PDA

View Full Version : китарата - новата ми любов



sile-pile
09-19-2012, 16:19
Здравейте,
пускам темата, за да споделя щастието си и да намеря сродни души(които може и да са по-напреднали) китаристи. Записах се на уроци в читалище "Георги Победоносец" с-у зала Универсиада (малко в уличката) и направо съм супер вдъхновена! Ръководителката е мн готина, супер яки неща ми разказа и показа и сега ми се иска да ходя всеки ден!
Моля пишете каква китара да си търся и въобще пишете!

JDeel
09-20-2012, 03:38
Супер! Ама ти момиче ли си? В природата на всеки човек е да прави изкуство, по какъвто и да е начин. Добре де, май не на всеки му идва, но тези които го правят са очевидно по-"живи". Аз и затова се чувствам малко сдухано, понеже не съм тренирал никога нищо :( Иначе китарите ми харесват... от разстояние. Хал-хабер си нямам как се свири на това нещо, затова пък съм убеден че китарата има свойството да придава натуралност към песента.

sile-pile
09-20-2012, 08:15
момиче съм:), ами трудно е в началото, но е мн вълнуващо, като да надникнеш в нов свят, който е мн древен и в същото време съвсем нов за теб.

sile-pile
09-20-2012, 08:26
"Аз и затова се чувствам малко сдухано, понеже не съм тренирал никога нищо :( "


вмето да се сдухваш се вземи в ръце и започни да се занимаваш с нещо! Явно имаш отношение, определено "make a difference". Китарата е прекрасна и от близо, учителката ми е супер и освен сухото преподаване ми дава мн информация и разговаряме за всичко и имам чувството, че отношението ми към всичко се променя и израствам във всяко едно отношение.

Blab
09-20-2012, 08:57
хах<3
на колко си?
аз свиря.

поздрав:
http://www.youtube.com/watch?v=HFOEuq8DUFM

DennisCobain
09-20-2012, 15:11
И аз свиря от около 4 години :-P

cookie78
09-20-2012, 19:29
Аз сега почвам, ама ще си се обучавам само известно време, че нямам време за уроци..После може и да се запиша :)

MasterOfPumpkins
09-20-2012, 19:57
айде китаристите, поздрави и от ме
аз съм с класическа китара (: кажете вие на какво свирите, защото по мои наблюдения много от самоуките майстрои са с електрически

иначе да, китарата си е любов <3 вечна и искрена

Blab
09-20-2012, 20:37
свирила съм на класическа китара... ъъъ... 8 години.
минах на акустична, в момента съм с ел.-акустична, която обичам<3
определено класическата музика и изобщо постановката си е казала думата при мен, личи си в свиренето ми, в търсенията, етц.
не ме блазни ел. китара по никакъв начин. представата ми за (моята) музика е акустичен инструмент и глас. ник'ви тируриру, паууаууау и прочее.

DennisCobain
09-21-2012, 05:31
Аз първо се научих да свиря на електрическа. Ходих 2-3 пъти на уроци.. не ми хареса това, че учителя изобщо не разбра какво желая да свиря и започнах да се уча сама.
Две години по късно си купих и акустична, но повече си свиря на електрическата.

sile-pile
09-21-2012, 06:05
Поздрав! Класическа записах, според мен електрическата си е различен инструмент, чувството на мекота, вълшебството, абе въобще класическата си ми е на сърцето!А относно самообучението, опитвах и не, че беше невъзможно, но сега е съвсем различно. Даскалката е мн печена и се вслушва в мен, разбира ме и подхожда точно спрямо мен, по-скоро ми е ментор, приятелка и определено пример! Та ще дерзая при нея докато е възможно, чувствам се късметлийка!

cookie78
09-21-2012, 07:11
С акустична съм, не ми харесват електрическите :?
Сама си се уча, всъщност почти, защото баща ми ми избира песни и ми показва някои работи.. :)

MasterOfPumpkins
09-25-2012, 20:32
от къде сте, между другото ?
аз съм от варна. + ако някой е ходил на фестивалите във варна или в кюстендил последните години да казва

morrison70
10-07-2012, 20:12
Аз свиря от 3 години вече. Доста момичета като гледам свирите... мъжко съм.

BrainlessROCKBABY
10-11-2012, 10:50
и аз се мъча :D
засега: Nothing Else Matters
Wonderwall
Teardrop - Masiive Attack
I'm yours донякъде

cookie78
10-11-2012, 20:29
Аз се опитвах да свиря Seek and Destroy, ама така и не влязох в ритъма..:?
Трябва да пробвам пак..:)

TheBobqk
10-18-2012, 06:31
Миналата седмица хванах китарата на приятеля ми за няколко часа. Той ще ме учи да свиря и за сега ми е интересно, макар че правя прости неща, за да ми свикне ръката и за да се науча да държа китара правилно. Естествено Smoke on the water ftw! А и като знам, че ще уча песните на SOAD просто... adsdsujb. ^^ *ооо и той ще ми даде една от китарите си, за да си се занимавам вкъщи http://25.media.tumblr.com/tumblr_mbuobaldsk1rf4dboo1_400.gif *

FunkyPie
10-18-2012, 13:40
Миналата седмица хванах китарата на приятеля ми за няколко часа. Той ще ме учи да свиря и за сега ми е интересно, макар че правя прости неща, за да ми свикне ръката и за да се науча да държа китара правилно. Естествено Smoke on the water ftw! А и като знам, че ще уча песните на SOAD просто... adsdsujb. ^^ *ооо и той ще ми даде една от китарите си, за да си се занимавам вкъщи http://25.media.tumblr.com/tumblr_mbuobaldsk1rf4dboo1_400.gif *

сгря ме

psychopath
10-18-2012, 14:52
И аз свиря (електрическа китара)...ако не се лъжа от 2006, но последните години не съм особено активен, но пък за сметка на това сега отново имам ентусиазъм и се ослушвам за хора, с които да свирим по-особена музика. :Д

FunkyPie
10-26-2012, 10:57
и аз ще си имам за коледа ^^
много ми е надъхано

divakaa_3445
10-26-2012, 14:10
Ммдаа...поредният тийнейджър,луднал по китарата...Както и да е....И аз свиря на китара,и ще ти дам няколко препоръки за купуване.Първо-гледай да е с тесен гриф(онова дългото :D)Второ-да е с метални ключове.Трето да е с метални струни(ще ти е по-удобно за свирене).Четвърто-да не е с много къс гриф(имам предвид да не е много малка китарата)...И общо взето това е,сега ти остава само да имаш мерак,и свиренето да ти доставя удоволствие!!!Приятно свирене :)