PDA

View Full Version : Въпрос относно фитнеса



owsnap
09-20-2012, 11:19
Въпросът ми е следния - Възможно ли е да качвам килограми , правейки упражнения за маса?
т.е Не от скоро тренирам , но чак сега реших да си купя карта :D . Знам , че за целта ми е нужно да се храня много стриктно , което не правя , но гледам да се храня здравословно , не ям дюнери и подобни.Ям доста протеино-съдържащи храни от колкото мазнини. Идеята ми е да си ходя Пон/Сряда/Петък/Събота и да ходя да тичам 10-15 мин във фитнеса във Вторник/Четвъртък и може би в Неделя.Идеята ми е да премахвам мазнини и да изглеждам "по-нацепен". Когато споделих това на приятелите ми , които са по навътре ми казват , че така няма да качвам никаква мускулна маса , а дори ще я горя. Според мен кардио-то от 10-15 мин няма да навреди , но още ме е страх да започна. Бих желал да чуя вашето мнение. На 15 години съм 68 кг. Мерси :)

AreYouNoob
09-20-2012, 20:37
искаш да качваш килограми и да премахваш мазнини - това ще стане много много много трудно :D избери си или качваш маса (+ мазнини) или правиш мега якия релеф и после качваш чиста маса (стриктна диета) :) иначе тия 15 мин кардио няма да попречат