PDA

View Full Version : Избор на 2ра матура



SurfSky
09-16-2012, 07:27
Здравейте хора,дойде ред да си избера 2рата матура ( знам че трябваше да е много по рано но ... ) . Не съм от ученолюбивите , така че ще се ориентирам към по лесен предмет ( няма такова нещо,по всичко трябва да се учи xd).
Разбрах че по биология ,подготовката за матурата се състой в това да се знаят уроците по биология от 9ти и 10ти клас само ... По другите предмети как стоят нещата ?

someonerandom
09-16-2012, 07:57
Все един предмет трябва да има,по който си добър.Не си избирай матура ей така,просто защото си чул,че е лесна,че много хора така се оказаха с 3ки и се чудеха какво да правят.

Colouring
09-16-2012, 08:26
Не може просто да искаш от нас да ти кажем по какво да държиш втора матура. Кои предмети ти вървят? Мислиш ли да учиш след 12 клас и към какво си се ориентирал? Не гледай най-лесното, а това, което, въпреки трудността си, може да се пребори, стига да си учиш както трябва.

DesireToFire
09-16-2012, 09:29
Аз избрах математиката, защото там имам най-голям шанс за 6.00. Там или си решил задачите, или не, нищо не може да се интерпретира различно и да ти смъкне резултата.

violette94
09-16-2012, 10:17
Аз избрах математиката, защото там имам най-голям шанс за 6.00. Там или си решил задачите, или не, нищо не може да се интерпретира различно и да ти смъкне резултата.

Мислиш ли, че и аз мисля да ми е математика втората матута, а не съм кой знае колко добра по математика :(

pifiella
09-16-2012, 11:40
По някой език,ако си на "ти" е най-добре.
Аз по философия ще държа,там се включват 9,10,11 и 12 клас...

SuNsEt
09-16-2012, 11:43
По философия темите са интересни и някои въпроси са от обща култура. Въпреки това има някои неща,които ако не си ги учил просто няма как да ги знаеш.
За математика... hell no.

pifiella
09-16-2012, 11:52
Аха има и есенце...

kosder
09-16-2012, 11:57
Аз се колебаех м/у Английски и История, ама си избрах това, което ми е интересно и няма да ми е толкова трудно да се мотивирам да го науча, т.е Историята.

Violenza
09-16-2012, 12:03
Според мен езиковите матури са най-лесни като материал и ниво. Но зависи и колко си учил чужди езици.

lqlq89
09-16-2012, 12:54
И аз не съм си я избрала още, нямам си и на идея какво искам да правя. А кога трябва да казваме каква втора матура ще държим?

DesireToFire
09-16-2012, 12:59
Мислиш ли, че и аз мисля да ми е математика втората матута, а не съм кой знае колко добра по математика :(
Аз от 8 години уча в МГ и са ми сравнително лесни. Разгледай примерна матура и си прецени :Д

BrainlessROCKBABY
09-16-2012, 13:23
Втората ми матура ще е по математика, защото 8 години ПМГ няма да ги хвърля на вятъра. Матурите на мен са ми страшно лесни, но предполагам ако си добър, по английски ще ти е най-лесна.

Colouring
09-16-2012, 13:44
И аз мисля да държа по математика, въпреки че съм в ЕГ. Английският също ми върви доста, ама съм се насочила към математиката и след завършване на гимназията, тъй че...

SurfSky
09-16-2012, 13:44
Ами до сега не съм се напрягал да уча по нищо,карал съм го поинерция , с 3ки - 4ки за годината ( 3ките преобладават xd ) , така че във всичко съм си еднакво добър :D

someonerandom
09-16-2012, 14:19
По философия е т*шак,много хора отиват там,защото и те си викат "Обща култура,дрън-дрън",забравяйки,че вече не са в училище,където на всички им е през да не казвам къде за философията и на учителите това им е ясно,а са на матура,където наиситна трябват по-сериозни знания по предмета,и накрая се оказва някаква пълна простотия,за която наистина трябва да харесваш филосифята и да си учил,за да се справиш,да не говорим,че е изключително абстрактен предмет,което може да изиграе много лоша шега на есето.Аз лично май ще се явявам на английски,защото там съм добър,а както съм се ориентирал,матурата няма да ми трябва за кандидатстване.Наистина сякаш матурите езиците са на най-ниско ниво,така че ако знаеш някакъв горе-долу добре,поучи малко и отивай там.

Amore-Mio*
09-17-2012, 11:21
Всеки предмет си има плюсове и минуси - тоест и трудни неща, и лесни. Следователно няма как да се избере най - лесното. Лесно е тогава, когато знаеш уроците, отдава ти се тоя предмет, в противен случай - всичко ще е трудно и струващо невъзможно.

Иначе, аз ще държа по биология - включват се материали от 8 до 12 клас или поне така ни казаха.

venivr
09-17-2012, 11:35
Най-лесните матури са по биология и химия. Решаваш си за нула време теста и после и отворените въпроси и готово. Няма да пишеш текстове и т.н. Много си зависи от теб ако си добър по литература най-добре е философия да запишеш.

JoLLiE92
09-17-2012, 15:47
Само бих посъветвала да не се залъгваш като стадото с география и философски цикъл, че там пада най-голямата резачка. :) Аз държах математика, но на мен матурата ми беше ниво 9-10 клас. Ако не беше така, щях да държа английски. Ако знаеш добре английски или друг език .. би било добра идея :)
бтв колкото и да не ми се вярва ми казаха, че матурата по ФИЗИКА била лесна :cool: Но като изобщо не я вдявам няма как да стане ;д
Пък по математика (поне аз като я държах преди 2 години) беше 20 тестови въпроса (разбирай - задачи с а,б,в,г) 5 задачи с отворен отговор, на които трябва да напишеш само отговора и 3 задачи, на които трябва да напишеш цялото решение :)