PDA

View Full Version : проблем с подкрепата



NJ
09-18-2012, 12:39
Мисля да уча фармация,но още не съм 100% сигурна от гледна точка на финанси и т.н.Днес се опитах да говоря с майка ми за това какво съм решила,а тя се отнесе наистина несериозно.Бяхме седнали на масата и аз и викам "Мисля да уча фармация." След това и казах,че не е особено евтино и дали ще могат да ме издържат(всъщност до колкото разучих е само редовна форма на обучение-следователно не мога да работя и да уча).А тя ми вика ще си хванеш гадже Иван(от приятелско семейство в София) ще заражеш Боби(сег. ми гадже) и ще си си добре.Разбира се каза го с насмешка,но аз се почувствах наистина гадно и излязох от стаята.И така разбирам,че трябва сама всичко да решавам,защото наште май не са способни даобщуват нормално.

Малко се олях в обяснения,но... на такава вълна съм.Вие как сте с ваще и реши ли сте какво ще учите?

IvyLoo
09-18-2012, 19:45
Кажи и, че искаш отново да поговорите по темата и опитай да и покажеш по-ясно,че си сериозна. :)

pifiella
09-18-2012, 19:52
Моите са същите и поради тази причина(е и други имаше) се отказах от медицината.Просто не е нормално да искаш да направиш или кажеш нещо и на никой да не му пука за теб.Аз реших,че ще уча нещо по-лесно,за да мога да работя,да уча и да се издържам едновременно.Животът е гаден и ако очакваш разбираме,повярвай ми няма да го получиш от тях,щом до сега не са се заинтересували,какво ще правиш.Хората като нас трябва да се борят сами в живота и поне бъди спокойна,защото се оправяме перфектно и сами!

Nakadah
09-19-2012, 06:02
Майка ти по сметка ли се е омъжила? Да не би да очаква и ти да го направиш това?

JungleJaguar
09-19-2012, 10:47
Жената ти отваря очите,ти спиш !

MBF
09-19-2012, 16:58
И аз израстнах без особена подкрепа...Имах хора в къщата...но не и родители...Гледаха собствения си интерес и си изларваха кавгите чрез мен...Та не ме изненадва и твоето положение... Аз спрях да споделям и си вземах решенията сам...Когато споделях никой не ме чу / подкрепи...

Решение 1. Работа + учене ---> тежко но възможно
Решение 2. Работа в чужбина ---> събираш пари и си закупуваш дипломата

Да разчиташ на някого значи да се поставиш в сянката му. Няма значение дали родител / приятел...който и да било...Реши ли да резне губиш всичко постигнато до момента. Ако не желаят да ти помагат роднините си деиствай самостоятелно. Но след време на тях като им потрябва нещо им напомни за тяхното отношение...

Greets
MBF