PDA

View Full Version : Към момичетата: Какво търсите у едно момче?



Страници : 1 [2] 3

Blab
09-29-2012, 07:08
ПП: ПРЕДВИД е думата, виждам, че масово пишете "впредвид" и някакви други такива, та реших да допринеса с нещо, докато все още мога.

Irti
09-29-2012, 07:18
Нищо не става без хартийката. Щото графата "образование" в CV-то ще е празничка, което пък веднага ти реже 90% от възможните позиции.

Мислех да не го коментирам това нещо, ама извинявай, колежке, без тази хартийка в момента в добрите дни съм правил (и правя) по 300 лв и отгоре.. мислех да не го споделям/изтъквам, ама писахте малко кофти работи..

Един охранител като мен (когато бях) не взема по-малко от 1500 кинта.. също не се иска образование..

Гордо ще кажа, но не го разбирайте като изтъкване, че повечето тук никога няма да направят тези пари за даден ден.. никога.. и пак гордо ще кажа, че изкарвам много повече пари от някой тук, които пък даже не са и работили някога, ама спорят.. само се замислете, че даже почти всички сте на по една работа стаж.. от няколко месеца.. просто толкова е грозно, че..

И пак ще кажа, че може да съм прост като гумен чепик, ама никак не се чувствам непълноценен.

Ръцете са ми ужас и безумие от работа (няколко потребитела могат да потвърдят) ама въобще на пръста не може да ми стъпите..

Ще прощавате, ама където и да ида все за това образование се говори.. много се издразних. Деба босите писаници..

jghgh
09-29-2012, 07:23
^Или злобните изтъквания, когато не си от Университета и си последна дупка на кавала и подчовек, понеже си някъде другаде. (Ех, как ми личи, че имам комплекс по тая тема XD)



По темата, която не съм чела... търся да знам, че е Той :Р Ддз, да не е толкова объркано всичко, това търся в едно момче, хаха.



Между другото когато не си бил дълго във форума и се "върнеш", имаш чувството, че тук е средата е too goddamn agressive и не визирам тази тема, а обстановката като цяло, като се разходих из другите раздели. Не знам защо съм останала с такова чувство. ><
Предполагам трябва да се извиня, че и аз съм допринасяла за това с моите (на моменти) крайни и изнервени мнения :д

SisiStrange
09-29-2012, 07:26
Аз не ви разбирам войната. Висшистите се перчат, че другите са по-ниско (без LadyDi). Тези без висше обясняват как са в пъти повече от висшистите по ред причини. Дрън дрън ми се виждат и двете становища. Хората са си хора, всеки си има мечти и никоя работа на света не е лека, освен ако наистина не я обича човек. Това дали ще се прегърбваш пред компютъра и ще се взираш в един монитор по цял ден, продухан от климатик, дали аз ще седя пред криостата с часове на минус 27 градуса, дали ще будуваш по цели нощи и ще обхождаш терени... Всяко нещо си има своята стойност.

Niakoitam
09-29-2012, 08:22
А, значи проблемът е в общественото мнение. Може би някои момичета не харесват по-ниски от тях момчета заради същото тъпо обществено мнение.


Ето тук вече съм напълно съгласен с теб. В 90% ако не и в още по-голям процент нагласата се изгражда именно заради общественото мнение. Обаче голяма част от тези хора се пънат да обясняват как въобще не им дремело за общественото мнение. И тук не говорим даже за по нисък мъж към което общественото мнение е като цяло доста негативно настроено, а за равен на жената мъж или малко по-висок.Като цяло да се подчиняваш на общественото мнение не е толкова добра идея и трябва да мислиш по скоро какво чувстваш, а не какво ти се налага от някой...особено пък тези който се смятат за силни.Друг е въпроса че ти ми даде пример с 95кг жена. Помисли хубаво дали примера е еднакъв. Както се каза в леглото всички са еднакъв ръст.Обаче една 95кг жена е с около 30кг по тежка от мен.Помисли си дали в леглото пак ще сме равни.Аз трябва да съм постоянно отгоре,защото в противен случай както отново се каза ще ме превърне в една добре разточена баница.Друг е въпроса че ако се опитам да я вдигна на ръце във въздуха съм обречен на неуспех предварително.Та такива ми ти работи.Но сравнението е неудачно.
Относно другата тема дето сте подхванали. Изобщо тези,който имат заблуда че физическият труд е по-лек от умственият да си го избият от главата това. Едното натоварва физически, а другото психически.От едното може да те боли цялото тяло половин седмица, а от другото най-много да те заболи главата и да сънуваш някои и друг кошмар.
therichbitch понеже ти твърдеше колко по-лек е физическият труд ти предлагам да пробваш да изкопаеш един канал,да направиш цимент,да потрошиш въглища или пък камъни,да покопаеш в мината да те видим тогава.Това че един труд е по скъпо заплатен не значи нищо като например че един миньор работи по-лека работа от един програмист,защото взима по-малко пари. Напротив. :) Честно казано предпочитам умственият труд отколкото физическият и ако някога имам избор физически труд за повече пари или умствен за по-малко определено бих избрал второто,защото и двете ги познавам. Обаче никой от тези двата труда не е по неважен.Първо се е повил физическият труд, а после другият.Физическият труд може без проблеми да си живурка и сам.Просто няма да има чак такова развитие на света както сега.От друга страна обаче ако го нямаше физическият труд умственият просто нямаше да съществува най-малкото,защото машините и средствата върху,който се практикува за да се превърнат в такива са създадени от вещества и елементи, за който е трябвало преди това як физически труд.Та в тоя ред на мисли всеки допринася с нещо за обществото без значение в каква сфера работи.Ако се замислят някой че дори и за производството на храната е нужен физически труд. Е, ако я нямаше опеделено нямаше да ви е точно до програмиране или трябваше програмистите да се занимават с това,което несъмнено щеше да ги отвлече от програмирането.Никога не подценявайте хората без значени с какво точно се занимават те.Все пак трябва да има и от едните и от другите за да се върви напред.:)

Edit: Между другото тук преди време имаше една модераторка.Мисля че kremcheto се водеше.Е, много спорихме на тази тема с нея веднъж.Тя беше твърдо ЗА висшето образование.

DisappointedDreamer
09-29-2012, 10:06
Ръцете са ми ужас и безумие от работа (няколко потребитела могат да потвърдят) ама въобще на пръста не може да ми стъпите..

Потвърждавам, да.
И аз бях на мнение, че образованието е всичко преди. Но преди няколко години, коренно ми се промени мнението. И какво като имаш образование? Баща ми го изритаха като мръсно куче от държавна институция, и то не коя да е, и в момента с 2 висшета (1во, телекомуникации, 2ро турска филология), 4 езика (сръбски, турски, румънски и руски) и ранк майор, бачка като телеохранител за 600 лева.
На майка ми пък колежки на по 24-26 години, и бяха казали че сигурно няма живи съученици. А майка ми е на 42. Айде, бе.

А тая Джолие, икономистката, ми мяза на женска версия на Някойтам.

едит:


Всяко нещо си има своята стойност.

Точно. Жалко, че малко хора го осъзнават.

LadyDi
09-29-2012, 10:17
И аз бях на мнение, че образованието е всичко преди. Но преди няколко години, коренно ми се промени мнението. И какво като имаш образование?
Не е нужно да е така.
Достатъчно е просто да не осъждаш тези, които са решили да не учат. Ако ти имаш желание да се развиваш в сфера, която изисква висше - хубаво.

Аз искам да се върна на една реплика:

моята философия е, че винаги трябва да направиш всичко възможно, за да си ти и твоето семейство най-добре

Често пъти, много хора (основно мъже) избират да не учат, а директно да се хванат за някакъв занаят, точно с мисълта да изкарат пари и да подсигурят себе си и семейството си. Това че учиш 4-5 години и едва след това започваш да катериш корпоративната стълбица, за да може евентуално след някоя и друга година положението ти да се подобри, съвсем не значи, че си по-отговорен от останалите. Просто си избрал по-дългия път. И в това също няма абсолютно нищо лошо. Всичко е въпрос на време и желание.

А за ръцете на Ирти, и аз потвърждавам...

aks13v
09-29-2012, 10:18
Човек със средно не е нормално да твърди, че е нещо повече от висшист. Най-малкото, че вторият вече е постигнал нещо, което първият дори не е започнал. А относно реализацията ... както първият може да се реализира без висше, така може и вторият, но висшистът като такъв си създава още една възможност за реализация, която е недостъпна за човекът със средно образование.

DisappointedDreamer
09-29-2012, 10:20
Не е нужно да е така.
Достатъчно е просто да не осъждаш тези, които са решили да не учат. Ако ти имаш желание да се развиваш в сфера, която изисква висше - хубаво.

Точно това имам предвид. Не осъждам нито тези, които са решили да не учат, нито тези които са решили да учат висше. Но ме дразни, когато едните осъждат другите.

DisappointedDreamer
09-29-2012, 10:24
Човек със средно не е нормално да твърди, че е нещо повече от висшист. Най-малкото, че вторият вече е постигнал нещо, което първият дори не е започнал. А относно реализацията ... както първият може да се реализира без висше, така може и вторият, но висшистът като такъв си създава още една възможност за реализация, която е недостъпна за човекът със средно образование.

Ох, боже.

Човек със средно може да изкарва повече пари отколкото един висшист, независимо от факта, че изобщо не е стъпвал в университет. Нито единия, нито другия не е повече от другия.

Човек със средно образование, но със занаят смея да твърда ще има повече възможности за реализация, и никога няма да остане без залък в уста.

jghgh
09-29-2012, 10:29
Много добър пример за хора със средно и добри заплати са доста от програмистите, примерно.



пп. Е, мен все пак ми се струва тъпо да не учиш, някак... неамбициозно е. Обаче ненужното извисяване, че караш вишО също е доста дразнещо и с малко съмнително покритие.

DisappointedDreamer
09-29-2012, 10:29
Много добър пример за хора със средно и добри заплати са доста от програмистите, примерно.

Или хора, които лепят плочки.

aks13v
09-29-2012, 10:40
Човек със занаят ? Не живеем в 19 век лапе. Тоя лаф в модерната икономика не важи. Една машина ще ми свърши по-добре и по-бързо работата от 20 човека със "занаят".
Естествено, че има работа за хора без висше, понякога е добре платена, но винаги има праг в сериозните професии, които изискват да си завършил висше за тази специалност.
Който иска просто да работи нещо и да си мисли, че е значим по този начин ... нека го прави, но има хора като нас, които разбират значението на "значим".
Висшето не показва реалните възможности на един човек, но ако се отнася сериозно към него показва неговите амбиции, въобще, че ги има. Повечето са останали на ниво средно не защото висшето е безсмислено, а защото ги е домързяло да учат.

ПП: Не мисля, че има смисъл да разводняваме повече темата. В "Пълнолетник" има точно такава тема за "Има ли смисъл от Висшето образование".

http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/522492-%D0%92%D0%B8%D1%81%D1%88%D0%B5-!-%D0%97%D0%B0-%D0%9F%D1%80%D0%BE%D1%82%D0%B8%D0%B2/page9

Niakoitam
09-29-2012, 10:48
А тая Джолие, икономистката, ми мяза на женска версия на Някойтам.


Имам два въпроса. Първият към теб и вторият към всички.
1 Защо този Niakoitam толкова ти бърка в г...устата де, устата та го споменаваш на всяко твое второ мнение? Толкова ли ти е интересен? :)
2. Много ли е голям според вас процента на хората,които работят точно по професията, за която са учили в университета си.Защо ли знам много случай подобни на учила в ТУ, а в последствие заработила като стюардеса. :)

aks13v господин имаш се за много значим. Я пак прегледай поста ми и хуууубаво го осмисли пък тогава обяснявай колко си по.И лекинко като се замислиш тая машина все някой трябва да я построи или направи,а не само да направи схемите.И не говоря само за електронната част, а за болчета,гайки,винтове, отливане на материала за нея,боядисване настройки и т.н,Ами ако спре тока какво ще правиш? :)

SisiStrange
09-29-2012, 10:51
Зависи колко си добър, според мен. И от това какво ти се предалага. Ако си средна работа и си завършил с тройки специалността, нищо чудно да не си намериш работа, свързана с нея. Трябва и да те бива. А може и с времето да не искаш вече да работиш това. Майката на Радослав е с висше, но с времето професията и й се е сторила прекалено натоварваща най-вече нервите та е решила да работи други неща, ненуждаещи се от висше.

Irti
09-29-2012, 10:53
Който иска просто да работи нещо и да си мисли, че е значим по този начин ... нека го прави, но има хора като нас, които разбират значението на "значим".


Какво разбираш ти, бе усерко? Ти работил ли си някога? Колко време? 1-2-3г? И к'во? Това стаж ли е?

Има много по-значими от теб. Аз самият се чувствам много по-значим от теб и дадох пример даже. И какво? Грозно се изказваш.. много грозно.. както всички на тази тема.

Амбициите? Няма да те нахранят.. чист тъпанар.

Кака, заключвай тази тема, че е направо потрес вече..

SisiStrange
09-29-2012, 11:03
Значимост? Че какво я определя? Мислиш, че чистачката, която се грижи да не потънете в лайна в даскало, е незначима? Или човека, който ще ти сложи дограмата? Ще ти поправи обувките? Ще ти ушие костюма по поръчка? Чуваш ли се? Ако някоя професия беше "незначима" нямаше да я има. Като "висшистка" го казвам.

Към aks13v беше това.

Niakoitam
09-29-2012, 11:15
Значимост? Че какво я определя? Мислиш, че чистачката, която се грижи да не потънете в лайна в даскало, е незначима? Или човека, който ще ти сложи дограмата? Ще ти поправи обувките? Ще ти ушие костюма по поръчка? Чуваш ли се? Ако някоя професия беше "незначима" нямаше да я има. Като "висшистка" го казвам.

Към aks13v беше това.

Niakoitam харесва това :D

Къде е какво търсите у едно момче, къде кои професии са по-значими,но хайде. :D

Chacho
09-29-2012, 11:24
Аксиев, не беше ли ти човекът, който твърдеше, че икономистите изкарват най-много пари, защото икономиката се занимава с пари? :D

aks13v
09-29-2012, 11:45
Към Irti.

Сигурен ли си че си завършил основно. До седми клас е трябвало да се научиш поне как да пишеш. А как да мислиш ... не се научава. Особено от падари. И ти нека се чувствай важен, но си оставаш "важен" олигофрен. ФАКТ.

ПП: Амбициите са всичко. За какво живеем иначе !?

Към SisiStrange

Естествено, че една чистачка е значима като човек, но е незначима като професия. За което най-вероятно сама си е виновна, но и живота е тежък, случки се случват. Да вметна, че аз не съм твърдял кой е незначим, а как може да си значим, да си някой. За мен, да си един от тълпата прости българи не влиза в сметките.

Chacho
09-29-2012, 11:47
Ти, понеже пишеш много добре, на въпросително изречение слагаш в края точка.

aks13v
09-29-2012, 11:51
Спамерчо. Кой те излъга, че съм задавал въпрос ?

Chacho
09-29-2012, 11:54
Граматиката.

А, драги, ти не беше ли от УНСС? За ква значимост ми говориш, като висше образование не си виждал? :lol:

aks13v
09-29-2012, 11:57
Не драгА, не съм от УНСС, но ти продължавай да си халюцинираш.

Chacho
09-29-2012, 12:00
ПУ, вярно. Все в гъз.

Chacho
09-29-2012, 12:07
И аз съм студент, няма за кво да ги карам да не учат. И да, може да се научи нещо, колкото и скапан да е университета и преподавателите, но не трябва да е така, не трябва въпреки всички лекции и писаници да трябва да чета целия учебник на края за 4 дена, щото толкова имам и да имам пак 3 колкото и някой разчитал на късмет.

Не се сравнявайте с него, той е учил цели 4 дни. :lol:

Irti
09-29-2012, 12:25
Към Irti.

Сигурен ли си че си завършил основно. До седми клас е трябвало да се научиш поне как да пишеш. А как да мислиш ... не се научава. Особено от падари. И ти нека се чувствай важен, но си оставаш "важен" олигофрен. ФАКТ.

ПП: Амбициите са всичко. За какво живеем иначе !?


Не, имам средно без основно.. тъпак.

Обяснил съм отдавна какво е било, ама не си прочел, разбира се. И отдавна съм казал, че не мога да пиша и всичко го знаят. И пак съм много по-пълноцен от теб. Нещо да ми кажеш ли искаш? Не можеш да ме затапиш, защото не ме е срам. Ти ли ще ме учиш на мислене, бе.. ти ли? Питах те, лайно, работил ли си? А как е вашите още да те хранят? Да не помагаш с нещо и да не знаеш какво са изкарани пари? А, бе? Ти за мъж ли се имаш на 20? Ти ли ще ме учиш на разсъждаване? Ти като какъв се имаш, мамино синче? Какъв си този значим човек без една спечелена стотинка?

Аз може да съм олигофрен. Може да съм неграмотен, ама съм постигнал неща, които никога няма да видиш и направиш сам. Ти ли ще ми даваш акъл, бе пловдивски пашкул? Ти, който си завършил съвсем скоро. И какво? На бала ти вози ли се в колата на татко ти? А купиха ли ти хубаво костюмче?

Няма да видиш истинската страна на нещата. Няма. Аз само си говоря с теб през нета, ама това го кажи на някой като мен.. на живо. Да, ама ще му говориш по-много по-различен начин.

Амбиции. Твоите амбиции са сутрин да станеш и да се изсереш в кенефа на вашите. Още играш компютърни игри, пич. Не се бутай в животеца. :)

ПС: И ако беше толкова важен и пълноценен човек.. щеше да се замислиш и да млъкнеш.

SisiStrange
09-29-2012, 12:36
Не се сравнявайте с него, той е учил цели 4 дни. :lol:
Сърцето ми се сви чак.

Та значи като професия чистачката е незначима. А какво точно ще правиш без нея? Ще живееш интелигентно в кочина ли?
И без едните, и без другите светът не би могъл да съществува. Всеки, който си мисли обратното, явно не е звънял на интернетаджиите като му спре нета, а е захващал жички и си го е прокарал сам. Това е за поклон. Щото можеш да ме попиташ какъв е сигналът за връщане на белтък от апарата на Голджи в ЕПР, но като ми спре нета, съм пате в калчища и чакам помощ от "нисшата раса".

aks13v
09-29-2012, 12:48
И Irti отново се показа като форумният комплексар, на който ще кажа ... ДА РАБОТИЛ СЪМ ГОВЕДО и знам какво е да се изкарват пари и как да ги харча. Но все пак се радвам, че има хора като теб, които се гордеят, че са необразовани и не могат да пишат на родния си език. ЕВАЛА ! И като всички знаят, че си тъп ... КВО !? по-малко тъп ли ще станеш ?

