PDA

View Full Version : Гаджето или ученето? (Всичко свързано с любовта и ученето)



ivity96p
09-16-2012, 17:08
:) Питайте

evilgirl95
09-16-2012, 20:47
Ааа нещо не схванах смисъла на темата :?

Amore-Mio*
09-17-2012, 05:41
Един вид да се пишат проблемите, свързани с любовта и ученето, взети заедно. Тоест едното вреди на другото и обратното. Поне аз така го разбирам.

Иначе и двете, разбира се.
Винаги може да се намери време да включиш в графика си и двете неща. Едното не е свързано пряко с другото, все пак.

PyCoKoCkA93
09-17-2012, 09:40
В различните етапи от живота си,приоритетите са различни.Когато трябва да се учи,значи наистина се учи, и всичко останало остава на ПО-ЗАДЕН план,не да изчезва изобщо от картинката.Ако е човек на място,ще те разбере и подкрепи.Ако не може или не иска,значи не е човекът за теб,защото никой няма право да спира интелектуалното ти развитие,карайки те да избираш.Поне аз така гледам на нещата и говоря от личен опит.

urlittlelady
09-17-2012, 10:37
да имам приятел никога не ми е пречело на ученето :D просто като се прибера от училище [примерно] и сядам да науча... колкото по-рано седна да го направя - толкова по-добре. След това имам време и за приятеля си ^_^ а и той е разбран човек, така че винаги, когато е можел е правел компромиси :)

Богиня
09-17-2012, 13:50
На този етап ученето. Избрала съм го.
Ако след време ме попитате ''съпругът или работата'', тогава вече бих се замислила. ;-)

fUcKsMiLe
09-17-2012, 15:54
Учението. Момчето само ще ме разсейва на този етап. Иначе след 12-ти клас, когато си оправя приоритетите и знам какво искам в живота(поне за момента), вече смятам, че бих направила така, че да имам време и за любов. Ако имах приятел, естествено щях да му отделям време, но нямам.. така че.. :)

OnlyGirl
09-17-2012, 16:01
Учението. Момчето само ще ме разсейва на този етап. Иначе след 12-ти клас, когато си оправя приоритетите и знам какво искам в живота(поне за момента), вече смятам, че бих направила така, че да имам време и за любов. Ако имах приятел, естествено щях да му отделям време, но нямам.. така че.. :)

На твоето мнение съм. (:

JuStElly
09-17-2012, 20:50
Такъв човек съм,че винаги ученето ми е било преди любовта и сигурно един ден ще поставям и кариерата си на първо място.Просто гледам на любовта като на нещо преходно,а на ученето,като нещо,което ще ми помогне занапред и в интерес на истината е така. От друга гледна точка в момента съм влюбена,но успявам да ги съчетавам... имам предвид,че понякога не мога да се съсредоточа,защото мисля за него,но предполагам,че с времето ще се науча... имам предвид,че изпитвам нещо толкова силно за първи път и е нещо ново за мен...

bilqnavod
09-17-2012, 21:49
Учението. Момчето само ще ме разсейва на този етап. Иначе след 12-ти клас, когато си оправя приоритетите и знам какво искам в живота(поне за момента), вече смятам, че бих направила така, че да имам време и за любов. Ако имах приятел, естествено щях да му отделям време, но нямам.. така че.. :)

Като започнеш висше също няма да ти остава особено много време за любов. Казвам ти го от личен опит

bilqnavod
09-17-2012, 21:52
Никога във връзките си не съм имала проблеми относно ученето. И слава богу, че не съм била с човек, който да ме ограничава и възпира относно школото. Имало е моменти, в които връзката ми е дотягала, само от факта, че съществува. Особено по време на сесия толкова съм била натоварена и изнервена, че дори телефонен разговор с половинката ми е създавал тежест.
Категорична съм, че не бих се занимавала с личност, която смята, че трябва да оставя обучението си на заден и план и да се отдам на любовта. Сестра ми имаше подобен проблем с бившото си гадже, което смяташе, че не трябва да учи висше, че не и е необходимо. Слава богу, че се раздели с него, защото идеята цял живот да е сервитьорка не и допадна особено.

