PDA

View Full Version : Дамските превръзки



prettymonster
09-18-2012, 12:34
Здравейте , знам , че има тема за менструацията , но нека тази да е само за превръзки :) Какви ползвате , от кои сте доволни , от кои не сте :) Кои предпочитате за училище и т.н ..

~The Smile~
09-18-2012, 13:08
Още нямам такива неща. :D :razz: :lol:

lamer4e7o
09-18-2012, 15:23
Колко такива теми вече има… А и плюс това тази е в грешен раздел.

Doctor_Satan
09-18-2012, 15:40
Още нямам такива неща. :D :razz: :lol:

http://prikachi.com/images/884/5286884K.jpg

prettymonster
09-18-2012, 17:37
Да такива теми има от 2008 :) Доколкото видях :І Така , че .. и не знаех в кои раздел да го пусна .. така , че съжалявам ако е в грешен :)

prettymonster
09-18-2012, 17:39
Още нямам такива неща. :D :razz: :lol:
Късметлийка :D Иначе нека пишат тези , които имат :) :grin:

Elli *
09-18-2012, 18:02
аз използвам нощни, защото са по- големи :D
иначе мама ги копува

~The Smile~
09-18-2012, 18:15
Късметлийка :D Иначе нека пишат тези , които имат :) :grin:

Хихи! Мерси. :-P

marilyn
09-19-2012, 11:02
Аз пък ползвам тампони. Не са ми удобни превръзките.

prettymonster
09-19-2012, 13:43
аз използвам нощни, защото са по- големи :D
иначе мама ги копува И аз понякога ползвам нощни , точно щото са по големи ;дд Иначе и Олуейс ултра не са лоши :)

Charismatica
09-19-2012, 13:57
Мене само Оуейс ултра ми бяха удобни- нощните. Аз тампони не мога да търпя. По-комфортно ми е като е голяма:)
Иначе от 4 месеца нямам цикъл и съм забравила усещането:D

nyxu
09-19-2012, 18:09
Използвам Оуейс ултра - нощни.

gugenceto2
09-19-2012, 19:04
^^същото
charismatica ти пък как така нямаш цикъл от 4 месеца? Издай тайната на твоя успех че просто понякога ми писва от тва нещо!

marilyn
09-19-2012, 19:13
^^То нали знаете, че не е нормално ей така 4 месеца да не ти идва.

nyxu
09-19-2012, 19:20
Може да е бременна. :)
А иначе можете да забавите цикъла колкото вие решите с противозачатъчни. И когато ги спрете ви идва. Но това е изключително вредно за целия ви организъм, а и така се пречиствате, не виждам защо искате да го спрете.

Charismatica
09-20-2012, 09:48
Не ви препоръчвам да си спирате цикъла- гадно е, но по-добре да не си сбърквате организма:)
Тайната на моя успех е, че ще ставам мама :)

bilqnavod
09-20-2012, 10:24
Тампони, главно, рядко превръзки...

prettymonster
09-20-2012, 11:50
И аз не обичам тампоните .. а и съм чувала , че не се изчистваш добре с тях .. иначе бравоо , че ще си имаш бебенцее :grin: Честито и дано да ти е живо и здраво :)

Hayashi
09-20-2012, 12:40
Хм... от скоро съм решила да ползвам редовно тампони. Аз си харесвам тези на OB мини. Макар че и Naturella нормал са окей.
От превръзки съм си патила много, почти всички са ми големи и спарващи. За мен е важно да са максимално тънки и колкото се може по-малки. От масово продаваните единствените, които харесвам са на Naturella. Иначе превръзките на TianDe с билки са невероятни и препоръчвам на всички да ги пробват!

marilyn
09-20-2012, 12:47
Не ви препоръчвам да си спирате цикъла- гадно е, но по-добре да не си сбърквате организма:)
Тайната на моя успех е, че ще ставам мама :)

О, честито! Дано ти е лека бременността!