И Chacho отново неориентиран "гъзар" ще те информирам, че съм втора година студент ... малоумнико

Не ви е лесно да сте толкова прости, добре, че има и по-прости да ви повдигат женското самочувствие ... във форума ест.

Foxa^
09-29-2012, 12:49
They call it КУР ma men !
indeed bro.
По темата:
Ах, жени жени. Знаете ли какво искате ? Знаете ли накъде отивате ?
Едната искала това - другата онова. Да е умен, красив и интелигентен , ма и пари и чувство за хумор да има, да не изневерява , да е джентълмен . Аууу , а вие какво предлагате ? Според последното преброяване в България на всеки 1054 жени се падат 1000 мъже. Като изключим гейовете и боклуците оставате с много ограничен избор , драги дами. Замислете се :)

SisiStrange
09-29-2012, 12:52
И Irti отново се показа като форумният комплексар, на който ще кажа ... ДА РАБОТИЛ СЪМ ГОВЕДО и знам какво е да се изкарват пари и как да ги харча. Но все пак се радвам, че има хора като теб, които се гордеят, че са необразовани и не могат да пишат на родния си език. ЕВАЛА ! И като всички знаят, че си тъп ... КВО !? по-малко тъп ли ще станеш ?

И Chacho отново неориентиран "гъзар" ще те информирам, че съм втора година студент ... малоумнико

Не ви е лесно да сте толкова прости, добре, че има и по-прости да ви повдигат женското самочувствие ... във форума ест.
Chacho e момче.

aks13v
09-29-2012, 12:53
Знам, но не му личи.

DisappointedDreamer
09-29-2012, 12:55
Според последното преброяване в България на всеки 1054 жени се падат 1000 мъже. Като изключим гейовете и боклуците оставате с много ограничен избор , драги дами. Замислете се :)

Дай тогава да се хващаме с тъпаци, които не ни привличат по никакъв начин, само 'щото няма недостиг на мъже, и трябва да се възпроизвеждаме?

SisiStrange
09-29-2012, 12:56
о.О Това или беше силно сексистки коментар в стил: "Мисля, че еди кой си е тъп => е момиче", или половия диморфизъм, според теб, зависи от това дали някой приема мнението ти.

В университетите има да речем... по 20% сериозно учещи. Останалите и да имат висше, все тая и по нищо не им личи.

Irti
09-29-2012, 12:56
И Irti отново се показа като форумният комплексар, на който ще кажа ... ДА РАБОТИЛ СЪМ ГОВЕДО и знам какво е да се изкарват пари и как да ги харча. Но все пак се радвам, че има хора като теб, които се гордеят, че са необразовани и не могат да пишат на родния си език. ЕВАЛА ! И като всички знаят, че си тъп ... КВО !? по-малко тъп ли ще станеш ?

И Chacho отново неориентиран "гъзар" ще те информирам, че съм втора година студент ... малоумнико

Не ви е лесно да сте толкова прости, добре, че има и по-прости да ви повдигат женското самочувствие ... във форума ест.

Как се засегна пича. Мале, това да сереш още в кенефа да майка ти.. бахти ужаса, а?

Не, ставам още по-тъп. Проблеми? Казах ти.. първо прочети малко за мен и за моят живот. Няма как да ме обидиш, разбираш ли? :)

Аз ще спра, девственико, че ставаш леко смешен. И ти предлагам да се замислиш над думата "говедо".. че туку виж вземеш да видиш някое. :)

LadyDi
09-29-2012, 13:00
Интересно.

DisappointedDreamer
09-29-2012, 13:02
В тоя форум няколко седмици мълчание. Сега изведнъж 12 страници избухнаха с 15 хиляди потребители, каращи и засегнали са се.

Интересно. Definitely.

LadyDi
09-29-2012, 13:04
Хората имат нужда от побутване, явно.
Съжалявам, че се отклонихме от темата, но явно и тази е доста интересна.
Мъка ми е, че се забелязва такава тенденция в мисленето.
Мъка ми е, че хлапетии смятат, че да не учиш = да не си амбициозен.

aks13v
09-29-2012, 13:06
Не мисля да чета за изключително "интересният" ти живот. Ти като си много голям и преуспял ... кво правиш в тоя форум сред простосмъртните. Нали си постигнал всичко в живота, лягай и умирай тогава. Амбициите са за идиоти. ФАКТ. Винаги съм мечтал да пася патки ... ех мечти.

Ти къде сереш бе мойто момче !? Във външният кинеф на село, наследен от майка ти ? Да живее Бобов Дол и всичките му горди "граждани" ахахахахахахахах

LadyDi
09-29-2012, 13:07
Не мисля да чета за изключително "интересният" ти живот. Ти като си много голям и преуспял ... кво правиш в тоя форум сред простосмъртните. Нали си постигнал всичко в живота, лягай и умирай тогава. Амбициите са за идиоти. ФАКТ. Винаги съм мечтал да пася патки ... ех мечти.

Ти къде сереш бе мойто момче !? Във външният кинеф на село, наследен от майка ти ? Да живее Бобов Дол и всичките му горди "граждани" ахахахахахахахах

И ти с твоето "висше" образование, страшна интелигентност бълваш. Успокой се, нали си нещо повече, поне псувай интелигентно дае.

aks13v
09-29-2012, 13:09
Не е заслужил да го псувам интелигентно.

LadyDi
09-29-2012, 13:10
Не е заслужил да го псувам интелигентно.

Той може и да не е заслужил, но АЗ те предупреждавам.
Внимавай.

SisiStrange
09-29-2012, 13:11
Интелигентността се намира в говора, изразите на човек и способността му да говори нормално дори, когато е ядосан. И да спори така, че думите му да казват всичко и без да се налага да прибягва към откровени обиди. Като те чета, какво като си второкурсник? Не звучиш като такъв, никак.

aks13v
09-29-2012, 13:12
Като си тръгнала да се правиш на Бойко Борисов в женски вариант. Погледни неговите коментари и то къде почна спамът. Пък аз ще си внимавам ... понякога.

SisiStrange

Както прочете си казвам всичко, но не мога да гледам как един селяндур си налага компетенцията като се прави на тежкар. Поне да го научим как се псува "интелигентно".

LadyDi
09-29-2012, 13:14
Като си тръгнала да се правиш на Бойко Борисов в женски вариант. Погледни неговите коментари и то къде почна спамът. Пък аз ще си внимавам ... понякога.
Изобщо не става дума за спама. Става дума за това, че претендираш, че си нещо повече от него, защото учиш.
Само че той се защитава, защото ти го нападаш. А ти нападаш грозно, по тъпия начин, защото дефакто нямаш аргумент, с който да се защитиш. Така че ако ще се правя на Бойко Борисов в женския вариант, ще започна с наказанията от теб.
Всеки като го настъпят, хапе. Но е олигофренско да хапеш, защото не можеш да защитиш малоумната си позиция по друг начин.

aks13v
09-29-2012, 13:16
Аз позицията си я защитих като пич. Сега вместо да се нервиш отдели 1 час и да я разбереш.

LadyDi
09-29-2012, 13:17
Разбрах я.
Затова казвам, че е малоумна.

aks13v
09-29-2012, 13:20
Прекрасен аргумент. Виждам, че има и (мало)умни модератори. Класика

LadyDi
09-29-2012, 13:22
Аз се аргументирах сто пъти в темата. За теб, висшисте, трябва да потретя ли?

aks13v
09-29-2012, 13:25
Ако желаеш и цял роман напиши. Мен не ме вълнува.

jghgh
09-29-2012, 13:29
oh c'mon. спрете се вече.
аксиев, по-спокойно, дюд. много се нервираш нещо. като си толкова прав чил аут. какво ти пука, ако/че никой не е съгласен с теб : D

Irti
09-29-2012, 13:31
Човече, мислех да спирам, ама рекох още малко да те погаля.

В този форум съм, защото има доста по-качествени потребители с които водя някакъв разговор. Не съм от Бобов Дол и това пак само ти не го разбра. Ти разправяш за твоят живот, аз те затапих с по-ползотворен. Къде сера ли? В моят си кенеф, на моята си тоалетна чиния, в моят апартамент, тъпако. И седя в моят шибан хол, пиша ти от моят шибан компютър, и си тръскам цигарата в моят проклет пепелник и всичко в нас до последният кибрит е купено от мен. Ама ти се прави и се мисли за повече от НАС, ама истината е че ще ядеш на майка ти попарата цял живот. Знам, че боли и че не го признаваш.. но всички знаем, че с тези мисли ще спиш довечера на леглото на ВАШИТЕ!

И ти ми обясняваш колко си велик, а пишеш кИнеф....... ти, мякащо-пловдиска-тъпанарщина.. си гола вода в очите ми и не ми пука дали на теб ти пука за това нещо!

:)

aks13v
09-29-2012, 13:36
И освен, че всичко шибано е твое ... си и шибан тъпак. Ех, гордост селска :D
Сега ако ми кажеш, че си от Шопия ахахахха , по-добре да беше от Бобов Дол ... поне е град.

Irti
09-29-2012, 13:37
:)

ShtrudeL
09-29-2012, 13:40
aks13v - много фейл, много. Лесно е да излезеш с обиди от дадена ситуация, ама неЙ похвално. Никак.
бтв какво против имаш селата?

*Ирти, хубав аватар. :3

DisappointedDreamer
09-29-2012, 13:43
Аксиев, за човек който учи висше образование и твърди че някои професии са по-значими от други, си пълен тъпак.

aks13v
09-29-2012, 13:44
Като гледам всички колко са възпитани ... особено Ирти, чак срам ме хвана, че съм толкова лош ахахахаха

DisappointedDreamer
09-29-2012, 13:46
Като гледам всички колко са възпитани ... особено Ирти, чак срам ме хвана, че съм толкова лош ахахахаха

Ти ли ще говориш за възпитание? Псувните ти по-горе в темата доказателство за твоето добро възпитание ли са?

ShtrudeL
09-29-2012, 13:47
Като гледам всички колко са възпитани ... особено Ирти, чак срам ме хвана, че съм толкова лош ахахахаха

въХ!
Намерил се кой да говори за възпитание. А-ХА-ХА-ХА.

mechone
09-29-2012, 13:49
Добро отношение, уважение, закрила, разбиране, подкрепа.

ShtrudeL
09-29-2012, 13:51
Добро отношение, уважение, закрила, разбиране, подкрепа.

хаха много добър коментар на сред случващото се в последните страници.

mechone
09-29-2012, 14:03
хаха много добър коментар на сред случващото се в последните страници.

Що пък трябва да чета какво се случва в последните страници ? Отговарям си на въпроса просто :D Не мисля, че е редно да се мешам където и да било.

ShtrudeL
09-29-2012, 14:08
Що пък трябва да чета какво се случва в последните страници ? Отговарям си на въпроса просто :D Не мисля, че е редно да се мешам където и да било.

О, не си ме разбралО.
Не твърдя, че трябва да се месиш, казвах, че наистина е много на място дори това, което каза и за темата, и за случващото се в последните страници.

eelllee
09-29-2012, 14:11
най-важното е да ме кара да се усмихвам и да се чувствам добре.
*другото nevermind

therichbitch
09-29-2012, 14:14
Това че един труд е по скъпо заплатен не значи нищо като например че един миньор работи по-лека работа от един програмист,защото взима по-малко пари. Напротив. :)

Не съм се фокусирала в/у заплатата като измервателен критерий кой е по- лек. (нито съм твърдяла, че единият е по-важен, казах и по- напред, че всичко е синтез от двата вида). Казах, че за мен е така. Не се опитвам да убедя никого, защото това зависи от личността, нагласата и възгледите, които при всеки от нас са различни, затова е нормално на един да му "тежи" повече физическият труд, на друг интелектуалният. Беше просто лично усещане това, което казах :)

Относно завършилите ТУ, пък "реализирали се" като стюардеси има много други фактори. Хайде да не взимам примера със стюардесата, но има такива, които карат такси примерно. Вече на доста места се иска да си завършил (което е 5 г.), да имаш опит от 2-3 до 5 години, да говориш 3-4 езиика, да си стажувал в чужбина примерно и да си... на не повече от 25. Не смятам, че в реализацията не учасват и други, външни фактори. Просто е твърде самонадеяно човек да мисли, че абсюлютно всичко си го 'кове' самичък. Няма как да стане, защото живеем в общество, което малко или мн оказва влияние, индиректно или не, подчинени сме на определн строй, на времето, ако щеш и така. Но не смятам да нищя темата за реализацията, защото май ще стане още по- кървава темата (и по- грозна). Наиситна момчето по- горе твърде просташки подходи особено накрая.

Има разлика м/у това да те домързи да учиш, да не ти се занимава и като не си учил да се хванеш на нещо друго, за да не умреш от глад и м/у това да имаш влечение към нещо (което не е в интелектуалната сфера) и да се стремиш към него всячески, защото просто ти се прави. Това не е липса на амбиция, просто тук тя е в друга насока. И искаш ли да ти кажа, че това, че си записал висше, не те прави амбициозен. Само по начина ти на говорене си личи, че си го направил, защото така трябва, защото трябва да имаш хартийката, защото някой ти го е насадил, че трябва да следваш на всяка цена, което мили момко, е различно от това да се развиваш , макар и чрез следване.

aks13v
09-29-2012, 15:13
Мило момиченце. При мен няма такъв филм някой да ми насади нещо (да не съм градина). Никой не ми е помагал, нито съм ходил на уроци за да влезна и да уча. Направих го, защото аз исках и с ясна цел, която аз си поставих и аз следвам. И да, всяко ново нещо, което те учи на нещо е РАЗВИТИЕ. А желанието за развитие се нарича АМБИЦИЯ. Капиш ?

therichbitch
09-29-2012, 15:18
няма такъв филм някой да ми насади нещо (да не съм градина)

no shit

JoLLiE92
09-29-2012, 15:20
Аз не ви разбирам войната. Висшистите се перчат, че другите са по-ниско (без LadyDi). Тези без висше обясняват как са в пъти повече от висшистите по ред причини. Дрън дрън ми се виждат и двете становища. Хората са си хора, всеки си има мечти и никоя работа на света не е лека, освен ако наистина не я обича човек. Това дали ще се прегърбваш пред компютъра и ще се взираш в един монитор по цял ден, продухан от климатик, дали аз ще седя пред криостата с часове на минус 27 градуса, дали ще будуваш по цели нощи и ще обхождаш терени... Всяко нещо си има своята стойност.
и аз това имах предвид. 10 пъти казах, че не оплювам хората , които си изкарват парите добре без образование, но кой да чуе. Нали трябва да се спори. Против съм да ми се бъркат в моята паничка и да ми твърдят, че да не учиш е много по-добре. Образованието винаги дава отражение, ако ще само в общуването с хората.

aks13v
09-29-2012, 15:20
Only piss

JoLLiE92
09-29-2012, 15:37
Има разлика м/у това да те домързи да учиш, да не ти се занимава и като не си учил да се хванеш на нещо друго, за да не умреш от глад и м/у това да имаш влечение към нещо (което не е в интелектуалната сфера) и да се стремиш към него всячески, защото просто ти се прави. Това не е липса на амбиция, просто тук тя е в друга насока.
Дам и изразих най-политически коректното си мнение срещу първия тип и адмирациите ми към втория :) Но бях нападната заради различното си мнение ;)

Chacho
09-29-2012, 16:10
Кво става, кайсиев, кога ще те уча на математика?

granger
09-29-2012, 16:34
Не е страшно да си прост, страшното е да ти личи,да не го осъзнаваш , да го навираш в очите на другите и да се мислиш за интересен.

ДА РАБОТИЛ СЪМ ГОВЕДО
Как се работи говедо???Явно ти се отдава,ама обясни все пак!:lol:

LadyDi
09-29-2012, 16:45
Как се работи говедо???Явно ти се отдава,ама обясни все пак!:lol:
:lol:

ShtrudeL
09-29-2012, 17:21
И да, всяко ново нещо, което те учи на нещо е РАЗВИТИЕ. А желанието за развитие се нарича АМБИЦИЯ. Капиш ?

Айде да ходим да се учим на стрелба, за да убиваме я зайчета, я някой, който ни дразни, м? Ама Ше се развиваме бе! <3 Или пък да се научим да си свиваме цигарки и тревица, щото как ще си позволим да останем неразвити?! <3

anonymous708973
09-29-2012, 17:25
Смешко, можеш да си пикаеш на висшето отсега. Пълен тъпак си. Кон с капаци. С огромно самочувствие. Лайненце. И такъв ще си останеш.

aks13v
09-29-2012, 19:57
Ахахаха ето ги възпитаните форумни плъхове. Приличате ми изключително много на сбирщина цигани, които скачат в купом някой като ги засегне. Е не, знаех, че форумът е зле, подозирах, че и модераторите са зле, но пък чак толкова. Верно е тийн, ама може ли 30 годишни модератори да са с акъла на тийновете и не само да не си вършат неплатената работа, а да оглавяват ромския бунт.
Драги ми смехурковци. Нямам нищо против тъпите хора ... напротив, имам и то много. Ако нямах, нямаше да ви отделя и толкова от времето си. Комплексарите в случая сте точно "милионерите" със средно. Не ви виня. Не само вие се дразните като ви кажат (напишат) истината. Фактът, че сте мързеливи говеда мен не ме вълнува. Дразни ме, че мучите.

anonymous708973
09-29-2012, 20:26
Да бе... мързеливи говеда, дето вадят по хилядарки на месец.

Ама виж как си знаеш, че за теб се отнасяше.

Chacho
09-29-2012, 20:27
Доста си на думи.

FuckedUp
09-29-2012, 21:28
И Irti отново се показа като форумният комплексар, на който ще кажа ... ДА РАБОТИЛ СЪМ ГОВЕДО и знам какво е да се изкарват пари и как да ги харча. Но все пак се радвам, че има хора като теб, които се гордеят, че са необразовани и не могат да пишат на родния си език. ЕВАЛА ! И като всички знаят, че си тъп ... КВО !? по-малко тъп ли ще станеш ?

