PDA

View Full Version : Отказване на цигари



xXxAngerfisTxXx
09-22-2012, 08:21
Така значи твърдо съм решил да спра цигарите, поради много причини. От 2 дена не съм палил и ми е много гадно. Постоянно имам някаква тежест в главата, вие ми се свят, постоянно съм гладен. Искам да попитам това кога ще отмине, и дали ще надебелея предвид че не се тъпча постоянно и спортувам всеки ден ?

georgi12
09-22-2012, 09:24
Определено няма да надебелееш а никотиновият глад ще те напусне много скоро .Изтърпи няколко дни и после дълги години няма да съжаляваш.

JoLLiE92
09-22-2012, 09:41
Извинявай, ама от 20 години ли пушиш, че да си се пристрастил толкова? ;)

SisiStrange
09-22-2012, 10:39
О, я стига. Това е до психологическа нагласа в момента. Майка ми пуши от 30 години и по време на една пневмония зимата ги спря за 5-6 месеца без никакви номера и припалване в тъмното без да надебелее или да страда душевно чак така. Внушаваш си.

xXxAngerfisTxXx
09-22-2012, 11:14
Пуша от 5 години грубо по 15 цигари на ден. До 2 седмици се надявам да няма помен от сегашното.

nyxu
09-22-2012, 18:24
Бях чела, че не се пристрастяваме към никотина, а към навика да палим цигара, когато ни е скучно или нервно. Ядеш повече, отколкото преди, защото това замества пушенето и единствено това може да доведе до надебеляване, не и факта, че спираш цигарите. Това за виенето на свят и главоболието, мисля че е до психическа нагласа, не виждам друга причина.
Хубаво си решил, успех! Дано скоро и аз ги откажа :)

justmee19
09-22-2012, 18:31
Честно казано не съм пушач,но щом си решил да ги спираш,не се отказвай! Изтрай още няколко дни,всичко е въпрос на воля.

xXxAngerfisTxXx
09-22-2012, 18:45
Аз четох че това са нормални симптоми, понеже вече тялото се чистело от никотина, вади въглеродния диоксид и зарежда кислород. Чувството е че все едно дишаш бързо в продължение на 1 минута. Но трай бабо за хубост :)

besso
09-23-2012, 07:45
Внушаваш си, защото очакваш абстиненция. Постоянния глад минава за 3-4 дена. Лесно е да се спрат цигарите, трудното е да не се почват отново. Номера е като спреш да не си позволяваш нито 1 цигара при никакви обстоятелства, щото направиш ли го ще започнеш да пушиш пак преди да усетиш.

BrokenInnocence
09-24-2012, 13:30
О, я стига. Това е до психологическа нагласа в момента. Майка ми пуши от 30 години и по време на една пневмония зимата ги спря за 5-6 месеца без никакви номера и припалване в тъмното без да надебелее или да страда душевно чак така. Внушаваш си.

Съгласна съм, че до голяма степен е на психическа основа, но примера ти не е съвсем удачен. Моята майка е същата история - пуши от ученичка, тоест вече 30тина години, ако не и повече и през година-две ги спира за по 5-6 месеца, уж да си изчистела организма. И после пак почва. Та мисълта ми е... че това, че 5 месеца не пушиш не означава, че си ги отказал. Даже това с по няколкото месеца прави положението още по-зле, защото създава илюзията "Щом мога за еди-колко-си месеца да ги спра, значи нямам проблем да ги спра за постоянно когато си поискам... ама сега точно не искам, тъй че я да запаля една." Трудното на отказването от цигарите не е да спреш да пушиш, а да продължиш да не пушиш, така да се каже. Май не го обясних много ясно, но по принцип непушач трудно може да го разбере; и аз като бях непушач все си мислех "А бе тея кво се правят на интересни, не можели да спрат цигарите, да бе да." Но е факт, милиони пушачи по света го доказват, не е само до слаба воля, просто не е толкова лесно колкото изглежда, ако беше нямаше да ги има тези кампании "Обадете се на тел.12345 и ще ви помогнем да спрете цигарите." и всичките алтернативи като лепенки, дъвки и т.н., създадени с цел да ти помогнат да спреш. Общо взето най-добре го е казал М. Твен "Да спреш цигарите е лесно. Правил съм го стотици пъти." ;)

nyxu
09-24-2012, 16:35
Оф.. тази тема ме стимулира и аз да ги спра. :lol: Уж днес нямаше, но не се сдържах с кафето да не запаля :(
Та.. последно реших - с началото на другия месец спирам и цигарите. ОКОНЧАТЕЛНО :)

