PDA

View Full Version : Хепатит А - диета . лечение. признаци



geritY98
09-15-2012, 12:40
Приятели скоро прекарах Хепатит А и знам че и други имат този проблем тъй като има Бум на Хепатит не само в моя град а епидемия в Пловдив и Пазарджик и други малки села и градове ! И интересува ме какво мога да си хапвам и какво НЕ мога аз съм момиче на 15 год. Изписаха ме преди 1 седмица ! Мога ли да хапвам вафли сухи пасти от тези престиж шоколадовите мога ли да ям \ масло \ пица \ сандвичи \ салами \ свински пържоли\ кисело мляко \ ориз и ясно ми че не трябва да ям много мазно и така ако имате въпроси и съвети пишете тук !

phoeniX_boy_BG
09-17-2012, 20:29
Баща ми като беше болен от Хепатит А можеше да яде само ориз и варени картофи. Посаветвай се с лекар.

draid
09-18-2012, 21:40
Е лекуващия лекар не ти ли каза какво не може да ядеш ? Обикновено не се ядат меса, яйца, алкохол, абе всичко което тормози черният дроб. Също така не трябва и да се натоварваш физически.

Признаците не са малко. Повишена температура, обезцветяване на изпражненията, сърбежи, потъмняване на урината и най-вече повишени нива на билирубин, от където и оцветяване в жълто, от където идва и хорското название жълтеница.

darkPaladin
09-19-2012, 00:22
Е лекуващия лекар не ти ли каза какво не може да ядеш ? Обикновено не се ядат меса, яйца, алкохол, абе всичко което тормози черният дроб. Също така не трябва и да се натоварваш физически.

Признаците не са малко. Повишена температура, обезцветяване на изпражненията, сърбежи, потъмняване на урината и най-вече повишени нива на билирубин, от където и оцветяване в жълто, от където идва и хорското название жълтеница.
най-вече се гледа алат

авторке намали мазнините пърженото белтъчините и всякакви пикантни истории

наблегни на въглехидратите картофите в случая са добър избор ориза също
и не ти препоръчвам много сладките но че си взела една вафла веднъж в месеца няма да те убие
приемай течности и никакъв алкохол