Charismatica
09-20-2012, 15:20
Благодаря за пожеланията, момичета :)))

prettymonster
09-20-2012, 16:04
Хм... от скоро съм решила да ползвам редовно тампони. Аз си харесвам тези на OB мини. Макар че и Naturella нормал са окей.
От превръзки съм си патила много, почти всички са ми големи и спарващи. За мен е важно да са максимално тънки и колкото се може по-малки. От масово продаваните единствените, които харесвам са на Naturella. Иначе превръзките на TianDe с билки са невероятни и препоръчвам на всички да ги пробват!
Пф ... не знам , засега тампони не искам да ползвам , но все пак е въпрос на мнение :) А иначе и тези билковите ще ги пробвам щом казваш , че са добри ^^

~The Smile~
09-20-2012, 17:21
а пък вие сте късметлийки,че имате цикъл и нямате проблеми,аз имам някакъв проблем и не знам какъв е...сърби ме долу,ципи ми и от време-на време ми пари,знаете ли какво е това и какви мерки да предприема,скоро ще ходим на личен лекар за здравна карта и ако имам още този проблем...ще се наложи да кажа на личната лекарка...как да кажа на мама??? А утре ще взема бебешки сапун,може да ми мине,като се измия с него,знам ли...

marilyn
09-20-2012, 18:00
а пък вие сте късметлийки,че имате цикъл и нямате проблеми,аз имам някакъв проблем и не знам какъв е...сърби ме долу,ципи ми и от време-на време ми пари,знаете ли какво е това и какви мерки да предприема,скоро ще ходим на личен лекар за здравна карта и ако имам още този проблем...ще се наложи да кажа на личната лекарка...как да кажа на мама??? А утре ще взема бебешки сапун,може да ми мине,като се измия с него,знам ли...
Миличка, щом ти пари, сърби и щипе, (а в др тема беше казала, че имаш и течение) значи нещо определено не е в ред. Бебешкият сапун няма да помогне. Казвай по-скоро на майка ти, че имаш проблем и да те води на лекар.

DragonLady
09-20-2012, 21:57
Не ви препоръчвам да си спирате цикъла- гадно е, но по-добре да не си сбърквате организма:)
Тайната на моя успех е, че ще ставам мама :)

Честито мацка!!! Да ви е живо и здраво и много да ви радва!!!

по темата: превръзки само през ноща, или като съм си в нас ( ама през повечето време съм навън ). Неудобни са ми, спарват, пропускат понякога, миризма, абе не ги харесвам. С тампона си е чиста работа и е много по удобен, не се усеща, даже понякога забравям, че съм в цикъл.

~The Smile~
09-21-2012, 10:31
Миличка, щом ти пари, сърби и щипе, (а в др тема беше казала, че имаш и течение) значи нещо определено не е в ред. Бебешкият сапун няма да помогне. Казвай по-скоро на майка ти, че имаш проблем и да те води на лекар.

Ок,ще ходя на гинеколог,срам не срам,туй то! По-добре да ме прегледат,отколкото да се влоши още повече! :) Само че ако се наложи да ме гледа гинеколога от него няма да ме е срам чак толкова,но от мама,достичка ще ме е срам. :D Просто ще ми е за пръв път и ще съм страшно стресирана,момичета,я споделете как се чувствахте вие,когато за пръв път отидохте на гинеколог??? :)

prettymonster
09-21-2012, 12:59
Така .. няма за какво да се притеснявам според мен нищо сериозно не ти е но все пак се прегледай :) А иначе за гинеколога .. аз още не съм ходила .. смисъл отскоро съм ,,жена'' а и нямам проблеми да чукам на дърво , а и този пуст срам :Д

prettymonster
09-21-2012, 13:00
Иначе поразгледай из форума .. имаше тема свързана с гинеколог :) Спокойно не се притеснявай доколкото знам даже понякога не те качват на ,,магарето'' (стола) ами само разговор провеждате :)

kitty02
09-22-2012, 18:42
Момичета, не си купувайте такива превръзки! Ужасно дебели са.
http://prikachi.com/images/485/5300485W.jpg

