PDA

View Full Version : Проблем след хващане на вирус



Dagichka
09-22-2012, 15:01
такам, вчера реших да си изтегля AutoCAD от нета, че ми трябва за даскало.. хванах там втория резултат от google, започна се инсталацията, уж всичко точно докато по средата не ми изчезна, а kaspersky-я изкара червено табче, че е сложил в карантина два обекта (ама съм овца и веднага ги изтрих, не запозних какво точно пишеше). сега като отварям фейсбук на google chrome например ми изскачат полета за реклами, които са блокирани отчасти - т.е. не изскачат реклами, но стои празно бяло място и пише "ads not by facebook"; майка ми ползва IE и след като затвори някой сайт, прозореца на ново изскача и почва да се зарежда.. някакви препоръки как да действам, някоя програма за изтриване на вируси(макар уж да са изтрити и според kasperky всичко е ок) или какво?

FoolofRemorse
09-22-2012, 17:15
Тегли MBAM и сканирай...

npp
09-23-2012, 10:40
след сканирането и евентуално почистването с malwarebytes, преинсталирай google chrome оттук: https://www.google.com/intl/bg/chrome/browser/?hl=bg

Dagichka
09-23-2012, 15:18
сканирах го вчера, ъх бая хвана, цели 44 и ги изтрих, сега ще преинстална и chrome-a. мерси много и на двамата, че както не се оправям с тия неща най-много компа да отиде на кино някой ден

JDeel
09-23-2012, 16:02
Ако ще теглиш нелегално програми, по-добре е да го правиш от известни торент сайтове. Така случайно някъде от интернет е доста рисковано (очевидно).

Dagichka
09-23-2012, 18:13
уж знам, ама ето на, толкова бързах, че хванах първия резултат от гугъл и го дръпнах.. ще ми е като обица на ухото друг път ;д