И Chacho отново неориентиран "гъзар" ще те информирам, че съм втора година студент ... малоумнико

Не ви е лесно да сте толкова прости, добре, че има и по-прости да ви повдигат женското самочувствие ... във форума ест.

Прави повече такива постове, моля. Носят ми сълзи на очите.

ShtrudeL
09-29-2012, 21:47
Ахахаха ето ги възпитаните форумни плъхове. Приличате ми изключително много на сбирщина цигани, които скачат в купом някой като ги засегне. Е не, знаех, че форумът е зле, подозирах, че и модераторите са зле, но пък чак толкова. Верно е тийн, ама може ли 30 годишни модератори да са с акъла на тийновете и не само да не си вършат неплатената работа, а да оглавяват ромския бунт.
Драги ми смехурковци. Нямам нищо против тъпите хора ... напротив, имам и то много. Ако нямах, нямаше да ви отделя и толкова от времето си. Комплексарите в случая сте точно "милионерите" със средно. Не ви виня. Не само вие се дразните като ви кажат (напишат) истината. Фактът, че сте мързеливи говеда мен не ме вълнува. Дразни ме, че мучите.

Я пък тоЗ. Да ти имам самочувствието. кххх т.е. не го искам, но така беше лафа. На сбирщина цигани сме му приличали. А замислял ли си се, че ако много хора ти кажат, че ти има нещо (най-меко казано), то може и 'проблема' да е в теб? С какво можеш ТИ да ме засегнеш? Просто констатирам, че не заслужаваш на този етап да получиш късче дърво да се похаби за теб, което да засвидетелства колко си начетен и по-по- от някой друг, който със средно образование, както каза е 'милионер'. Ако има акъл в главата, защо да не е?

"Нямам нищо против тъпите хора ... напротив, имам и то много."
Смешкоо, я си сдъвчи пак изречението и тогава го изплюй. Последно имаш, или нямаш? И по какво определи, че някой от тук е тъп? Как определяш изобщо дали един човек е тъп, или умен? Или тъпи са тези, които говорят неща, които не ти изнасят?

За какъв се имаш , драги, че да ми говориш за отделяне на времето си? Ама прав си. Ползвай го за нещо полезно, вместо да се излагаш като кифладжия.

Nam3less3
09-30-2012, 01:05
В бедните балкани е нормално хората да се възхищават на селски тарикати, мутри, или хора със средно но бачкатори в чужбина и идващи тука да черпят по дискотеките.
Висшето е повече от средното и това е, ако няма перспектива за дадени специалности или не сте могли да си вземете изпитите, или че студентите не учели и дипломите им не стрували, или пък има хора със средно да взимат повече от тези с висше по същата специалност(примерно така наречените "програмисти със средно"), то това е защото държавата, икономиката и обществото ни е болно или сами сте си виновни, всеки сам да си се оправя, но подценяването на висшето за сметка на средното е сбъркана работа, присъща на недоразвитите държави.

SisiStrange
09-30-2012, 05:47
Няма значение каква ни е държавата, обществото, какви са ни даскалите. Всеки, веднъж влязъл, може спокойно да се изучи. Стига да иска. Не е в това въпроса.
Има хора, които имат други мечти и виждат друга реализация. Или пък нямат пари за висше. То аз едва връзвам двата края. Имаме си и такъв случай в курса: едно момиче, свястно такова, дори се бяхме сближили, се отписа, защото техните не могат да плащат таксата. И тя ли е неамбициозна?
Много зависи и какъв е въпросния висшист, нали? Не може директно да се възхищаваш на някого, защото има хартийката. Ето виж, големия подкладник на спора с неговото висше как се изразява и държи. Интелигентно ли изглежда? Ъм, не. Приятеля ми се отказа от университет (беше в ТУ) и си продължи на негова глава да учи, a сега си работи по специалността и един от най-добрите във фирмата (сред много далеч не толкова блестящи висшисти). Като цяло не обичам да давам тоя пример, защото ме ядете, че съм "избивала комплекси, защитавайки го", но ми се вижда съвсем на място.
Не знам по какво съдите за това един човек колко се е развил, но не би трябвало да е по наличието на студентска книжка, която се печели с минимално напъване (вече и работите с 2ки се преразглеждат май). Не, не го казвам, защото съм двойкарката на курса, напротив. Записах се на първо класиране и досега имам само шестици, малко петици и една проблемна висша математика. Не мисля, че това ме прави изведнъж повече човек от хора, които са се развили по различен начин. Всяко нещо си има чалъми. Това, което го правят с ръцете си някои занаятчии, аз няма и да го сънувам сигурно.
Разликата между развитите държави и нас е, че дори да имат по-голям стремеж към висше, те не гледат с презрение на хората, които нямат такова.

Chacho
09-30-2012, 06:30
В бедните балкани е нормално хората да се възхищават на селски тарикати, мутри, или хора със средно но бачкатори в чужбина и идващи тука да черпят по дискотеките.
Висшето е повече от средното и това е, ако няма перспектива за дадени специалности или не сте могли да си вземете изпитите, или че студентите не учели и дипломите им не стрували, или пък има хора със средно да взимат повече от тези с висше по същата специалност(примерно така наречените "програмисти със средно"), то това е защото държавата, икономиката и обществото ни е болно или сами сте си виновни, всеки сам да си се оправя, но подценяването на висшето за сметка на средното е сбъркана работа, присъща на недоразвитите държави.

Напротив. Не е нужно да запишеш висше образование, за да се изучиш като хората. Ако имаш желанието и сам можеш да го направиш, достъпът до информацията е свободен. Работата е както се уредиш. На всичкото отгоре тва прехвалено висше образование днешно време няма много общо с науката, щото се мъчат да го направят приложно, а то вместо това е станало повърхностно. И въобще повечето ВУЗове нито предлагат най-доброто място за развитие на практични умения, тъй като в самия сектор това се тренират по-добре, нито предлага най-доброто обучение, защото винаги въпросът ще опира до това, колко време отделяме за самостоятелни занимания.

Дръжте си предубежденията, не е мой проблем. Но не си мислете, че сте видели кой знае какво, при условие че за истинско висше едва ли има много места в България, където можеш да се сблъскаш с него.

Amorrous
09-30-2012, 06:31
на пръв поглед,за външния вид,най-важното нещо е да не ме отблъсква :д просто има някои лица и черти,които не са непременно грозни,но ме отблъскват,не знам защо :Д никак не държа да е красив, но искам като ме погледне и да се побърквам
готино ще е да е доста висок,но не е кой знае колко важно
няма нужда да е напомпан,не ги харесвам такива
и после бива преценяван бързо по следните критерии:
дали е
интелигиентен
грамотен
с богата обща култура
да знае какво иска от себе си,бъдещето си
ерудиран даже хахаха
да знае как да се държи попринцип,както и с жените
да е самоуверен и силен (не физически)
да спазва лична хигиена!!! :Д:Д
и пак,много е важно да е умен,умен,умен

п.с. ще си умра стара мома

JoLLiE92
09-30-2012, 07:45
Или пък нямат пари за висше. То аз едва връзвам двата края. Имаме си и такъв случай в курса: едно момиче, свястно такова, дори се бяхме сближили, се отписа, защото техните не могат да плащат таксата. И тя ли е неамбициозна?
Имам колежка, която вечер работи в кръчма, за да може да си плаща образованието. И има много такива. Аз също не съм с милионите, но образованието винаги е било на първо място. Няма да си купя някой парцал, ще си платя таксата. Няма да ходя толкова на дискотеки, ще си купя учебници. Нарича се приоритети. :)
Не е нормално и тея, които учат висше наизуст или преписват на всички изпити. Те или прекъсват насредата на образованието си и не завършват, или завършват някак си и след това не знаят тая диплома къде да си я наврат, защото за нищо не стават. Трябва да си учиш и да учиш съвестно, защото това не ти е за оценките, а за изкарването на хляба. :)


Amorrous, много държа да е интелигентен и грамотен, че адски ме дразнят като вземат да пишат одбор и свадба и да не ги е*е. И аз ще си умра сама :cool:

Niakoitam
09-30-2012, 08:16
Не е нормално и тея, които учат висше наизуст или преписват на всички изпити. Те или прекъсват насредата на образованието си и не завършват, или завършват някак си и след това не знаят тая диплома къде да си я наврат, защото за нищо не стават.

А, да си дойдем на думата за хартийката дето толкова я възхвалявате някой.Онова момиче дето го споменах...стюардесата.Тя беше колежка на брат ми. Дали с връзки се е уредила или не,защото не е от бедните,но е факт че е стюардеса. Очевидно не е като да не става за нищо.Оправя се някак. Но тя има диплома за инженер по ЕЛЕКТРОТЕХНИКА. Това го е учила ЦЕЛИ 4 ГОДИНИ. Обаче за разлика от мен например, човек със средно образование,който не му е особено интересна електротехниката не знае елементарни неща по материала като например да направи разлика между транзистор и кондезатор или как изглежда съпротивлението или интегралната схема. Но е квалифициран инженер по електротехника нали? Е, аз не съм пък и както казах не ми е толкова интересно.Моите елементарни знания по въпроса не са защото съм учил 4 години това, а просто, защото баща ми това му е хоби,занимава се с пдобни неща и съм научил тук таме най-елементарните неща и понятия.Ти знаеш ли колко хич не разбиращи хора има на разни скъпо платени постове само и единствено,защото притежават тъпата хартийка и никой не си е правил труда даже и да ги препита.

JoLLiE92
09-30-2012, 08:24
За огромно мое съжаление е така. :) Но да се тюхкаме че те имат връзки и хартийки и са се уредили и дай да си режем вените , щото нищо не можем да направим и не е честно така? ;) Трябва да се борим с тях.

DisappointedDreamer
09-30-2012, 08:24
Няма да си купя някой парцал, ще си платя таксата. Няма да ходя толкова на дискотеки, ще си купя учебници. Нарича се приоритети. :)



Ти да не би да си мислиш, че въпросната приятелка на Сиси е прекарвала време в Мега Денс и Плаза, и си е купувала полички и блузки с деколтета, та затова не е могла да си плати таксата? Да не би да си мислиш, че момичето по свое желание се е отписало.

Дееба тъпаците.

JoLLiE92
09-30-2012, 08:33
^Мисля, че има хора със и без воля. Минала съм през твърде много неща и не съм се отказала, а хората биха казали "нямам пари да те пратя да учиш", за което съм изключително благодарна на майка ми, че е направила всичко възможно за мен. Никога не е казала "нямам пари да ти дам да учиш", а ми е давала преди последните си пари, за да си купя учебниците, които ми трябват. Не мога да пикая на всичко това и да кажа "ма то висшето образование нищо не е". Освен това аз не бих могла да работя нещо физическо, нямам против вие да го правите и т.н., но за мен просто не е да бъда сервитьорка. Не мога да го направя.

DisappointedDreamer
09-30-2012, 08:39
Ох, да, за теб е определено да бъдеш кралица, докато простите сервитьорки ти бършат кралския задник.

Майка ти е направила всичко възможно, за да можеш да учиш. Не ти. Ти не си минала през нищо. Ако беше попаднала в ситуация, където мама я няма и сама трябва да си изкарваш паричките, щеше да знаеш че няма нищо срамно в това да работиш като сервитьорка, пък било то и перманентно.
Колкото до момичето, което Сиси спомена - да не би да мислиш, че е изхарчвала парите си за дрешки? Въобще, мислиш ли че е имала пари да харчи? И щом се е отписала от университета, то това означава че финансовата ситуация у дома им е била прекалено лоша. Да не би да си мислиш, че родителите на това момиче не са искали тя да продължи своето образование, ако имаха пари?

JoLLiE92
09-30-2012, 08:46
Да не мислиш, че моите са имали? Майка ми е направила всичко възможно и е лишавала и мен, и себе си от доста "гевезелъци", за да мога аз да уча. Просто знам, че доста семейства в моето предишно , а и по-добро положение, са казвали "не, нямаме пари да учиш" , защото аз и гимназията си я учих в друг град, това са адски много пари за квартири, храни, учебници по език буквално всеки месец нови .. И майка ми някак се е справила с планирането на бюджета очевидно по-добре от родителите на въпросната стюардеса. А стюардеса специално е много добре платена професия, но за млади момичета. На 40-50 никой няма да те държи там.

DisappointedDreamer
09-30-2012, 08:54
^Не говорих за стюардесата.
А, айде да ги им се подиграваме, че не са планирали бюджета си правилно (пълна простащина) и да ги пратим да работят като долни сервитьорки, а?
Следващия път като седнеш в ресторант и чакаш сервитьора/ката да дойде да ти вземе поръчката, искам да им го кажеш това в лицето. Пък дано не се разминеш с шамар.

Ебати хората.

JoLLiE92
09-30-2012, 08:57
Нямам нищо против сервитьорките, но аз не мога да работя това. :) Затова и уча, за да работя нещо по-различно.
А за коя говориш? Винаги има как да си платиш таксата бе. Моята е 150 лв (в момента) два пъти годишно. Е като нямаш толкова пари, няма да учиш в свободен, където таксите са по 1-2-3 бона, мн ясно! Но 300лв годишно е напълно спестяема сума.

DisappointedDreamer
09-30-2012, 09:00
Или пък нямат пари за висше. То аз едва връзвам двата края. Имаме си и такъв случай в курса: едно момиче, свястно такова, дори се бяхме сближили, се отписа, защото техните не могат да плащат таксата. И тя ли е неамбициозна?

Това.
И защо не можеш да работиш като сервитьорка? По-малко човек ли ще те направи?

FuCKkK13
09-30-2012, 09:00
егати злобата лъха от тая тема :? 8-) .. темата за мен е глупава,а споровете не са точно към темата.. какъв е смисъла ? ... всеки спори с някои и чак аз се обърках ( не че съм прочела много постове де) ама спрете се... и не можах да разбера,защо някои казва на друг,че примерно може да се прави на умен ( е не беше точно така за това казах примерно) само във форума,а и този някой е също в този форум ... нда.. така объркано го обясних,че може би никoй няма да ме разбере,но няма значение.. та - не с лошо де ! 8-) :)

JoLLiE92
09-30-2012, 09:21
та - не с лошо де ! 8-) :)
това се опитвам и аз да направя , но ... : )



И защо не можеш да работиш като сервитьорка? По-малко човек ли ще те направи?
Аз специално не мога. Не мога да си се представя като сервитьорка. Не мога да си представя да работя някъде и да дойдат приятелите ми и да трябва да им прислужвам. Да бъдеш сервитьорка не е единственият начин да си изкарваш парите като ученик/студент. ;)

DisappointedDreamer
09-30-2012, 09:25
Винаги има как да си платиш таксата бе. Моята е 150 лв (в момента) два пъти годишно. Е като нямаш толкова пари, няма да учиш в свободен, където таксите са по 1-2-3 бона, мн ясно! Но 300лв годишно е напълно спестяема сума.

Не във всички университети таксите са 150 лева два пъти в годишно. В някои университети таксите са по 300 лева два пъти годишно.
Отделно, не са само тези 600 лева. Ами пари за квартири, храна, учебници и други тинтири минтири? Хората по 50 лева на месец не могат да спестят.


Аз специално не мога. Не мога да си се представя като сервитьорка. Не мога да си представя да работя някъде и да дойдат приятелите ми и да трябва да им прислужвам. Да бъдеш сервитьорка не е единственият начин да си изкарваш парите като ученик/студент. ;)

Ох, да, забравих. Ти си Света Дева Мария, цветче неоткъснато, принцеса. Къде е Ирти да ти покаже какви са му ръцете от ИСТИНСКА работа, а не предрасъдъци и лиготии.
Ти така ли гледаш на сервитьорките? Като на прислужници? Лекарят не е ли прислужник? А адвоката?

Irti
09-30-2012, 09:26
Но 300лв годишно е напълно спестяема сума.

Когато ти дават по 5 лв джобни - да, ама лошото е че не разбирате стойността на парите. "Еее.. 300 лв какво са.. ехе.. как няма да ги спестиш"

И не става въпрос да се ограничаваш от дискотеки и такива глупости, а че има и такива, които правят сметка за ядене, дрехи (напълно нормални дрехи.. не скъпи), сметки, данъци и друго работи, които няма да споменавам.

Нормално, когато живееш с вашите да нямаш тези ядове. Сега видя ли малката разлика между теб и някой друг?

Говорите за хора, които лепят плочки. Ти знаеш ли, че някой професионален майстор може да вземе до 2500 ( за чужбина даже няма да споменавам какви са парите за тях..) и знаеш ли какви красоти може да ти направи във вас?

Ти правиш сметка една работа да я работиш цял живот. Груба грешка. Освен ако не е държавна работа.. другата работа просто няма смисъл цял живот да работиш едно и също. Би трябвало да ги сменяш и да откриваш нови колеги и неща.. не да се навреш в някой офис пред компа и да бичиш залудо. Ти си млада и досега си нямала никакъв стаж.. прави сметка.

Не е до планиране. Ти даже нямаш бюджет. Нямаш заплата, нямаш и работа за въпросния бюджет, разбираш ли? :) Ама ти дават 500 лв на месец и ти казват да ги разпределяш както решиш.. и си мислиш, че това е твоят бюджет ли? Не..

За какви връзки говорите, като именно по-заможните избутват тези, които са по-малко такива и никой не го интересува дали по-бедното момче/момиче знае повече от това, което е завършило там нещо си.

За какви ценности и образование говорите, като по студенски град вече продавате СПИН-а направо в спринцовки? Който иска да му се наслади.. без секс и някакъв контакт..

Нали бях охрана.. нали съм ви виждал какво правите по дискотеките.. как шмъркате с парите от вашите.. нали толкова народ съм изхвърлил през тия проклети врати..

Мислите се за съвестни, но не сте. Не сте живяли и няма и да живеете никога пълноцен живот. Темата не е против образованието, а против това как го натъртвате навсякъде.

Виждала ли си надрусано момиче, което духа на 3-4 идиота? Виждала ли си наръган човек? Масов бой? Масови оргийки?
Това ви е образованието. И евала на малкото проценти и избрани хора, които отиват в даскалото и после си тръгват, за да учат.

http://www.lichnadrama.com/seks-s-dh-na-otset/

Няма да ида на дискотека, няма да си купя рокля.. ти говориш все едно те е яд за тези неща и ги правиш на сила.

Съжалявам ви. Боли от тази тема, защото сте прозрачни като мокър вестник.