Иначе аз си купувам от верига магазини "Penny" тези:
http://prikachi.com/images/494/5300494N.jpg

Amore-Mio*
09-23-2012, 20:09
Не знам защо, ама всички са ми еднакви. Пък и вършат една и съща работа.
Иначе най - често си използвам Always и Everbel, най - вече нощни, когато съм в училище, поради това, че са по - големички.

nor4eto99
09-24-2012, 10:56
Превръзки мама купува и на двете Libresse http://getitbg.com/userfiles/productimages/product_48.jpg

prettymonster
09-24-2012, 11:27
Превръзки мама купува и на двете Libresse http://getitbg.com/userfiles/productimages/product_48.jpg
И от тези имам и съм много доволна :)

LayllaDane
09-24-2012, 13:31
Sus tampon si e pesen,prevruzkite sa mi mnogo neudobni.Inache ot prevruzkite ot Naturela sam mnogo dovolna.

xXxPETYAxXx
09-24-2012, 14:35
Много зависи от цикъла... При мен е доста обилен и ползвам тампони(Event,Naturella, а от О.В. не съм никак очарована!), но се подсигурявам и с превръзки, задължително(особено 1-2 ден).
Иначе преди ползвах нощни Palomita, Naturella. Always не ми харесват(явно съм единствента, която мисли, че са прехвалени :D)

titinkaa
09-27-2012, 11:43
Always ultra ползвам,тези normal с 4 капки,но понякога се налага вечер да слагам нощни ако ми се усили течението.

~The Smile~
09-28-2012, 19:46
Аз съм с бяло,което е нормално и когато ще имаме физическо ,ще си слагам от тези ежедневните на Flirt :oops:

1Dfan
09-30-2012, 09:27
Аз използвам някакви нощни превръзки (най-удобни са ми) от аптеката до нас.Пише,че се произвеждат в Италия,ама са с някакво име,дето не го запомних :D

mlf
09-30-2012, 09:37
ами най- често използвам always, ellvita и melinda и съм доволна :) а за гинеколога .. майка ти може да изчака отпред (пред кабинета) :)

~The Smile~
09-30-2012, 10:21
ами най- често използвам always, ellvita и melinda и съм доволна :) а за гинеколога .. майка ти може да изчака отпред (пред кабинета) :)

за мене ли се отнася това? :) Аз не ходих на гинеколог,отказах се. Това е нормално според мен-бялото ми течение(без сърбеж,без болки и нищо!) :)

Titirito
10-16-2012, 21:13
За всички на които превръзките им запаряват - супер-дупер-абсорбиращи ли ползвате или с памучно покритие? Аз лично само памучни, защото с другите се чувствам все едно имам найлонов плик в гащите. Обикновено ползвам Palomita Delicate. Натурела също са готини.
А за тампоните, единствените, които не са ме карали да се чувствам все едно си натиквам ролка кухненска хартия, бяха някакви Оби със не-знам-какво-си-покритие, извити каналчета и всевъзможни екстри. Според мен нашия пазар не предлага кой знае какво разнообразие от тампони. При мен проблемът с тях е че поставянето и изваждането ми се струват прекалено сложни за да ги правя през 2 часа. Пък и продължителната употреба не е особено полезна за стените на влагалището и шийката на матката.
Обсъждайки подобни продукти, чували ли сте за т.нар. "менструални чашки" (lady cup)? Ще ми е интересно някой да сподели ако е използвал.

mirorforse
10-18-2012, 17:17
Не мога да разбера не ви ли пречат тея нощните да ги влачите през деня. Аз ако сложа такава все едно съм с памперс. :D
Иначе и тампони не търпя :( Ползвам Everyday или always ultra най-много с 3 капки.

prettymonster
10-19-2012, 10:29
Аз да споделя .. пробвах palonita и съм много доволна :) Има един вид , които са по-дълги и стават за обилно кървене .. с тях съм на училище и всичко си минава перфектно ;д
http://static1.framar.bg/product/1-fdffdf.jpg - за тези става въпрос :)
Само че моите са за по-обилно кървене :)