PDA

View Full Version : по психология



xImG0naLiveMyLifex
09-22-2012, 08:29
Може ли да питам какво означава субективност щото уча за първа година психология апък в интернет не мога да намеря, а наще ми го обесняват много странно :Д БЛАГОДАРЯ

JDeel
09-22-2012, 10:22
Като питаш 100 човека "Аз хубав ли съм?", всеки ще ти даде неговото мнение, което е субективно. За някои ще си хубав, за други няма да си, а освен всичко хубостта не може и да се измери технически.
Не знам дали "обективно" има нещо общо с "обект" и "субективно" със "субект", но аз бих ги разграничил по степен на точност. Обективност - най-висока точност на преценката, погледнато от всички ъгли. Субективност - ниска точност на преценката, дето всичко зависи от гледната точка (ако въобще я има).

xImG0naLiveMyLifex
09-22-2012, 10:37
Много ти благодаря

therichbitch
09-22-2012, 17:41
Във философията обективно е всичко, което не подлежи на влиянието на каквито и да било външни фактори и общовалични иначе закони. Субективно е обраното. Не знам в какъв смисъл искаш да чуеш някаква дефиниция. Ако е в контекста на ежедневието, горният отговор е що-годе добър.

Chacho
09-23-2012, 13:11
Всъщност субективното е това, което се определя като вярно/грешно от ума ни. Обективно е това, което е вярно/грешно дори и без нашата оценка.

darkPaladin
09-23-2012, 13:29
Може ли да питам какво означава субективност щото уча за първа година психология апък в интернет не мога да намеря, а наще ми го обесняват много странно :Д БЛАГОДАРЯ

ще изучаваш човешките действия разсъждения начини на реакция чувства

ако ти кажа че си красива как ще реагираш?
това изучава психологията

xImG0naLiveMyLifex
09-25-2012, 17:58
Много ви благодаря помогнахте ми ♥