NambyPamby
09-30-2012, 09:53
JoLLiE92 отдавна е показала, че разсъжденията й са като на 12-годишна, сериозно тресната от пубертета мома, чийто свят свърша при табелата, съобщаваща, че наближавате изхода на селото.
Към постовете на Ирти и Дриймър мога само да добавя, че това, че учиш като прост 3-4-6 години не те прави повече от останалите. И дипломата за директор на водопад не ти дава гаранция, че един ден няма да бършеш маси и да сервираш кафе.
А ти ще стигнеш до тоя хал, така че се подготвяй психически отсега. И не за друго, ами защото си so high и не виждаш по-далеч от носа си; защото си високомерна, нагла и арогантна и си позволяваш да гледаш в чуждата паница и да съдиш хората, без да ги познаваш; защото този и онзи не се бил реализирал поради 101 причини, а не търсиш начини ТИ САМАТА да се реализираш.

JoLLiE92
09-30-2012, 09:58
Когато ти дават по 5 лв джобни - да, ама лошото е че не разбирате стойността на парите. "Еее.. 300 лв какво са.. ехе.. как няма да ги спестиш"

И не става въпрос да се ограничаваш от дискотеки и такива глупости, а че има и такива, които правят сметка за ядене, дрехи (напълно нормални дрехи.. не скъпи), сметки, данъци и друго работи, които няма да споменавам.

Нормално, когато живееш с вашите да нямаш тези ядове. Сега видя ли малката разлика между теб и някой друг?

Говорите за хора, които лепят плочки. Ти знаеш ли, че някой професионален майстор може да вземе до 2500 ( за чужбина даже няма да споменавам какви са парите за тях..) и знаеш ли какви красоти може да ти направи във вас?

Ти правиш сметка една работа да я работиш цял живот. Груба грешка. Освен ако не е държавна работа.. другата работа просто няма смисъл цял живот да работиш едно и също. Би трябвало да ги сменяш и да откриваш нови колеги и неща.. не да се навреш в някой офис пред компа и да бичиш залудо. Ти си млада и досега си нямала никакъв стаж.. прави сметка.

Не е до планиране. Ти даже нямаш бюджет. Нямаш заплата, нямаш и работа за въпросния бюджет, разбираш ли? :) Ама ти дават 500 лв на месец и ти казват да ги разпределяш както решиш.. и си мислиш, че това е твоят бюджет ли? Не..

За какви връзки говорите, като именно по-заможните избутват тези, които са по-малко такива и никой не го интересува дали по-бедното момче/момиче знае повече от това, което е завършило там нещо си.

За какви ценности и образование говорите, като по студенски град вече продавате СПИН-а направо в спринцовки? Който иска да му се наслади.. без секс и някакъв контакт..

Нали бях охрана.. нали съм ви виждал какво правите по дискотеките.. как шмъркате с парите от вашите.. нали толкова народ съм изхвърлил през тия проклети врати..

Мислите се за съвестни, но не сте. Не сте живяли и няма и да живеете никога пълноцен живот. Темата не е против образованието, а против това как го натъртвате навсякъде.

Виждала ли си надрусано момиче, което духа на 3-4 идиота? Виждала ли си наръган човек? Масов бой? Масови оргийки?
Това ви е образованието. И евала на малкото проценти и избрани хора, които отиват в даскалото и после си тръгват, за да учат.

http://www.lichnadrama.com/seks-s-dh-na-otset/

Няма да ида на дискотека, няма да си купя рокля.. ти говориш все едно те е яд за тези неща и ги правиш на сила.

Съжалявам ви. Боли от тази тема, защото сте прозрачни като мокър вестник.
Живея отделно от нашите от 13годишна. Не си изкарвам сама парите, да, но това са сметки на две места, две домакинства. Квартири, наеми, сметки на две места, храна на две места. Всичко. Не ми дават по 500лв на месец и да правя каквото искам ;) Точно в момента това ми е болната тема.
Като живея отделно от наште вече толкова години съм виждала какви ли не мизерии, какви ли не човешки боклуци. Малките нахакани келеменца с парите на мама и тате. Цялото ми училище беше такова. И без да имам тея пари аз си завърших училището, с всякакви спънки и проблеми за каквито се сетиш. Уча си, не уча в чужбина, защото не можех да накарам майка ми да даде тея пари, но уча и се възползвам от това както мога. Не да го избутам ей така, колкото да имам хартийка.

А за майсторите, които лепят плочки и си разбират от работата - евала. Има много такива. Но ако ти кажа тъпите мангали, които толкова сакато ми мазаха стаята, колко пари взеха, ще ме заболи сърцето отново. Не съм против хора, които си изкарват парите с труд, с честен труд. Против тарикатчетата съм, против тея, които не учат или учат нещо колкото да има и после оревават света, че държавата нищо не прави за тях. Ами като си завършил нещо, което в България няма как да си намериш работа, аз какво да те направя? Здравен мениджмънт например .. колко болници ще дадат на студент, излязъл от университета току-що да им стане директор? И после "ама аз не мога да си намеря работа".
Идеята ми беше, че не може да се оплакваш, че нямаш пари за образование, защото аз съм гладувала, за да ходя на училище. Не може да оправдаваш мързела си с парите. Ти казваш, че не си учил и не искаш, че си изкарваш парите без прехваленото висше образование, окей, супер. Но ти не лицемерничиш да казваш, че си нямал пари, защото видиш ли държавата това била направила. Държавата се държи еднакво с всички ни, освен с миропомазаните по високите етажи. Защо някои могат, други не?
Днес говорих с приятелката ми по подобен въпрос, приятелят и няма и средно образование. Остави висшето, той няма 10ти клас дори. Не е просто момче, не е някакъв мангал. Даже е интелигентен и свестен. Но сега му се налага да си спуква задника от бачкане за жълти стотинки и няма време дори на вечерно училище да ходи, което е адски тъжно.

Ако ви разкажа през какви кръгове на ада съм минала, за да завърша училището си .. А смея да твърдя и че съм видяла доста от живота през това време. Неща, които майка ми ако разбере, ще и се изправят всички възможни косми по тялото. Преживях го, търпях го, забравих го, за да завърша и да работя свястна работа. Да успея. : ) И се ядосвам на келешчетата, които имат това наготово и го заебават, също и на такива, които казват "не мога" , защото начин ВИНАГИ има.

CoNviCt
09-30-2012, 10:10
Към постовете на Ирти и Дриймър мога само да добавя, че това, че учиш като прост 3-4-6 години не те прави повече от останалите.


Значи тези, които не учат като прости, са повече от другите? Или всички сме равни?

Irti
09-30-2012, 10:11
Живея отделно от нашите от 13годишна. Не си изкарвам сама парите

Ясно, ама инак се оправяш сама.. мхм. Само това изречение прочетох. Благодаря за участието. Лек ден!

JoLLiE92
09-30-2012, 10:15
Значи тези, които не учат като прости, са повече от другите? Или всички сме равни?
Всички бяхме равни в едно друго време, което не прокопса ;)


Irti, прочети цялото, ако обичаш. :)

NambyPamby, аз не те обиждам никъде, а бих могла, старай се, моля те, и ти да общуваш с мен и за мен в границите на нормалното. :)

DisappointedDreamer
09-30-2012, 10:18
Ако ви разкажа през какви кръгове на ада съм минала, за да завърша училището си .. А смея да твърдя и че съм видяла доста от живота през това време.

Това ти е проблема.
Като теб има милиони още хора. Но те не твърдят, че са видяли доста от живота, и че заради това заслужават да работят на високопоставени места, а не като сервитьорки.
Защото аз съм досущ като теб. И аз живея сама от малка. Но никога не съм си позволявала да кажа, че съм видяла доста от живота (е, освен в объркания ми хормонален живот като 12 годишна). Нито пък мисля, че да работя като сервитьорка означава да прислугвам на другите около мен. Напротив, бих била щастлива да работя като сервитьорка - срещаш се с хора, упражняваш си езиците, и етц.

JoLLiE92
09-30-2012, 10:26
Хубаво, какъв ви е проблемът с мен и сервитьорката? Не ме кефи и няма да се хвана, това за вас значи един по-малко в конкуренцията за позицията, нищо повече.

Видяла съм и съм общувала с всякакви хора с всякакви проблеми. Които ако растях вкъщи и не бях почти всяка нощ навън вероятно нямаше да видя. На моменти съм имала късмет, че не съм затънала в лайна до шия, може би това да видя отстрани докъде мога да я докарам ме е спирало да я докарам до там. Понякога отстрани се вижда най-добре една ситуация.

п.с. пък за сервитьорката, от време на време преглеждам какво ново има в джобс бг и последно видях обява за сервитьорка във Варна - градът в България с най-високи разходи за живот, работа в пицария, всяка делнична вечер от 6 до 12 зааа забележете 200 лв.. Почти се разплаках от тая обява. Заслужава ли си ?

NambyPamby
09-30-2012, 10:42
Всеки се спасява, както може, общо-взето. Имаш ли нюх, желаеш ли да просперираш - намираш начин. Висшето ти дава някакви точки отгоре, когато си търсиш работа, но ако лежиш на тая кълка, че щом си си взел дипломата и ще работиш директор цял живот, е много тъжно.
Щото имам безброй много примери около себе си за хора с висше, които работят по специалността си и това е нещото, в което са добри, които ги прави щастливи, но вземат мизерни пари и на които им се налага да започват втора, дори трета допълнителна работа като бачкатори, каквито JoLLiE92 презира. Ето това е муньовщината. Дипломата, любовта към специалността и желанието за успех не ти дават гаранция, че един ден няма да бършеш маси или да чистиш офиси. Това, което те прави достоен е именно в такива моменти да си преглътнеш гордостта, да потиснеш мислите "колко се блъсках, пък то какво стана" и да намериш адекватно решение на проблема, за да излезеш от блатото.
Познавам и такива, за които висшето е наистина една хартийка и са завършили нещо определено, но са решили, че не им е достатъчно и са се обучавали, усъвършенствали съвсем сами и сега работят в съвсем друга сфера от реално замислената преди време.
Колелото се върти и никога не знаеш утре от коя страна ще си. Ето поради тази причина се дразня на високопарни мнения колко тъпо било да си бояджия, мазач, готвач, сервитьор.
Не ме разбирайте погрешно, аз също не харесвам хора без амбиции. И аз дълго време смятах, че нежеланието да влезеш в университет те прави по-малко кадърен, което е огромна грешка. Най-важното е човек просто да има някаква идея за бъдещето си, да се стреми към нея, да търси и намира различни ниши и различни хора, чрез/с помощта, на които да осъществи плануваното.
И да, аз също уча като проста. И ще продължавам да уча като проста. Става въпрос за нещо, което обичам, с което се чувствам свързана, в което съм най-добра. Но не съм убедена, че това е достатъчно, за да успея. Животът има още много да ме блъска, никога не знаеш дали следва възход или падение, дали ще паднеш по гръб или по корем. Човек не контролира изцяло живота си.
П.С. - Такива хора пък най ме дразнят. "Искам работа, ама не мога да работя за толкова малко пари". Шш, ало, нали си в нужда, нали ти трябват пари?! Не си в положение да предявяваш претенции. Точно тия, за които разказах в първия параграф, бачкат за доста малоумно заплащане в сравнение със знанията и уменията, които притежават, затова и се наемат на допълнителна работа. Там пък въобще не ми се говори за кви цифри става въпрос, че сигурно до утре ще опищявате форума. Но става въпрос за зрели хора с реалистични очаквания, които знаят, че има падения и възходи. Които са имали много и малко. Които знаят, че утре пак ще са галеници на съдбата, но за да се случи това, трябва и те да си размърдат малко задника. Нищо не се дава даром. Преглътват горчивия хап, че знаят и могат много, че в чужбина ще вземат четирицифрени суми на месец, а тук ще бачкат по 12 часа като кучета за мизерна трицифрена, колкото да изтикат месеца, и продължават напред. С мечти, амбиции и претенции не можеш да си купиш храна, нито да си плащаш сметките. Толкоз. Задоволяваш се с малкото, щото може и толкова да нямаш утре.

JoLLiE92
09-30-2012, 10:48
Оф да съм казала някъде, че разчитам само на дипломата и си стоя на задника и мятам салфетки в плаза докато мине времето !? Да съм казала, че презирам някого си? Всеки сам си избира пътя и аз нямам намерение да ви бутам по този, който ЗА МЕН е правилен. Не се бъркам на никого в живота и не му давам наклон на нищо ;)
Казвам, че дипломата е БОНУС когато разбираш нещата. Че заради нея ще те погледнат, изпробват, ще видят дали ставаш. При равни други условия винаги ще изберат този СЪС диплома. Не може да разчиташ само на диплома, нито само на умения, нито само на връзки. Нямам този лукс да разчитам на едно нещо и се старая да си набавя всичко възможно.

Може и да ми трябват пари, може да гладувам, но достойнството си никога няма да потъпча. Защото е имало моменти, в които само то ми е оставало!

Chacho
09-30-2012, 10:55
NambyPamby, свалям ти шапка за мнението.

Jollie92, тва достойнство не значи кой знае кво, когато трябва да свършиш нещо за друг, а не влизаш само ти плановете си.

NambyPamby
09-30-2012, 10:57
Добре де, за какво потъпкване на достойнство говорим? Няма да ставаш танцьорка/стриптизьорка/компаньонка.
Нали трябва да започнеш да работиш все някога, да се отделиш самостоятелно от родителите си?

JoLLiE92
09-30-2012, 10:58
Jollie92, тва достойнство не значи кой знае кво, когато трябва да свършиш нещо за друг, а не влизаш само ти плановете си.
За момента положението е това, след 10 години когато имам семейство, за което да се грижа вероятно ще мисля по друг начин. Но дотогава планът е да съм се изградила и да не ми се налага да бъда сервитьорка. Не мога да си правя семейство без да мога да се грижа за него.

Аз съм се ОТДЕЛИЛА самостоятелно от родителите си и съм работила. В момента уча и нямам това време, защото съм в унито от 7 до 7, освен да работя в дискотека друг вариант няма. А тоя вариант не ме кефи нещо.

LadyDi
09-30-2012, 11:01
2 години съм работила като сервитьорка, докато учех...
Не мисля, че тогава бях по-малко стойностен човек, отколкото съм сега. Никога не съм се срамувала и дори съм се радвала, когато приятелките ми дойдат да ме видят. Не съм се чувствала, че им "прислугвам". Защото след работа, като отида да си купя тоалетна хартия от някой магазин, там ще срещна позната, на която сутринта съм сервирала кафе и тя ще ме обслужи.

JoLLiE92
09-30-2012, 11:04
2 години съм работила като сервитьорка, докато учех...
Не мисля, че тогава бях по-малко стойностен човек, отколкото съм сега. Никога не съм се срамувала и дори съм се радвала, когато приятелките ми дойдат да ме видят. Не съм се чувствала, че им "прислугвам". Защото след работа, като отида да си купя тоалетна хартия от някой магазин, там ще срещна позната, на която сутринта съм сервирала кафе и тя ще ме обслужи.
Окей, различни хора. За теб не е проблем, за мен е. :) Не си налагам мнението, но моето е такова за мен лично.

LadyDi
09-30-2012, 11:05
Окей, различни хора. За теб не е проблем, за мен е. :) Не си налагам мнението, но моето е такова за мен лично.
Никой не казва, че се опитваш да си налагаш мнението.
Просто лично за себе си, аз го смятам за грешно.
Но ти желая успех в реализацията.

JoLLiE92
09-30-2012, 11:12
Дам, и ако имахме еднакви мнения всички нямаше да е интересно. ;)
Харесвам когато някой може да ми каже, че има различно мнение, да го изкаже и обоснове БЕЗ ДА ми обяснява колко съм тъпа, че не мисля като него. За разлика от повечето от вас. :)
Аз обичам да споря , за да виждам различни мнения на различните хора. Това , което не обичам, е да ми се държат некултурно и да ме изкарват извън кожата ми от нерви и в такива ситуации да се държа и аз така и да говоря като селска краварка/пъдарка.
Докато не се научите да спорите културно това за съжаление няма как да стане.

LadyDi
09-30-2012, 11:18
Лично аз не мисля, че съм те обидила.
От самото начало се опитвам да обясня, че висшисти и среднисти са еднакво важни. Не можем да съдим човека по броя дипломи в чекмеджето. Има хиляди фактори, които обуславят решението да се учи след гимназия и те определено не правят човека по-малко стойностен.
Няма срамна работа, всичко е в задръжките, които сами си налагаме. И без да си завършил висше може да си видял достатъчно неща, да си прочел, научил и да седнеш с някой висшист с безброй възможности и да го затапиш в най-обикновената житейска дискусия.
Също, не съм съгласна (с вече не помня чие изказване, а не ми се и рови), че непременно трябва да учиш висше, за да си направил всичко възможно да осигуриш себе си и семейството си.
Човек сам си избира средата, в която да се развива, НО професията му не е автоматичен критерий за стойността му като човек. Нито за амбициозността.
Да, има гнили ябълки. Има хора, които ги мързи да учат и това е причината да не го правят. Както има и висшисти, които са пробутали образованието си по тъча - я с рушвети, я с връзки и накрая си излизат от университета по-тъпи, отколкото са влезли.
И да потретя в поста - стойностният и интелигентен човек не бива да бъде определян по броя дипломи.
Това ми е тезата и съм готова да споря с всеки, който е на друго мнение.

Irti
09-30-2012, 11:18
Никой не ти обяснява колко си тъпа, а ти обяснява колко си разглезено-жалка. Колко си високомерна.

Моли се да не дойде време да правиш свирки за жълти стотинки.

Може да ти звучи грубо и нападателно, ама културно ти предоставям истината за живота..

JoLLiE92
09-30-2012, 11:21
Никой не ти обяснява колко си тъпа, а ти обяснява колко си разглезено-жалка. Колко си високомерна.

Моли се да не дойде време да правиш свирки за жълти стотинки.

Може да ти звучи грубо и нападателно, ама културно ти предоставям истината за живота..

Високомерна съм, да. Факт. Така съм възпитана.
LadyDi, точно ти НЕ си ме обидила и казах за теб, че изрази различно мнение без да ми обясняваш, че съм тъпа.
Не съм казвала, че висшето образование веднага те изстрелва на перфектната работа със секретарка, служебна кола и 10 бона заплата. Казвам единствено, че не можеш да се оправдаваш с външни фактори.

