PDA

View Full Version : Файлове със странни имена и дати



regin19
09-19-2012, 18:49
Здравейте, имам следният проблем, ако мога да го нарека така.. Опитах се да преместя едни mp3 файлове от лаптопа на флашка. Създадох нова папка, в която да ги сложа и в току що създадената папка открих файлове и папки със странни имена и разширения - букви на кирилица и някакви странни символи. Датите варираха от 1984 до 2076г. и нагоре. Опитах се да отворя някой файл, но ми даде грешка, опитах се да ги изтрия, но и това не стана. Затова извадих флашката и сканирах С-то, за всеки случай.

Някой може ли да хвърли малко светлина по темата? Откъде се появиха тези папки, вируси ли са, защо датите и имената им са такива ненормални? Безопасно ли е да си използвам флашката?

П.С.- Сканирах и С и флашката и не открих вируси, което ме озадачава още повече..

Ето и как изглеждаха:
http://imageshack.us/f/809/omeshit.jpg/

Благодаря предварително за помощта и отделеното време :)

Game_Fan98
09-19-2012, 19:52
Пробвай да форматираш флашката.
Сканирай драйвера на флашката за вируси.
Направи нова папка за песните си.
Ако продължава го дай на специалист.

JDeel
09-20-2012, 03:50
Няма вируси, повредила се е файловата система на флашката (едни таблици където са индексирани наличните файлове - имена, физически адреси върху паметта и други системни данни). Не е добра идея флашки и подобни памети да се вадят по време на работа, чувствителни са.