PDA

View Full Version : Искам да уча в друг град.. но родителите ми :Х:Х



Tonichkka
09-19-2012, 12:49
Здравейте! В седми клас съм ... една моя приятелка ще продължи да учи в друг град където семейството й имат къща,но не живеят там.Тя мисли да ходи да учи там,но не желае да бъде сама...аз много искам да ида с нея.Родителите ми не разрешават понеже не харесват семейството им...Тя не ми е най-добра приятелка...познаваме се от както се помня.Но след като във нашия квартал се преместиха ново семейство /преди около десет години/ започнах да общувам повече с тях ..може би защото живеят точно над нас...ние с момичето от новото семейство определено сме по-добри приятелки отколкото с момиче,което ще учи в Хасково...Аз и най-добрата ми приятелка искаме да сме трите заедно .. но днес като стана въпрос момичето,което ще учи другаде спомена само мен /аз съм и по-добра приятелка понеже се познаваме от както се помня/ най-добрата ми приятелка се почуства глупаво и аз разбира се казах,че не искам да сме само двете,ако сме три ще е по-добре... но нищо! Родителите на най-добрата ми приятелка я пускат,но моите не!Майка ми каза,че с нея не се разбираме.. та какво ли ще стане ако заживеем заедно... баща ми каза,че не ги познавам и не знам те какви са... На най-добрата ми приятелка са и казали,че ако завърши със отличен ще я пуснат,а моите твърдо НЕ!!! Възможно е те двете да отидат,а аз да остана тук... най-добрата ми приятелка каза,че няма да ходи никъде без мен... но не мисля,че ще е така,защото тя наистина ме е прекарвала така доста пъти( но въпреки всичко пак сме най-добри приятелки) Моля ви за съвет как да се справя с родителите ми най-важното,защото наистина искам... и как да убедя момичето,което ще учи другаде да бъдем трите...Благодаря предварително

weheartiit
09-19-2012, 14:31
Ами аз мисля,че сте още мънички да живеете само трите заедно и сега не осъзнаваш колко трудно ще ти бъде без вашите.Може понякога да са крайно досадни,но когато си отделен от тях е по-трудно от колкото мислиш.Все пак ако наистина искаш,поговори пак с тях,обясни им как стоят нещата,може да помолиш и родителите на това момиче,което ще учи в Хасково да говорят с тях.Ако са свясни вашите ще си променят негативното мнение за тях и е възможно да те пуснат.

Charismatica
09-19-2012, 14:37
А чакай- ти си преместила и тука тая тема. Сорри

FuckingFreak
09-19-2012, 14:47
Ами аз мисля,че сте още мънички да живеете само трите заедно и сега не осъзнаваш колко трудно ще ти бъде без вашите.

Не са малки, догодина ще са 8ми клас. Но на акъл - май тук си права.
Твоята най-добра приятелка? Сериозно? Нека минат поне още 1-2 години, докато отново поискаш да ходиш някъде другаде, че с това детско мислене не знам как ще се справиш сама.

someonerandom
09-19-2012, 14:55
Не са малки, догодина ще са 8ми клас.

С други думи-на 13.Не е като да са големи...
А ти реално защо искаш да отидеш там-няма ли свестни гимназии в твоя град?Защото ако искаш да направиш цялата тая схема само за да си с приятелката си,това е безсмислено.

Charismatica
09-19-2012, 15:08
Мани ти безмислено- ама аз не съм чувала някой да може да се гледа сам на 13 години :)

FuckingFreak
09-19-2012, 16:53
Мой близък, който е роден в Молдова, след 7ми клас е дошъл в България да учи, съвсем сам, без родители, приятели, роднини. В момента е един страхотен човек, супер коректен, дисциплиниран и точен. Когато ножа опре до кокала, се научаваш и да се гледаш сам, и да си готвиш, и да отговаряш за себе си, без значение дали си на 15 или на 50. Годините не са определящ фактор дали един човек би се справил в такава ситуация. :)

strawberry88
09-19-2012, 18:56
Според мен сте много малки да живеете сами в друг град!И аз ако бях н а родителите ти нямаше да те пусна!

fUcKsMiLe
09-19-2012, 19:02
И аз навремето исках да съм с една приятелка след седми клас, но точно в последната година нещата се развиха обратно на очакванията ми. После исках да съм с друго момиче, но реших, че ако си остана вкъщи до 18 нищо няма да ми стане и ще мога да прекарам повече време със семейството ми. Така или иначе, след това, имам намерение да се изнеса от вкъщи и да стана самостоятелна. Имаш и предостатъчно време да опознаваш света, да учиш и работиш. Освен това, може семейството ти (естествено ти си знаеш най-добре..) да си мисли, че няма да можеш да се справиш, защото и трите сте малки и (примерно) няма да има възрастен човек, който да ви контролира и може да тръгнете по лош път. Не казвам, че винаги става така, дори напротив. В повечето случаи децата, които са се отделили от семейството си по-рано могат да се издържат и сами в бъдеще, защото са свикнали да са самички(или хора на тяхната възраст със същия опит).

Искам само нещо да те посъветвам - не се води по приятелките си. Следвай своите цели, мечти и т.н. Ако нямаш такива е хубаво преди 8-ми клас да си ги направиш, за да има смисъл пътя, по който вървиш и за да получиш желания резултат. Остави това, че са ти не-знам-си-колко добри приятелки, помисли за себе си и къде и ЗАЩО искаш да учиш ТАМ. Ако причините са приятели - най-добре се откажи от сега, защото не се знае колко дълго ще сте приятелки. А след 12-ти клас пътищата ви ще се разделят (повярвай, точно този период 8-12-ти клас лети най-бързо, няма да усетиш кога завършваш..) и всяка поема в своя посока. :)

Amore-Mio*
09-20-2012, 04:41
Малки сте, за да живеете заедно и да се издържате по всякакъв начин. Голяма лъжица е за вашата уста или поне на двете ви, тъй като третата ще е с родителите си.

Стой си на дупето.
Това, че се познавате от малки, не означава, че трябва да отидеш с нея в друг град. Още повече, че там тя ще си намери нови приятели и няма да е сама. Възможно е и отношенията ви да застудят.

marilyn
09-20-2012, 16:01
Ти защо искаш да ходиш да учиш в друг град-защото там ще си с някви дето изобщо не знаеш дали ще се разбирате или защото можеш да учиш в по-добро у-ще?

Гледай да влезнеш да учиш в добро даскало, с профил, който ти харесва, а не там където са ти приятелките.
И ние с моята най-добра приятелка не искахме да се делим след 7 клас, но аз исках да уча езици и сега благодарение на това, че си гледах приоритетите говоря 2 езика. А моята фрка едвам с един английски се оправя. И пак си запазихме и приятелство и отношения.

Chacho
09-20-2012, 16:11
Може да ви се отрази добре тая самостоятелност, чисто дисциплинарно. Но решението ти е на родителите, не се сравнявай с останалите. Не е малка отговорност да пуснеш детето си на тия години. Ако стане - стане. Изгради си доверие и с времето ще ти се позволяват повече неща.

fenkaaa
09-21-2012, 01:04
Малка си.Щом вашите не те пускат,няма какво да направиш.На тази възраст всичко зависи от тях.