PDA

View Full Version : Когато животно прескочи мъртвец...



nesquikkkk
09-15-2012, 17:26
Според вас, вярно ли е, че ако котка прескочи починал човек, той се превръща в вампир? Или това е някаква измислица?
Много често имам чувството, че някой ме наблюдава и изпитвам истински ужас от това...особено когато котката ми стане нервна и гледа нещо...което аз очевидно не виждам.

xoxi
09-15-2012, 17:35
Някоя буба, сянка, паяк, муха.. или просто чува нещо и се опитва да го фокусира. Не се шашкай.

dPa3HuTeJl
09-15-2012, 18:03
Ако беше вярно, вече да сме в зомби/вампир апокалипс. Направо се изсмях като го видях това, честно. :D

Gravis
09-15-2012, 22:29
само неразбрах котката ли се превръща във вампир или мъртвия :Д

JungleJaguar
09-16-2012, 07:11
Вярно е !
Освен това вампирите пият кръв !
И са мъртви !
СТРАШНО Е ,АКО КОТКА МИНЕ МЪРТВЕЦ !

cookie78
09-16-2012, 07:55
И мойта така прави..и аз се кьоря, правя, струвам..
Някой път чак почвам да виждам разни работи :D

Colouring
09-16-2012, 08:29
Не. :lol:

nesquikkkk
09-16-2012, 12:23
Така съм чувала... ако КОТКА прескочи мъртвец и той вампирясва :D

JuStElly
09-16-2012, 17:04
В духове вярвам,ама вампирите са пълна измислица. А по - тъпо нещо от това с котката не съм чувала..

Amore-Mio*
09-16-2012, 20:15
Надали.

Не вярвам.

Някакви тъпи суеверия , според мен. Иначе това с котката - ужас. Преди голям страх ме хващаше от това, когато тя гледа някъде в продължение на доста време, а аз нищо не виждам.

autumn_eyes
09-16-2012, 21:02
Имам котка и съм я наблюдавала. Просто чува нещо или вижда някаква мухичка. Твоето зрение и слух не са показни в случая, както знаеш животните имат по-развити сетива. Така че, споко- котката просто се истерясва по някакви си нейни, котешки работи.
Като за финал- какво общо има прескачането и вампирясването с ослушването на котката?

BlackMask
09-17-2012, 14:55
Като за финал- какво общо има прескачането и вампирясването с ослушването на котката?

Може би защото котката е животно? Има нещо свързано между котка и вампир. Котка как убива гълъб например? Вампир как търси кръв? Абе говоря пълни глупости, но мисля, че има нещо вярно в това. :D

nesquikkkk
09-17-2012, 16:15
еми така съм чувала, макар че сега като се поразрових в нета, открих това:

У дома

Обичаят повелява очите на покойника да се затварят, за да предотвратят друг смъртен случай в семейството. Задължително е покойникът да бъде изкъпан и преоблечен с нови дрехи. Във водата се слага босилек за "хубава миризма".
Ръцете на починалия се кръстосват върху тялото му, а между пръстите му се слага "вощеница". Тя трябва да се пали да гори от време на време. На младите покойници, които нямат свое семейство, ръцете не се кръстосват, а се слагат успоредно на тялото. Близките им правят огърлици, които по-късно се слагат на гроба до кръста.
Ако се погребва жена, косата й трябва грижливо да се среше. Ако се полага мъж - да се обръсне. Традицията повелява младият и несемеен мъж да бъде в сватбени дрехи. След това се покрива с покров - бяло платно. Вярва се, че в него покойникът се явява пред Бога.

Задължително в джоба на покойника се слагат пари. По този начин той може да се откупва на онзи свят или иначе казано "да плаща борчове".
Починалият прекарва първата нощ след смъртта си у дома си. Близките му правят нощно бдение. Тялото на покойника се поставя с краката напред - към вратата.
Огледалата в къщата, покосена от траура, се покриват с кърпи. Остават закрити до края на погребението. Обичаят за този ритуал гласи, че с принадлежността си към двата свята, огледалото е своеобразна врата, която ги съединява. Душата, която току-що е напуснала тялото, може лесно да сбърка пътя, а след това да се заблуди в огледалния лабиринт и завинаги да остане в него.
До ковчега, на пода, се поставя съд с пясък, в който се поставят запалени свещи.
В стаята на покойника, според народните повели, не се допуска котка, защото ако го прескочи, той ще вампиряса.

Взето е оттук: http://boyanapark.com/content/view/31/397/

polssa
09-19-2012, 17:10
вярно е, ами сега ?!?!

nyxu
09-19-2012, 17:41
:lol:

Me4encety
09-20-2012, 17:36
Аууу,че тя моята котка както обича да презскача мъртавци .... Лелеее кво ш праим ся :shock:

fenkaaa
09-21-2012, 01:15
Ако беше вярно, вече да сме в зомби/вампир апокалипс. Направо се изсмях като го видях това, честно. :D

хаха.

BrainlessROCKBABY
09-24-2012, 08:09
Още ли има суеверни хора, бе?

The_Sweety_
09-27-2012, 11:51
оф недей моля те че аз каквато съм суеверна няма да мога да спя спокойно :DDDD

strawberry88
09-29-2012, 18:22
Естествено, че това са пълни глупости. :lol:
На колко си?Предполагам си малка.

mrankoniiii
11-02-2012, 15:14
Гледах за вампири по national geographic и там ми се струва , че го споменаха но не съм сигурна . Но надали е вярно ...

Lucho
11-02-2012, 15:15
Мисля, че не трябва да се тревожиш от нищо. Ако обаче тревогите ти продължават или дори се засилят, обърни се към професионална помощ.