fUcKsMiLe
09-18-2012, 07:03
Като започнеш висше също няма да ти остава особено много време за любов. Казвам ти го от личен опит

Да, знам.
Познавам човек, който заради училищна любов не завърши висше и се ожени и после се разведе. И сега както каза в последния коментар, цял живот ще работи като сервитьорка и продавачка на бензиностанцията. Аз не смятам да се вкарвам във връзка, която да ми попречи да си завърша това, което искам. А ако момчето не иска да продължавам и аз бих се разделила с него. Нямам намерение да си провалям живота, заради едно мъжко.

bilqnavod
09-18-2012, 09:20
^^ мхм така си е. Не си струва за един мъж да си провалиш живота!

Violenza
09-18-2012, 09:46
Питам?

Hayashi
09-18-2012, 10:08
Винаги съм си мислела, че учението ми е приоритет към сегашния момент и нямам време за връзки. Да, ама не. Към момента много успешно ги съчетавам и двете, като дори се справям още по-добре, защото имам кой да ме мотивира. Но тепърва ще става по-трудно и по-трудно, така че ще видим как ще се развият нещата.
Иначе и двамата сме убедени, че искаме да учим.

NJ
09-18-2012, 15:55
В началото на връзката с приятеля ми тва да съм добра в ученето ми се струваше мноого сложно.Малко ми беше гадно, защото си мислех ,че нашите може да ми кажат,че не треа да се занимавам с него, за да не изоставам с училището така да се каже и всъщност точно това ме мотивира още повече.И сега като се замисля даже доста се бях стегнала...

strawberry88
09-18-2012, 17:45
И за двете има време.Защо трябва да избираме само едното?

SisiStrange
09-18-2012, 18:11
Уоу. Никога приятеля ми не ми е пречел на ученето. Когато имам изпит или каква да е нужда от време за учене, се разбираме предварително каква е схемата.

complicated_
09-19-2012, 07:22
И двете :) винаги до сега съм успявала успешно да ги съчетавам и никога едното не ми е пречело на другото,даже с последното момче с което ходих тръгнахме точно септември миналата година когато започнахме даскало и накрая успеха за годината ми беше по-висок от предната година ;дд :)

marilyn
09-19-2012, 10:38
Гаджетата все са ми били на по-заден план. Първо учението и приятелите. А принципно има време и за 2те. Сега не е като да имам нужда от супер сериозна връзка... но мисля, че при желание човек може да смогне и с ученето (университета), и с приятелите, и с гадже.

nessparty
09-19-2012, 11:39
Учението. Момчето само ще ме разсейва на този етап. Иначе след 12-ти клас, когато си оправя приоритетите и знам какво искам в живота(поне за момента), вече смятам, че бих направила така, че да имам време и за любов. Ако имах приятел, естествено щях да му отделям време, но нямам.. така че.. :)

! (:

marty27
09-19-2012, 17:29
Малко трудно се комбинират двете неща.Всеки ден,в който съм на училище мисля за това как ще се видим и някак си оставям другото настрана.Нищо,че в работната седмица я се видим веднъж-два пъти я изобщо ..

fenkaaa
09-21-2012, 01:07
На този етап приятелят ми,защото и без това ученето не ме влече :D Предпочитам да отида на кафе,да изкарам 2-3 часа и да си ходя при него. :D

Е,когато уча за висше,знам че няма да е така и тогава ученето ТРЯБВА да ми е най-важно.

nymphadora
09-21-2012, 07:24
Успявам да ги съчетая.За училище не уча много,там оценки се изкарват без особено усилие.Използвам докато съм там да си прочета анализите за уроците,да реша някой тест..:D

4o4ina
09-21-2012, 19:01
Защо трябва да избираме само едното?
Ако пожелаем винаги можем да ги съчетаем и двете,без едното да пречи на другото,както казах стига да поискаме! :)

Lucho
09-21-2012, 21:13
Обяснено най-просто и ясно в картинки:

http://i.chzbgr.com/completestore/2012/1/16/4ea97053-19e7-4cfb-8ce8-ddac7bd4d135.jpg

Като в Social life слагаме любови, раздели и т.н. глупости.

megiasas
10-10-2012, 18:41
Ученето разбира се когато изучиш и имаш добра специалност тогава ще имаш много много време за гаджета

anonymous708973
10-10-2012, 19:51
Обяснено най-просто и ясно в картинки:

http://i.chzbgr.com/completestore/2012/1/16/4ea97053-19e7-4cfb-8ce8-ddac7bd4d135.jpg

Като в Social life слагаме любови, раздели и т.н. глупости.