DisappointedDreamer
09-30-2012, 11:21
Никой не ти обяснява колко си тъпа, а ти обяснява колко си разглезено-жалка. Колко си високомерна.

Моли се да не дойде време да правиш свирки за жълти стотинки.

Може да ти звучи грубо и нападателно, ама културно ти предоставям истината за живота..

Нямам какво повече да кажа.

LadyDi
09-30-2012, 11:22
Казвам единствено, че не можеш да се оправдаваш с външни фактори.
Какво разбираш под външни фактори?

JoLLiE92
09-30-2012, 11:25
"Нямах пари да уча" главно. :) и още един милион жалки оправдания де..

LadyDi
09-30-2012, 11:27
"Нямах пари да уча" главно. :) и още един милион жалки оправдания де..

Не ми се струват жалки. Когато е било време да се учи, не си имал пари, затова хващаш някакъв занаят. В един момент, когато вече имаш пари да учиш, просто ти се струва безсмислено.
Това не е никак жалко оправдание. А е единственото стойностно.

ShtrudeL
09-30-2012, 11:30
JoLLiE92, може да си споменавала, но какво учиш?
Какво искаш да работиш?
Би ли се срамувала, ако имаш приятели, които работят 'недостойни' работи?

ShtrudeL
09-30-2012, 11:31
"Нямах пари да уча" главно. :) и още един милион жалки оправдания де..

О, душице, ти явно не знаеш какво е наистина да нямаш парички.
Стана ми тъжно чак.

DisappointedDreamer
09-30-2012, 11:39
Ужас.
Тотално се отказах да уча международни отношения като видях с какви "колежки" ще трябва да се занимавам.
Какво означава не си имала пари? Не си имала пари за храна и ток и вода, или за дискотека, кино и дрешки?

Irti
09-30-2012, 11:40
^ Този коментар направо го делни, че потъваш още повече с него...

Blab
09-30-2012, 11:42

Auriss
09-30-2012, 11:42
Мен малко по-встрани ми е въпросът, но дай да видим каква ще е ответната реакция ;].

Какво разбираш ти под 'амбиции', Jollie92 ? И по-важното - защо ги обвързваш с висшето образование ?

Chacho го написа на предната страница, но незнайно защо ти реши да игнорираш мнението му. В такъв свят живеем, че дали ще е с или без помощта на институция - образованието е свободно достъпно. Десет минути сърч в Гугъл и ще намериш всичкото знание, което ти е необходимо за диплома в някоя институция. Дали ще седнеш да го научиш си е твоя работа.

Въпросът ми все пак остава - след като така просто ти се обясни реалността - 'амбиция' стремежът към диплома ли е ? Това ли са ти амбициите - да притежаваш парче хартия, което в изкривените ти представи те прави по-добра от околните ?
Хубаво ще е да намериш друг начин да си избиваш комплексите за малоценност.

LadyDi
09-30-2012, 11:46
Jollie, аз съм бакалавър по МИО и магистър по международен бизнес.
Работя във фирма, която се занимава с покриви, ОВК и климатици. Пиша писма, правя заповеди, оправям им административните дела.

Големите международни фирми не питат за нас, да ти призная честно.

едит: забравих да кажа, че дипломната си работа защитих с пълен отличен, беше на тема: Разработване и управление на проекти, финансирани от ЕС. Благодарение на нея, 4 години бачках в община, в отдела за европейски проекти за 400 лв. месечно (последните 2 години). След което ми писна и си бих камшика. Подавала съм документи на 100 места. Дипломите ми са с отличен успех, владея английски и отчасти испански....
Е... дипломите не ми помогнаха да си намеря работа за достатъчно пари.

JoLLiE92
09-30-2012, 11:49
Chacho го написа на предната страница, но незнайно защо ти реши да игнорираш мнението му. В такъв свят живеем, че дали ще е с или без помощта на институция - образованието е свободно достъпно. Десет минути сърч в Гугъл и ще намериш всичкото знание, което ти е необходимо за диплома в някоя институция. Дали ще седнеш да го научиш си е твоя работа.
Това е илюзия за мен. :) Аре стани лекар с гугъл?
LadyDi, това би могла и без образование да го работиш според мен.
И какво ми има на предния коментар? Научаваш се да се бориш или загиваш , това е. Не се оплакваш да ти помага някой си.

CoNviCt
09-30-2012, 11:50
Значи, който се стреми да получи официално удостоверение за знанията си, е балък?

LadyDi
09-30-2012, 11:50
LadyDi, това би могла и без образование да го работиш според мен.
Именно. И го работя, защото по моята специалност са хиляда маймуни на клона.
Дипломата не те определя.

Blab
09-30-2012, 11:50
не й разваляйте илюзиите, хора. сериозно.
всеки трябва сам да си удари главата, за да знае кога да се привежда и кога да вири шия. тъжно, но е истина. придобитото отвън знание е вторично и като такова няма да й е от практическа полза.
оставете я да си изживее периода до следващата стълбичка на узряване.

LadyDi
09-30-2012, 11:51
Значи, който се стреми да получи официално удостоверение за знанията си, е балък?

Балък е, когато смята, че тези, които не са получили това удостоверение, са по-ниско качество хора.

JoLLiE92
09-30-2012, 11:53
Именно. И го работя, защото по моята специалност са хиляда маймуни на клона.
Дипломата не те определя.
Така е. :) Но няма да спра и след нея. Айде да се откажем да учим, щото има прекалено много учещи и завършили? Във всяка професия има прекалено много.

Blab, грешно или не, не привеждам глава. :)

Irti
09-30-2012, 11:53
Извинявай много, ама и аз се боря.. и то успешно.. че даже и без такова самочувствие.. не те разбирам просто.


И тези момчета винаги са ми прислужвали в качеството ми на единствено момиче в компанията, на дама. Разбира се не са ми били роби, но когато кажа какво искам, някак си ме слушат и го правят. Някакви обикновени ежедневни молби са били винаги изпълнявани. И не мога да си представя сега да съм сервитьорка някъде и тея момчета да дойдат, а аз да трябва да им слугувам и да се надявам да ми метнат някоя стотинка като си заминават. Не съм свикнала по тоя начин. Знам, че не е хубаво така да разсъждавам, но не мога да си го представя това.


Искрено те съжалявам и се надявам да образдиш..

ShtrudeL
09-30-2012, 11:54
Жалко е, защото и аз не съм имала пари, а учих и уча. Защото по едно време съм пренебрегвала абсолютно всичко друго за сметка на образованието. Защото винаги има начин, трудно е, кофти е, тежко е, но има как да стане. Не са го искали достатъчно значи.

***

Знам какво е да нямаш пари.

Душкоо, наистина ми е тъжно, че разсъждаваш така.
Доста странно говориш за това как си нямала пари, а си учила и учиш, без да си работила. Защото не ти си нямала пари, а близките ти, които са ти помагали, за да учиш. Какво като си пренебрегвала всичко? Какво значи т'ва? Голяма работа, че не си си купувала дрешки/парфюмчета и не си ходила по заведения примерно. Т'ва не е похвално. Аз например никога не съм пръскала пари за такива неща, освен за най-необходимото.
Как можеш да кажеш 'не са го искали достатъчно'?! Ти ебаваш ли се?! Слез малко на земята, излекувай си шибаната гордост и пак си помисли какво говориш. Ти работила ли си някога през живота си? Защото аз не съм, но се радвам, че не мисля като теб. Единствените пари, които съм си изкарвала самичка бяха от едни картички за 8ми март, които правих в две детски градини в едно селце. Както се досещаш нищо не е, но си се радвах и хич не ме е срам. Не се и гордея.
Казваш, че си била в компания на момченца, които са ти угаждали за всичко... ами браво... освен, че си с ебати самочувствието, си и ебати глезлата. Не можеш да ми обясняваш колко ти е трудно примерно и в същото време да обясняваш как няма да работиш за нищо на света като сервитьорка, как някакви момченца са ти ходили по кхх дупето и с най-голяма наглост да твърдиш, че някои хора не са искали достатъчно да учат, щом не го правят.

DisappointedDreamer
09-30-2012, 11:55
Това е илюзия за мен. :) Аре стани лекар с гугъл?


Илюзия, илюзия, ама повечето програмисти така са станали програмисти. И така изкарват сума ти пари.
Питай гаджето на СисиСтрейндж.

Блаб, права си. Наистина. Един ден тя ще падне, и ще падне от наистина високо. Тъжно е.

JoLLiE92
09-30-2012, 11:55
Да се КАКВО ?!

Auriss
09-30-2012, 11:56
^Моля да ми отговориш на въпроса.

Каква е тази прословута амбиция, за която чета вече 5-та страница. Каква е тази борба, която се 'научаваш' да водиш ?

Какво ще правиш с живота си ?
//
това съм го дъвкал в политика, но ще го метна и тук, за да се посмея на реакцията ти - за себе си ли имаш намерение да работиш след като завършиш или за някой друг ?
Ако амбициите ти произхождат от стремежа ти към 4-цифрена заплата и работно време от 9 до 5 ... ми без коментар го оставям просто ;]
Да не споменавам че ще си поредния паразитиращ глупак, който с нищо не помага на икономиката на родната си държава и по-лошото - смятащ, че щом е взел парче хартия Вселената му дължи признание и висок жизнен стандарт.

(Дано не съм обидил някого впрочем. Темата е неприятна и се извинявам, че изобщо я повдигам.)

JoLLiE92
09-30-2012, 11:58
И всичко това тръгна от момента, в който казах, че необразованите хора са по-малко интелигентни от образованите. Избивате комплекси яко повечето от вас : )) Не ми се живее в държава на оплакващи се и предаващи се лигавенца, които знаят само как да обидят този с различното мнение.

Blab
09-30-2012, 11:59
как каква, бе, Орисчо, моята борба:Д

edit:
не знам кой точно се оплаква и/или предава, нито кой е лигавенце. и моето его е до небето, ама на никого не прави сянка;

ShtrudeL
09-30-2012, 12:00
Научаваш се да се бориш или загиваш , това е. Не се оплакваш да ти помага някой си.

Как се бориш ти бе? Ти разчиташ ли единствено на себе си? Какво ТИ правиш за собственото си развитие? Ти ли си плащаш семестрите? Ти ли си изкарваш парите за всичко? Защото 'спестяване' НЕ Е изкарване на пари. НЕ Е начин да се бориш с нещо. На теб никой ли не ти помага?

Irti
09-30-2012, 12:00
Ти как мислиш, че ще се реагира на тези писаници, че и продължаваш?

Не ми се живее, не ми се правят свирки за стотинки.. ми беж от България, бе! :)

Погледни, че пишеш едно и също страница след страница, но просто сменяваш думите и изреченията..

DisappointedDreamer
09-30-2012, 12:00
И всичко това тръгна от момента, в който казах, че необразованите хора са по-малко интелигентни от образованите.

Какви комплекси, бе, душа?
Това, което каза са глупости.
Вече 16 страници спорим по този въпрос. Забележи колко потребители ядоса. И то потребители, които обикновено си сдържат емоциите. Да кажеш, че тези потребители са необразовани и не учат висше, окей - комплексари са. Но всички потребители, с които спорим в момента са учили, учат или ще учат висше образование, но не мислят като твойта разглезена, пълна със самочувствие без покритие глава.

CoNviCt
09-30-2012, 12:02
Ако амбициите ти произхождат от стремежа ти към 4-цифрена заплата и работно време от 9 до 5 ... ми без коментар го оставям просто ;]

Коментирай. Кажи какви трябва да са професионалните амбиции? Стремеж към трицифрена заплата? Стремеж към развитие на собствената личност?

ShtrudeL
09-30-2012, 12:02
И всичко това тръгна от момента, в който казах, че необразованите хора са по-малко интелигентни от образованите. Избивате комплекси яко повечето от вас : )) Не ми се живее в държава на оплакващи се и предаващи се лигавенца, които знаят само как да обидят този с различното мнение.

Слънцее, за какви комплекси говориш? Не лети толкоЗ високо, не е полезно. Какво знаеш ти за държавата?! Защо си правиш само вятър на устенцата? Ти ли говориш за лигавенца, извинявай? Какво ти е различното на мисленето? Знаеш ли колко разглезени дечица мислят като теб?

Auriss
09-30-2012, 12:02
Значи, който се стреми да получи официално удостоверение за знанията си, е балък?
Изобщо нямах това предвид. Кой каквото иска да си прави. Аз прецених, че темпът на обучение е твърде нисък за мен и си бих камшиците. Който го устройва - нека си следва.
Тя обаче е идиот да си мисли, че хартията й дава правото да се изживява като някакъв представител на по-висша класа. А бас хващам, че това й се върти в главата.

По-добре и аз да спра тук. Права е Blab.



Коментирай. Кажи какви трябва да са професионалните амбиции? Стремеж към трицифрена заплата? Стремеж към развитие на собствената личност?

Не, приятелю. Стремеж да използваш знанията, които получаваш за без пари (буквално) от обществото, което те е отгледало, за да помогнеш на същото това общество да си стъпи на краката.
Стремеж да си социално отговорен индивид. Стремеж да отваряш нови и нови работни места, да изменяш остарели практики и да си част от това, което води обществото напред.

Някак не го виждам как ще стане докато хората не започнат да предприемат нещо. Както казах - темата е за раздел Политика, не за тук. Направо забрави.

DisappointedDreamer
09-30-2012, 12:03
Впечатлена съм, Щруди! Браво на теб 8-) На това се казва твърдост и рационално мислене.
Пращам ти виртуални цветенца и шоколадови бонбони

LadyDi
09-30-2012, 12:07
И аз съм впечатлена от доста хора в темата.
Доволна съм.
Довечера ще ви пратя снимки на котьо, който и без образование се справя добре :D

CoNviCt
09-30-2012, 12:13
Това вече е съвсем друга тема - за индивидуалния човек и отговорността му към обществото, в което живее. И ще бъде наистина тежка за разискване.

klimatronik
09-30-2012, 12:27
Все пак висшето отваря врати , но главно за хора знаещи език
Пък занаята и др подобни може отделно да се реализират

paradosou
09-30-2012, 12:30
Леле, каква тема се е заформила. 8-)
Откривам топлата вода, но все пак: респект заслужават хората, които никога не се пречупват и постоянно се стремят да се развиват и да бъдат наистина добри в това, което правят, стараят се да усъвършенстват личността си... Без значение с какво се занимават. Може да имат средно и да са някакви обикновени общи работници, може и да се целят в академичните среди и да учат във ВУЗ; ясно е, че на всички в някакъв момент ни се налага да изпием горчив хап, животът често поднася такива, но единственото, което има значение, е волята ни и начините, по които се справяме или съответно не се справяме с трудностите.
И аз като Чачо мисля, че не ти е нужно непременно висше, за да те ценят и да си полезен на другите и на себе си, винаги има вариант да се самообразоваш. Просто висшето е един вид улеснение, понеже разполагаш с предварително готова програма, която остава само да следваш и да влагаш всичко от себе си, за да успееш един ден. (Това не е единствената причина, разбира се, ама няма да се впускам в подробности). Никой не ти обещава да е лесно, но е сигурно, че си струва, защото, под ягодите, ученето е свързано в голяма степен с бъдещата работа, но е просто тъпо едничката ти цел да е да си намериш след време някакво местенце в социалната йерархия, което дори не те удовлетворява толкова, а просто ти дава някаква измамна сигурност. Най-малкото докато си в университета се научаваш да си организираш времето (или поне ти се подобряват уменията в тая област), самодисциплинираш се, научаваш се да отсяваш информацията, да си подбираш заниманията, да си концентрираш енергията... Пак подчертавам, че всички тия неща можеш да ги научиш и без висше и завършеният ВУЗ по никакъв начин не те прави по презумпция по-качествен човек, има много студенти, които са примери за това.
Колелото се върти, днес си сред победителите, утре проблемите надвисват над главата ти с цялата си тежест и пред себе си имаш точно една възможност - да се учиш от грешките си и да не позволяваш на статичността да те обсеби, да си влагаш усилията в нещо и да се опитваш да бъдеш пълноценен.

x7aZzy
09-30-2012, 13:03
Леле, каква тема се е заформила. 8-)

И аз чак сега забелязвам.

Първо искам да поздравя JoLLiE92 - след толкова обиди успя да запази самообладание. Поне в постовете, които аз прочетох, момичето се опитва да спазва добрия тон. Похвално. Особено щом става дума за този форум. Може да е каквато и да е, ама поне си има уважението да не псува като каруцар.

Това е единственото положително качество, което показа.
Нищо друго смислено не успя да постигнеш с мненията си.

Супер много неща се изписаха, няма да ги повтарям. Имам само един въпрос - ставаше дума за достойнство, та какво е по- достойно - да работиш като сервитьорка/продавачка или да получаваш все още джобни от мама и тати?

Един съвет - грозно е да показваш високо самочувствие, подкрепено с доводи като твоите.
И аз имам високо мнение за себе си, но бих плюла на него, ако някога почна да разсъждавам като теб.

едит: И да си сервитьорка, пак можеш да въртиш мъжете. То това си зависи от жената, а не от професията.

Nam3less3
09-30-2012, 13:12
И какво от това, че някой взима пари от родители/роднини, то и на тях едно време техните родители са им давали, а и да не говорим колко незаслужено се облажиха доста хора преди време, колкото са давали на родителите, толкова и те трябва да дават на децата си.

ShtrudeL
09-30-2012, 13:16
Впечатлена съм, Щруди! Браво на теб 8-) На това се казва твърдост и рационално мислене.
Пращам ти виртуални цветенца и шоколадови бонбони

http://24.media.tumblr.com/tumblr_m96sis00kr1qal4eeo1_500.gif

ShtrudeL
09-30-2012, 13:17
И какво от това, че някой взима пари от родители/роднини, то и на тях едно време техните родители са им давали, а и да не говорим колко незаслужено се облажиха доста хора преди време, колкото са давали на родителите, толкова и те трябва да дават на децата си.

Нищо лошо няма, но тя говори така, все едно сама си изкарва парите, все едно сама се оправя с всичко, а не вярвам да е така. Все още не е казала нищо по тоя въпрос.

x7aZzy
09-30-2012, 13:19
И какво от това, че някой взима пари от родители/роднини, то и на тях едно време техните родители са им давали, а и да не говорим колко незаслужено се облажиха доста хора преди време, колкото са давали на родителите, толкова и те трябва да дават на децата си.

