PDA

View Full Version : Един тъп въпрос относно растеж? :)



sa6opi4a
09-16-2012, 15:28
Накратко. На 22 съм. Чувал съм много хора да говорят, че с баскетбол може да дръпнеш някои см нагоре, също така съм виждал много хора да го играят и да не мърдат на височина. По принцип не съм нисък - 180 съм близо, но ме е яд много когато някой по-висок мине покрай мен. Възможно ли е с баскетбол или някой друг спорт да дръпнеш малко височина или не става? Да забравя след като съм минал 18?

redbul2
09-16-2012, 16:58
Да забравя след като съм минал 18?
Точно така!

alexchyyyyy
09-16-2012, 18:15
Имаше едно интервю там с t4v и другите лост маняци.. Имаше един дето беше минал 25 сигурно и каза, че с помощта на лостовете беше пораснал там към 10 см.. ама той беше бая нисък.. ;д
П.П: Не знам дали е възможно или не.. just saying.. :)

DownloadVirus
09-16-2012, 18:41
не,няма такъв шанс нито лостове нито баскет нито фитнес . Теоретично с тежки клекове тяги лег военни преси и здраво спринтове би трябвало да имаш пик на растежен хормон и тестостерон,който указва влияние върху растежа,но пред мен поне не се е доказало,че наистина ще видиш визуален ефект точно от това..

sa6opi4a
09-16-2012, 20:58
И аз не вярвам, че е възможно, но някои хора го твърдят. Нещо не схванах това с лостовете. Как така като тренираш на лостовете ще пораснеш на височина? Ти с лостовете наблягаш основно на ръцете и тялото. Вече за краката е доста трудно, да се въртиш и тем подобните работи, малко хора го правят това. ;)
Бе трябваше да питам. Исках да разбера дали има някакъв спорт или нещо, с който да дръпнеш малко височина. Много би ми харесало да съм 183-5 ама те... :)

DownloadVirus
09-17-2012, 05:19
Не,няма..Каквото ти определи генът,съдба мой човек.. Ама височината ти е що-годе перфект.

someonerandom
09-17-2012, 05:36
Като цяло не вярвам особено в подобни твърдения,така че...
А ти всъщност не е като да си нисък,няма причина да се комплексираш за височина...

ccdesigns
09-17-2012, 09:04
Абе да забравиш след като си минал 18 не е съвсем правилно, някои хора растат и до 21-22, но много по-малко след 18 (да речем 3-4-5 санта). А това, че с някакъв спорт можеш да дръпнеш на височина или, че някакъв може да те направи по-нисък е тъпо.

redbul2
09-17-2012, 12:16
Исках да разбера дали има някакъв спорт или нещо, с който да дръпнеш малко височина. Много би ми харесало да съм 183-5 ама те... :)
Освен да опиташ във фитнеса като последна надежда, тренировки за гръб на вертикалния скрипец. Ще правиш много серии с по-голяма тежест,поне колкото теглото ти. И можеш да опиташ набирания на лост с допълнителна тежест. Ако случайно дръпнеш, ще бъдеш от редките изключения на щастливците,които са прибавили 1/2-1 до 2 см към ръста си след 20 г.
Можеш също така,ако намериш пари да вземеш една опаковка аминокиселини и приемаш по 2-3 вечер преди лягане. Вероятността от тях да увеличиш растежния хормон е доста малка. Може би от 1 до 5 %,но можеш да опиташ,заедно с комбинирани витамини с микроелементи. От витамини и амино поне вреда няма.
Трудно ще станеш по-висок,но виж ако искаш да бъдеш по-широк това става много лесно във фитнеса. И можем да дадем съвети за това.

DownloadVirus
09-17-2012, 15:25
ако искаш да бъдеш по-широк това става много лесно във фитнеса. И можем да дадем съвети за това.

да ти повечето се мъчат това да направят и повечето без голям успех :D Тялото е машина за складиране на мазнини,не за мускули..

awerw
09-17-2012, 16:25
да ти повечето се мъчат това да направят и повечето без голям успех :D Тялото е машина за складиране на мазнини,не за мускули..

γεια

sa6opi4a
09-17-2012, 18:12
Тренирам. 1.78 см съм (премерих се сам), 85 кг. Ходят на лостове, правя кофички, набиранията за гръб, и за бицпес, у фитнес - лежанки, за гръб само с ръце без крака, ама те. Това, че ме е яд, че съм само 1.78 си остава. Много ми се ще да дръпна дори 2 см да са. Друго ще си е. Лапета на по 16 минават покрай мен и са с 5-6 см отгоре. Направо ми идва да им плесна по един шамар. Яд ме е така. :)

redbul2
09-17-2012, 20:19
Лапета на по 16 минават покрай мен и са с 5-6 см отгоре.
Хаха,те са едни малки фукльовци. Ръста им дълъг,пък акъла им къс :) Май само с това имат да се изфукат. Че са над 180-185 см. Иначе някои от тях са големи хърби. Със сигурност скришом ти завиждат заради мускулната маса и здравото телосложение. Опитай да се разтегляш на вертикалния скрипец за гръб. Може витамините и амино да стимулират растежния хормон,но няма сигурно средство след 20 г. Може да опиташ и с малко плуване. Трябва да избягваш вещества повишаващи тестостерона.Този хормон води до преждевременно спиране на растежа на височина.
Може и това да е причината,да не станеш много висок. Виждал съм хора,за които подозирам,че имат висок хормон и имат нисък или среден ръст. Все пак си почти 180 см,не е малко и това.

DownloadVirus
09-18-2012, 10:25
.Този хормон води до преждевременно спиране на растежа на височина.
Може и това да е причината,да не станеш много висок. Виждал съм хора,за които подозирам,че имат висок хормон и имат нисък или среден ръст. Все пак си почти 180 см,не е малко и това.


линк към проучване?

awerw
09-18-2012, 13:08
ейййййй :D

redbul2
09-18-2012, 19:47
Не знам дали има публикувани проучвания за хормона и ръста. Но се знае,че повечето щангисти имат големи мускули,но са ниски на ръст

anonymous546178
09-18-2012, 21:40
Според ме тук са по-различни нещата... при човек 2метра, хода на сгъване ще е доста по-голям от този, който е 1.60. Пък и си мисля, че едно е да изнесеш щанга на височина 1.9, а съвсем друго е на 2.30...

DownloadVirus
09-19-2012, 11:46
Но се знае,че повечето щангисти имат големи мускули,но са ниски на ръст

само ти го знаеш това..Някакви твои (грешни) предположения

Nappqko
09-20-2012, 16:07
1во Няма тъп въпрос,тъп може да е този който го е задал.
2ро 180 според мен е нормално,а до това с високите сигурно са някакви комплекси.