PDA

View Full Version : Прясното мляко..



nqmaznacheniee
09-20-2012, 15:23
в крайна сметка вредно ли е или не ? Чух, а току що и прочетох шокиращи неща и сега съм объркан :D Говорим за домашно, а не боклуците от магазина.

Meoww
09-20-2012, 15:31
Не е вредно. Вредно е това, което продават в магазина и то не само прясното, а всякакъв вид "мляко".

nqmaznacheniee
09-20-2012, 15:33
Е да ама уж причинявало остеопороза, артрит, рак и какво ли още не, направо останах шокиран :shock:

darkPaladin
09-20-2012, 16:24
купеното мляко се добива от кравеферми където хранят животните с всякакви добавки и химикали за да дават повече мляко

а на кравите им се такова една роднина

+ това болното мляко го смесват с годното и не пиеш нищо хубаво

само от страна на болестите по животните е проверено

иначе домашното ако си сигурен че кравата или каквото и да е мелкодайно е здраво е много по-полезно спор няма

nqmaznacheniee
09-20-2012, 16:41
а верни ли са тези неща за остеопорозата, рака и др. болести ? Мен много не ми се вярва и тва са някви измислици ама все пак се зачудих..

darkPaladin
09-20-2012, 16:44
глупости на таркалета

AreYouNoob
09-20-2012, 21:42
глупости на таркалета +1
и между другото имам познати, който ядат по 1 кофичка кисело мляко (на закуска) и пият по 1 литър прясно и им няма нищо :) така, че сам си прави изводите

Noja
09-20-2012, 23:41
Аз си ям домашно мляко и кисело и пресно от както се помня, но ИСТИНСКО ДОМАШНО, тва в магазините кои знае и колко е мляко, но смятам да е подмина тая тема. Нямам и намерение да спирам да го ям и да го пия, мен ако питаш и ти харесва намираш си сигурен източник на ИСТИНСКО и си пии и яж на воля. Пълни тапни са това ,че води до болести само се замисли над факта ,че до преди две три поколения млякото е било доста основен хранителени източник за нашите баби и дядовци и хората са го конумирали редовно и спокоино всички си минават 80 години та даже и 90 години. Тва че блювочите по магазните може да причинщват разни повреди в организма е напълно възможно то като цяло вече си извратихме живота.

usein0304
09-29-2012, 17:01
http://allin.alle.bg/fitnes/