Нали знаеш каква глупост е това?

Lucho
10-10-2012, 20:49
Далеч не е глупост. Бутнах го в темата, защото ми се стори интересно и спрямо контекста. Доколко е вярно и важи - съвсем отделен въпрос.

Ако твърдиш, че е глупост, моля обоснови се.

anonymous708973
10-11-2012, 06:43
Ще ти дам пример със себе си.
Оценки: Обикновено завършвам с 1 или 2 петици на края на годината. Изкарах CAE-то с А. Декември ще направя същия номер с немския. Участвам в една ученическа организация и ученическия парламент.
Социален живот: Петък следобед, събота и неделя са ми заети изцяло с приятеля ми. Гледам сериали. Пиша във форума редовно. Излизам с приятели понякога. Единствено четенето на книга леко ми липсва в програмата, но от тая седмица и това успявам да вмъкна.
Сън: Всяка вечер спя поне по 6 часа. 7-8 дори, ако съм втора смяна. Кафета не пия.

Е?
При теб кое от трите липсва?

bilqnavod
10-11-2012, 07:27
Ще ти дам пример със себе си.
Оценки: Обикновено завършвам с 1 или 2 петици на края на годината. Изкарах CAE-то с А. Декември ще направя същия номер с немския. Участвам в една ученическа организация и ученическия парламент.
Социален живот: Петък следобед, събота и неделя са ми заети изцяло с приятеля ми. Гледам сериали. Пиша във форума редовно. Излизам с приятели понякога. Единствено четенето на книга леко ми липсва в програмата, но от тая седмица и това успявам да вмъкна.
Сън: Всяка вечер спя поне по 6 часа. 7-8 дори, ако съм втора смяна. Кафета не пия.

Е?
При теб кое от трите липсва?

Евала, организирана личност си. знаеш как да си подреждаш приоритетите във времето. :)

bilqnavod
10-11-2012, 07:32
^^ Има и нещо друго. Когато човек е влюбен, мотивацията му е по-силна във всяко едно отношение, дори и в учението. Фактът, че се чувстваш обичан и желан ти дава самочувствие да бъдеш първенец в училището. Разбира се, трябва да имаш организаторски способности, както казва момичето преди мен. Аз общо взето съм била в подобно положение. Справяла съм се със всичко, но и не съм имала натиск от страна на половинката ми да не уча. Разбирането му е от особено значение.

kitty02
10-11-2012, 15:07
Може да се съчетаят и двете неща, стига да искаш ;)

mrankoniiii
10-11-2012, 17:21
И двете ако едното не пречи на другото :)

xoxi
10-11-2012, 17:29
Едно денонощие ми е предостатъчно, за да отделя време за него, за себе си, за учене, за ядене, спане и други битовизми.
По важност никога не съм поставяла едното пред другото. Ако едното ми е по-важно, значи с другото няма смисъл да се занимавам.

scrooper
10-11-2012, 17:44
Зависи от теб и от гаджето. "По принцип" не може да се говори тук. Гаджето може да ти пречи да учиш, да те разсейва. Но може и да е страхотен антистрес партньор. И както казаха някои мацки по- горе: с гадже са по- организирани и стегнати, отколкото сами ;)

anonymous708973
10-11-2012, 18:31
Евала, организирана личност си. знаеш как да си подреждаш приоритетите във времето. :)

Всъщност съм бая разхвърляна и неорганизирана, но когато имам списък със задачки за вършене, той се свършва :)

Lucho
10-11-2012, 19:17
Ще ти дам пример със себе си.
Оценки: Обикновено завършвам с 1 или 2 петици на края на годината. Изкарах CAE-то с А. Декември ще направя същия номер с немския. Участвам в една ученическа организация и ученическия парламент.
Социален живот: Петък следобед, събота и неделя са ми заети изцяло с приятеля ми. Гледам сериали. Пиша във форума редовно. Излизам с приятели понякога. Единствено четенето на книга леко ми липсва в програмата, но от тая седмица и това успявам да вмъкна.
Сън: Всяка вечер спя поне по 6 часа. 7-8 дори, ако съм втора смяна. Кафета не пия.