Хубаво, обаче всичко е до едно време.
Когато имаш възможност да работиш и да си от части независим от родителите си, е глупаво да продължаваш да точиш парички от тях само защото работата е "под достойнството ти".
Срамна работа няма, оправданията са срамни.

Nam3less3
09-30-2012, 13:20
Ми може да не ми трябват толкова пари или да не съм толкова алчен(че вместо да правя нещо друго да работя по цял ден за допълнителни доходи за екстри), или просто да не смятам, че е ефективно за няколкостотин лева да се блъскам.

ShtrudeL
09-30-2012, 13:23
Ми може да не ми трябват толкова пари или да не съм толкова алчен(че вместо да правя нещо друго да работя по цял ден за допълнителни доходи за екстри), или просто да не смятам, че е ефективно за няколкостотин лева да се блъскам.

Ама не е нужно да ти трябват (макар, че на кой не му трябват?!), или да си алчен, за да работиш.
Така и родителите ти олекват от теб.

x7aZzy
09-30-2012, 13:26
Не става въпрос за алчност, а за самоуважение.
Човек, който избира да натоварва родителите си пред това да натоварва себе си, няма самоуважение.
Моля, убедете ме в противното. Скучно ми е.

klimatronik
09-30-2012, 13:28
искам пари без да работя ;d

paradosou
09-30-2012, 13:39
искам пари без да работя ;d

Не ти вярвам. 8-) Сериозно, за известно време може би е ок като опция, разпускаш и не чувстваш напрежение, позволяваш си мързел в промишлени количества, занимаваш се с каквото ти душа иска, обаче в един момент ти писва и решаваш, че трябва да се захванеш с нещо, да се почувстваш по някакъв начин полезен.

SisiStrange
09-30-2012, 13:48
Към JoLLiE92:

Не съм изчела още съвсем всичко, което сте писали след моя пост, но да ти кажа, че пак показваш, че пишеш извънредни глупости. Таксата ни годишно е 750лв. Нямаме задочно обучение, защото специалността е такава, че има АДСКИ много упражнения, някои от тях траят по 5-6 часа. Кога да работи и какво? Не всеки може да си намери работа, която да се съчетава с ученето. Аз в момента и уча, и работя на чист късмет, имам много разбрани шефове и държат не на присъствие, а на свършена работа пък кога - моя си работа. Колко такива работни места знаеш? И пак, със заплатата ми, със заплатата на мама (която е висшистка, впрочем, завършила е Химическия с над 5.90) едвам се справяме със събирането на тая такса. Ако за теб това са малко пари, за много хора не са. И не се обяснявай за дрешки и парцалки, и дискотеки. Първо, че си наспамила половината Козметика и диети с какви дрехи/обувки/парфюми нам си к'ви други глупости си купуваш и второ, че момичето имаше 2 пуловера и едни дънки на кръст. Тя не ядеше в стола дето менюто е лев и нещо камо ли дискотеки. Да работи нощем в някое заведение, за да си плаща таксата, казваш? Ма верно ли? Щото на нас програмата ни е запълнена от - до. По цял ден сме на университет. Отделно трябва и да си поучиш самостоятелно. Като и не спи нощем да ходи на работа? Колко време издържа човек без сън и без никаква почивка? Нещата не са толкова прости.
Не те знам през какво си минала, но аз работя от 14-годишна всякакви "унизителни" работи с идеята да се справяме някак. Имали сме гладни дни, смърт в семейството, болни дни, в които не можем да си позволим лекарства. Издигнахме се до поносимо средно ниво с много, много труд. Майка ми е златна жена. И пак, независимо от всичко, не бих седнала да се пъча как животът ми е бил, видите ли, мега тежък, но аз САМА съм си го градила и благодарение на амбицията си мрън-мрън-мрън. Щото и аз съм разчитала на помощ. Нищо, че не съм спирала да работя. Винаги зависиш от някого, ако ще и да е от обстоятелствата просто.

Връщам се сега да ви изчета всичко.

klimatronik
09-30-2012, 14:12
Не ти вярвам. 8-) Сериозно, за известно време може би е ок като опция, разпускаш и не чувстваш напрежение, позволяваш си мързел в промишлени количества, занимаваш се с каквото ти душа иска, обаче в един момент ти писва и решаваш, че трябва да се захванеш с нещо, да се почувстваш по някакъв начин полезен.

дай ми много пари , а тогава ще видим това
защото като имаш пари може много работи да правиш и да обиколиш света :P

melany12
09-30-2012, 14:34
аз харесваммм слаби и високи момчета:) с хубави дрехи,да са красиви на външен вид,мили,да ми правят комплименти и да се държат добре с мен.

ShtrudeL
09-30-2012, 15:21
Не всеки може да си намери работа, която да се съчетава с ученето.

мхмхм

Богиня
09-30-2012, 15:49
Намерихте ли го това момче, бре, душици златни? :) 17 стр. изписахме, не се ли намери така един индивид, та да ни затвори устата...

CoNviCt
09-30-2012, 16:00
Едва ли ще я затвори, ако се намери.

anonymous708973
09-30-2012, 16:19
Разликата между развитите държави и нас е, че дори да имат по-голям стремеж към висше, те не гледат с презрение на хората, които нямат такова.

МНОГО вярно. Ама точно така е.
В България се смята, че всеки трябва да завърши висше. Просто така. Без причина. Без да се съобразим/съобразят с факта, че някои хора просто не са за висше по някаква причина - било нежелание, било откровен идиотизъм, било посока в живота, в която няма чак такава потребност от въпросната хартийка.
В Германия още от гимназията си проличават такива хора. Има няколко типа средни училища, като завършилите чисто техническите не се записват в университет. Всеки си прави това, за което е изкован. И никой не гледа с презрение на другите.

Богиня
09-30-2012, 16:22
Едва ли ще я затвори, ако се намери.

По-скоро би се стреснал, а? :razz:

Deny96
09-30-2012, 17:52
Аз харесвам високи момчета,средно дълга коса,да не е със сини очи,да не е мускулест,но да не е като вейка!,да е романтичен,да има здрава коса ;д ,да е забавен и най-вече да умее да се държи мило! :)

therichbitch
09-30-2012, 18:10
Това, което те прави достоен е именно в такива моменти да си преглътнеш гордостта, да потиснеш мислите "колко се блъсках, пък то какво стана" и да намериш адекватно решение на проблема, за да излезеш от блатото.
------------------
П.С. - Такива хора пък най ме дразнят. "Искам работа, ама не мога да работя за толкова малко пари". Шш, ало, нали си в нужда, нали ти трябват пари?! Не си в положение да предявяваш претенции.
Задоволяваш се с малкото, щото може и толкова да нямаш утре.

1.Съгласна съм, че не трябва да се самосъжаляваш и да търсиш изход от ситуацията, но да си достоен е далеч от това да си преглъщаш гордостта.


2. Не така грубо с изрази като "тшш, алоо". Нали тук всички сме интелигентни (незаивисмо висшисти или "среднисти" или все още ученици), целим да водим интелигентен диспут. Тези думички са за мегдана.
Нали преди не беше яко, че е есекиму според потребностите и целта на сегашния строй е "всекиму според уменията и възможностите". Не виждам ни най-малка причина да не се стремиш към това, което отговаря на тях. А не като послушна овца да си казваш "еми колкото, толкова".

3. "Задоволяваш се с малкото, щото може и толкова да нямаш утре"
Тук само ще ти цитирам нещо, което можеш да си го интерпретираш самичка.
"Make no small plans for they have no power to stir the soul". Да, не знаеш утре къде ще си, но няма нищо по- ценно от това да се стремиш към повече, пък да става каквото ще. Задоволяваш ли се цял живот с "малкото", не ти ли прави впечатление, че стоиш на едно място, тогава не знам за какво говорим- нищо не си направил.


NambyPamby, какво им има на стриптизьорките? Защо й държиш сметка, че не иска да става еди- каква си, пък така пренебрежително към еди-кое си?

NambyPamby
09-30-2012, 18:29
Ти можеш да се стремиш към повече и пак да бачкаш за определен период нещо, което не те кефи, но пък ти докарва някакви пари, които са ти в помощ.

Нищо им няма на стриптизьорките, просто са момичета, "търсещи на работата - лекото и на хляба - мекото". Работа като работа е сигурно, ала мен не ме радва идеята да си пия кафето с парите, които са ми дали, защото съм си клатила циците предната нощ. Всеки си има някакви граници, моята е тялото. Мога да го тровя с алкохол, цигари, нездравословно хранене, безсънни нощи, но искам да се гавря с него сама, не друг да го прави вместо мен.
Едно е обаче да сервираш кафе и чай, съвсем друго - да танцуваш чисто гола и да те мачкат като козуначено тесто.

therichbitch
09-30-2012, 18:37
Всеки си има някакви граници

Аааа, така ли било? Сама си плю на цялата теза, благодаря.
Нали нямаше лесна работа?
Нали нямаше срамна работа?
Нали трябваше да сме готови на всичко и всякаква работа, за да излезнем от блатото?

Ето в това ти изречение е цялото лицемерие.

x7aZzy
09-30-2012, 18:40
Аз пък не мисля, че да си стриптизьорка е лека работа.
Всеки сам си решава какво е за него и какво не. Но няма какво да се лъжем, не всяка има даденостите да се качи на пилона. И няма нищо срамно щом има какво да покажеш, да получаваш пари за това.
Естествено, всичко си има граници.
Това дали ще те мачкат като козунак зависи не от професията, а от човека.
Може да си стриптизьорка, която си има самоуважението. А може и да си адвокатка, която прави свирки на съдията. Тук професията не играе роля. Всичко е до човека.

SisiStrange
09-30-2012, 19:43
Аз пък не мисля, че да си стриптизьорка е лека работа.
Всеки сам си решава какво е за него и какво не. Но няма какво да се лъжем, не всяка има даденостите да се качи на пилона. И няма нищо срамно щом има какво да покажеш, да получаваш пари за това.
Естествено, всичко си има граници.
Това дали ще те мачкат като козунак зависи не от професията, а от човека.
Може да си стриптизьорка, която си има самоуважението. А може и да си адвокатка, която прави свирки на съдията. Тук професията не играе роля. Всичко е до човека.
Съгласявам се.

Впрочем, не познавам много стриптийзьорки, но някои от нещата, които умеят да направят на тоя пилон, са уникални. Такива фигури, стойки, изискващи егати и невероятната грация, за да не изглеждат като грубо акробатично упражнение, а като танц... Сега, сигурна съм, че не всички са такива таланти, но пак си е до човек и можене. :) Трябва красота, ритмичност, издръжливост, сииилни ръце, умение да издържаш на токчета в неудобни пози с часове... Има си чалъми и това.

DisappointedDreamer
09-30-2012, 19:47
^There's beauty in everything.

anonymous708973
09-30-2012, 20:28
Жадувам за истински стриптийз.
Направих опит това лято, но стриптизьорките бяха изключително некадърни.

Niakoitam
10-01-2012, 08:15
Гледам отново сте сменили темата та и аз да се изкажа.
С тая разлика само че стриптизьорките могат да са само определен тип хора. Не е нужно да имат кой знае колко мозък в главите си че и чак вишисти да са.Трябва просто да имат хубави тела и добре оформени гърди.Всички останали отпадат от тази графа тъй като в тази професия се гледа само визията.Които са надарени от съдбата или...от някои и друг пластичен хирург може и да станат.Другите чао. А за сервитьорките...там могат да работят всякакви хора нищо че има и заведения в които избират типа стриптизьорка за да привлича клиентите им. JoLLiE92 се изказва малко високопарно.Като че ли като учи задължително след това я чакат с отворени обятия за шефка някъде, а ако трябва да гладува ще го направи и никога няма да започне нещо такова.Прозвуча ми малко като ако трябва ще си хвана чичко паричко,но сервитьорка няма да стана.Нищо не се знае все пак.От друга страна не знам къде във Варна си видяла работа като сервитьорка за 200лв като в моят малък град от около 8000 души една сервитьорка взима около 350-400 че понякога и малко повече лв. От друга страна пък наистина си има непреимущества едно момиче да работи като сервитьорка особено пък ако е в заведение където няма или почти няма охрана. Разни пияни олигофрени да я подбарват по задника мислейки си че са нещо повече от нея,защото и плащат за да ги обслужва.Разни комплексарчета дето си правят гаргара обиждайки и подлагайки крак например.Разни мамини синчета дето си позволяват да забият шамар на сервитьорката,защото не им върнала ресто мислейки че са оставили бакшиш. И не нито аз съм бил сервитьор някога, нито мой много близък човек.Умам познати такива момичета,някои от които много мили чудейки се понякога как издържат.А тези случки съм ги виждал с очите си или просто съм чувал за тях от други хора. Та така. :)

Иначе прсто на някой хора не им е приятно нещата,които трябва да ги виждат само те или други определени хора да ги виждат всички.
Та в тоя ред на мисли какво ще кажете за порно актьорите? Нали и това е все пак професия.Тя даже и проституцията на някой места си е официална професия. А какво ще кажете пък за нея? Неофициалните проститутки дето просто обичали хора дето може да са им дядовци изобщо не ги броим.

therichbitch
10-01-2012, 11:37
От горе описаното изводът е, че и като сервитьорка можеш да бъдеш достатъчно унижавана, а не само ако се въртиш гола на пилона. Таа, всеки каквото иска да работи, но е супер нагло, лицемерно и некоректно да държиш на някого сметка, че неговата "граница" (защото нали всеки си имал граници) е да бъде сервитьорка, а ти в същото време да опяваш колко е гадно да си стриптизьорка и как никога не би станала. Еми, хубаво тя (Джоли) пък не би станала сервитьорка. Трети не би станал коминочистач и така.

Затова, NambyPamby, би било хубаво някой ден да ти се наложи да "ти мачкат циците като козуначено тесто", за да изпиташ на свой гръб логиката си (а не да я тикаш в лицето на другите), а именно, че като имаш нужда от пари, трябва да си преглътнеш гордостта, без да имаш право на претенции.

LadyDi
10-01-2012, 11:43
От горе описаното изводът е, че и като сервитьорка можеш да бъдеш достатъчно унижавана, а не само ако се въртиш гола на пилона. Таа, всеки каквото иска да работи, но е супер нагло, лицемерно и некоректно да държиш на някого сметка, че неговата "граница" (защото нали всеки си имал граници) е да бъде сервитьорка, а ти в същото време да опяваш колко е гадно да си стриптизьорка и как никога не би станала. Еми, хубаво тя (Джоли) пък не би станала сервитьорка. Трети не би станал коминочистач и така.
Искам само да вметна, че аргументът на Jollie не беше, че ще ѝ мачкат циците, а че за нея е унизително да "прислужва" на приятелките си.
Разбирам това с границите на всеки и не осъждам, че някои хора считат дадени професии за "под личното им достойнство". Но това не им дава право да гледат на практикуващите ги като подчовеци.
Изборът на професия не бива да е критерий за качеството на човека.

klimatronik
10-01-2012, 11:54
Стриптизьорки стават най-отчаяните и бедни момичета според мен
А имам един въпрос към всички
Като по-млади 11, 12 клас - знаели ли сте какво искате да учите или работите след това??? И , ако да - реализирали ли сте мечтаната работа или сте тръгнали по други пътища?

sexblqn
10-01-2012, 11:58
Независимо какво работиш, винаги може да се намери някой, който е решил, че може да те унижава. Всичко е индивидуално. Не е важна професията, а човекът, който я упражнява.

Juliett.
10-01-2012, 12:57
На първо място слагам държанието му към мен :) на второ характера .. да не е някъв перверзен изрод ;) на трето място слагам всичко останало .. ГОДИНИ .. красота .. тяло .. :)

SisiStrange
10-01-2012, 13:02
Стриптизьорки стават най-отчаяните и бедни момичета според мен
А имам един въпрос към всички
Като по-млади 11, 12 клас - знаели ли сте какво искате да учите или работите след това??? И , ако да - реализирали ли сте мечтаната работа или сте тръгнали по други пътища?
Засега ми се получава. Налучках да имам работа по специалността ми още, докато уча. Та трупам си стаж кротко, работя от сега по проекти и правя неща, които колегите ми ще видят най-рано 3-4 курс и то не със сигурност. Надявам се накрая да се окаже, че си е струвало и всичките сегашни усилия да ме дръпнат с една крачка напред. В България често единствения начин да пробиеш е с връзки. За мен това е заместител на връзките и се нарича опит.

LadyDi
10-01-2012, 13:10
Засега ми се получава. Налучках да имам работа по специалността ми още, докато уча. Та трупам си стаж кротко, работя от сега по проекти и правя неща, които колегите ми ще видят най-рано 3-4 курс и то не със сигурност. Надявам се накрая да се окаже, че си е струвало и всичките сегашни усилия да ме дръпнат с една крачка напред. В България често единствения начин да пробиеш е с връзки. За мен това е заместител на връзките и се нарича опит.
Трупаш не само стаж. Трупаш и връзки, само че още не си го осъзнала, защото не ти се е наложило да се възползваш от тях :)

SisiStrange
10-01-2012, 13:13
Трупаш не само стаж. Трупаш и връзки, само че още не си го осъзнала, защото не ти се е наложило да се възползваш от тях :)
Току що за пръв път се замислих с колко хора от моята специалност съм се запознала за една година. о.О Ха, не бях гледала от тази страна на монетата. о.О

LadyDi
10-01-2012, 13:42
Току що за пръв път се замислих с колко хора от моята специалност съм се запознала за една година. о.О Ха, не бях гледала от тази страна на монетата. о.О
Да имаш връзки всъщност не е лошо, макар да знам в какъв аспект имаше предвид.
Така ще ти е много по-лесно в бъдещата работа. А дори и да се наложи да си намериш работа, като имаш такива връзки, хората ще знаят, че си кадърна и че може да се разчита на теб.
Така че, не ги заклеймявайте, ами се старайте да ги създавате ;)

Irti
10-02-2012, 05:29
^ Комуникацията, запознанствата и общуването са най-важни. Няма заместител на връзките, защото опита няма да ти помогне със съвет, действие, пари. Колкото повече хора познаваш, в какви ли не сфери.. толкова по-добре за теб. Опита няма да те издигне в нищо, а само ти дава бързина и преднина в работата. И просто пропускаш обучаването в някоя фирма..

:)

anonymous708973
10-02-2012, 08:39
Четох постовете на Ирти и попаднах на тези страници, които случайно съм пропуснала да прочета.



