 22:24
И аз така гледам като ходя да ми бият инжекции. :(

един съвет като не гледаш не боли

elito0o0o0
09-16-2012, 23:07
И да гледам, и да не гледам - пак не боли. :D

Uzerneim
09-18-2012, 10:10
Яко :d Честито!

FunkyPie
09-18-2012, 14:07
http://www.book.store.bg/p15025/obuchenie-na-kucheto-zhoel-dioas.html а таз книжчица дали е добра,защото след матурите на сестрата ще си взема куче и искам да си го обучавам,че ми е интересно,а и на сеседите кучетата са пинчери,лаят адски много и се нахвърлят на всеки..не искам и мойто да е така :(

darkPaladin
09-18-2012, 14:13
http://www.book.store.bg/p15025/obuchenie-na-kucheto-zhoel-dioas.html а таз книжчица дали е добра,защото след матурите на сестрата ще си взема куче и искам да си го обучавам,че ми е интересно,а и на сеседите кучетата са пинчери,лаят адски много и се нахвърлят на всеки..не искам и мойто да е така :(
те пинчерите са зли по рождение няма страшно

elito0o0o0
09-18-2012, 14:19
Дам, пинчерите са си зли.
Междудругото на село преди 2-3, може и 4 години да беше, 1 пинчер се появи и аз не знам от къде в нашия двор. Тръгваме да си ходим на Плевен и гледаш тва седи пред вратата. o.O Не помня кво стана с него xD

kitty02
09-25-2012, 21:26
Да ти е честито кученцето.