PDA

View Full Version : Тя се промени ..



Aanonim4eto0o
09-18-2012, 09:35
Така .. значи моята най-добра приятелка с която се познавам от почти 12 години се промени коренно и това ме притеснява много ! Преди два месеца си хвана гадже с 4 години по голям от нея и от тогава сякаш започна да се променя.
Пренебрегва останалите задари него и явно не усеща това! Мойте отношения с него не са никак блестящи,всеки път когато излизаме тримата с него или ще се наредим,или ще се скараме .. той е малко странен характер и за най-малко нещо си изпуска нервите и може много да обиди човек с държанието и езика си! И всеки път тя си мълчи и си затваря очите за това,което се случва!Той мисли че аз й влиая зле,аз мисля че той й влияе зле ...
Явно тя си е помислила,че той вечно ще е с нея и никога няма да се разделят,но това въобще не е така понеже той е от момчетата,които търсят бройка!Имам чуство,че тя затъва бавно и започва да губи всички около себе си ..
Опитвам се да й говоря и да й отворя очите,но всеки път като започна тази тема следва скандал .. и затова спрях да й го казвам,но вътрешно ме боли много защото аз съм по-голяма от нея и винаги ме е слушала като я посъветвам нещо!А сега нещата са много променени! Всеки ден закъснява като излиза с него и после дълго е наказана заради това!Нямам нищо против връзката им.Нека са заедно,нека се обичат .. но .. тя наистина затъва с това нейно увлечение по него!
Дайте ми съвет,какво да правя .. Да се опитвам да й отворя очите или да я оставя да затъва и да прави каквото иска и да си плаща след време !?..

nymphadora
09-18-2012, 09:50
Имаше един цитат от Сексът и градът,който общо взето гласеше :"Да кажеш на приятелката си,че трябва да напусне мъжът,с който е,е нож с две остриета.Ако го зареже,ще обвинява теб за края на връзката им.Ако пък остане с него,ще знае,че ти не го харесваш,тоест край на приятелството ви."

xXxPETYAxXx
09-18-2012, 09:54
Да се опитвам да й отворя очите или да я оставя да затъва и да прави каквото иска и да си плаща след време !?..

Щом се е хванала с него, най-вероятно е влюбена. В такъв случай като й се месиш само ще развалиш отношенията си с нея. Била съм в ситуация, в която най-добрите ми приятели са били против връзката ми. Естествено, че не ги слушах! Най-много да се скарате с нея. Не й се меси, а някой ден ще разбере, ако си се оказал прав и ще оцени, че си опитал да я предупредиш!

someonerandom
09-18-2012, 14:48
На колко сте?От един клас/едно училище ли сте?Той учи ли още,и ако да,във вашето училище ли?Горе-долу колко често излизахте преди?А сега?

Той ако я искаше само за бройката,нямаше да стои с нея два месеца.Явно все нещо има.А това,че закъснява,че се вижда малко по-нярядко с приятелите си(естествено по-рядко не означава тотално да ви е зае*ала) и т.н-ами така се държи човек,когато е влюбен и иска да излиза с някого.Тя явно е хлътнала и иска да прекарва повечко време с него,а при вас няма как да го доведе,защото само се карате.Естествено това е първоначално предложение,кажи ми,ако нещата са по-зле,отколкото съм разбрал.
Иначе-както ти казаха вече,ти каквото и да и обясняваш,най-вероятно няма да те послуша.Нали осъзнаваш,че тя не вижда нещата така,както ти?Най-много да се изпокарате.
Мнението ми се гради основно на предположения,за по-адекватни съвети отговори на горните въпроси.

moopy
09-18-2012, 14:51
И на мен ми се случи същото само че аз бях тая с гаджето..бях влюбена в него излизах само с него и накрая скъсахме..И и аз така бях пренебрегнала приятелките си и се скарахме с тях..Най-доброто решение..Остави я да прави каквото поиска после като я зареже той ще и дойде акъла в главата и пак тебе ще търси ;)

marilyn
09-18-2012, 20:11
Деца сте още, трудно ви е да си подреждате приоритетите. Ще ви мине, надявам се. Остави я, няма какво да направиш, казала си си мнението вече. Ще си счупи главата и после ще дойде да ти плаче на рамото. Всеки прави грешки, тя ще осъзнае, че не е хубаво да се пренебрегват приятелите и пак ще те потърси. Виж, ако това й стане практика и започне да те "забравя", когато има гадже- тогава се замисли колко ти е приятелка.

