PDA

View Full Version : Забранена любов



pypeshcheto
09-20-2012, 19:49
Здравейте,на всички!
Искам да споделя с вас моя любовен преблем,тъй като никой не може да ми даде адекватен съвет дано вие ми помогнете.
На 21г съм и имам връзка от 2г и половина с момчето ,с което съм сме преминали през много изпитания,та дори миналата година щях да го загубя,поради здравословни причини.Баща ми е против нашата връзка защото аз уча висшо,а той не...И защото аз съм от голям град ,а той от малък (та да не кажа и село),нищо че от както сме заедно той се премести заради мен в града на квартира.
Исках да ви въведа в моята история,но истинският проблем е, че от скоро се влюбих в един мъж.Казвам мъж защото той е на 36г и още нещо близък приятел на баща ми от много години и незнайно защо аз сега осъзнах ,че той ме превлича.Всичко започна така...

Пред една седмица майка ми реши да покани на гости съответния мъж например Красимир и едно друго приятелско семейство.Дойдоха вечерта беше много хубава веселяхме се, но аз цяла вечер си говорих с Красимир за какво ли не докато дойде момент, в който той ми поиска номера и аз му го дадох,малко след това другото семейство си тръгнаха.Краси и той беше готов да си тръгне когато аз го попитах "защо бързаш?" А той се усмихна и ми каза "ако пиеш една бира с мен ще остана" и естественно аз се съгласих.Майка ми се върна и започнаха да си говорят когато аз забелязах че има много красив пръстен хванах ръката му ,за да го видя и малко след това я пуснах, а той се усмихна и отново ми хвана ръката...Може да ви звучи смешно, но аз не знаех какво да правя знаех ,че трябва да си дръпна ръката, но не исках ...Малко след това той си тръгна...След 10 мин. ми се обади, че се е прибрал и последва 1ч.разговор по телефона ,от шега на шега той ми призна че му е отнело 1 година ,за да ми покаже,че не гледа вече на мен като на дъщерята на приятеля му,а като нещо повече.аз се разтреперих и въпреки това му признах ,че и той ме превлича тогава все едно го удари гръм започна да ми говори ,че не е правилно той бил много голям как щял да каже на баща ми, и че преди имал зад гърба си развод и на кратко се уплаши,но въпреки това каза ,че на другия ден ще се видим и ще поговорим, за да вземем решение двамата.Но и както и ще предположите на следващия ден не се видяхме само се чухме ,а на по следващия не издържах...Обадих му се и го питах директно дали ме избягва ,а той отговори да причината била ,че много мислил и преценил,че годините са голяма разлика и всички тези спънки не знаел какво да прави как да поеме риска попитах го защо да не излезем и да поговорим а той ми отговори че не иска ,защото не може да ми каже тези неща в очите и ако ме види ще направи обратното на това което ми казва сега...
Ето го вече другия проблем той прехвърли топката на мен аз незнам какво да правя наистина съм хлътнала по него и го искам но как да постъпя при положение, че той в никакъв случай не иска да ме види да не говорим ,че това момче с което имам връзка не знам какво да му кажа ,защото не съм обедена че мога да се разделя с него, защото той ме обича много и ще го съсипя,но въпреки това ако успея да постъпя тактично ще го направя ,защото иначе просто ще го лъжа ,защото чувствата ми към него са избледнели и сега в главата ми е само Краси.Моля ви помогнете ми дайте ми съвет какво е правилно да се боря ли за Краси и какво да направя,как да го спечеля,как да го накарам да се видим?Или е по добре да си затворя очите да се опитам отново да се влюбя в половинката си. и да заживея предишния си живот?

mal4oty
09-20-2012, 20:50
Сама каза, че чувствата са ти избледнели => и да се опиташ няма да се влюбиш в него.Желанието ти е да го смениш, защото се е появил друг мъж.Това говори само, че си се отказала от сегашното гадже.Но помисли наистина върху разликата в годините, тои е с 16 години по голям, мисли различни неща.Ще искаш да идете на дискотека,а той може би ще е уморен от работа или и да отидете ще ви помислят за баща и дъщеря.. и имам един въпрос:
Защо оставят другите да определят пътя, който ще изминеш, направи това решение сама.

fenkaaa
09-21-2012, 00:47
Това с по-големия мъж изобщо не ме устройва,както каза mal4oty,ще имате съвсем различни възгледи + това няма да изглеждате като двойка,а като баща и дъщеря.Нищо хубаво няма да излезе от тази връзка.

