PDA

View Full Version : УХТ Пловдив- въпроси относно кандидатстването



kpacbo
09-17-2012, 12:38
Тази година ми предстои да кандидатствам и съм си харесал вино-производство на френски в УХТ Пловдив . Интересуваме се как се образува бала , дали се държат други изпити освен по химия и френски , какво представляват самите изпити ( като формат) и най-вече се интересувам от изпита по френски, тъй като не съм учил френски до сега. Мерси предварително :)

venivr
09-17-2012, 14:24
Технология на виното и пивото или Технология на ферментационните продукти(на френнски е обученитето) си си избрал.
Иначе ето балообразуването и на 2те пециалности

2. За специалностите: Биотехнологии, Технология на месото и млякото, Консервиране и хладилна технология, Технология на зърнените, фуражните, хлебните и сладкарските продукти, Технология на виното и пивото, Технология на тютюна и тютюневите изделия, Технология на мазнините, етеричните масла, парфюмерията и козметиката, Технология на захарта, захарните изделия, нишестето и нишестените хидролизати, Химия и микробиология на храните, Анализ и контрол на храните, Храни, хранене и диететика и Екологичен инженеринг в хранителната индустрия:

- удвоената оценка от конкурсния изпит по химия и опазване на околната среда,

или удвоената оценка от конкурсния изпит по математика,

или удвоената оценка от държавния зрелостен изпит по химия и опазване на околната среда

или удвоената оценка от държавния зрелостен изпит по математика,

или удвоената оценка от държавния зрелостен изпит по български език и литература,

- и оценката по математика и оценката по химия и опазване на околната среда от дипломата.

3. За специалност Технология на ферментационните продукти:

- с писмен конкурсен изпит по химия и опазване на околната среда,

или с писмен конкурсен изпит по математика,

или с оценка от държавен зрелостен изпит по химия и опазване на околната среда,

или с оценка от държавен зрелостен изпит по математика,

или с оценка от държавен зрелостен изпит по френски език,

или с оценка от държавен зрелостен изпит по български език и литература.

- и оценката по математика, оценката по химия и опазване на околната среда и оценката по френски език от дипломата.

megiasas
10-10-2012, 18:38
Дано всички влезете в избраните от вас училища ! Аз искам инфо за ЕГ Иван Вазов град Пловдив имам ниски оценки по математика и се притеснявам с колко бал трябва да вляза имам ли шанс с по малко от 6 по математика хора помогнете а общежитието колко се плаща ? Понеже аз не съм от Пловдив и нямам жилище там а квартирите варират от 400 до 800 лв