embraceme
09-18-2012, 20:15
Как така затъва? Това че сега не обръща достатъчно внимание на останалите е нормално,влюбена е - феромони навсякъде.Щом си била против връзката и си и го казала всичко е окей.Сега е време просто да оставиш нещата да се развиват както си му е редът.Това което е трябвало да направиш си го направила.Дишай...

pifiella
09-18-2012, 20:20
Моята най-добра приятелка "затъваше" в 9 клас.Бягаше от часовете,заради принц Чаровни,спеше при него и аз трябваше да лъжа,че е при мен и така до безкрая.Много я обичам и просто ме беше грижа за нея.Седнахме да си поговорим и след 1 седмица тя го заряза,просто беше осъзнала в какво се превръща.Поговори с нея,но не и поставяй условия!

bilqnavod
09-19-2012, 08:27
Остави момичето да си изживее любовта. Това е нейния живот. Не вярвам да те послуша, ако и кажеш да скъса, най-много ще си навлечеш гнева й. Ако толкова я обичаш и уважаваш, остави я сама да решава какво да направи.

deniity.we
09-19-2012, 09:11
Имах същата добра приятелка и затъна по горе/долу същия начин. Но всеки си има собствен живот и решава как да го живее. Не можеш да и диктуваш с кой да излиза. Тя сама може да взима решения.Няма как да знаеш дали връзката им е кратка или не. :) Може пък тоя "бройкаджия" да е решил да спре с тея неща и да бъде само с нея. иии е малко тъпо да им прекратиш връзката, защото не само приятелката ти ще изгуби този който обича , а и най-вероятно ти ще изгубиш приятелката си :)
Остави я да си живее живота както иска! ;)

Godzilla
09-19-2012, 18:18
Ако един човек не изпита нещо емоционално, не може да го разбере.

Пример: Една приятелка имаше проблеми във връзката си. Тя ме питаше за конкретни отговори. "Какво да направя?", "Какво ще стане?". Аз имах някакъв поглед и отговарях. Казвах какво ще стане, казвах ѝ какво да прави, за да не стане това, което на нея няма да ѝ хареса. Тя не го правеше и ставаше така, както ѝ бях казал, че ще стане. Това се случи около 3 пъти. На 3 пъти, аз ѝ давах съвет и казвах какво да направи, защото иначе, ще съжалява. Тя не го правеше и съжаляваше. Въпреки, че бях като пророк с кристална топка пред нея (каквото казвах се случваше, сякаш го преразказвах от някъде), тя пак не ми вярваше и се подготвяше самичка за последваща болка. Всеки нормален, разумен и рационално мислещ човек, който се намира в безизходица и не знае какво да направи, ще направи това, което му казва човек, който предсказва действията на партньора му като резултати от мачове. Е да, ама не. Тя продължава да си прави каквото иска.

В такива моменти, човек следва сърцето си и ти просто няма какво да направиш, освен да приемеш мястото, което тя ти е отредила.

Amore-Mio*
09-20-2012, 04:44
Колкото и гадно да ти е в момента, стой си на трибуквието и не се бъркай. В една връзка място за трети няма - остави я, нека си изпати, за да може да се учи от собствените си грешки.

Aanonim4eto0o
09-20-2012, 06:25
Имам чуство,че нея я е страх да му се опълчи защото както казах той е доста избухлив и си мисли,че като му се опълчи той ще се ядоса и следователно ще се скарат
...

Godzilla
09-20-2012, 07:10
Дори и така да е, ще е до време и в следващите си връзки няма да позволява да се случва.
Хората се учат от грешките си.

bilqnavod
09-20-2012, 10:11
^^ Да точно така. За първата ми връзка никой не беше съгласен с мен, че човека е читав. Въпреки всичко на инат бях с този, човек. Естествено, нещата забиха в един момент и връзката приключи с много скандали. Поучих се от грешката си и разбрах колко сляпа съм била и не съм слушала. Но така е, човек трявба да извърви пътя си, а понякога и да се опари...