Е?
При теб кое от трите липсва?

А кучето кога го разкарваш? Или и него само от Петък до Неделя?

Иначе ти може и да успяваш някак, не споря за това, но пък не всички са като теб, гарантирам ти. Не можеш да съдиш за останалите по себе си. Например, ако ти си наумиш да станеш космонавт, това не означава автоматически, че всеки един, който си го навие, ще стане и той. Има съществена разлика. Поради тази причина и не бих се съгласил и с твърдението, че "щом един го може, то всички го могат". Не, не го могат всички.

За ученическия парламент ми е ясно - приликите с "големия" парламент са поразителни. Но това е друга тема, няма да я намесвам тук.

anonymous708973
10-11-2012, 19:47
Кучето по-често баща ми го разхожда, защото аз спя до към 8-8.30 сутрин, а баща ми по незнайна причина държи да го извежда още в 7. Не ми пречи и куче да разхождам. Все пак е 2 кила и разходката му е 30-45 минути. :)

Едит: Забравих да спомена, че помагам и в домакинството. 2 (понякога 3) пъти седмично чистя с прахосмукачката и мия подове. Отделно оправям миялни, простирам пранета, пазарувам, когато има съответното нещо за вършене. Напоследък с готвенето е трудно, че съм втора смяна, но като съм първа, преспокойно мога и по една (айде 2, че и без това ще се въртя в кухнята) манджа да врътна 2 пъти седмично. Единственото, което ме гризе, е, че още не мога да се осиферя, да свикна, че ходя на даскало и нямам време за фитнес.

И да не излезе, че се фукам. Доста хора са като мен. Има хора, които могат да ми скрият шапката от организираност.
Просто когато искаш да имаш всичко, правиш така, че да го имаш.

Lucho
10-12-2012, 06:27
И да не излезе, че се фукам. Доста хора са като мен. Има хора, които могат да ми скрият шапката от организираност. Просто когато искаш да имаш всичко, правиш така, че да го имаш.

Че съм умен - умен съм, но защо съм толкова красив?! Сигурно, защото съм скромен, а скромността краси човека :D

Е, иначе то така и аз мога да гледам куче - като има кой да тича по него.

anonymous708973
10-12-2012, 06:49
Не намери за какво друго да се хванеш, след като ти доказах кооооолко ти е грешна теорията, нали ;)
Жалък опит.

Кучето е семейно. Всички правим нещо за него.

Lucho
10-12-2012, 19:16
Не ми е грешна теорията, щом някой я е изказал, следователно има поне един човек, който да влиза в категорията, за която аз говоря. А се съмнявам реално, че човекът е само 1. Доста повече са. Пак казвам - хубаво е когато някой се мисли за супермен да не мисли, че и всички останали хора на света могат да бъдат като него. Това оборва донякъде моята теория, но само толкова. И все пак не отчиташ един факт, а именно че в карикатурата става въпрос за момче, а не за момиче. Има голяма разлика и в това.

За кучето ми беше голям мерак да те питам, понеже помня преди доста време една тема за/против кучетата. Кучето е семейно, супер, а поставяш ли го НАД семейството и хората в него?

