PDA

View Full Version : Проблем с кучетата на съседите!



buBuSii
09-18-2012, 15:34
Здравейте, искам да ви попитам дали знаете някаква институция която се занимава с такива проблеми като моите, а те са: Съседи от 2 и 4 етаж имат кучета, едното е немски шпиц (тея малките белите) просто нямам думи да ви опиша колко е дразнещо това пищялско лаене... а за другото да не говоря, то е някво огромно дори и не му знам породата и собственика не съм питала, защото той е такъв идиот, че просто нямам думи. Едва ли не, ние не трябва да минаваме отстрани на блока (макар, че от там трябва да минем за да стигнем до входа) но него какво ли го интерва тва... и който мине от там то почва да лае чак и да вие, вечер не може да се спи, да не говорим, че тоя простак скача на бой на хората заради умрелия си пес. А шпица е пред блока точно където е моята спалня и джавка постоянно, с тея хора нямам какво да говоря те не разбират от дума!! Та ако може някой да ми даде някаква информация към кого трябва да се обърна, не ми казвайте полицията съмнявам се те да помогнат, но ако вие не можете да ми помогнете и до тях ще стигна...

sweetycherry33
09-18-2012, 16:08
Вземи си и ти куче - за предпочитане да джафка мнооооооого пискливо и да е агресивно, да видим кво ще кажат. :D :lol:

JungleJaguar
09-18-2012, 17:03
Ами те собствениците на помияри са си малоумници по всички критерии !
И да съобщиш на някой,нищо няма да стане.

Violenza
09-18-2012, 17:37
Толкова малоумно и неграмотно е написано, че нищо не ти се разбира.
Кучетата навън ли живеят или в апартаменти?

buBuSii
09-18-2012, 22:26
Да и 2-те са вън, едното отстрани на блока а другото пред него... сега след като го изяснихме това можеш ли да помогнеш с нещо по въпроса?

darkPaladin
09-19-2012, 00:27
ами ако имаш 60лв взимаш ги в някоя клиника сканират ги за чип ако нямат чипираш ги и кучетата са вече твои и правиш с тях каквото искаш

1 не е кражба това е позволено от закона ако ги чипираш по закон кучето е твое

2 не насилваш никой а изпълняваш гражданския си дълг

Nakadah
09-19-2012, 06:00
Така е в блоковете... Като не ти харесва се изселваш от там и отиваш някъде където няма да ги има тези проблеми...

Violenza
09-19-2012, 07:36
Аз не мога да си представя как се гледа куче пред блок. В заграждения ли са, какво?
Ти изобщо говорила ли си нещо със собствениците? Длъжни са да отговарят за поведението на животните си.

darkPaladin, никой нормален ветеринар няма да сложи 2 чипа на животни без документи, заведени просто ей така. Налудничави са ти идеите. Още повече, че не се иска само чип, трябва да притежаваш паспорт с всички ваксини + документ за регистрация в общината. После какво да прави с тях?

darkPaladin
09-19-2012, 08:04
Аз не мога да си представя как се гледа куче пред блок. В заграждения ли са, какво?
Ти изобщо говорила ли си нещо със собствениците? Длъжни са да отговарят за поведението на животните си.

darkPaladin, никой нормален ветеринар няма да сложи 2 чипа на животни без документи, заведени просто ей така. Налудничави са ти идеите. Още повече, че не се иска само чип, трябва да притежаваш паспорт с всички ваксини + документ за регистрация в общината. После какво да прави с тях?

кой ти говори за регистрация в общината
аз ти говоря за регистрация в районната ветеринарна скужба
какви документи се искат за чип? паспорт ли? паспорта се прави за 2 минути струва 6лв едно куче може да има 1000 паспорта той не доказва нищо
и бъди сигурна че ще сложи чипа защото животно без чип е животно без документи
чипа е единствения документ за животно признат от държавата той съдържа уникален 14 цифрен код който служи за егн
животно без чип е ничия собственост

buBuSii
09-19-2012, 08:10
Да и двете са заградени. Аз изобщо идея си нямам за тези неща, но до колкото знам те нямат право да ги държат там и плюс това преди години идваха от общината ли не знам от къде и накара всички които са си заградили място пред блока да освободят защото то не било на блока и то се мина не мина 1год. и някой от по нахалните пак си заградиха. Та и това би ми помогнало по някакъв начин, защото мисля че никой от тях не е плащал за място... ако има за това към кого да се обърна пак, ще е нещо. А да говоря с тях и дума да не става, почнеш ли да говориш с тях за кучетата ти заявяват, че тях не ги интересува и почват да се карат с тебе... просто положението е отвратително!!!

Violenza
09-19-2012, 08:11
^^Регистрацията в общината е задължителна. И нали като ги чипира и натири някъде, именно тя ще отнесе двойната глоба...

darkPaladin
09-19-2012, 08:14
^^Регистрацията в общината е задължителна. И нали като ги чипира и натири някъде, именно тя ще отнесе двойната глоба...

