PDA

View Full Version : Проблем с училище



AmiRose
09-18-2012, 18:35
Ученолюбива съм, но имам един проблем изкарвам само добри оценки на лист (контролно, писмено...), защото като ме изпитат устно и започвам да треперя, забравям си мисълта започвам да побелявам от страх. Питала съм учителите дали може да ме изпитат на лист и те са казвали да, но и са ме питали и защо и като им отговоря че се притеснявам сякаш не ме приемат сериозно. Тази година съм 11 клас и казаха всичко устно само когато ще правим контролно писмено.. Какво да правя, някой имал ли е такъв проблем моля ви споделете :(

strawberry88
09-18-2012, 18:45
Какво толкова му е страшното?Отпусни се.

AmiRose
09-18-2012, 18:50
Това е проблема... не мога просто си мисля как ще кажа някоя глупост и всички ще започнат да ми се смеят.. такава съм

thelover3
09-18-2012, 18:50
А попринцип общителна ли си, имаш ли приятели в даскало?

AmiRose
09-18-2012, 18:53
Да с 6 момичета сме добри приятелки, но останалите са много гадни, най-много момчетата :(

embraceme
09-18-2012, 20:19
Не мисли за това просто го игнорирай.И аз се притеснявам по принцип като ме изпитват,но ако си учил/а всичко ще е наред.

ccdesigns
09-18-2012, 22:05
Така става кат пикльовците в 7-8 и надолу клас се ебават за секви глупости на съучениците си... Кат кажеш некоя глупост смей се и ти, полезно е. На всеки се случва да каже глупости.

Dark_Vampire23
09-19-2012, 08:27
охх и при мен е тъй,ама поне една у4ителка ме съжалява.То пък в нашия клас има един педал дет някой да не пръдне и...Ами то няма избор просто трябва да говориш..

MsMiracle
09-19-2012, 19:37
Имах, а може би и все още го имам този проблем и аз . Предполагам в миналото си имала случки, в които са те подигравали за някоя глупост, било то по време на изпит, или за нещо друго. ИГНОР!

JDeel
09-20-2012, 03:28
И аз бях такъв случай. Но за 11 клас май вече ти е време да започнеш да решаваш проблема с ниското самочувствие и страха от излагане. Ако си толкова тежък случай, мисля че ще ти се получи едва след като завършиш това училище и смениш обкръжението.
Иначе е до настройка - струва ми се, че според теб има една група от съученици, които смяташ за по-важни от теб, и ако нещо се изложиш те ще ти се подиграват после (какъвто вероятно им е редовния репертоар). То дори и в този форум е лесно да се види, че една част от децата са заядливи и склонни към подигравки. Това е трудно за възприемане до момента в който осъзнаеш, че това е просто техния недодялан начин да покажат надмощие.

SHPAIdURmeN
09-20-2012, 07:11
Провери си ЛС (личните съобщения).

JoLLiE92
09-20-2012, 07:16
При мен е само с определени преподаватели, към които имам непоносимост, но имах съученичка, която знаеше всичко по предмета, излиза по желание и и пишат 4, защото се притеснява и забравя половината неща. Не знам какво да те посъветвам, някак трябва да се справиш с това. Да изградиш самоувереност :) Най-простичното е да си втълпяваш, че можеш.

amorsito
09-20-2012, 08:32
Здравей,
Ако искаш пробвай с хомеопатия. Чувала съм за лекарството ГЕЛСЕМИУМ СЕМПЕРВИРЕНС, което мисля, че е подходящо за твоя случай, виж за него в Гугъл. Но не действай на своя глава, консултирай се с добър лекар хомеопат.

prettymonster
09-20-2012, 11:56
Пф .. не знам .. аз лично като си науча нещо и после почвам да го изстрелвам така да се каже ;дд .. то ми излиза от устата .. .. тааа опитай се да го преодолееш .. учи урока си и започни да го разказваш все едно на себе си .. или разказвай го на приятелка на родител .. скоро ще започнеш да се отпускаш , няма страшно :) Никой няма да ти се подиграва не се притеснявай :)

the sniper guy
09-20-2012, 17:32
Репетирай с вицове или нещо подобно пред приятелите ти. Накрая ще свикнеш и ше можеш да казвш уроците пре класа ти.

fenkaaa
09-21-2012, 01:03
Абе какво толкова се впрягаш,да не ти пука.Не си малка вече.

Lucho
09-21-2012, 21:16
Пък на някой не им пука, ама няма какво пък да кажат :D