PDA

View Full Version : Как един ден може да промени толкова много живота ми ????



shaunaa
09-18-2012, 12:31
Това лято си го прекарвах чудесно, смеех се всеки ден, докато не почнахме училище. Ще бъда с една приятелка от предния ми клас, а останалите хора от класа ми не го харесвам много. Те са едни надути със самочувствие и целия клас е разделен на групи, и аз се движа с приятелката си и още едно момиче, което също ми е антипатично, но то се влачи с нас. На всичкото от горе големите ни тормозят като идват постоянно в стаята ни и стоят по коридорите и това значи, че почти не може да се излезе от тях !!!! И на капак на всичко това имаше едно момче, с което се запознахме лятото и то ще учи до моето училище, но за мое съжаление сме в две различни смени и направо ми идва да се гръмна, защото не знам как ще издържа без да го виждам почти постоянно както беше лятото. За съжаление няма да можем да излиза ме и през учебната година само двамата, защото не сме толкова близки и никой няма да покани другия да излезе, затова толкова много разчитах да сме в една смяна и да се сближим повече, докато чакаме автобуса или пък сме в автобуса, но нямам този късмет.

Чувствам се ужасно, едно ми е тъжно и тъпо, и не мога да спра да мисля за онова момче. Нямам и на кой да споделя, за да ме посъветва нещо за това го правя тук и се надявам да ми кажете нещо и да ми помогнете с думите си, защото е минал 1 ден, а не издържам да съм в това положение цяла година !!!

strawberry88
09-18-2012, 17:41
За съжаление няма да можем да излиза ме и през учебната година само двамата, защото не сме толкова близки и никой няма да покани другия да излезе.

Защо?Пак може да излизате.Нищо, че сте различни смени.Може и събота и неделя.Защо не го поканиш ти?Няма нищо срамно момичето да покани момчето, ако затова се притесняваш. ;)

Elli *
09-18-2012, 18:03
саднала си се, спокойно, ще ти мине :)

weheartiit
09-18-2012, 18:07
И аз нещо не съм доволна от класа си,като цяло ми е много тъпо :( може би това е защото са още първите дни,но надявам се нещата после да се оправят защото сега се чувствам буквално като заек. :D

Има вариант втория срок да разменят смните и да се паднете в една (или поне така аз си мисля ;д) не се отчайвай,може да се сближите и по-други начин.А компанията ви ще се разширява с времето,когато вече всички се поопознаят.Обичам да казвам "Не си прави грешно впечатление без да си познал човека" ,но аз самата не си спазвам съвета ;д Просто опознай тези,които смяташ за надути и ако наистина са такива просто не общувай толкова с тях.

strawberry88
09-18-2012, 18:24
И най-големите гадняри някъде дълбоко в себе си имат и човешка,мила страна.Само трябва да я откриеш!!!Това ми го каза една от най-добрите и умните ми приятелки и е права! 8-)

shaunaa
09-18-2012, 18:40
Много Ви благодаря, успяхте да ми вдигнете настроението. Наистина се надявам като опозная всички да ми станат по- приятни и да станем задружен клас ! Пожелавам на всички зайци като мен да успеят да се приспособят в училище и да им много забавно както на мен ми беше в 7-ми клас (какви спомени имам ;дд) !!!!

Lovely Dream
09-18-2012, 19:09
надявам се нещата после да се оправят защото сега се чувствам буквално като заек. :D
и аз така :D

Авторке, не се отчайвай. Наистина можеш да се виждаш с момчето през уикендите и пак през ваканциите. Аз съм с 3 момчиета от бившия ми клас сме само 4те от от нашия град, но само аз пътувам и ми е едно супер гадно дори и сега още 1вия ден с това пътуване, час и половина преди да почнем училище ни тръгва автобуса, Дано свикна, много се притеснявам, има едно момче от бившия ми клас учим пак в едно училище и с него сиг ще оътуваме, че иначе самичка е гадно :( . Вечер по тъмното, ужас... Тези 3те момичета, за които говоря, се сприятелиха още днес с целия клас почти, пък аз квато съм затворена и почти с никой не успях. Все пак като не се познаваш с едни хора ви е много трудно да свикнете. Това е да си заек... Дано свикнем, че не искам пак да стоя без приятелки... Но как да си намеря? Май самата аз имам нужда от помощ, но дано успея да те поокуража, просто трябва време, не е лесно да се свикне с ново място и хора. Първия ден въобще ен го гледай, днеска всеки е бил уплашен, притеснен, естествено е да се опитват да стоиш близо до хората, които познаваш, нищо чудно, че се делят на групички. Ние сме мноого момичета (към 20) и 6-7 момчета (на които научих имената д/г) , но да науча имената на момичетата ми изглежда мисия невъзможна :D ППрическите им си приличат, всички ссме с униформи и е мн трудно. Като мине един месец и няма да ни пука, ще свикнем 8-) ;)

