PDA

View Full Version : Помощ :X



...Samito...
09-18-2012, 16:59
Здравейте!Всичко започна вчера,когато беше първия учебен ден.Така...Станах,оправих се и тръгнах.Само да кажа,че съм осми клас с нови хора,ново училище...Когато пристигнах имаше супер много хора и не можах въобще да се ориентирам.Добре,че имаше едно момиче от друг клас да ме запознае с нейна позната от моя.До тук добре.Отидохме си при класа,но те вече бяха разделени на групички и си говореха.Ние и двете бяхме срамежливи и си стояхме отстрани.Запознахме се с някои хора,но само по имена .Стана време за отиване по стаите.Там всички си седнаха,а аз седнах до познатото момиче.Класната се представи,обясни всичко и ни пусна да се прибираме.Тогава това момиче си тръгна без да ми каже,та и аз се прибрах.Днес имах уговорка с една приятелка заедно да се качим на автобуса,но се оказа,че ме заряза и закъснях.Отидох в училището и влязох в класната стая,часът беше започнал,а всички си бяха седнали и само първите 2 чина бяха празни и седнах на единия.След часа реших да се запозная с момичетата зад мен,но те бяха много надменни и усетих как ме отсвириха.Момичето с което се запознах в началото се запозна също с тях и им стана нещо като приятелка и ме забрави.Днес ми беше доста гадно стоях като пълен аутсайдер :x Не искам нещата да продължават така - да съм без нито един приятел.Доста съм срамежлива и сама се обвинявам.Моля дайте ми някакъв съвет какво да направя утре,за да предотвратя нещата

П.П.-Знам,че писанието ми е много дълго и подробно,но ви благодаря,че го изчетохте!

strawberry88
09-18-2012, 17:05
Е има и други момичета в класа освен тия ''надменните'' и тая дето те е заразяла.Говори с други и постепенно ще се сприятелиш с някой, сигурна съм! ;)

...Samito...
09-18-2012, 18:20
Благодаря ти Ягодке,но ако има още отговори ще съм ви много блогодарна

strawberry88
09-18-2012, 18:27
Във всеки един клас има гадняри, но има и свестни хора.Дръж се приятелски и не се срамувай.Не чакай някой да те заговори, а ти заговори някой първа!:)

autumn_eyes
09-18-2012, 18:33
Сигурна съм, че има и други, които не са бфф със всички. Тая дето те е зарязала не и се тормози. Да, тръгнало е кофти, но всичко ще се оправи. Както каза ягодката- просто се дръж естествено. Не се бутай излишно, но си казвай свободно мнението, когато въпроса касае всички. Иначе и аз съм срамежлива- имам 2-3 близки приятели в класа- с другите сме се отсвирили взаимно. Споко, все ще се намери някое свястно момиче.

strawberry88
09-18-2012, 18:47
А,да-усмихвай се повече! :)))

marilyn
09-19-2012, 10:45
Ами опитай се да не си толкова срамежлива и комуникирай с хората. В 8ми клас и аз бях в ново даскало, в нов клас и не познавах никой. Бяхме 27 и все някой трябваше да седи сам, така се получи, че това бях аз. Но си говорех с тези около мен, излизахме си в междучасията и такам, после едно момиче седна до мен щот се сближихме иии сега след 5 години вече сме супер близки приятелки. Исках да ти кажа, че това че седиш сама не значи, че си някъв аутсайдер.. има си и плюсове, слушаш в час без да те разсейва никой.
Все има някой от класа ти който не е надут. Говори си с хората, опознайте се, излизайте в междучасията..

nessparty
09-19-2012, 11:50
Спокойно (: До няколко дни и ти ще си си намерила дружка, сигурна съм (: ! постепенно ще се приобщиш, пък и до 1 месец не се знае какво ще е станало с групичките ;д, имам предвид че първите дни хората още не се познават и гледат само по външен вид, но после като се опознаят и разбират,че не са попаднали на подходящия човек. Аз съм 10 клас и първоначално си говорих с всички, но след това като разбрах какви са.. ;хх вече не ги търпя..има самно 5-6 човека, с които общувам..другите са много антипатични,надувки и какво ли още не.