PDA

View Full Version : Искам да уча в друг град.. но родителите ми :Х:Х



Tonichkka
09-18-2012, 19:54
Здравейте! :) В седми клас съм ... една моя приятелка ще продължи да учи в друг град където семейството й имат къща,но не живеят там.Тя мисли да ходи да учи там,но не желае да бъде сама...аз много искам да ида с нея.Родителите ми не разрешават понеже не харесват семейството им...Тя не ми е най-добра приятелка...познаваме се от както се помня.Но след като във нашия квартал се преместиха ново семейство /преди около десет години/ започнах да общувам повече с тях ..може би защото живеят точно над нас...ние с момичето от новото семейство определено сме по-добри приятелки отколкото с момиче,което ще учи в Хасково...Аз и най-добрата ми приятелка искаме да сме трите заедно .. но днес като стана въпрос момичето,което ще учи другаде спомена само мен /аз съм и по-добра приятелка понеже се познаваме от както се помня/ най-добрата ми приятелка се почуства глупаво и аз разбира се казах,че не искам да сме само двете,ако сме три ще е по-добре... но нищо! Родителите на най-добрата ми приятелка я пускат,но моите не!Майка ми каза,че с нея не се разбираме.. та какво ли ще стане ако заживеем заедно... баща ми каза,че не ги познавам и не знам те какви са... На най-добрата ми приятелка са и казали,че ако завърши със отличен ще я пуснат,а моите твърдо НЕ!!! Възможно е те двете да отидат,а аз да остана тук... най-добрата ми приятелка каза,че няма да ходи никъде без мен... но не мисля,че ще е така,защото тя наистина ме е прекарвала така доста пъти( но въпреки всичко пак сме най-добри приятелки) Моля ви за съвет как да се справя с родителите ми най-важното,защото наистина искам... и как да убедя момичето,което ще учи другаде да бъдем трите...Благодаря предварително :) :)

lieslies
09-19-2012, 07:05
Много объркано си го написала. Най - важно ти е училището, повярвай ми. Първо седни и обмисли дали наистина искаш да учиш в училището, в което ще учи приятелката ти, и ако отиваш само заради нея - недей. А и как така ще живееш при чуждо семейство ?

Tonichkka
09-19-2012, 12:48
Не отивам само заради приятелката ми искам в друго училище може и да не сме заедно в училището,но родителите ми не разрешават,защото не харесват семейство й АЗ НЯМА ДА ЖИВЕЯ С НЕЙНОТО СЕМЕЙСТВО АЗ ЩЕ СМЕ ТРИТЕ

Charismatica
09-19-2012, 14:25
Искаш да кажеш, че си все още непълнолетна и искаш да живееш с още 2 x 14 далеч от твоите родители? Ммм не мисля, че ще се навият . Такива неща са нормални за американските тийн сериали, но не и в реалността. Едно е примерно да идеш за уикенда на гости у приятелка- а друго е да живееш в чужд град далеч от вашите. Ако бях на 14 щях да кажа - че е огромен кеф такъв живот, но понеже съм по-близо в момента до мисленето на родител, ще ти кажа, че много малко биха се навили:)
Изказвам мнение не се заяждам:) Ако се получи все пак- късмет

windowlicker
09-19-2012, 15:54
Да живееш сама без родители не е каквото си мислиш. Отговорностите са доста повече отколкото си представяш. Щом не се разбирате с първото момиче си представи какво става когато заживеете заедно. Повярвай ми, много трудно се живее с човек с койото не си в добри отношения и в зависимост на кой колко му е общата култура може да настане истински ад. Виждам, че ти много искаш да стане каквото го мислиш, но дали си струва всичко това само заради някакъв каприз? Първото момиче не иска три момичета може би родителите и не и дават? Твоите родители не ти дават и с право да ти кажа. Учи сега и като завършиш ще имаш възможност да се изнесеш от вас и да си плащаш всички сметки да си работиш колкото си искаш и тогава не трябва дори и да питаш вашите.

someonerandom
09-19-2012, 20:21
Толкова ли няма свестни училища в твоя град?
Малка си да живееш сама.Не се опитвам да те обидя,просто е така.Не е същото като вашите да те оставят сама за няколко дни.На 13 човек не е толкова голям и зрял,колкото си мисли.За сметки,пари и т.н няма да ти обяснявам,защото и вашите,и техните най-вероятно биха минавали поне веднъж седмично.А какво става,ако се изпокарате взаимно?Което е по-малкият проблем.Какво точно се случва,ако се скарате с някого в училище/на улицата/където и да е?Имаш ли си идея какво е да си сама в града и да няма на кого да се обадиш,ако стане нещо?Ако уцелите някакъв психопат,за каквито наскоро се навъдиха теми из форума?Три сами момичета на по 13-14,освен да се филмирате и да се стреснете,няма какво да направите.Да не говорим,че вашите,дори и да се навият,първо,че постоянно ще са притеснени,второ,че трябва да ти дават повече пари,и трето,че трябва през няколко дни да се разкарват до там да ви проверяват,а и да те виждат.Сещаш се,че е леко глупаво всичко да се усложнява толкова заради една прищявка.Защото това не е нищо повече от обикновен каприз.Учи си сега,стой си при вашите,а като завършиш гимназия вече ходи където искаш.

Me4encety
09-20-2012, 17:31
Виж малко по-голяма съм от теб и ще се опитам да ти го обвесня просто и ясно.На 13 не трябва и не можеш да живееш сама в друг град.Особено с две патки под ръка.Разбирам да си в общежитие,ама ти искаш да сте три пикли в една къща без никакъв контрол и без никаква евентуална помощ.За ваше добро и на тричките е да си седите при родителите,или да отидете в общежитие,ако толкова имате мерак за това училище.