Ако ви разкажа през какви кръгове на ада съм минала, за да завърша училището си .. А смея да твърдя и че съм видяла доста от живота през това време. Неща, които майка ми ако разбере, ще и се изправят всички възможни косми по тялото.

Та, би ли ни казала?
На майка ти ще й се изправят космите, ако разбере, че - о, ужас - си работила? Единственото нещо, за което би могла да говориш, е, че си се продавала за пари. Което обаче отпада, защото ти не би работила като сервитьорка, какво остава за компаньонка. Следователно остава другият варинт - че преувеличаваш.

Затова, моля те, просветли ни, кажи от какво й се изправят космите на майка ти.

Irti
10-02-2012, 09:59
Що ми четеш постовете, шпионин гаден?

Aeternal
10-02-2012, 14:55
Така че, не ги заклеймявайте, ами се старайте да ги създавате ;)
Ето това е всичко което е сбъркано в България. Щото докато хората не осъзнаят, че всяко ползване на връзка, всяка щуробаджанащина, всеки държавен конкурс решен под маста е престъпление ще продължаваме да сме най-бедната и корумпирана държава в Европа.
А е престъпление защото е за сметка на честни хора.

Иначе благородно завиждам на момичето което си мисли че опита е по-голям от връзките. И аз мислех така като бях на 17.
Само дано да продължи да мисли така и след като се сбъска с китайската стена която най-вероятно я чака след университета.

LadyDi
10-02-2012, 16:11
Ето това е всичко което е сбъркано в България. Щото докато хората не осъзнаят, че всяко ползване на връзка, всяка щуробаджанащина, всеки държавен конкурс решен под маста е престъпление ще продължаваме да сме най-бедната и корумпирана държава в Европа.
А е престъпление защото е за сметка на честни хора.

Не във връзките е проблема, а в начина, по който хора като теб ги възприемат.
Шуробаджанащината няма нищо общо с "връзките". Терминът "връзки" се употребява много неправилно.
Ако аз имам връзки някъде, ще ми е много по-лесно да си свърша някаква работа. Примерно... както е сега при мен. Трябва да си вадя разрешително за строеж. И добре, че имам връзки (познанства) във ВиК и в общината, и в куп други инстанции, да се обадя, да попитам и хората да ми обяснят къде трябва да отида и какво да направя. Иначе от всякъде щяха да ме връщат по 100 пъти за глупости.
Изобщо, много подкрепям връзките. Не за уреждане на работа, когато си некадърник, а за да си помогнете взаимно един на друг.

Aeternal
10-02-2012, 17:58
"а за да си помогнете взаимно един на друг"
Успешно сумира принципа на 45 години "социализъм". Бравос, драги ми господине.
Ся сериозно, осъзнаваш че при липса на бюрокрация и една нормално функционираща администрация , която не е пълна с некадърници дето са там само заради заплати, или попаднали там случайно, нямаше да имаш нужда от тези връзки.
А простосмъртните дето нямат такива височайши познанства какво правят?
Тъпо ми стана, честно казано, че ти дори не осъзнаваш колко е порочна тази система и на кого служи.

PyCoKoCkA93
10-02-2012, 18:09
Стриптизьорки стават най-отчаяните и бедни момичета според мен
А имам един въпрос към всички
Като по-млади 11, 12 клас - знаели ли сте какво искате да учите или работите след това??? И , ако да - реализирали ли сте мечтаната работа или сте тръгнали по други пътища?

В общи линии да.Още откъм 10-ти клас исках да се занимавам или с икономика или с Право.Наклоних везните към Правото и усилено се готвех за него,но след това реших по ред причини и не от днес за утре,разбира се,че искам иконимика.Е,засега реализирах отчасти мечтата си и съм студентка първи курс Финанси,а за работата има време.Първо да завършим висшето :D Но невинаги това,което сме планирали става така и не мисля,че в България е много коректно да съдим за човека според професията му.Защото знам и проститутки,които го правят,заото родителите им са починали и имат малки братя и сестри,които имат нужда от прехрана.А не те наемат дори за сервитьорка или продавачка.Когато видиш един човек,малко или много си личи дали работи еди-какво си,защото е хванал лесния път,или го прави,докато не намери нещо по-добро.

PyCoKoCkA93
10-02-2012, 18:17
В България често единствения начин да пробиеш е с връзки. За мен това е заместител на връзките и се нарича опит.

Сиси във връзка с връзките и т.н.Преди време в една моя тема надълго и нашироко обясняваше как с желание и мотивация и подходящ работодател можеш да си намериш работа и да си нагласиш смените и т.н.След това най-случайно прочетох,че майка ти работи в БАН.А накрая се разбра,че ти също работиш там.Усещаш ли ми вече тънкия намек?
Казвам само,че много хора(не знам дали да включвам и теб тук,защото не съм чела подробно темата тук) уж са против този начин на функциониране на системата и настояват за прозрачни и равностойни критерии,а в същото време се възползват точно от тази порочна практика.

ПС:Може и да не съм права конкретно в твоя случай,но ми стана интересно...

Sineochkaataa
10-02-2012, 18:36
търся разбирателство,ум,чувство за хумор,добър външен вид,романтичност,обич и височина над 175
мисля че бях изчерпателна :D

хаха..и аз тей..
а и дето викате,че харесваме повече дет се фукат..да ама не..поне аз не харесвам такива..харесвам момчета които имат добър външен вид,да се обичкаме ..да е джентълмен..да не се фука ей виж аз кой съм/..просто да бъде себе си.. :))

PyCoKoCkA93
10-02-2012, 19:25
Поздравления за упоритостта тогава.Както казах горе,не бях сигурна за работата,затова попитах,защото ми стана интересно като се сетих за горните обстоятелства.Едно е да си видял оттк оттам парченцата от пъзела,друго е да видиш цялостната картина.Вярно е,че доста често и късметът играе голяма роля в живота.Иначе да,друго си е да обикаляш и разпитваш,ама като не знаеш къде,кога и как,седиш и си пускаш СВ-та в джобса,защото няма да тръгнеш да досаждаш по адресите на фирмите,питайки "Търсите ли служители?"...

Aeternal
10-02-2012, 19:27
"защото няма да тръгнеш да досаждаш по адресите на фирмите,питайки "Търсите ли служители?"...
Като ножа опре до кокала ще обикаляш и пушек ще се дига даже :Д

SisiStrange
10-02-2012, 19:30
Правила съм го. 8-) Няма да им досадя прекалено много пък, ако излезе нещо, ще сме доволни всички. Сега трия отговора си, защото считам, че не е редно да си говоря в прекалено големи подробности за работата във форум. Надявам се, си доволна от отговора. :)

PyCoKoCkA93
10-02-2012, 19:30
Колкото и да е опрял,не виждам как ще вляза в някакъв офис,чийто адрес съм намерила в интернет, и ще тръгна да занимавам с такива въпроси служителите,които хал хабер няма да си имат дали фирмата иска нова работна ръка или не...

PyCoKoCkA93
10-02-2012, 19:34
Да,няма проблем за работата.Аз не се заяждам,много ти се радвам като човек и ми беше интересно просто.Ей така изведнъж като подхванахте темата с връзките и се сетих за това.Хубаво е да има и такива хора,които са борбени и амбициозни,ама аз май не съм чак толкова.На мен би ми било неловко и неудобно да вися от офис на офис и да досаждам на грам неразбиращи ме служители...Но явно си е до човека. :)

Aeternal
10-02-2012, 19:36
Ако се чувстваш квалифицирана, защо не? Пък и ти ще идеш да говориш с шефа(управителя,мениджъра или както там го наричат), няма нужда да обясняваш на персонала защо искаш да говориш с него.
И пак ти казвам, че отчаяните времена изискват отчаяни мерки. Гладен седи ли се? :D

SisiStrange
10-02-2012, 19:37
Отиваш, питаш, те ти дават телефона на шефа и вече питаш наистина. Този подход всъщност не е непечаливш и не прави лошо впечатление. Говори на шефовете, че ти искаш това място, избрал си го, харесал си го и искаш наистина да работиш подобна длъжност. Такива служители обикновено се оказват полезни. Поне аз такива наблюдения имам. Вероятно пак си зависи от това какъв човек е въпросният ръководител и как гледа на тези неща.

LadyDi
10-02-2012, 20:00
"а за да си помогнете взаимно един на друг"
Успешно сумира принципа на 45 години "социализъм". Бравос, драги ми господине.
Ся сериозно, осъзнаваш че при липса на бюрокрация и една нормално функционираща администрация , която не е пълна с некадърници дето са там само заради заплати, или попаднали там заради случайно, нямаше да имаш нужда от тези връзки.
А простосмъртните дето нямат такива височайши познанства какво правят?
Тъпо ми стана, честно казано, че ти дори не осъзнаваш колко е порочна тази система и на кого служи.

Дали не осъзнавам?
Аз съм била в системата и всичко ми е до болка ясно.
То системата е такава и правиш каквото можеш, за да оцелееш.
Поне АЗ го правя. Докато те чакам да я оправиш.

Aeternal
10-02-2012, 20:06
Не те съдя. И на мен ми е пределно ясно, че тук или се нагаждаш или емигрираш. Трето май няма.

LadyDi
10-02-2012, 20:08
Не те съдя. И на мен ми е пределно ясно, че тук или се нагаждаш или емигрираш. Трето май няма.
На мен ми се стори, че ме обвиняваш заради системата.
Не виждам защо трябва да бъда светица, когато условията са такива.

Aeternal
10-02-2012, 20:32
На мен ми се стори, че ме обвиняваш заради системата.
Не виждам защо трябва да бъда светица, когато условията са такива.

В интерес на истината ме поодра по оголен нерв с изказването, че връзките всъщност са хубаво нещо.
Поне осъзнаваш, че не е правилно 'щото тея дето и не осъзнават и презрение не заслужават.
Лошо е че връзкарството ни е толкова набито в манталитета, че не го считаме за грешно.
Ама както казах по-горе - друг избор няма.

Nam3less3
10-02-2012, 20:34
И какво му е лошото на връзкарството? Все едно някой не би се възползвал, ако има връзки.
Просто поради политикономически причини е по-силно застъпено отколкото в някой други държави.

Aeternal
10-02-2012, 20:41
Лошо е, защото е в основата на сегашната разруха царуваща в България. Освен всички други неща....

Nam3less3
10-02-2012, 20:44
Лошо е, защото е в основата на сегашната разруха царуваща в България. Освен всички други неща....За тия, които нямат връзки е лошо, за тия които имат е добро. Иначе ако е фактор за разрухата на държавата, то е второстепенен.

Aeternal
10-02-2012, 20:47
Само от любопитство - кой фактор е първостепенен?

Nam3less3
10-02-2012, 20:52
Само от любопитство - кой фактор е първостепенен?Не знам, но със сигурност има по-тежки проблеми и фактори от връзкарството(то е като подпомагащ инструмент, който съществува във всяко общество).

Aeternal
10-02-2012, 20:57
Връзкарството е много голям проблем в България, защото позволява на амбициозни некадърници да заемат постове на които няма как да се озоват при нормални обстоятелства. Което от своя страна води до изключително тежката ни бюрокрация, фалити и неработещи предприятия и т.н. Да не говорим какви ги дървят нагоре из правителствата, че там нещтата стават грозни, а вече ми се спи.

therichbitch
10-02-2012, 21:09
И добре, че имам връзки (познанства) във ВиК и в общината, и в куп други инстанции, да се обадя, да попитам и хората да ми обяснят къде трябва да отида и какво да направя. Иначе от всякъде щяха да ме връщат по 100 пъти за глупости.

И според теб е правилно на теб веднага да ти отговорят, а на другите да им се мусят, викат и препращат от гише на гише? Тук опираме до вашата болна тема за стойността на един човек и това до колко тя е детерминирана от други фактори като професия и т.н. Отношението, което понякога проявяват дадени служители, е меко казано обидно. Ако наистина не намирате нищо грешно в това, което в случая означава, че аз понеже не познавам хора от общината, могат да ми крещят и да накърняват достойнството ми, а с теб да се държат любезно, а това индиректно означава, че ме възприемат като по- малко, аз пък не виждам карт бланш да се ежите на някого, че смята, че един инженер е повече от една сервитьорка.


Връзкарството е много голям проблем в България, защото позволява на амбициозни некадърници да заемат постове на които няма как да се озоват при нормални обстоятелства. Което от своя страна води до изключително тежката ни бюрокрация, фалити и неработещи предприятия и т.н. Да не говорим какви ги дървят нагоре из правителствата, че там нещтата стават грозни, а вече ми се спи.

Чисто и просто. Няма нищо по- страшно от амбициозния глупак. Е, може би ако му дадеш власт..

LadyDi
10-02-2012, 21:22
И според теб е правилно на теб веднага да ти отговорят, а на другите да им се мусят, викат и препращат от гише на гише? Тук опираме до вашата болна тема за стойността на един човек и това до колко тя е детерминирана от други фактори като професия и т.н. Отношението, което понякога проявяват дадени служители, е меко казано обидно. Ако наистина не намирате нищо грешно в това, което в случая означава, че аз понеже не познавам хора от общината, могат да ми крещят и да накърняват достойнството ми, а с теб да се държат любезно, а това индиректно означава, че ме възприемат като по- малко, аз пък не виждам карт бланш да се ежите на някого, че смята, че един инженер е повече от една сервитьорка.
Ами съжалявам, че това си разбрала от поста ми. Но животът е такъв и човек се научава да оцелява, както може.
На нападката ти мога да отговоря единствено от своята си гледна точка и как аз възприемам хората около себе си.
Но както казах и преди - системата е такава и не виждам защо е нужно да се правя на мъченица, само защото ти (примерно) не познаваш хора. Аз нямам против да ползвам своите връзки, за да помогна да речем и на теб. И няма да ти крещят, защото ти също ще си с връзки. Човек се нагажда според условията, колкото и да не ви харесва това.
Не твърдя, че е правилно, но просто е така.
Моля те, не си криви душата и не ми казвай, че ти не си се възползвала по някакъв начин от дадено познанство.
А всъщност може и да не си, просто опитът ти на такива места да не е достатъчен.

Blab
10-02-2012, 21:30
искам да (може да) ме обича повече от себе си. защото аз така обичам.

//просто ги наричайте "контакти", а не "връзки". "връзки" насочва към нечисти мисли:Д

LadyDi
10-02-2012, 21:40
//просто ги наричайте "контакти", а не "връзки". "връзки" насочва към нечисти мисли:Д

може би си права

therichbitch
10-02-2012, 21:42
Не твърдя, че е правилно, но просто е така.

Така става.

LadyDi
10-02-2012, 21:52
Така става.

Е, аз това го казах и преди.
Никога не съм твърдяла, че е правилно. Твърдя само, че е полезно. И че аз няма да се откажа да ги ползвам, защото така се оцелява.
Нека си обясня позицията така.
Казах и на Aeternal - била съм в системата, знам как се уреждат нещата - работни места, конкурси, всичко. И то за сметка на наистина кадърни хора. Носила съм 4 години на гърба си сульо и пульо дето са там на работа, само защото на тати или на чичо му е трябвал един телефонен разговор. Аз за себе си не бих могла да започна работа така. И дори да ми се наложи някой ден, защото знам ли какъв глад е възможно да ме подгони, бих се огънала на 5, но бих се доказала като способен служител. Това е малко оффтопик.
Но гореописаното няма нищо общо с това да се обадиш на някого и да помолиш да ти обясни, аджеба, къде точно в общината трябва да отидеш и с кого да разговаряш, за да можеш да си свършиш работата с едно отиване до там. Аз не искам да ми вземат документите и да ми ги оправят, искам да си мина по процедурата. Просто не искам киселата леля на първото гише да ме върне, защото съм забравила някой документ. Но докато системата ни позволява на киселата леля да се храни с МОИТЕ пари, които АЗ плащам за данъци, а в същото време да си позволява да не ме обслужи адекватно, то аз ще направя всичко възможно, за да я заобиколя и да не ѝ позволя да ми повишава тон. Било то чрез връзки/контакти или директен скандал пред гишето. А, вярвай ми, правила съм и второто. После всички са много мили като се появиш втори път.

therichbitch
10-02-2012, 22:11
Но докато системата ни позволява ...

Само с това можем да приключим въпроса за всичко и не мисля, че има някой, който да го оспори.
Причината, че утре лелката ще ти крещи, далеч не е , че мъжът й сутринта я е ядосал. Нещата се коренят много по- дълбоко.

Аз лично, ако имам избор да използвам връзки или да направя скандал, бих избрала второто. Заобикаляйки лелката, аз нищо не променям, тя продължава да се стои и да си трътли задника на този стол по цял ден, утре ще крещи на друг, а аз просто ще съм си спестила малко главоболия (не че нервните клетки са за подценяване)
ПРавейки скандал, може би пак няма да променя много (но ето ти каза, макар и конкретно към теб, че другия път отношенияето е различно), но поне ще знам, че съм опитала и не съм преглънала поредното своеволие.

LadyDi
10-02-2012, 22:12
Само с това можем да приключим въпроса за всичко и не мисля, че има някой, който да го оспори.
Причината, че утре лелката ще ти крещи, далеч не е , че мъжът й сутринта я е ядосал. Нещата се коренят много по- дълбоко.

Аз лично, ако имам избор да използвам връзки или да направя скандал, бих избрала второто. Заобикаляйки лелката, аз нищо не променям, тя продължава да се стои и да си трътли задника на този стол по цял ден, утре ще крещи на друг, а аз просто ще съм си спестила малко главоболия (не че нервните клетки са за подценяване)
ПРавейки скандал, може би пак няма да променя много (но ето ти каза, макар и конкретно към теб, че другия път отношенияето е различно), но поне ще знам, че съм опитала и не съм преглънала поредното своеволие.
Ще си спестиш и време. Което в моя конкретен случай, ми е много по-ценно от сбърканата ценностна система на лелката или сбърканата система на държавния ни апарат.

FuckedUp
10-02-2012, 22:14
19 страници?

not funny

LadyDi
10-02-2012, 22:16
19 страници?

not funny

вярно, че темата се изроди два пъти, обаче е една от малкото наистина смислени... мисля...

FuckedUp
10-03-2012, 01:34
вярно, че темата се изроди два пъти, обаче е една от малкото наистина смислени... мисля...