AreYouNoob
09-24-2012, 20:22
Оф.. тази тема ме стимулира и аз да ги спра. :lol: Уж днес нямаше, но не се сдържах с кафето да не запаля :(
Та.. последно реших - с началото на другия месец спирам и цигарите. ОКОНЧАТЕЛНО :)
така няма да ги спреш, повярвай другия месец ше си кажеш ае кфо толко 1 цигара... и така си минава времето :D аз ги спрях на скоро и как стана - една вечер тъкмо се прибирах към вкъщи и ми беше останала само 1 цигара отворих кутията и вътре беше само тя... и запалката :D :D спрях се за малко и се замислих какъв е смисъла да пуша... скинах цигарата и от тогава не съм палил :D казах си, че за пушене може рядко и по купончета. Иначе гледай близките дни да не се навъртъш около пушачи и до към 5-тия ден вече няма да ти се пуши толко много.

nyxu
09-24-2012, 20:25
Ще успея. :lol:

SisiStrange
09-24-2012, 21:28
Съгласна съм, че до голяма степен е на психическа основа, но примера ти не е съвсем удачен. Моята майка е същата история - пуши от ученичка, тоест вече 30тина години, ако не и повече и през година-две ги спира за по 5-6 месеца, уж да си изчистела организма. И после пак почва. Та мисълта ми е... че това, че 5 месеца не пушиш не означава, че си ги отказал. Даже това с по няколкото месеца прави положението още по-зле, защото създава илюзията "Щом мога за еди-колко-си месеца да ги спра, значи нямам проблем да ги спра за постоянно когато си поискам... ама сега точно не искам, тъй че я да запаля една." Трудното на отказването от цигарите не е да спреш да пушиш, а да продължиш да не пушиш, така да се каже. Май не го обясних много ясно, но по принцип непушач трудно може да го разбере; и аз като бях непушач все си мислех "А бе тея кво се правят на интересни, не можели да спрат цигарите, да бе да." Но е факт, милиони пушачи по света го доказват, не е само до слаба воля, просто не е толкова лесно колкото изглежда, ако беше нямаше да ги има тези кампании "Обадете се на тел.12345 и ще ви помогнем да спрете цигарите." и всичките алтернативи като лепенки, дъвки и т.н., създадени с цел да ти помогнат да спреш. Общо взето най-добре го е казал М. Твен "Да спреш цигарите е лесно. Правил съм го стотици пъти." ;)
А, разбирам, права си. Преди пушех, сега съм ги спряла. На моменти е трудно, но дори сама ясно осъзнавам, че паленето на цигара не е до нужда от никотин или някаква болка, абстиненция, без значение, а от някакъв вид моментна слабост. Това важи и за мен, когато съм си палила забранени цигари. Всичко е до внушение и нагласа. Ако се настроиш, че не искаш - спираш без много мъки. Аз се настроих, че докато спортувам, пушенето ми пречи да си подобрявам рекордите в тичането и това направи нещата много по-лесни. Замених цигарите с нещо здравословно. Може би това е най-хубавото решение. Да ги смениш с нещо.

draid
09-24-2012, 22:25
Обикновено при заклетите пушачи, които пушат повече от кутия и нагоре, критичният период е 3-тия месец, когато нивата на никотин в организма се изчерпват. Колкото повече време минава, толкова повече ще ти се пуши. Забрави да се изчистиш за 2 седмици или пък да ги откажеш... това е продължителен процес, организма се прочиства бавно.

Като цяло спирането на цигарите е воля и нищо друго. Ако тръгнеш да си викаш: "спирам ги, ама днес ще запаля една" отиде работата. За мен човек който не може да спре цигарите е човек със слаба воля.

besso
09-25-2012, 05:41
Всичките тези научни изследвания кога се случва един какво си в организма и истории за "на моята приятелка майка й" ги ползвате за оправдания. Спирате цигарите без да го мислите и толкова. Вече не сте пушачи.