PDA

View Full Version : Какво да правя като отида на фитнес?



OOFFTTOOPPIICC
09-22-2012, 06:15
Здравейте аз съм на 15 години, тежа 52 кг и съм 182см. Целта ми е да наедрея или по-скоро мускулна маса. Тия дни си купих Supermass 2100 на BIOGAME и го пия 30 мин преди и 30 мин след тренировка по 30 гр. Ако може ми кажете какво да правя в фитнеса чрез видеа от ютуб, защото не съм много навътре с нещата и не им знам точните имена. Мерси предварително.

Тренирам и баскетбол.

pencilwarrior
09-22-2012, 09:13
Значи, ако си наистина толкова кг на такъв ръст, първия съвет е ЯЖ ЯКО! Хляб, ориз, картофи, повече мръвка и риба, яйца ест. и т.н. И мазно и сладко, стига да не е прекалено, можеш да ядеш, явно имаш много бърз метаболизъм, обаче не разчитай само на гейнърите, няма смисъл.. Храната му е майката!
Относно упражненията, вие в тая зала треньор нямате ли? От статии и видеота не е много добре да се учи човек, никога не можеш да хванеш движението както трябва, и все пак, ако си толкова на зор, търси в bbteam в раздела с упражнения, горе-долу добре показват във видеотата изпълнението. Обаче треньор или партньор си намери задължително, все пак трябва и някой да те пази на по-опасните упражнения...

redbul2
09-22-2012, 09:23
Какво да правиш в залата зависи от тренировъчната ти програма,която трябва да си избереш. Това,което е предвидено в програмата, това ще правиш.
Другият по-лесен вариант е да ходиш във фитнеса с някой опитен приятел. Добре е да бъде поне на 16-17 години. И каквото той ти нареди това ще правиш в залата. :) За съжаление не си от Варна и затова не мога да ти помогна в самата зала с инструкции какво да правиш. Обаче като гледам снимката на аватара ти, наистина имаш голяма необходиост от тренировки във фитнеса. Само той може да ти помогне. Преди да започнеш трябва да гледаш малко клипчета с правилното изпълнение на упражнениоята.

OOFFTTOOPPIICC
09-22-2012, 09:29
Ами сега правя мъртва тяга - поне на това му знам името и разбира се не само него.. там с гирите боравя, първо 6-тиците после се пробвам с 8-миците. След това с 6-тиците съм в легнала позиция и си разтварям ръцете с гирите настрани и ги дикам до горе без да сгъвам ръце, също със 10-тките в изправено положение с вдигам рамената или по скоро ги въртя кръгом без да згъвам ръцете, след това взимам една тръба първоначално с 10 кг. работя за бицепс в изправено положение и след това с 20 кг. Също има един уред на който сядам и бутам 40-50 кг. и така.. Имам приятел който идва с мен но за сега съм сам.

redbul2
09-22-2012, 09:45
Мдаа. От написаното разбирам,че правиш тягата.После неизвестно какео с 6-тиците и 8-миците. След това правиш флайс с по 6 кг, След това вероятно правиш повдигане на раменете за трапец с дъмбели по 10 кг във всяка ръка. След това правиш от стоеж бицепсово сгъване с щанга с 10 и 20 кг дискове. Накрая буташ легпресата с 40-50 кг тежест.

Момче,това е съвсем хаотично подреждане на упражненията. Трябва да си избереш програма за начинаещи от сайта bb-team! Като мине някое време ще я смениш с програма за по-напреднали. За начинаещ имаш доста сила и можеш да постигнеш много добри резултати като сила и мускулна маса. Обаче задължително трябва да започнеш по някоя от програмите за начинаещи в бибитайма.

OOFFTTOOPPIICC
09-22-2012, 09:53
Благодаря, а дали можеш да ми препоръчаш някоя, като за мен ? Имам желание и хъс редовен съм и искам да постигна колкото може повече и се надявам винаги да е така.

redbul2
09-22-2012, 09:56
След малко ще ти предложа няколко от бибитайма. От колко време посещаваш фитнеса? Няма 1 месец предполагам?

OOFFTTOOPPIICC
09-22-2012, 10:02
Ами да нещо такова, днес мисля да отида след около час като хапна и си изпия добавката, хофя 3 пъти седмичко с една карта за посещения (12) посещения за 17 лв. Както и да е ще съм много благодарен ако ми помогнеш !

OOFFTTOOPPIICC
09-22-2012, 10:07
Също се интересувам от това как мога да правя повече лицеви опори, защото сега правя по 10, но иначе мисля, че мога и 15..

redbul2
09-22-2012, 10:25
Има 4-5 програми,но за напълно начинаещи. И ако ги използваш ще се върнеш назад, щом вече правиш тяга и легпреса. Ето една от тези програми за малко по-напреднали от начинаещите: http://www.bb-team.org/workout/1359_programa-za-obem-v-tri-dni-za-nachinaeshti

Програма за изпълнение в първи, трети и пети ден

Придърпване на вертикален скрипец - 3 серии 10 повторения (1+2 без почивка)*
Повдигане на щанга от лег - 3 серии по 10 повторения (1+2 без почивка)
Придърпване на хоризонтален скрипец - 3 серии 10 повторения (3 +4 без почивка)
Избутване на дъмбели от полулег - 3 серии по 10 повторения (3 +4 без почивка)
Раменно разтваряне встрани - 3 серии по 10 повторения (5+6 без почивка)
Повдигане на краката със свити колене от стенд - 3 серии по 20 повторения (5+6 без почивка)
Трицепсово разгъване на скрипец - 2 серии по 10 повторения (7+8 без почивка)
Бицепсово сгъване с щанга - 2 серии 10 повторения (7+8 без почивка)
Бедрено разгъване - 3 серии по 15 повторения (9+10 без почивка)
Бедрено сгъване - 3 серии по 15 повторения (9+10 без почивка)
Повдигане на пръсти на калф машина - 3 серии по 15 повторения (11+12 без почивка)
Кoремни преси - 3 серии по 20 повторения (11+12 без почивка)

