PDA

View Full Version : батерия на лаптоп.....изтощена :?



ankata
09-19-2012, 20:09
Чувала съм 10000 мнения относно това дали е добре за лаптопа батерията да е в него или премахната докато е в захранване, но така и така не разбрах...моята седи в него постоянно на 2 години е вече компа и батерията не издържа и 1 час,а в началото около 3 часа близо...Та на какво се дължи това от какво е има ли идея някой какво да се направи по въпроса нова не ми се иска да вземам много много,че са скъпички.. :Д ?

npp
09-19-2012, 20:30
ако работи само на захранващо без батерия, работи с него така - това ще щади батерията, а за да издържа по-дълго време на батерия, ще трябва да се закупи нова такава

JDeel
09-20-2012, 03:45
Стареят си батериите и се скапват, няма какво да направиш по случая. Те и производителите едва ли имат много против това че до няколко години вече започваш да си мислиш за нов лаптоп, понеже частите му са станали неприятно скъпи :)

dimitar_ak
09-20-2012, 09:37
За нова батерия си. Иначе правилото е или да извадиш батерията като си продължително на ток, или да си ползваш лаптопа като GSM. Само на батерия и да зареждаш като се изтощи.

FoolofRemorse
09-22-2012, 18:27
Ако не ти се вади батерията, аз съм чувал, че се зарежда лаптопа напълно, а след това се оставя да падне на 0% после пак се зарежда и пак се оставя... Тоест докато си играеш като се зареди извади зарядното, като се изхаби го ръгаш и готово :)