IvyLoo
09-18-2012, 19:42
Споко ще ти мине. И аз бях така, в началото ми беше саднато,супер много ми липсваше стария клас (и все още де), но като се запознаеш с повече хора,свикнеш с обстановката, всичко ще е различно. Да видиш при нас сега какво е, така както никои никого не харесваше в началото :D

someonerandom
09-18-2012, 20:21
С момчето можеш да се виждаш.Излезте извън училище.
В началото на 8 клас изключително голяма част от хората си мразят класа.После осъзнават,че не са били прави.Също така доста хора се правят на надути,големи и т.н,съзнателно или не,защото не познават никого,а всъщност някои от тях са доста приятни и земни хора.

bilqnavod
09-19-2012, 08:51
и аз така :D

Авторке, не се отчайвай. Наистина можеш да се виждаш с момчето през уикендите и пак през ваканциите. Аз съм с 3 момчиета от бившия ми клас сме само 4те от от нашия град, но само аз пътувам и ми е едно супер гадно дори и сега още 1вия ден с това пътуване, час и половина преди да почнем училище ни тръгва автобуса, Дано свикна, много се притеснявам, има едно момче от бившия ми клас учим пак в едно училище и с него сиг ще оътуваме, че иначе самичка е гадно :( . Вечер по тъмното, ужас... Тези 3те момичета, за които говоря, се сприятелиха още днес с целия клас почти, пък аз квато съм затворена и почти с никой не успях. Все пак като не се познаваш с едни хора ви е много трудно да свикнете. Това е да си заек... Дано свикнем, че не искам пак да стоя без приятелки... Но как да си намеря? Май самата аз имам нужда от помощ, но дано успея да те поокуража, просто трябва време, не е лесно да се свикне с ново място и хора. Първия ден въобще ен го гледай, днеска всеки е бил уплашен, притеснен, естествено е да се опитват да стоиш близо до хората, които познаваш, нищо чудно, че се делят на групички. Ние сме мноого момичета (към 20) и 6-7 момчета (на които научих имената д/г) , но да науча имената на момичетата ми изглежда мисия невъзможна :D ППрическите им си приличат, всички ссме с униформи и е мн трудно. Като мине един месец и няма да ни пука, ще свикнем 8-) ;)

Кураж, момиче! Ще се справиш. И преди те питах, защо не си наемеш квартира в Стз? Мисля, че ще е по-добре от пътуването...

Lovely Dream
09-19-2012, 21:01
Кураж, момиче! Ще се справиш. И преди те питах, защо не си наемеш квартира в Стз? Мисля, че ще е по-добре от пътуването...

Това ме плаши повече и от пътуването, наистина. :( Благодаря за окуржаването :)

bilqnavod
09-20-2012, 10:07
Това ме плаши повече и от пътуването, наистина. :( Благодаря за окуржаването :)

Защо те плаши. Няма ли да ти е по-лесно да си живееш в града вместо да пътуваш?
п.с. Как са първите впечатление от новото школо? ;)

Lovely Dream
09-20-2012, 22:21
Защо те плаши. Няма ли да ти е по-лесно да си живееш в града вместо да пътуваш?
п.с. Как са първите впечатление от новото школо? ;)

Не е зле, засега съм доволна. Очаквах да е много страшно , учителите да са невероятно стоги и лоши, а учениците - надути. Обаче съм грешала... Гимназия като гимназия, е, по-престижна де, но пак си има и надути ученици, но има и много мили такива, запознах се с доста приятни момичета от класа и макар да ги мислех 1-2 дни за превзети повечето, се оказаха свестни, не съм се карала с никоя от тях, остана ми да науча имената на 2-3 момичета, но и това ще стане. Не са страшни учителите, някои са мн забавни даже, а някои пък ти влизат в положението за някои неща, а и класната е свястна. То поста ми стана малко по за темата "Бъдещи осмокалсници", ама карай :D

