PDA

View Full Version : Ухапвания от комари... спешно ! ;xx



Lovely Dream
09-15-2012, 17:49
Реших да изляза навън преди час и половина, но направих грешката да съм с пола и съответно ме нахапаха гадни комари. Сега трябва да имам 10тина пъпки от тях по краката, а на 17ти съм с униформа с пола и пъпките ми трябва да се оправят! Сърбеше ме адски много, залях ги със много студена вода, за да успокоя малко сърбежа, но не помогна почти и се наложи да се чеша няколко минути, защото не издържах. Знам, че не бива да ги чеша, но само това помогна, после пак ги залях със студена вода. Сега са червени и леко подути, кажете с какво да ги намажа, със салицилов спирт ли, с друго ли, искам да минат до 17ти ! :(

kitty02
09-15-2012, 17:51
С фондьотен може да ги заличиш :)

OnlyGirl
09-15-2012, 17:52
Ох разбирам те, аз пък имам ухапано на челото |(
Казвайте бързо нещо с което да ги махнем :(

supersonic0
09-15-2012, 18:01
По принцип като те сърбят много ги намажи с малко оцет и ще спре сърбежа, а за по-бързо заздравяване не зная.

awe_mahaise
09-15-2012, 18:30
Със спирт след около 1 намазване, макс. две се оправя...спира сърбежа и маха пъпките :)

Lovely Dream
09-15-2012, 19:03
Ще пробвам със спирт, дано помогне. Баба казва да намажа и с Алергозан.

SisiStrange
09-15-2012, 19:09
Със спирт след около 1 намазване, макс. две се оправя...спира сърбежа и маха пъпките :)
Абсолютно. Аз правя същото.

weheartiit
09-15-2012, 21:27
Ако не се махнат дотогава вариант е да си сложиш телесен чорапогащник (ако не си с отворени обувки).
Иначе сестра ми е с много чувствителна кожа и когато я ухапе нещо винаги мястото се подува,но това и помага - http://www.echemist.co.uk/productmedia/1848342011.Jpeg и заздравяват по-бързо.

pepa97
09-16-2012, 06:14
Ментолов спирт-щипе,но помага! :)

Dreamer...
09-16-2012, 08:39
Случвало ми се е като ме ухапе комар и ВЕДНAГА го намажа с Фенистил Гел дори да не се появи пъпка, но мисля, че и сега да го намажеш пак ще ти помогне. :)

prettymonster
09-16-2012, 11:38
Ами подуването е нормално ,, смис има хора , който са алергични и им ставам мехури аз съм така :Д Не се притеснявай .. както казаха има кремове , има клинове , чоропогащници .. пък ако се видят кво толкова .. другите комар не са ли виждали :? :)

Lovely Dream
09-16-2012, 11:49
Те минаха почти... добре, че беше спирта :) В началото се бях уплашила много, но се оказа, че не е сериозно. Благодаря ви на всички за съветите! :)

mimeto_0o0o
09-16-2012, 12:04
Какъв спирт използва? Питам, защото аз понякога мажа пъпките с етилов спирт (само такъв има у нас) и се чудех дали има смисъл?

Lovely Dream
09-16-2012, 12:50
^ Салицилов, 2% . Ние у нас имаме разлчини видове спирт, преди 1-2 год. ползвах лавандулов, който ухае чудесно, а като имах шарка ми предписаха ментолов. Тати ползва антимикотичен, баба си облекчава болките в гърба с камфоров. Много видове спирт сме ползвали, но етилов у нас не съм виждала, само шишенце, на което пишеше "Етилов алкохол", но си нямам идея за какво им е. Ако виждаш резултат от етиловия, продължавай, макар че за пъпки се препоръчва салицилов (ако говориш за акне) . На опаковката пише: ПОКАЗАНИЯ: в комплексно лечение на себорея, акне, микози. Струва почти левче, ако го вземеш от "Марешки". Пи мен лично ефект има, но като започна да го прилагам малко повече време и кожата ми става много суха, а е мазна иначе, почва и да се бели. Ако забележиш подобно нещо, прекрати за известно време употребата на спирта. Слагам си го и като имам нещо ухапано, възпалено, даже и от епилатора ако ми стане раничка пак него ползвам. Той обаче дразни мастните жлези и ако го използваш прекалено ще си пресушиш кожата и тя ще си навакса изгубения себум, така че внимавай с употребата му или си вземи по-лекия вариант от 1% дермален разтвор. :)

mimeto_0o0o
09-16-2012, 15:38
Като гледам на показанията етиловия е главно за дезинфекция :D Но нищо аз и без това не съм го ползвала много.