PDA

View Full Version : драйвери за компа



Nymphetamine_Girl
09-22-2012, 22:00
здравейте,
мисля да сложа windows 7 на компа но съм изгубил диска с драйверите... след като го инсталирам ще имам ли веднага нет за да ги изтегля или не.сега съм с хр ако няма да стане работата с нета моля някой ако знае програма която може да ми покаже какви драйвери имам сега за да ги изтегля и кача на диск следователно след инсталацията на новия уиндоус да инсталирам и тях.моля давайте съвети. благодаря предварително ;].

AnakinSkywalker
09-22-2012, 23:10
Здравей, дали ще имаш нет след инсталирането на нов Windows зависи от вида връзка, която ползваш. Виждам, че си от София за това ще използвам примери с местни доставчици. Едно време, когато бях на БТК, който минава през телефонната линия и модем не ми се налагаше след преинсталацията да правя нищо и си имах нет, но ако ползваш нормалният интернет на Мегалан например, който е с кабел, трябва да влезиш в: my computer -> control panel -> network connections -> избираш Връзката, която отговаря на мрежовата карта към която е вкаран кабела за нета и избираш properties -> след това избираш Internet Protocol (TCP/IP) и цъкаш Properties, преписваш настройките и ги попълваш наново като запишеш Windows-a.

ПС: Пътя към настройките на мрежовата карта, който съм показал, е за Windows XP!

npp
09-23-2012, 10:26
виж модела на lan adapter-а с тази програма: http://www.techpowerup.com/downloads/2163/file.html

като я инсталираш и стартираш, в лявото поле кликни на computer --> summary, и там търси модела на lan adapter-а