Който ИМА ЖЕЛАНИЕ ще попие и обратното. Тъпото в случая е, че ми писна да чета НЕВЕРОЯТНИ простотии. Нямам си и на идея на каква глава се пишат мнения, които съществуват в тази тема. Страшно е всъщност, и тъжно.

anonymous708973
10-03-2012, 06:31
Ами съжалявам, че това си разбрала от поста ми. Но животът е такъв и човек се научава да оцелява, както може.
На нападката ти мога да отговоря единствено от своята си гледна точка и как аз възприемам хората около себе си.
Но както казах и преди - системата е такава и не виждам защо е нужно да се правя на мъченица, само защото ти (примерно) не познаваш хора. Аз нямам против да ползвам своите връзки, за да помогна да речем и на теб. И няма да ти крещят, защото ти също ще си с връзки. Човек се нагажда според условията, колкото и да не ви харесва това.
Не твърдя, че е правилно, но просто е така.
Моля те, не си криви душата и не ми казвай, че ти не си се възползвала по някакъв начин от дадено познанство.
А всъщност може и да не си, просто опитът ти на такива места да не е достатъчен.

Така е.
Дразня се, когато хората използват връзките си, но ако аз имам в дадена област, ще ги използвам. Приятел си взе книжката от КАТ за 3-4 дни, защото баща му има връзки там. Простосмъртните чакат по месец и кусур. Еми, издразних се, въпреки че лично аз не съм чакала.
Съученик го уредиха на 4-часова работа в Бюрото по труда за хубави пари, а всичко, което прави, е да подрежда някви документи.
На съученичка техните й уредиха стаж в банка.
Друга съученичка се измъкна с подправяне на лична карта, защото бащата на една нейна приятелка познава прокурори. По подобен въпрос аз стоя в неведение вече няколко месеца.

Еми, шанс. Не ми харесва, защото съм от позицията на неползващия връзки. И аз бих искала да си взема книжката бързо, да ми намерят работа или стаж или пък да се измъкна от толкова сериозно провинение без наказание, глоба или писане в гражданското досие. Ама нъц.

DisappointedDreamer
10-03-2012, 07:27
Най-много ще ме подразни, ако примерно кандидатствам за едно работно място заедно с друг човек. Тази личност е също толкова квалифицирана, колкото мен, но пък има роднина и познат работещ в институцията, където кандидатстваме. И заради този чичко или лелка, въпросния индивид ще получи работата, дори и ако беше по-малко квалифициран от самата мен.

Ей това ако (като) се случи някога в живота ми, наистина ще се ядосам. И голям скандал ще вдигна. :Д

dirty mind
10-03-2012, 07:48
Всички момичета са различни, особено като са на различна възраст. И аз да кажа какви си харесвам- едвали критерият ще съвпадне. Аз лично си харесвам по-високи, в добра форма (не е задължително сега да са супер фитнес маниаци, но поне да се поддържат), да имат ум и най-вече да не не прекаляват. В смисъл не още от първия ден или седмица да казват обичам те или пък през 2 минутки сладко, мила, слънчице ... това е доста прекалено изказване, поне за 13-15 годишен. Не бива и едно момче да допуска приятелите му да я обиждат или да я удрят (при някои приятелки се е случвало).

Aeternal
10-03-2012, 09:10
Ей това ако (като) се случи някога в живота ми, наистина ще се ядосам. И голям скандал ще вдигна. :Д
Мислиш ли че с скандал ще постигнеш нещо, или ще впречетлиш някого? Тая система не е от вчера.

Аз съм имал няколко възможности да се възползвам от такива "привилегии", веднъж даже се възползвах обаче беше неизбежно.
Обаче гледам да не съм злонамерен и да не вредя на другите. Най-изявения случай беше с кандидат-студентството ми.
До последно мислех да не уча висшо и чак след като изкарах читави оценки на матурата реших че ще ставам студент.
Познати на нашите ми предложиха срещу 2 палки да ме бутнат право в един конкретен университет(не знам дали тази практика я има още), аз обаче отказах защото не ми се стори редно. Как аз с мойте 2 седмици подготовка да взема мястото на някой дето се чупил от учене 2 години за да влезне? Отделно че 5 години щях да се чувствам като парашутист.

PinkPan7her, поправи ме ако греша, обаче доста лицемерна позиция изразяваш?

Blab
10-03-2012, 09:17
PinkPan7her, поправи ме ако греша, обаче доста лицемерна позиция изразяваш?
именно.

аз пък съм от онзи (изчезващ) тип хора, които държат всичко да си свършат сами и да бъдат оценени, заради способностите си, не заради личните си отношения с някого. може по-бавно да ми се случват нещата, по-трудно и дори тегаво, но вървят натам, накъдето съм се запътила. всичко останало ме гнуси, не съм способна да чувствам удовлетвореност, когато съм получила нещо, което не заслужавам/което някой друг заслужава повече от мен. наивно, тъпо - сигурно, обаче честно, достойно за уважение - със сигурност;

успех на всички! и, в крайна сметка, кой както може;

DisappointedDreamer
10-03-2012, 09:42
....

жалко, че броят на хората, които мислят като теб е малък.

колкото до пантерката. Тя сама беше заявила следното:


Сиси, това, че аз преписвам и имам 6, а някой е решил да го кара честно и има 5, по никакъв начин не ощетява него. Дори не го засяга. Защо ли? Защото в училище всеки е за себе си. Това не е състезание, изпит за прием в университет или някакъв вид конкуриране. Аз не прецаквам теб със своята висока оценка.

а, Сиси, която впрочем мисли досущ като теб, аетернал, беше отвърнала следното:



Твърдиш, че не прецакваш никого. Не е така. С тези ти измислени, преписани оценки ще влезеш в университет, нали? И ще заемеш мястото на някое дете, което си е съдрало четирибуквието от учене и наистина си е изкарало успеха. Не с пищови.

И харесвам такива хора. Хора, които изкарват оценката, която заслужават и това ги удовлетворява. Не ги кара да преписват, за да грабнат така желаната 6-ца.

източник:
тема: Мамо, имам 6.
раздел: училище и приятели, страница 2

А иначе, аз споделям вижданията на блаб. В това отношение, мненията ни по темата са едно към едно.

LadyDi
10-03-2012, 09:49
Е, съгласна съм с вас, че използването на връзките в повечето случаи ощетява някого.
Но не мисля, че факта, че примерно съм се обадила на някой познат да ми свърши услуга в дадена област, без това да застрашава заплатата или прехраната на трето лице, е толкова ужасно престъпление.
Ще ме прощавате. Твърде много морализъм също не е на хубаво.

DisappointedDreamer
10-03-2012, 09:54
Е, съгласна съм с вас, че използването на връзките в повечето случаи ощетява някого.
Но не мисля, че факта, че примерно съм се обадила на някой познат да ми свърши услуга в дадена област, без това да застрашава заплатата или прехраната на трето лице, е толкова ужасно престъпление.
Ще ме прощавате. Твърде много морализъм също не е на хубаво.

О, не, не.
Тук съм съгласна с теб.
Мисля, че обсъждахме друго, и темата от училище и приятели се прехвърли тук (отчасти благодарение на мен :Д)

LadyDi
10-03-2012, 09:59
Не знам, аз се чувствам отговорна, защото започнах темата за връзките :cool:

Aeternal
10-03-2012, 10:22
LadyDi, аз съм последния човек които ще тръгне да проповядва морализъм. А напоследък ми се налага да работя с документи, и напълно те разбирам. В администрацията имам чувството че ги избират с конкурс само от дебил нагоре. То е нереално, толкова откровенна тъпота, чак на теб ти става неудобно, като питаш нещо и отсреща те погледнат сякаш си изявил желание да бръкнеш с пръст в дупето на котката й. Сега, едно е да разучиш как стоят нещата и да си улесниш работата, друго е да ощетиш някой или държавата. Говорим за различни работи, нали?

LadyDi
10-03-2012, 10:29
LadyDi, аз съм последния човек които ще тръгне да проповядва морализъм. А напоследък ми се налага да работя с документи, и напълно те разбирам. В администрацията имам чувството че ги избират с конкурс само от дебил нагоре. То е нереално, толкова откровенна тъпота, чак на теб ти става неудобно, като питаш нещо и отсреща те погледнат сякаш си изявил желание да бръкнеш с пръст в дупето на котката й. Сега, едно е да разучиш как стоят нещата и да си улесниш работата, друго е да ощетиш някой или държавата. Говорим за различни работи, нали?

Това имам предвид и аз още от първия си пост към Сиси, но явно не съм се изразила добре, щом темата се обърна :)

Irti
10-03-2012, 13:18
друго е да ощетиш някой или държавата.

Аз мисля друго яче.

Да се опитваш да прекараш човек е глупаво, но държавата трябва да се мачка постоянно. Без да трошиш създаденето, без да хвърляш боклуци там и онам, но каквото може трябва да се открадне от нея. Кое законно.. кое не толкова, защото реално погледнато НИЩО не ти дава, а само ти взема. Взема ти глупави нереални сметки за различни неща, искат данъци на колите, данъци на всичко. Искам да си направя ремонт.. плочките са да си ебе майката и цифрата. Искам тази вечер да ям нещо по-специално и да пуша червено боро, но когато даден човек няма парите.. си остава с исканията. Много добре си спомням времето, когато хляба беше 45 стотинки, бира Ариана беше 40 стотинки с шишето, дизела беше страшно евтин, а масура беше 3лв. Тъжно е когато даваш почти 3 кинта за бензин. Обичам си държавата и природата, но от другото нищо не става. Аз съм готов да се тръгне към по-добре.. да се организират хората, но те не искат.. страхуват се. Затова действам сам и се боря с цялата помия, за да живея така както АЗ искам и да ям това , което АЗ искам! Много хора правят така. И не мрънкам, а ми е тъжно. Когато държавата почне да ми дава и помага, когато направят заплатите на един пожарникар майка си и баща си, защото той го е заслужил до краен предел.. когато спрат да се дават пари за този и онзи глупав спорт.. тогава и аз ще спра да газя това и онова. Твърдо за да се ощетява тази кочина в която живеем и твърдо ЗА хората да спрат да се путляват.

Niakoitam
10-03-2012, 13:45
Та както съм казвал и преди. Тази система е неработеща,но все още няма друга измислена.И не само в България, а в световен мащаб. Всеки си гледа в неговата паничка,мисли че неговото е най-правилното и оплюва тези дето са по-добре от него изкарвайки ги най-лошите,нищо че на тяхно място често би правил същото.Та защо политиците били най оплювани.:)

Irti
10-03-2012, 13:58
Та както съм казвал и преди. Тази система е неработеща,но все още няма друга измислена.И не само в България, а в световен мащаб. Всеки си гледа в неговата паничка,мисли че неговото е най-правилното и оплюва тези дето са по-добре от него изкарвайки ги най-лошите,нищо че на тяхно място често би правил същото.Та защо политиците били най оплювани.:)

Ако това се отнася за мен..

Неработеща е системата, ако не знаеш как да извлечеш от нея. :) Нормално аз да гледам в моята паница, а ти в твоята. Нормално аз да съм загрижен първо за мен си и после за другите. Мен други хора не ме интересуват, а само близки приятели и хора на които съм помогнал с нещо. Никой никога не оплюва. Всеки сам се спасява както може и по какъвто начин е намерил. Политиците не ме интересуват, не ме вълнуват, не искам да съм на тяхно место и не искам да имам нищо пряко свързано с тях.

DisappointedDreamer
10-03-2012, 14:01
Мен други хора не ме интересуват, а само близки приятели и хора на които съм помогнал с нещо.

нали, за да изявиш желание да помогнеш на някого, трябва да се интересуваш от тях и тяхното състояние (било то физическо, психическо или финансово) :Д
Тц.

LadyDi
10-03-2012, 14:01
Между другото... съм съгласна с Ирти за държавата. Не обичам да прецаквам хората, нито да ги ощетявам по какъвто и да било начин, но държавата е друга работа.
И имам леки подозрения, че сега ще се намери някой да ни попита защо, вместо това, не се опитаме да направим нещо, за да променим нещата...

Irti
10-03-2012, 14:06
нали, за да изявиш желание да помогнеш на някого, трябва да се интересуваш от тях и тяхното състояние (било то физическо, психическо или финансово) :Д
Тц.

Не, малко човече, мисълта ми е, че помагам на тези, които съм преценил. Примерно, че Niakoitam не го познавам, не съм водил разговор с него, не го знам.. и грам не ме топли за него. Не съм го преценил, че искам да му помагам с нещо.

Може да помагаш и без да се интересуваш от подробности.

PyCoKoCkA93
10-03-2012, 14:07
Ако трябва да си говорим за връзкарство,система в България и пр. темата ще продължи до утре...Не знам кой доколко е запознат със следващите наименования(аз също не съм кой знае колко,само от това,което определени достоверни източници са ми споделяли),но факторът от ПЪРВОСТЕПЕННО значение,на който (почти) изцяло се дължи сегашното положение са масонските и чифутските организации.Немного хора възприемат тези термини като нещо сериозно и ги подминават като бръщолевеници за поредната секта,но който знае поне в общи линии като мен(в смисъл не знам надълбоко и надълго и нашироко за тях) тяхната идеология и манталитет,стремящ се към световно управление,би си направил елементарната равносметка,че ако този фактор не залива цял свят скрито,нещата ще стоят по коренно различен начин.Защото българите,истинските,умнит е и амбициозните българи,отлично разбират от политика,прогрес и индустриално и промишлено развитие,но не могат да се докажат.И затова постепенно започват да се подценяват и да се срамуват от етноса си.А точно в основата на чуждестранното развитие на страни като САЩ,Англия или Германия например,стоят български умове и български проекти,които остават недооценени и недоразвити тук,защото това не се харесва на господата от горепосочените организации.В историята има сума ти примери в защита на думите ми,който се интересува от нея,по-лесно ще ме разбере.Но там никой няма да има смелостта да говори открито за такъв тип световно управление и зомбиране на населението,защото,както всички знаем,историта се пише от победителите.А аз бих добавила:"...от победителите и от ВЛАСТВАЩИТЕ"...

Niakoitam
10-03-2012, 14:12
Ето затова винаги са ми били много забавни хората,които са хранят държавата и политиците.И баща ми е един от тях между другото. :)

PyCoKoCkA93
10-03-2012, 14:16
Ето затова винаги са ми били много забавни хората,които са хранят държавата и политиците.И баща ми е един от тях между другото. :)

От кои по-точно:"хранещите" държавата или вникващите по-надълбоко в материята?Нито за едното,нито за другото трябва да го обвиняваш,защото все пак е човек на прехода и там всеки различно се адаптира към обстановката...


ПС:Май звуча малко плоско :D

Niakoitam
10-03-2012, 14:18
За мненията над твоето имах предвид :)

Aeternal
10-03-2012, 15:05
Между другото... съм съгласна с Ирти за държавата. Не обичам да прецаквам хората, нито да ги ощетявам по какъвто и да било начин, но държавата е друга работа.
И имам леки подозрения, че сега ще се намери някой да ни попита защо, вместо това, не се опитаме да направим нещо, за да променим нещата...

По-скоро ми е интересно защо мислиш така. Освен от практическа гледна точка.

Млади хора сме, за разлика от по-старите дето живееха в почти феодален режим, с свойте репресивни средства, с всесилната ДС, с Тодор Живков които застава на реч и изтърсва "Ние държим и хляба и ножа". За по-старото поколение държавата наистина е била враг. Навремето не са имали избор. Не са можели да махнат тази наложена власт, нито да сменят хората отгоре. Забележете само какви сгради са строени, РПУ-та, кметсва, общини. Масивни, монументални, квадратни изпълнения, дето като влезеш в тях и се чувстваш виновен за това че ще обезпокоиш властта с проблемите си.

Сега вече не е така, поне на теория. Ние сме държавата - хората които я населяват. Институциите служат на нас. Те за това са там, да служат на гражданите. И тия от парламента са там за да работят за нас, ние им плащаме заплатите. Ама само на теория.
На практика те работят най-много срещу нас. 'Щото не може да земеш един завод като "Кремиковци", и вместо да го продадеш на външен инвеститор който иска да го купи и развие, да го обнови а ти да му откажеш, да го продадеш на някаква измислена компания, която в последствие го разпродава на части за да облагодетелства една малка група хора. По тая схема разграбени предприятия колкото искаш.
Не знам как някой може да оправдае подобни хора, ей ви го принципа на крадене от държавата само че в особено големи размери.

LadyDi
10-03-2012, 15:29
По-скоро ми е интересно защо мислиш така. Освен от практическа гледна точка.

Сега вече не е така, поне на теория. Ние сме държавата - хората които я населяват. Институциите служат на нас. Те за това са там, да служат на гражданите. И тия от парламента са там за да работят за нас, ние им плащаме заплатите. Ама само на теория.
На практика те работят най-много срещу нас.
Задаваш ми въпрос и сам си отговори. Точно заради това.

Честно да ти призная, до скоро и аз смятах, че мога да променя нещо, че имам силите да го направя. Но когато те понастъпи живота и ежедневието ти е запълнено от други неща, които почти винаги взимат приоритет над тези общочовешките... мирогледа ти някак се променя.
Сега за мен е много по-важно да си оправя документите, да си построя къщата, да си изкарам майчинството и ей такива прозаични неща.
И ако мога да заобиколя някоя пътека и да си спестя време и главоболия - ще го направя. Ако мога да излъжа държавата, че да ми плаща повече от 240 лв. месечно, за да си гледам детето (при условие, че само памперсите струват 300 лв. на месец), то ще го направя. И то с чиста съвест.
Защото питам: къде са ми парите, които плащам като осигуровки всеки месец от заплатата си? Как къде. Изядоха ми ги Манго и Айше, дето цял живот ще си кютат на мой гръб. Прецакана ни е системата, но аз просто вече нямам време да се занимавам с нея. И не ме интересува.

Aeternal
10-03-2012, 15:44
Както казах по-горе, не те съдя, нито мисля че някой има това право. Нито пък мисля че някога нещата ще тръгнат към по-добро(правилно). Да ти е живо и здраво детето, LadyDi :)

LadyDi
10-03-2012, 15:52
Както казах по-горе, не те съдя, нито мисля че някой има това право. Нито пък мисля че някога нещата ще тръгнат към по-добро(правилно). Да ти е живо и здраво детето, LadyDi :)

Аааа, мерси, ама аз още нямам дете :cool:

Давах ти хипотетични примери, ежедневни проблеми, с които и ти ще се сблъскаш някой ден :)