Страх ме е от мисълта да съм на квартира. Искам да изчакам, да се подготвя психически, да порасна 1 година. Сигурно като ми дотегне да пътувам цялата година и ще се съглася на квартира, но дано издържа. А и аз не съм отделяна от семейството си за повече от 1 седмица, ако съм в друг град ще ги виждам 2 дни само. Губи се връзката с тях, може и по лош път да тръгнеш, ако се случиш с такава съквартирантка. А и самата мисъл да живея с някакво момиче, с което даже и да сме приятелки, пак ме плаши. Доколкото чувам се живеело в един апартамент с хазяите, а това прави нещата още по-гадни. Да трябва да ям заедно с чужди хора, да делим една баня... ох, не мога да си предствая как може да стане. Имам мн добри впечатления от начина ти на мислене, знаеш. :)

Като гледам и авторката е на линия, да й драсна пак нещичко по темата й. :) Значи, Shaunaa , няма да се притесняваш. Аз за няколко дни научих имената на почти целия клас и в началото ми се струваха мн лоши, но после разбрах, че са приятни повечето и можеше да съм и в по-лош клас. Например имам чувството, че от 1 до 8 клас винаги случвам на най-примерните класове, като ги гледам момчетата в другите класове (по-големите особено) какво държание имат, а нашите не изглеждат още такива, не съм ги виждала да правят нещо лошо или да се бият или да дразнят момичетата, направо си е късмет. Дано да ен станат лоши в бъдеще. Всяко начало е трудно, на ново място е супер гадно докато се адаптираш. Не преценявай 5те години, които ти предстоят там по първите дни. Клас само с надути ученици няма. Пък и ако ще целия клас милионери да са, пак ще се намери някой свестен, с който да се сприятелиш. Прочети какво писах на bilqnavod ако не си, за да видиш как моите представи за класа ми са се променили. Променят се ежедневно, засега положително и дано продължи да е така. Аи ти не си писала в темата, минаха вече 2-3 дни, как е, още ли ти се трува ужасно положението :)

Amore-Mio*
09-23-2012, 19:11
Не очаквай той да те покани на кафе, а го покани ти. Щом си била готова да се опознаеш и сближиш с него с чакане на спирката, значи ще имаш и смелостта да поемеш инициативата и да го поканиш ти.

neong
09-25-2012, 17:59
Ти предложи да излезете, не е толкова сложно.

Ninitoo
09-25-2012, 18:21
Спокойно . Ако знаеш пък моят клас какъв е - от старият ми клас бяхме 30 човека сега при мен са само девет от които трима почти не влизат в часовете а другите се мотаят с новите ученици - общо взето аз се мотая само с две мои стари приятелки , но когато ги няма тях аз съм сам сама . Срам ме е да се запозная с останалите ,а и нямах особено желание , защото хич не ги харесвам , повечето са супер шумни и надути , а аз съм си тиха и затворена . Дори в петък се прибрах разревана , защото просто не се чувствах на мястото си , не се вписвах в цялата тая картинка , и имах чувството че изобщо останалите не ме харесват . Но тази седмица вече е по-добре , дори едно момиче седна при мен , е може би е защото и казаха че съм добра по всичко и ще може да преписва по входните - тя ми каза че са й казали - но това не е вярно , не съм гений . Но все тая - важното е че събрах смелост и с нея много се разбираме , и си говорим постоянно , и си помагаме взаимно на тестовете . И някак си сега се чувствам с една идея по-добре , ледовете между мен и класа ми започнаха да се топят . Аз започнах да възприемам новата обстановка и да се съвземам от шока от изминалата седмица . Така , че съм сигурна че и при теб нещата ще се оправят и даже и да са супер надути все ще намерите общи теми . А това момче , ами пишете си по-често във фейса и скайпа , лесно само трябва да напишеш едно здрасти и той разговора сам ще се завърже . И от дума на дума можеш да подхвърлиш - абе що някой път не излезем да си говорим на живо и тем подобни .

titinkaa
09-27-2012, 12:18
Покани го ти,и излезте.Не прибързвай,всичко с времето си.