elito435
10-21-2012, 15:58
Искаш ли може да съчетаеш и двете, аз имам доста натоварена програма, но пък за сметка на това винаги, когато имам нужда от приятелско рамо приятелят ми е до мен! Да вярно не можем да се виждаме всеки ден по 3, 4 часа, но това нищо не значи. Той също има свои ангажименти! Той ужасно много ме мотивира, веднага мога да ви дам пример: изобщо ме нямаше по физика, ама пълен гипс бях. И една вечер докато си говорехме и му разказах как с госпожата винаги сме били в конфликт, защото винаги и отговарях когато ме дразнеше и колкото и да учех никога не можех да изкарам повече от 4. И той каза така: Слънце сядаш и започваш да учиш за входното, няма да й отговаряш, ще пишеш и ще си учиш уроците ( аз бях си обещала да не отварям учебника по физика никога повече, но заради него седнах и научих и на входното опа 5 с голямо учудване!)! И винаги той казва първо да науча и след това, за него на първо място е моето бъдеще, а след това всичко останало и аз се радвам ужасно много, че имам такъв човек до себе си!

anonymous708973
10-22-2012, 09:53
Искаш ли може да съчетаеш и двете, аз имам доста натоварена програма, но пък за сметка на това винаги, когато имам нужда от приятелско рамо приятелят ми е до мен! Да вярно не можем да се виждаме всеки ден по 3, 4 часа, но това нищо не значи. Той също има свои ангажименти! Той ужасно много ме мотивира, веднага мога да ви дам пример: изобщо ме нямаше по физика, ама пълен гипс бях. И една вечер докато си говорехме и му разказах как с госпожата винаги сме били в конфликт, защото винаги и отговарях когато ме дразнеше и колкото и да учех никога не можех да изкарам повече от 4. И той каза така: Слънце сядаш и започваш да учиш за входното, няма да й отговаряш, ще пишеш и ще си учиш уроците ( аз бях си обещала да не отварям учебника по физика никога повече, но заради него седнах и научих и на входното опа 5 с голямо учудване!)! И винаги той казва първо да науча и след това, за него на първо място е моето бъдеще, а след това всичко останало и аз се радвам ужасно много, че имам такъв човек до себе си!

Казал ти е да си резнеш крилцата сама, за да не ти ги резне някой друг. Полезен урок.

Lucho
11-11-2012, 15:35
Малко се отклонявам, но да дам тема за размисъл на пантерата:

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/30997_369248739826259_2053023362_n.jpg

Nam3less3
11-11-2012, 15:46
Много малоумна картинка(днес блокирах един дето я шерваше във фб), това че има необразовани но хитри селски бизнесмени/престъпници или че в страната ни половината богаташи са бивши ченгета/агенти/комунисти нищо не значи, а ако някой си мисли, че може да се сравнява с уменията на Стив Джобс/Бил Гейтс/Марк Зукърбърг(учили в най-добрите университети но напуснали ги за да си основат фирми) че и да ги дава за пример не е наред в мозъка. Те много добре са си разбирали от специалността(която е от най-трудните и университета може само да те насочва там) и са много хитри, имат и бизнес не само приложни умения и са визионери. Или нима е лошо да си учен/професор/доктор? Какво по-хубаво от това, тия хора цял живот могат да карат на висока заплата или сами да започнат бизнес.
Някой много "умен" самозван специалист я е направил.
Ама нека да вярват хората, таман повече сервитиори, общаци и пишман мутри да има.

Lucho
11-11-2012, 20:24
Не се впрягай толкова. Но като изключим последния ред (за което си прав) си важи в пълна сила.

Nakadah
11-12-2012, 06:07
Браво пантерке, ти си най-умната и можеш всичко. Лесно е да го казваш докато си 11 клас... Влез в Университет и ще си говориме (макар, че тези в България са малко....)

И 2-те картинки на Lucho са доста верни. Да има изключения, но да твърдиш, че теорията на картинките е глупост е просто арогантност...

На втората картинка последния ред важи в пълна сила!!!

Едит: И отностно заглавието трябва да си най-големия идиот да предпочетеш момиче/момче пред твоето учене. Момичета/момчета винаги ще има, но време за учене няма да има. Когато порастнеш малко и почнеш да плащаш сметки няма да имаш време да се върнеш в даскало...