няма ^^
поне още няма глобен една ваксина и ще ги регне продава ги за 60лв броя в някоя зоо къща и това е

Violenza
09-19-2012, 08:14
А да говоря с тях и дума да не става, почнеш ли да говориш с тях за кучетата ти заявяват, че тях не ги интересува и почват да се карат с тебе... просто положението е отвратително!!!
Тогава подай жалба в общината срещу тях, наснимай загражденията, разказваш за какво става дума и така. По закон са задължени да дойдат на оглед и да ти отговорят в срок от 1 месец.

Violenza
09-19-2012, 08:18
няма ^^
поне още няма глобен една ваксина и ще ги регне продава ги за 60лв броя в някоя зоо къща и това е
Тя да не лежи на тая кълка, че няма глобен. Те сега така взимат кучета с неизвестен произход, дам дам... Ще се избият кой да ги вземе.
И не подценявай собствениците.

darkPaladin
09-19-2012, 08:23
Тя да не лежи на тая кълка, че няма глобен. Те сега така взимат кучета с неизвестен произход, дам дам... Ще се избият кой да ги вземе.
И не подценявай собствениците.

:D:D:D:D взимат и още как
опитния кучкар не взима с родословие ха познай защо

и като ги чипирам какво ще ми направят ''собствениците'' кучетата по всички закони са мои

Violenza
09-19-2012, 08:30
и като ги чипирам какво ще ми направят ''собствениците'' кучетата по всички закони са мои
Да й счупят някоя вечер ръчичките колко е законно? Не ми обяснявай моля ти се как е невъзможно.

Както казах, най-разумното решение е да пусне жалба в общината. Друг реален вариант аз не виждам.

darkPaladin
09-19-2012, 08:31
Да й счупят някоя вечер ръчичките колко е законно? Не ми обяснявай моля ти се как е невъзможно.

Както казах, най-разумното решение е да пусне жалба в общината. Друг реален вариант аз не виждам.

как ще се разбере че е тя?

жалбата се подава в рвмс

Violenza
09-19-2012, 08:34
как ще се разбере че е тя?

жалбата се подава в рвмс
А да, тя ще изведе 2 кучета, които хич няма да се разлят и хич няма да я видят 345635 човека. :D Ох, наистина си безнадежден.

И не се подава в РВМС, а точно в общината на района.

darkPaladin
09-19-2012, 08:39
А да, тя ще изведе 2 кучета, които хич няма да се разлят и хич няма да я видят 345635 човека. :D Ох, наистина си безнадежден.

И не се подава в РВМС, а точно в общината на района.
мене кучета не ме лаят

и добре щом мислиш така повече няма да споря с теб

JungleJaguar
09-19-2012, 10:44
ПУШКАТААА !
ДУМ-ДУМ В ТИКВИТЕ НА ПОМИЯРИТЕ И ДА СЕ СВЪРШВА !
Жалби,че приюти,че чипчета-КУРШУМА И ДОТАМ !!!

mal4oty
09-19-2012, 19:15
Собственика не го интересува вашето мнение? Тогава и при теб трябва да е същото, ако са без постоянен надзор кучетата ги натрови.Зимаш малко парче пържола, слагаш 4-5 разхлабителни хапчета в него, не би трябвало да ги осетят.Малко ще е мазало и няма да е от най-приятните начини да се справиш с проблема, но собственика е виновен, той е този, който трябва да усигори спокойствие на живущите в блока.

someonerandom
09-19-2012, 20:45
DarkPaladin,супер неадекватни коментари пускаш.Първо,че повечето кучета няма да тръгнат ей така тихо и спокойно с непознат,който им нахлува в заграждението,и второ,ако някой я види как ги извежда ще и се стъжни животецът.
първо пробвай с жалби в общината,ако не стане,тогава мисли други решения.Ако няма да те гризе съвестта,можеш да ги отровиш,въпреки че аз лично не го препоръчвам.Ако си достатъчно филмирана,можеш да им оставиш някаква ядосана бележка на заграждението как на целия блок вече му е писнало от песа и да го премести,ако си го иска.Само да не разберат,че си ти.

Fucking_perfect
09-21-2012, 02:19
ПУШКАТААА !
ДУМ-ДУМ В ТИКВИТЕ НА ПОМИЯРИТЕ И ДА СЕ СВЪРШВА !
Жалби,че приюти,че чипчета-КУРШУМА И ДОТАМ !!!
OMG препоръчвам ти да се прегледаш някъде,сериозно!

JungleJaguar
09-22-2012, 14:00
Прегледал съм се отдавна,бейби :)
Не могат да ми помогнат-Патологичен случай съм ахахахах