PDA

View Full Version : Кабела на монитора



dPa3HuTeJl
09-19-2012, 11:14
Здравейте. Преди няколко дена забелязах, че кабела на монитора ми вибрира т.е този който е включен към картата ми (тя е вградена), та чак сега ми стана интересно да питам. Това проблем ли е някакъв? Другите кабели не правят такива работи.

JDeel
09-19-2012, 11:25
Преди да спреш да си клатиш крака, понаблюдавай малко и другите кабели дали вибрират. После спри да си клатиш крака и всичко ще спре :) Нормално никой кабел няма причина да вибрира. Освен ако не се намира в силно магнитно поле и в него тече променлив ток с достатъчна сила за да го накара да се движи.

dPa3HuTeJl
09-19-2012, 12:48
Много не разбрах какво искаше да кажеш, но ок. Както казах, никой друг кабел не вибрира, а този си вибрира нон-стоп от няколко дена на сам, може би седмица. Дори да е в такова магнитно поле (в което се съмнявам) и т.н. това проблем ли е някакъв? Може ли да стане нещо? Иначе И компютъра си вибрира, но понякога не вибрира. Може ли да е от някоя перка? защото близо до монитора кабела не вибрира, а точно където влиза в компа си вибрира яко, перките ми си бучат, особено тази на процесора. Дали може да е от това, и пак питам, проблем ли е?

dangerlol
09-19-2012, 16:40
Отвори си компютъра и почисти всички вентилатори от прахта.Би трябвало да спре да вибрира като цяло.

MaGuSs
09-19-2012, 18:22
Отвори си компютъра и почисти всички вентилатори от прахта.Би трябвало да спре да вибрира като цяло.

А въобще ако много бучи компютъра, давам гаранция, че това мърдане е резултат от -фентифатора на видеото карта-. Земи да си купиш нов вентилатор за видео картата /макс 15лв/ или го занеси на ремонт.

П.П. Самия вентилатор може да се е отлепил, разместил или нещо др да е станало. От нищо друго не може да вибрира този кабел. Смяната сам излиза по-евтино от колкото да го занесеш компа или само видео картата на ремонт.

Успех ;)