Nam3less3
11-12-2012, 08:00
Тая картинка е да утеши някой безделници без дипломи защо не им трябва диплома, ако имаха уменията да успеят както в последните редове щеше да им е твърде ясна ситуацията с висшето и нямаше да се занимават с кифленски картинки, нито един ред не е верен, а дори и да е, важното е защо, иначе последния ред с примерите за facebook/google/microsoft е идиотски, всеки запознат с ИТ сектора ще го потвърди. Просто картинката представлява цялото малоумие на народа.

Nakadah
11-12-2012, 08:38
Тая картинка е да утеши някой безделници без дипломи защо не им трябва диплома, ако имаха уменията да успеят както в последните редове щеше да им е твърде ясна ситуацията с висшето и нямаше да се занимават с кифленски картинки, нито един ред не е верен, а дори и да е, важното е защо, иначе последния ред с примерите за facebook/google/microsoft е идиотски, всеки запознат с ИТ сектора ще го потвърди. Просто картинката представлява цялото малоумие на народа.

Кой народ? Искаш ли да ти издам 1 малка тайна? Аз не живея в България... Последния ред си е много верен, макар "милярдер" да не е точната дума която е трябвало да се използва.

Интересното е, че най-богатите хора които познавам са точно тези без висше образование. Това, че ти не можеш да го направиш и не ти е ясно защо това се получава така е твой личен проблем.

scrooper
11-12-2012, 08:49
Интересното е, че най-богатите хора които познавам са точно тези без висше образование. Това, че ти не можеш да го направиш и не ти е ясно защо това се получава така е твой личен проблем.
С какво се занимават тези хора и с какво са по- различни от образованите, но неуспели?

Nam3less3
11-12-2012, 08:55
Много добре знам защо и това казвам, че цитирате нелепи картинки без да знаете защо са така или не са така нещата.
Ти ако искаш недей да имаш образование, много зле трябва да си ако мислиш, че това ще те доближи до великото забогатяване.
Повечето от богатите хора без образование въобще не са за пример, ама народа се кефи на вредното винаги.
Говоря за българската реалност де, не за чужбина, не знам в другите държави дали имат такива картинки.

Lucho
11-12-2012, 09:29
Принципно подобни картинки идват на английски език от другите държави, а тук някой ги превежда и разпространява. Не си мисли, че всички картинки и други интересни житейски истини, представени под формата на рисунки са дело на българи. Не че няма и наши такива, но са под 10% от общото съдържание в българските фейсбук групи. Всичко останало е просто превод. Не ми се занимава да търся, защото видях същата картинка завчера, но беше на друг език.

В голям процент от случаите е важен късметът. Не че образованието не е, но късмет + образование е едно, а образование без късмет - съвсем друго.

Освен това, дори твърдейки, че картинките са лъжа е хубаво да се знае една народна мъдрост, че във всяка лъжа има процент истина.

darkness848
11-12-2012, 21:38
Ух, вечната дилема. Училище и любов.
Доста е трудно, като в повечето случаи, става така, че се чувстваме доста... обсебени от това момче/момиче и дори понякога колкото и да искаме да се съсредоточим върху нещо друго, просто не става. :D
Лично за мен, до преди 2,3 години (сега съм на 17), винаги слагах момчето пред ученето. Детски му работи, но и тогава нещата с учението бяха по-лесни.
Сега вече, когато нещата стават по-сложни, слагам учението на първо място. Колкото до него, винаги гледам когато имам свободно време да сме заедно или с приятели, за да мога да компенсирам по някакъв начин времето, което използвам за учене.
То пък се оказа, че той е една душичка и приятелите ме разбират, така че, нямам проблеми. Някак си успявам да комбинирам и двете. :)

Nakadah
11-13-2012, 07:46
С какво се занимават тези хора

Какво значение има? Целта не е да копираш иванчо, а сам се сетиш за начина по който ще успееш. За това и е толкова важно да не преписвате в училище, ма мързеливото си е мързеливо...


Говоря за българската реалност де, не за чужбина, не знам в другите държави дали имат такива картинки.

То тези картинки въобще не идват от България. В днешно време в България всичко се копира от запада. Като гледам даже и мозъците ви са почнали да промиват...


Не ми се занимава да търся, защото видях същата картинка завчера, но беше на друг език.

http://prikachi.com/images/947/5487947X.jpg