PDA

View Full Version : Сложна ситуация с най-добрата ми приятелка



imax
09-18-2012, 21:00
Всичко започна преди 3 години когато ме запознаха с нея с цел да станем гаджета (аз не съм желал). Паснахме си супер обаче аз не исках да тръгвам с нея защото имаше друго момиче което харесвах. За тези 3 години се превърна в най-добрата ми приятелка от другия пол. Спортувахме заедно излизахме докато не я запознаха с едно момче с което тя веднага тръгна. (не е такава която тръгва с всеки втори имала е 2-3 гаджета а тя е на 16) Отидохме веднъж на плаж и се оказа че приятеля и ми е съученик от старото училище. Аз много се зарадвах защото той беше свястно момче. Всичко добре бяхме на плаж цял ден и веднъж влязох само с нея защото той искаше да играе на плажа с останалите. И след връщането ми от плажа всичко се промени. Бях едва ли не игнориран от почти всички в групичката които му бяха по-добри приятели на него. А приятелката ми ми каза че той ревнувал и за това ме игнорират всички (настроил ги с-щу мен) Само един от групичката продължи да комуникира с мен и да си излиза. Разказах му всичко вникна в ситуацията и според него това е проблем на неопитния във връзките. Говори с момчето да го убеди че аз не съм искал да го карам да ревнува, но въпреки това той продължава да не ми отговаря да ме отбягва... Поканиха ме пак на плаж при което малко преди да тръгна ми звъннаха да ми кажат че той се саднал че ще идвам и такива. Многократно му писах че нямам никакви чувства към най-добрата си приятелка но отговор няма. Лошото е че напоследък забелязвам едно отчуждаване от най-добрата ми приятелка заради него да не се виждаме да не ми пише и ми е много болно.
Изчерпах се вече от идеи и просто не знам какво да правя наистина. Ще Ви помоля за съвет и също така да няма коментари от рода на " значи въобще не ти е приятелка заради постъпките си и така".

Благодаря предварително :)

dk_predator
09-18-2012, 21:35
като най-добри приятели сподели с нея чувствата си

marilyn
09-19-2012, 10:47
Тъжно е, когато се случва така. Поговори с нея, кажи й че ти е неприятно случващото се. Дано се осъзнае.

MsMiracle
09-19-2012, 19:43
Срещнете се тримата и си поговорете, най-вече ти изясни нещата.

Amore-Mio*
09-20-2012, 04:47
Поговорете тримата заедно.

SHPAIdURmeN
09-20-2012, 07:07
Нали се досещате, че ако поговорят 3-мата заедно няма да стане да се изяснят нещата понеже най добрата му приятелка и гаджето й ще наделеят и така няма нищо да се изясни. Ако тръгнат най много приятелката да заеме странта на гаджето си което се подразбира. Най добре да говориш по отделно с тях първо, а после тримата заедно :).

Azoria
09-20-2012, 08:40
Ще Ви помоля за съвет и също така да няма коментари от рода на " значи въобще не ти е приятелка заради постъпките си и така".


Защо да няма? Съжалявам ,но и аз имам най-добър приятел и съм изпадала в същата ситуация с ревнивото гадже. Обаче това е най-добрият ми приятел... направих всичко възможно да убедя гаджето си ,че нямаме нищо повече от приятелство, за да не загубя нито един от двамата. И,ако все пак ми се беше наложило да избирам нямаше да се замисля изобщо, но това е лично мнение все пак..
Но това, в което съм сигурна е ,че ако тя държи на теб няма да те отбягва. Съжалявам ,ако мнението ми не ти хареса.

MsMiracle
09-20-2012, 13:46
Нали се досещате, че ако поговорят 3-мата заедно няма да стане да се изяснят нещата понеже най добрата му приятелка и гаджето й ще наделеят и така няма нищо да се изясни. Ако тръгнат най много приятелката да заеме странта на гаджето си което се подразбира. Най добре да говориш по отделно с тях първо, а после тримата заедно :).

Говорим той да им обясни нещата, за какво надделяване говориш...

imax
09-20-2012, 20:52
Прочетох всичко внимателно. Говорих с нея. Питах я има ли нещо у мен което да я кара така да се държи тя каза, че е заради гаджето и което се било "дразнело". Каза ми също че на гаджето и и някакъв негов приятел с които бяхме в една компания нещо съм им направил лошо впечетлние (нещо от този сорт). Аз и казах че след тези постъпки да ме канят на плаж а после да ми казват не идвай просто те не ме интересуват а и да им пиша гаджето и не ми отговаряше тя ми каза, че сега пак нямало да ми отговори. Аз останах с впечетлението, че той е станал супер СПРЯЛ... Завърших разговора си с нея с думите че за мен е много важен човек и ценя мнението и и отговора беше "ем просто не мога да се виждам с теб но ако някакъв проблем или нещо важно съм насреща". И аз не знам какви изводи да си правя ама явно няма да се получи работата докато не скъсат... Нормално е като избира м-ду мен и него да избере него въпреки че винаги съм я подкрепял и съм бил винаги до нея в трудни моменти... Не знам да има много чести такива приятелства м-ду момче и момиче. Сега вие сте на ред. Явно няма да можем 3мата да говорим особено тя понеже приема нещата много навътре по принцип.

SHPAIdURmeN
09-20-2012, 22:23
И да както казах че е невъзможно да говорят тримата понеже няма смисъл няма да се разберат, както каза той ^ (imax) тя е избрала страната на гаджето си (нормално). Явно авторе ще трябва да изчакаш докато скъсат защото, като гледам нещата биха станли още по зле ако продължиш да правиш опити за разбирателство.

Azoria
09-20-2012, 23:24
тя е избрала страната на гаджето си (нормално).


Че кое му е нормалното? Първото,което е - тя трябва да се постарае малко повече, според мен, те да се погодят. Второто - човек,когото наричаш "приятел", определено не е човек,когото разкарваш от живота си без причина...



Явно авторе ще трябва да изчакаш докато скъсат


Така би постъпил,ако си й истински приятел. Но аз не бих гледала на приятелството по същия начин след това...

SHPAIdURmeN
09-20-2012, 23:54
Че кое му е нормалното? Първото,което е - тя трябва да се постарае малко повече, според мен, те да се погодят. Второто - човек,когото наричаш "приятел", определено не е човек,когото разкарваш от живота си без причина...
Така би постъпил,ако си й истински приятел. Но аз не бих гледала на приятелството по същия начин след това...

Първо всеки има различен поглед към нещата и да тъпо е че приятелката му (най-добрата и то) по този начин го реже(и той го знае ;|) но то се е видяло че трябва да изчака. Казвам че е нормално защото съм го забелязал при повечето хора.

imax
09-21-2012, 16:55
Забелязах, че колкото повече и пиша за това че един вид ме "избягва" толкова по-зле става така че за сега ще чакам. Просто не мога да разбера дали като скъсат ще си върнем старото положение или ще е късно..

SHPAIdURmeN
09-21-2012, 20:08
Kaкто на писах по нагоре. Като скъсат да ще се върне старото положение и сигурно ще почне от рода "много се извинявам не знам къде ми беше ума" нещо от сорта.