Ще ти разкажа на кратко нещо,което ми се случи на мен.В момента съм почти 2 години с приятелят си.Когато ходихме някъде година и 1/2 месеца,започнах да се занимавам с друго момче,следователно зарязах приятеля си (беше за кратко) и вече не бях убедена какво изпитвам към него.След време се оказа,че това момче е било просто тръпка,нищо повече.Оставала съм да спя в другого момче 2/3 пъти,но на сутринта,когато се събудя до него,не е същото.Не усещам същата сигурност и закрила,която усещам след като се събудя до моето момче.С течение на времето осъзнах,че съмненията ми в чувствата към него са били заради проблеми между нас двамата,честите скандали,еднообразието и т.н.

Така че,замисли се много добре какво изпитваш,дали се съмняваш,че нямаш чувства към гаджето си,само защото изведнъж се е появил друг мъж,към който изпитваш може би само страст,сексуално привличане.. ? Защото при мен беше така,въобразих си,че се влюбвам,ама не,когато се появат 2-ма мъже в живота ти сама не можеш да определиш какво изпитваш.

LadyDi
09-21-2012, 04:51
Остави разликата във възрастите. Това не е чак такъв проблем, тя все пак е на 21.
Проблемът е, че Краси е приятел на баща ти. От такива трябва да се пазиш. Уж учиш "висшо", а пък не си даваш сметка за елементарни неща.

Amore-Mio*
09-21-2012, 06:00
Такива като теб, не знам какво ми иде да направя.

Уж нямала чувства към настоящия си приятел, ама да си останела с него, защото мъжа е прав и не е правилно да си с МЪЖ! Въпреки всичко, решението си е изцяло твоя, но в никакъв случай не продължавай с приятеля си - не те заслужава. Влюбена си в друг, а го залъгваш.

complicated_
09-21-2012, 06:00
Това с по-големия мъж изобщо не ме устройва,както каза mal4oty,ще имате съвсем различни възгледи + това няма да изглеждате като двойка,а като баща и дъщеря.Нищо хубаво няма да излезе от тази връзка.

Ще ти разкажа на кратко нещо,което ми се случи на мен.В момента съм почти 2 години с приятелят си.Когато ходихме някъде година и 1/2 месеца,започнах да се занимавам с друго момче,следователно зарязах приятеля си (беше за кратко) и вече не бях убедена какво изпитвам към него.След време се оказа,че това момче е било просто тръпка,нищо повече.Оставала съм да спя в другого момче 2/3 пъти,но на сутринта,когато се събудя до него,не е същото.Не усещам същата сигурност и закрила,която усещам след като се събудя до моето момче.С течение на времето осъзнах,че съмненията ми в чувствата към него са били заради проблеми между нас двамата,честите скандали,еднообразието и т.н.

Така че,замисли се много добре какво изпитваш,дали се съмняваш,че нямаш чувства към гаджето си,само защото изведнъж се е появил друг мъж,към който изпитваш може би само страст,сексуално привличане.. ? Защото при мен беше така,въобразих си,че се влюбвам,ама не,когато се появат 2-ма мъже в живота ти сама не можеш да определиш какво изпитваш.


и при мен се случи нещо такова - ходих с моя приятел,скъсах с него заради друго момче,но после се осъзнах :) (това беше преди,вече с никой не ходя)

sexa_na_kompleksa
09-21-2012, 07:53
Първо, причините, които баща ти изтъква, че не харесва приятелят ти, са повече от абсурдни. Но теб всъщност какво те интересува мнениети на баща ти, все пак не си малка вече...
Второ, случката с другия мъж се е развила едва преди седмица, а и дори не сте се виждали от тогава. Не избързваш ли малко? Все пак предполагам винаги си гледала на нрго като на приятел на баща ти и си го познавала в една светлина, сега ако започнеш да излизаш с него, може да се окаже, че той всъщност е друг човек.
Трето, замисляла ли си се дали не харесваш другия мъж, защото подсъзнателно го оприличаваш на баща си?
Четвърто, ако смяташ, че връзката ти с приателят ти се е изчерпала, приключи я възможно най-скоро, за да не се заблуждава момчето.

marilyn
09-21-2012, 11:33
Струва ми се че много си се филмирала. Ако чувствата ти към гаджето са избледнели-тогава си помисли дали има смисъл да си с него, дали искаш наистина да си с него. Иначе относно Красимир... да разликата е голяма, след 10 години примерно... замисли се той на колко ще е, ти на колко ще си, нуждите ви ще са различни. Но както преди мен ти казаха, май избързваш. Не сте се чували, нищо кой знае какво не се е случило... а ти вече се чудиш дали можете да имате връзка. Успокой се малко. А това, че е приятел на баща ти е кофти... знам защо ти го казвам.. просто ако баща ти разбере, че имаа нещо повече ... ще ви е гадно на всички.