*(1+2 без почивка) - означава да изпълните 1 серия от първото и веднага след нея 1 серия от второто упражнение, след което да починете до 2 минути до следващия двусет

Обаче програмата няма тяга и ако искаш да я правиш е по-добре да се промени програмата ето така:
Набирания с широк или тесен хват- 2серии по 5-10 повторения
Придърпване на вертикален скрипец - 3 серии 10 повторения
Мъртва тяга - 3 серии 10 повторения
Трицепсово разгъване на скрипец - 2 серии по 10 повторения (или с дъмбел зад главата от седеж,държиш го с двете ръце. Или пък упражнението кикбек)
Лег с щанга - 3 серии 10 повторения
Полулег с дъмбели - 3 серии 10 повторения
Раменно разтваряне встрани - 2 серии по 10 повторения
Бицепсово сгъване с щанга - 2 серии 10 повторения
Легпреса - 3 серии 10-15 повторения
Повдигане на пръсти на калф машина - 3 серии по 15 повторения (или на легпреа. Или с дъмбел от стоеж на един крак)
Коремни преси - 2-3 серии 15-20 повторения.

Смятам,че втория ,моя вариант може да е по-добър за теб. Може да го коментираш в темата и допълнително да се промени. Ако ти дойде тежка програмата, може да правиш само по 2 серии от всичко.

OOFFTTOOPPIICC
09-22-2012, 10:32
Мерси много, сега ще отивам на фитнеса да изпробвам а ако може да ми дадеш някакъв видео материал не от вбокс за да видя как стават защото така по имена.. значи отностно това :Придърпване на вертикален скрипец, Трицепсово разгъване на скрипец , Полулег с дъмбели, Повдигане на пръсти на калф машина. Мерси предварително, по-късно ще видя темата !

redbul2
09-22-2012, 10:47
Придърпване на вертикален скрипец, http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=p2vJT9BEtD0 но ръцете малко по в края на лоста трябва да бъдат. http://www.youtube.com/watch?v=UjC4ha-FG0k&feature=relmfu

Трицепсово разгъване на скрипец http://www.youtube.com/watch?v=2-LAMcpzODU&feature=related

Полулег с дъмбели http://www.youtube.com/watch?v=ahR2iqljON0&feature=related

Повдигане на пръсти на калф машина. http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=lZYSJSqd3ZU#!

OOFFTTOOPPIICC
09-22-2012, 11:20
Придърпване на вертикален скрипец го правя всеки път, то за какво е ?
Правя и полулег с дъмбели !

Мерси за всичко

redbul2
09-22-2012, 12:12
Придърпване на вертикален скрипец го правя всеки път, то за какво е ?
То е за горната част на гърба. Както са и набиранията. Гребането с щанга(наричано още чукчета),гребането с дъмбел и тегленето на хоризонталния скрипец са за средната част на гърба. Тягата е за почти всички мускули. Гръб,крака,бицепса натоварва.
Полулега е за горната част на гърдите. Можеш да правиш лег с щанга или дъмбели за средната част и въобще е общо за гърдите. За долната им част е обратният лег (с главата надолу) или вместо него кофичките.

redbul2
09-22-2012, 12:16
Като увеличиш на лежанката използваната тежест на щангата и увеличиш съответно на това силата на гръдните мускули, ще можеш да правиш повече лицеви опори. Другият начин е да си наложиш да правиш всеки път с едно повторение повече на лицевите. И така постепенно малко по малко ще им вдигнеш бройката.

klimatronik
09-22-2012, 12:36
малее паднал съм с 10 кг във фитнеса, а пък съм станал мега изверг на лоста - тряябва ми химия за силаа е баси слябия съм станал :D

redbul2
09-22-2012, 12:48
С 10 кг? Теглото или използваните тежести?

klimatronik
09-22-2012, 16:21
тежестите, е не чяк с 10 кг , но 5 , 6 кг
то заради магнитната буря :D

OOFFTTOOPPIICC
09-22-2012, 18:01
О йес, с 5 кг какво мога да направя. :Д

nqmaznacheniee
09-22-2012, 19:06
поразрови се малко в bb-team и си направи сам и програма и хранителен режим, стига сте чакали всичко наготово. Разбирам да няма интернет или пък да искате съвет за някое упражнение, ама вие искате всичко да ви измислят. Направи си една и след всяка тренировка я коригирай, където видиш, че куца. Ако някое упражнение не ти е ясно питай инструктора във фитнеса, а ако няма питай някой по-опитен там винаги ще ти помогнат.

Jus7Smil3Back
09-22-2012, 20:06
Гейнъра не се пие преди тренировка, това не е суроватка..
И ако пиеш тоя гейнър, ако не пиеш поне по 100-150 грама на ден разделени на 2-3 приема (сутрин, след тренировка, и между храненията), файда няма да има...
Като цяло за тея пари можеш да си купиш нещо доста по-хубаво.

usein0304
09-29-2012, 15:18
За повече влезте в http://allin.alle.bg/